Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Evo frisnopeceni motorist sem si po vsem prebranem privoscil Schubert C2 (Luis 300EUR). Po 4 urah voznje v avtosoli pri 4C lahko samo recem enkratno. Slusalka v usesu me ni motila, vizir sem pomaknil naprej na city nastavitev in zadeva funkcionira perfektno! Brez prepiha, nic rosenja!

Samo da se resim nekako interkom brez da jo celo razstavim pa bo :=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo frisnopeceni motorist sem si po vsem prebranem privoscil Schubert C2 (Luis 300EUR). Po 4 urah voznje v avtosoli pri 4C lahko samo recem enkratno. Slusalka v usesu me ni motila, vizir sem pomaknil naprej na city nastavitev in zadeva funkcionira perfektno! Brez prepiha, nic rosenja!

Samo da se resim nekako interkom brez da jo celo razstavim pa bo :=)

Odvisno kaj vgrajuješ. Če imaš Louis-ove slušalke z mikrofonom za cca 15 €, najprej "sloči" slušalke do konca. Namesto fi 7 cm, dobiš na koncu zvočniček s premerom cca 2 cm. Tega lahko vtakneš v podlogo, tam, kjer so v notranjost pritrjeni jermeni za pripenjanje. Potem samo namestiš zvočniček v že pripravljeno vdolbino in to je to. Lepljenje ni potrebno, ker se nekako sam prime. Edino za kabelčke je potrebno malo spretnosti, da jih čimbolj zakamufliraš. Sicer pa je zelooo detaljno opisal in oslikal postopek tudi naš zgubljeni Nikola Tesla. Malo poišči z iskalnikom pa boš našel. Ostane ti tudi, da odneseš vse skupaj v TC motoshop, kjer ti bojo sigurno tudi uredili kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Oj

zanima me če ima že kdo model Shubert C3 in kako se obnese recimo v primerjavi Nolan N 103 in kako je s tem komunikacijskim sistemom pri Shubertu?

Ali je že mogoče kdo preizkusil INTERPHONE?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa primerjava Schubert C3 in Shoei Multitech, predvsem na motorju.

Danes sem sicer v trgovini probaval vse tri Nolan, Shoei in Schubert, pa moram reči, da se nekako odločam med Shoei in Schubert. Nolan sem odpisal ker ima preveč čričkov, vsakič ko obrneš glavo nekaj v čeladi poka, dobra stvar je, da je med temi najcenejša.

Shoei mi zelo lepo pade na glavo, številka 57-58 M, je zelo udobna, minus je, da nima dodatnega sončnega vizirja, ampak če pri schubert pada tist vizir dol tako kot je pri C2 potem je boljš da ga ni. Je tudi manjša kot Schubert in cenovno na sredini. Tudi sama oblika čelade mi je bolj všeč, zraven dobiš še dodaten temen vizir, pin-lock.

Schubert vsi hvalijo da je tiha, nekaj je bilo problemov pri prejšnih modelih s sončnim vizirjem, pin-lockom drugače pa glede samega udobja je verjetno v samem vrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja lepša polovica ima izposojeno C2 vel. S in je celada vecja od moje XR1000 vel. M ... pa se C2 je grda celada ... najbolje da gres v stacuno in sprobas :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa primerjava Schubert C3 in Shoei Multitech, predvsem na motorju.

Danes sem sicer v trgovini probaval vse tri Nolan, Shoei in Schubert, pa moram reči, da se nekako odločam med Shoei in Schubert. Nolan sem odpisal ker ima preveč čričkov, vsakič ko obrneš glavo nekaj v čeladi poka, dobra stvar je, da je med temi najcenejša.

Shoei mi zelo lepo pade na glavo, številka 57-58 M, je zelo udobna, minus je, da nima dodatnega sončnega vizirja, ampak če pri schubert pada tist vizir dol tako kot je pri C2 potem je boljš da ga ni. Je tudi manjša kot Schubert in cenovno na sredini. Tudi sama oblika čelade mi je bolj všeč, zraven dobiš še dodaten temen vizir, pin-lock.

Schubert vsi hvalijo da je tiha, nekaj je bilo problemov pri prejšnih modelih s sončnim vizirjem, pin-lockom drugače pa glede samega udobja je verjetno v samem vrhu.

Se prav da N103 ni glih tolk dobra k jo eni hvaljo. Kolk pa je cena SHOEI, a si bil v TC motoshop, ali si se mogoče uspel kej zapeljat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav da N103 ni glih tolk dobra k jo eni hvaljo. Kolk pa je cena SHOEI, a si bil v TC motoshop, ali si se mogoče uspel kej zapeljat?

Jaz uporabljam C2 že 2-3 leta in sem preiskusil tudi N103 . Odločitev, da moje C2 ne zamenjam je bila popolnoma lahka. Žal za moje pojme N103 še ni tako daleč, da bi lahko konkurirala C2, če nič drugega vsaj zaradi glasnosti , pa seveda vsaj zame je tudi občutek pri nošenju precej bolj v prid C2 kot N103 .

