Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Tretjo ali 4-to?

Če bi rad točno vedel; prva Šubertka je bila zaprta ni bila preklopna, kupljena leta 1993 mislim,da se je imenovala Profil (nisem siguren) imela je poseben način zapiranja - pripenjanja brez paščka, ostale tri so Šubert Concept 2 kom. Concept 1 in 1 kom Concept 2 !!!! Moram ti to točno napisat sicer boš še naprej težil samo odgovorja ne pričakuj takoj,jutri zjutraj nas 12 motoristov članov Mk Nm odrine v Beograd in se vračamo šele v ponedeljek!!

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Moram ti to točno napisat sicer boš še naprej težil samo odgovorja ne pričakuj takoj,jutri zjutraj nas 12 motoristov članov Mk Nm odrine v Beograd in se vračamo šele v ponedeljek!!

Ne bom težil. Varno vozi in ne dovoli, da te vsaka malenkost razkajfa. Šubertka je lahko tretja, 4-ta ali 100-ta, važno je tisto, kar hraniš v njej!!!! (Star slovenski pregovor. Če ni, bi pa moral biti.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem informiran, da pride ena nova Schubertka (kao S1) ven. Kaj več info od vas??

Hvala!!

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ni treba! Sem že najdu.

Lepa. Upam, da tudi funkcionalna? Vem pa, da je draga!

Tisti čep za fiksiranje vizirja pa še vedno isti! "Defekten"! Rad se zlomi... In vizir mora v kanto za smeti.

škoda!

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem ravno zdaj poslal mail na Schubert ampak vseeno me malo zanimajo vaše izkušnje.

Kakšen mesec dva nazaj sem kupil Schuberth R1. Ker so imeli v TC-ju samo še modre in rdeče sem jo kupil preko interneta iz nemčije. In že po mesecu uporabe se je začel trgati stran antifog sloj na vezirju. Ker sem bil ravno v Lj sem se zapeljal do TC-ja in malo povprašal kako je z reklamacijo. In seveda dobim pričakovan odgovor da se moram obrniti na prodajalca it to seveda zvem z velikim nasmeškom na obrazu (češ pri nas bi jo kupil). Prodajalec bi lahko vedel da sem bil pri njih kjer sem resno hotel kupiti čelado ampak k rumenem motorju in črni opremi res ne mislim dati modre ali rdeče čelade :wallbash:

Malo sem jim še omenil kako gre to pri električnih zadevah in računalnikih kjer lahko garancijo uveljavljaš na kateremkoli pooblaščenem prodajalcu in se odpravil domov. Prodajalca v nemčijo zaenkrat še nisem kontaktiral sem pa poslal mail na schuberth in povprašal če je njihova politika garancije res taka kot pravijo v TC-ju in kaj mi priporočajo.

Sedaj pa čakam na odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem ravno zdaj poslal mail na Schubert ampak vseeno me malo zanimajo vaše izkušnje.

Kakšen mesec dva nazaj sem kupil Schuberth R1. Ker so imeli v TC-ju samo še modre in rdeče sem jo kupil preko interneta iz nemčije. In že po mesecu uporabe se je začel trgati stran antifog sloj na vezirju. Ker sem bil ravno v Lj sem se zapeljal do TC-ja in malo povprašal kako je z reklamacijo. In seveda dobim pričakovan odgovor da se moram obrniti na prodajalca it to seveda zvem z velikim nasmeškom na obrazu (češ pri nas bi jo kupil). Prodajalec bi lahko vedel da sem bil pri njih kjer sem resno hotel kupiti čelado ampak k rumenem motorju in črni opremi res ne mislim dati modre ali rdeče čelade :wallbash:

Malo sem jim še omenil kako gre to pri električnih zadevah in računalnikih kjer lahko garancijo uveljavljaš na kateremkoli pooblaščenem prodajalcu in se odpravil domov. Prodajalca v nemčijo zaenkrat še nisem kontaktiral sem pa poslal mail na schuberth in povprašal če je njihova politika garancije res taka kot pravijo v TC-ju in kaj mi priporočajo.

Sedaj pa čakam na odgovor.

