Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

ko bi vsaj jaz lahko to rekel za mojo C2...

V dežju morem nonstop odpirat vizir, po daljšem času pa mi zaradi tega začne voda tečt po notranji strani vizirja.

Mogoče ti pinlock ne tesni več? Ali se je od vsega začetka rosila?

C3 se mi zdi precej tiha, na mojem motorju sicer nisem poskušal kaj dosti drugih čelad, tako da ne morem objektivno primerjat, ampak meni se zdi povsem vredu v vožnji. Je pa velika razlika, če med vožnjo po avtocesti pri 130km/h dam glavo pod vetrobran na motorju, takrat postane 2x bolj glasna, če pa sedim normalno se mi zdi dokaj tiha, pa nikoli ne uporabljam čepkov ;) Reku bi, da je največ odvisno od vetrobrana na motorju in kako le-ta vrtinči zrak za njim. Čelada je najbrž narejena da pravilno sprejme in preusmeri tok zraka, ki pride direktno vanjo...če se čelada znajde v turbolenci zaradi vetrobrana je pa spet druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še (jaz) enkrat omenil...

Schubert S1 = odlična čelada! Vizir pa za "enkratno" uporabo. :hmm: Kdor ne verjame, naj jo nedolžno zakotali (oz. mu pade) po tleh pa bo brez njega! ...ker se bo zlomil tisti kurčev čepek, ki se fiksira v vtor. :yes:

Nov pa stane ohoho...

Pa še nekaj je; Doma ni problem. Če greš na furo in se ti zlomi, si pa v ri..!

Preverjeno! (Pa ne z Alenko Arko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil; kotalil in "metal" S1 po tleh (pac, vcasih stor, kaj cmo :rolleyes: )....... odlomil nic, se vedno vse deluje (samo spucat jo se moram). mogoce si samo "srecko".

novi pinlock vizir je gladkih € 69.- (vsaj bil lansko leto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še (jaz) enkrat omenil...

Schubert S1 = odlična čelada! Vizir pa za "enkratno" uporabo. :hmm: Kdor ne verjame, naj jo nedolžno zakotali (oz. mu pade) po tleh pa bo brez njega! ...ker se bo zlomil tisti kurčev čepek, ki se fiksira v vtor. :yes:

Nov pa stane ohoho...

Pa še nekaj je; Doma ni problem. Če greš na furo in se ti zlomi, si pa v ri..!

Preverjeno! (Pa ne z Alenko Arko)

Na C3 je enak jeziček, ki se lahko zlomi, ali so kej napredovali, pa naredili kaj bolj trpežnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil; kotalil in "metal" S1 po tleh (pac, vcasih stor, kaj cmo :rolleyes: )....... odlomil nic, se vedno vse deluje (samo spucat jo se moram). mogoce si samo "srecko".

novi pinlock vizir je gladkih € 69.- (vsaj bil lansko leto).

Ja, SREČKO, res!

Bi pa še nekaj omenil iz lastne izkušnje,... ki jo pri S1 tudi v zadnejm času prakticiram;

Ponovno se mi je na vizirju odlomil (že lansko leto) tisti "T" jeziček, ki se fiksira v utor čelade - ampak samo en delček.

Sedaj pa pozor! Vizir se lahko uporablja tudi naprej, le odpreti ga ne smeš do konca!, ker v tem primeru izpade iz utora.

Torej - malo več pozornosti!

Če se odlomi še drugi delček, pa ostaneš brez vizirja!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil; kotalil in "metal" S1 po tleh (pac, vcasih stor, kaj cmo rolleyes.gif )....... odlomil nic, se vedno vse deluje (samo spucat jo se moram). mogoce si samo "srecko".

novi pinlock vizir je gladkih € 69.- (vsaj bil lansko leto).

Pinlock vizir je v Louisu 45 € v Motoshopu pa 65 €.

Iz Louisa ga lahko naročiš za isto ceno pri Trg d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da imam gericke in louis-a samo par ulic vstran menim, da mi ne bo potrebno preko t.r.g.-a narocevati....... :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da imam gericke in louis-a samo par ulic vstran menim, da mi ne bo potrebno preko t.r.g.-a narocevati....... :whistle: :naughty:

iworship.gifworship.gif

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Lastnim si S1 pro in sem z njo precej zadovoljen, razen ene malenkosti. Ko zaprem vizir mi določen del ne tesni dobro in pri določeni poziciji glave čutim da mi piha. Ko sem malo bolj pogledal vidim da vizir ni čisto do gume.  Na sliki sem označil rdeče kje ne dihta 100%. 

Ima še kdo podobne težave? Ali se da kako nastavit vizir? 

Čelada je še v garanciji, se bom oglasil še v TCje kjer sem jo kupil, bom videl kaj bodo tam povedali.

http://www.ogrinc.si/slike/celada.JPG

Lp, Matjaž

Popravljeno . Popravil PiKi17
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesi v TC. drugače pa lahko tudi sam popraviš. Tam ker je vizir vpet v čelado, je mehanizem v čelado prišraufan z 2 vijakoma. S tema 2 vijakoma nastaviš lego vizirja da ti tesni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je komu pri Schubert čeladi na vizirju začela odstopati notranja folija ?