C3 je pa samo še boljša in tišja od C2, ampak vsake oči imajo svojega malarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1993 sem si kupil Schubertko (profil) in nato še tri Schubertke in naslednja bo sigurno spet Schubertka.

Ps:pri čeladi nikoli neglej(preveč) na ceno,seveda obstajajo še boljše in dražje čelade samo Schubertka je sigurno ena od odličnih in vsestransko uporabnih čelad.Ne me napačno razumet govorim iz dolgoletnih izkušenj imam tudi še par drugih znamk čelad:Shoei,Chajen,Probeiker,Takai itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se odločal za nakup preklopne čelade. Želel sem si predvsem tiho in zračno. Na glavi sem imel kar nekaj modelov. V TC - ju sem probal C2 in C3.

Moram povedati, da mi je bila na glavi C2 veliko boljša kot C3. Na glavo mi je še C3 šla, to ni bil noben problem, ko pa sem si jo želel pod brado zapeti, pa je pas stiskal grlo in me dušil, da bi pogledal navzdol - skoraj nemogoče. Pasovi so postavljeni preveč nazaj in te davijo. Karakteristike sicer pravijo, da je drgač to vredu čelada, vendar jaz je ne bi mogel imeti niti zastonj. Zanimajo me mnenja lastnikov.

Na mojo glavo je najbolj legla N103 in HJC FS - max.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom poskusil biti kratek in jedrnat.....

C2 - prevoženih z njo cca. 80.000 km

-napake: pri 50.000 se je sistem za zaklepanje preklopnega dela zaklenil...erotika pri snemanju čelade.napaka odpravljena po približno eni uri s podiranjem preklopnega dela, čiščenjem mehanizma in mazanjem mehanizma s vazelinom ( vazelin SAMO za čelado, da ne bo kdo imel grdih pomislekov).Po teh kilometrih se ja zadeva že toliko razjahala da je bila uporabna samo še za tegelc....reklamacije ali morebitne garancije prodajalec ni upošteval (I wonder why? :hmm: )

-dobra stran čelade: tiha, udobno oblazinjenje, dobre sistemske rešitve

-slaba stran čelade: velka kahla u tri pi**e materine, pa še teška povrh vsega...čevoziš dolgočasa z dvignjenim preklopnim delom vsi okoli tebe mislijo, da treniraš boks, saj se ti vratne mišice občutno povečajo

SHOEI MULTITEC - prevoženih z njo 36.000 km "and still counting"

-napake : trenutno brez napak

-dobra stran čelade : pol manjša kahla in seveda tudi lažja....presenetljivo tudi tišja od C2

-slaba stran čelade : slabše zračenje kot na C2, ni sončnega vizirja in ni možnosti premika vizirja naprej kot pri C2

Bližnja prihodnost: C3 ali BMW SYSTEM 5, ali SYSTEM 6....kar pač že bo takrat.....bmw-jeva čelada mi celo bolje sede na pisker kot schubert....verjetno imajo pri bmw-ju kakšnega balkanca za model za školjke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupoval nov pisker za očeta kot darilo za rojstni dan. Probu malo morje preklopnih čelad na koncu sem se odločil za C3. Zakaj? Zato ker je najbolj sedla na bučo, zato ker je bila najbolj tiha, ker je bila najbolj udobna, ker notri nič ne piha (razen če hočeš), ker ima največji zorni kot po mojem mnenju... Res pa je da je najdražja. Preden sem nabavil C3 sem imel 2 N100, za ta denar super čelada, vendar se mi zdi ,da nekako ni konkurenčna C seriji. Velik + Nolanu je dober support v Sloveniji. Bi bil zelo navdušen če bi Schubert imel saj zasilo podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos prvič vozim preklopno čelado,N 103.Vse funkcionira odlično,le zdi se mi preglasna(napram prejšnji integralni).Konkurence nisem probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam C2 že 2-3 leta in sem preiskusil tudi N103 . Odločitev, da moje C2 ne zamenjam je bila popolnoma lahka. Žal za moje pojme N103 še ni tako daleč, da bi lahko konkurirala C2, če nič drugega vsaj zaradi glasnosti , pa seveda vsaj zame je tudi občutek pri nošenju precej bolj v prid C2 kot N103 .

C3 je pa samo še boljša in tišja od C2, ampak vsake oči imajo svojega malarja.

POPOLNOMA SE STRINJAM S TVOJIMI UGOTOVITVAMI. :worship:

C2 je dobra, verjetno je C3 še boljša!!!

Za moj pisker je C2 super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na testu C3..........razočaran na celi črti.

Pri večjih hitrostih je glava opletala, kot pri pijanem slonu.