Ta anti fog je eno veliko s.....!! Tudi meni je odstopil že prve dni. Imajo menda neke tehnične težave s premazom. Meni so ga pri Luisu zamenjali brez problema. Če pa hočeš resno odpravit problem rosenja, ti priporočam vezir s pinlokom.

Poskusi, če ti ga zamenjajo pod garancijo, ti pa doplačaš razliko.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ni treba! Sem že najdu.

Lepa. Upam, da tudi funkcionalna? Vem pa, da je draga!

Tisti čep za fiksiranje vizirja pa še vedno isti! "Defekten"! Rad se zlomi... In vizir mora v kanto za smeti.

škoda!

.

S1 pro? jo uporabljam in trenutno nobenih tezav. prej imel S1

Ta anti fog je eno veliko s.....!! Tudi meni je odstopil že prve dni. Imajo menda neke tehnične težave s premazom. Meni so ga pri Luisu zamenjali brez problema. Če pa hočeš resno odpravit problem rosenja, ti priporočam vezir s pinlokom.

Poskusi, če ti ga zamenjajo pod garancijo, ti pa doplačaš razliko.

Scarabeo

te tezave so imeli leta nazaj (in jih brezplacno odpravljali). da nisi slucajno naletel se na star vizir?

in da, pinlock je definitno boljsa varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto možno da je bila še kakšna stara čelada. Itak so jih nehali delati z letom 2010.

Bom videl kakšen bo odgovor od Schubertha. Predvsem izjava TC-ja da lahko reklamiram samo pri prodajalcu kjer sem kupil :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, S1 sem kupil pri labi (slo) in vizir reklamiral pri gericke (a). uredili brez karsnihkoli problemov. now go figure......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto možno da je bila še kakšna stara čelada. Itak so jih nehali delati z letom 2010.

Bom videl kakšen bo odgovor od Schubertha. Predvsem izjava TC-ja da lahko reklamiram samo pri prodajalcu kjer sem kupil :unsure:

Jah tud js sem avto kupil v tujini, pa pri naših avto hišah niso hoteli priznati garancije. Je zgleda taka politika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto je spet popolnoma druga stvar. Pogoje garancije pri avtu določa uvoznik zato so tudi razlike med državami. Če jaz recimo kupim Nokio ali Dell računalnik ga lahko reklamiram kjerkoli hočem in rabim le potrjeno garancijo.

Kako je to pri šubertu pa upa da zvem kmalu. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, S1 sem kupil pri labi (slo) in vizir reklamiral pri gericke (a). uredili brez karsnihkoli problemov. now go figure......

lahko se hvališ, ko si šel v evropo... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem kupil schuberth R 1 čelado pri Louis-u v jeseni. Spomladi na prvih daljših vožnjah me je začela tiščati. To sem uspešno odpravil(odrezal višek blaga pri šivu v oglavju), dokupil še podbradni ščitnik in bil zelo zadovoljen s čelado. Prejšni teden pa se mi je kar z lepega začel luščiti premaz na vizirju. V Louis-u so mi brez problema priznali reklamacijo in naročili nov pinlock vizir. Na mojo pripombo,da je to serijska napaka teh vizirjev je prodajalec pritrdil.

Kot rezervni del se dobijo samo še pinlock vizirji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem kupil schuberth R 1 čelado pri Louis-u v jeseni. Spomladi na prvih daljših vožnjah me je začela tiščati. To sem uspešno odpravil(odrezal višek blaga pri šivu v oglavju), dokupil še podbradni ščitnik in bil zelo zadovoljen s čelado. Prejšni teden pa se mi je kar z lepega začel luščiti premaz na vizirju. V Louis-u so mi brez problema priznali reklamacijo in naročili nov pinlock vizir. Na mojo pripombo,da je to serijska napaka teh vizirjev je prodajalec pritrdil.