Kaj naredit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je komu pri Schubert čeladi na vizirju začela odstopati notranja folija ?

Kaj naredit ?

Serija čelad je imela te probleme; nesi tja kjer si jo kupil in dobil boš nov vezir. Od takrat naprej nimam več težav. Drugače je pa o tem že bilo veliko napisanega v tej temi, le malce prebrskaj.

Popravljeno . Popravil roberto66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serija čelad je imela te probleme; nesi tja kjer si jo kupil in dobil boš nov vezir. Od takrat naprej nimam več težav. Drugače je pa o tem že bilo veliko napisanega v tej temi, le malce prebrskaj.

Se opravičujem in .... hvala !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč...

Sem se popoldne ustavil v TCju da bi mi vizir nastavli, pa so mi tko čudn nastavl da joj. Zgor je tesnil, spodni del je mel 1mm špranjo, žvižgal je, vizir se ni zapr do končne stopne, še bol pihal noter kot prej.  :angry:

Na konc sem doma sam naštelu tko k je treba.  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

napotil je čas, da kupujem novo čelado, katera bo nadomestila mojo Caberg V2R

gledam za Schuberth R1,S1 pro, mogoče tudi C3

ker se govori, da naj bi Schuberth bile najtišje, gledam večina samo to znamko

sedaj pa me zanima od ljudi kateri si lastite zgornje modele, kako ste kaj zadovoljni z njimi? kvaliteta izdelave, aerodinamika, udobje in seveda, če so res tako tihe kot se govori?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1 pro.

yep, je tiha. kolega, ki jo je sprobaval ni slisal avtomobila, ki je stal na semaforju zraven njega. samo je malce....hm.... zvocno hendikepiran.

osebno sem zelo obcutljiv na zvok -ali prekomerno in predolgo dozo "enakomernih" zvokov (kot je n.pr. veter na dooolgi voznji)- in se ta celada zame najbolje obnese. tudi po 1000+ km dnevno ne boli glava, zvacer nic ne piska ali sumi po usesih (napram shark RSF2 recimo). kako se obnasa pri poglavitni namenski postavki ne vem, ker se nisem ubrisal s schuberthko. priporocam, ce ti pase na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala

grem jutri malce okrog po grazu,da vidim kdo da večji popust :)

Šubertka je sigurno vredu čelada sam vozim že tretjo in četrta bo spet Šubertka.Samo če gledaš na aerodinamiko potem moraš apsolutno kupiti nov model in ne preveč gledat na ceno, kajti poceni z večjim popustom boš dobil po vsej verjetnosti samo kak starejši model! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

napotil je čas, da kupujem novo čelado, katera bo nadomestila mojo Caberg V2R

gledam za Schuberth R1,S1 pro, mogoče tudi C3

ker se govori, da naj bi Schuberth bile najtišje, gledam večina samo to znamko

sedaj pa me zanima od ljudi kateri si lastite zgornje modele, kako ste kaj zadovoljni z njimi? kvaliteta izdelave, aerodinamika, udobje in seveda, če so res tako tihe kot se govori?

Jst sem s C3 že kr neki prevozu (okoli 10kkm) , v vseh vremenskih razmerah, in nikjer ni šibka. Ravno nasprotno, bodisi v nalivu, bodisi v zelo sončnem vročem, bodisi v hladnem vremenu...povsod se mi je obnesla odlično, pa sem sicer zelo kritičen in pikolovski, vendar kapo dol pred to čelado. :worship: Vsakič ko jo dam na glavo me navduši. Edino kar me res malenkost moti je to, da me po 3-4h urah neprekinjene vožnje začnejo ušesa malo bolet. Če bi vzel cifro večjo čelado bi mi bila prevelika. Res je tudi, da zelo poredko naredim 3-4 ure vožnje brez postanka...takrat pa tudi to potrpim :naughty: Škoda edino da je bluetooth dodatek tako svinsko drag :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po C2 si sedaj lastim C3, edino kar lahko rečem kapo dol. Trenutno daleč najboljša čelada kar sem jih imel. Dodatno sem dokupil tudi komunikacijski "ovratnik", zadeva deluje dobro. Edino povezljivost preko Modrega Zoba z mojo nokio E72 ni najboljša. Ima malce težav, občasno kar izgubi poezavo. Nato pa probal nek drug telefon, pa zadeva dela BP.

Izgleda da se bo potebno še malce s software-jem poigrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, če je v SLO še kakšen servis za Schuberth čelade. Svojo S1 sem že dvakrat nesel v Motoshop, so mi nekaj nastavljali pa še vedno ne tesni, žvižga in piha, da je full moteče. Po mojem bo treba menjat gumice, pa nisem ravno prepričan, da v Motoshopu to delajo, ker če bi, bi jih že menjali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ni v sloveniji........ gericke, graz. vprasaj za harry-a. ce ne more zrihtat jo poslje schuberthu in tam opravijo servis, ki je brezplacen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!