Zvok........no, nekega blaznega piša ni bilo slišati.......je pa pobnela u 3PM.....globoki toni......ma te po 20minutah začne bolet glava.

Vizir..........isto kot prej....brez pripomb.

Odpiranje.........prej mi je bilo bolj všeč

Velikost.......zunaj ogromna....notri me je dušila.

Lahko pa.....sevda, če si mahnjen na najdražje, predvsem, da se hvališ pred kolegi(obrtniški sindrom)......kupiš dve, tri.....morda 4 take čelade.......in uživaš.

Jaz zanjo......nebi dal niti centa.

BTW.......sem fural staro konceptko 12 let.........prevozil z njo več kot 100Kkm.........in če nebi počasi razpadala, bi jo vozil še sedaj.

Za moj občutek, mnogo......mnogo boljša, C2.

Če že priporočam, S1.......sam ta pa za poleti ni najboljša.(jo pa z veseljem v hladu uporabljam že nekaj let)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bližnja prihodnost: C3 ali BMW SYSTEM 5, ali SYSTEM 6....kar pač že bo takrat.....bmw-jeva čelada mi celo bolje sede na pisker kot schubert....verjetno imajo pri bmw-ju kakšnega balkanca za model za školjke

Kolikor je meni znano za Ferarija, BMW-ja in za policijo izdeljuje čelade SCHUBERT! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bližnja prihodnost: C3 ali BMW SYSTEM 5, ali SYSTEM 6....kar pač že bo takrat.....bmw-jeva čelada mi celo bolje sede na pisker kot schubert....verjetno imajo pri bmw-ju kakšnega balkanca za model za školjke

Kolikor je meni znano za Ferarija, BMW-ja in za policijo izdeljuje čelade SCHUBERT! :whistle:

za slovence jih več al manj dela Nolan. Schuberth in BMW niso enaki. sm meril.

BTW: a ima kdo doma sesut concept?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za slovence jih več al manj dela Nolan. Schuberth in BMW niso enaki. sm meril.

BTW: a ima kdo doma sesut concept?

Ti meri kolikor hočeš, samo BMW naroča čelade pri Schubertu.Imam pa 3 concepte nesesute. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na testu C3..........razočaran na celi črti.

Pri večjih hitrostih je glava opletala, kot pri pijanem slonu.

Zvok........no, nekega blaznega piša ni bilo slišati.......je pa pobnela u 3PM.....globoki toni......ma te po 20minutah začne bolet glava.

To bo prej problem aerodinamike motocikla (vetrobransko steklo) kot pa čelade. Spremeni položaj/višino vetrobranskega stekla in opletanje in bobnenje bo izginilo.

Velikost.......zunaj ogromna....notri me je dušila.

C3 je veliko manjša od C2 in že ta je bila med manjšimi preklopnimi čeladmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za slovence jih več al manj dela Nolan. Schuberth in BMW niso enaki. sm meril.

BTW: a ima kdo doma sesut concept?

Jap, Brumer ima prav. Nove policijske čelade so šubertke in sicer C2 , BMW čelade pa ravnotako dela firma šubert :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na testu C3..........razočaran na celi črti.

Pri večjih hitrostih je glava opletala, kot pri pijanem slonu.

Zvok........no, nekega blaznega piša ni bilo slišati.......je pa pobnela u 3PM.....globoki toni......ma te po 20minutah začne bolet glava.

Po mojem te jebe tok zraka na tvoji FJR. Nekak ti je ratalo glih v čelado dobit nabijanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti meri kolikor hočeš, samo BMW naroča čelade pri Schubertu.Imam pa 3 concepte nesesute. :whistle:

Sirotinja - jaz mam dve integralni Schuberthki pa eno Araiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti meri kolikor hočeš, samo BMW naroča čelade pri Schubertu.Imam pa 3 concepte nesesute. :whistle:

Brumer, z vsem dolžnim spoštovanjem, Concept in BMW klap nista ista/enaka čelada. vem da je BMWjewv narejen v schuberthu, enak pa ni! (bil 4 leta nazaj ko sm kupil concept)

concept je bil zame največje razočaranje ever. razbito iščem, ker sem moji neki "predelal" tisti ščit pred vetrom, ki je na gibljivem predbradnem delu, pa bi rabil drugega, da jo usposobim za prvo silo. Omiljenega suomija sem namreč razbil . . . :cry:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali pozna kdo kakšnega trgovca v SLO, ki pred nakupom omogoči test schubertke C2 ali C3 na motorju? V TCju nočejo slišat o čem takem.

V skrajni sili obstaja sicer še možnost, ki jo omogoča naš zakon o varstvu potrošnikov: v njihovi spletni trgovini kupim čelado, jo preizkusim in nato čez par dni vrnem, če mi ne ustreza. A bi se raje izognil takemu načinu testiranja, če se da...

LP, Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dobrimi dvemi leti so v TCju imeli na razpolago testno C2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!