Kot rezervni del se dobijo samo še pinlock vizirji.

lp

Sem pa razočaran, da jim v 6 letih ni ratalo te serijske težave odpraviti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem dobil odgovor od schubertha naj se obrnem na prodajalca ki mi je prodal čelado. Bom vidu kaj bo zdaj on povedal in kaj je z poštnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pri Louis-u dobil novi pinlock vizir, kot zamenjavo za starega. Starega sem moral pustiti tam, zahtevali so tudi doplačilo, na kar nisem pristal. No na koncu je šlo brez doplačila (saj je bilo le 5 eu, a nisem hotel iz principa, čelada je še v garanciji)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako se je meni zgodilo z vezirjem. Enostavno ne razumem od ene take firme, tako ignoranco do potrošnika. Jaz bi jim stisnil en velik minus.

Popolna neresnost prodajne politike. Zavestno prodajajo krš.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje fantje. A je Schuberth spremenil oz. popravil vizirje? Imam 4 leta staro S1 pa sem v soboto menjal že tretji vizir 2 zunanja in en notranji. Fantje v TCju so rekli ,da je spremenjen. Me zanima kako je to v praksi pri S1 pro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi pa naj spremenili?

ce se nanasas na tiste stop-cepke (da se vizir ne odpira prevec) potem je enako kot pri S1. sem govoril s prodajalcem mojega zaupanja in pravi, da naj bi se celade naceloma ne metale po tleh.

kar je vecinoma krivo za odlom teh stranskih cepkov. sva imela z motoriderjem debato okoli tega.

problem je, ker je vizir, ko je vpet v mehanizem na celadi, podvrzen torzijskim momentom, kateri pospesijo/olajsajo odlom teh cepkov. lepljenje ravno zaradi teh momentov nima smisla.

pogojno bi najbrz delovalo, ce bi se cepki ponovno zavarili na vizir, a je vprasanje kaj nastane z vizirjem. ne poznam nobenega, ki se je taksne operacije ze lotil.

lahko pa kdo, ki ima tako polomljen vizir doma, to sproba in poroca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pri Louis-u dobil novi pinlock vizir, kot zamenjavo za starega. Starega sem moral pustiti tam, zahtevali so tudi doplačilo, na kar nisem pristal. No na koncu je šlo brez doplačila (saj je bilo le 5 eu, a nisem hotel iz principa, čelada je še v garanciji)

lp

Pa si pri njih kupil čelado ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tud jaz imam dobre 14dni v lasti schubertko s1 pro,pa moram rečt da sem bil z x-liteko bolj zadovoljen,zračniki so zelo glasni ob nagibih,sončni vizir pa je čisto v p****,je tak občutek s ončnim vizirjem se vozit ko da bi bil ob ene 20h ko se mal mrači pa na nevihto pripljavlja pod vplivom :alko: in na motorju...taka je moja osebna ocena s1 pro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tud jaz imam dobre 14dni v lasti schubertko s1 pro,pa moram rečt da sem bil z x-liteko bolj zadovoljen,zračniki so zelo glasni ob nagibih,sončni vizir pa je čisto v p****,je tak občutek s ončnim vizirjem se vozit ko da bi bil ob ene 20h ko se mal mrači pa na nevihto pripljavlja pod vplivom :alko: in na motorju...taka je moja osebna ocena s1 pro

imel prej s1, imam s1 pro, naredil z obema nekaj cez 40k km.

zracniki efektivni (kako so lahko glasni samo ob nagibih mi ni jasno, but WTH), soncni vizir efektiven in uporaben (ce ni dovolj svetlo ga ni potrebno uporabiti .) ), zame ni tezka. notranjost pralna.

celada zame -ker sem relativno obcutljiv na hrup- ena tisjih, ce ne najtisja, trenutno na trgu. baehr je bila bolj tiha, samo jih ne delajo vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja , tele Schwulbert čelade so res dobre, hehe ;)

Res so dobre :headbang: , meni je na C2 odletela plastika za regulacijo zraka na vrhu čelade. Že pred časom sem reklamiral zaradi premaza. Gibljivi del že ob malenkostnem gibu pade na obraz, vizir če ga pripreš se trese, da ne vidiš dobro, med vožnjo sem želel zračenje s potegom vizirja naprej in ga skoraj izgubil, zgubil pa sem pokrovček, oblazinjenje ni pralno, pa še kaj bi se našlo.

Edino, kar je na tej čeladi C2 vredu je, da mi super pade na glavo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!