Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Kdo pa sploh rabi slušalke v čeladi .) .

Še tam, da bi svojo boljšo 1/2 posluša :slap: :wacko: :devil: .

Se hecam, čelado se, da čisto razdret in iz notranje strani pene predelat.

Samo mikrofona pa jaz ne bi na pašček deval, je bolje ga čez peno od ličnice speljat. :hmm: .

Zdravo,

v TC shopu ponujajo sistem Bluesonic, ki je priporočen s strani Schuberta. Cena je okoli 300€ po čeladi. Menda je potrebno menjati nekaj oblog znotraj čelade. Zanima me, če je kdo že to kupil in kakšne so izkušnje. V TC menda potrebujejo okoli 2 tedna za vgradnjo. Je to v Avstriji hitreje?

Mirno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je malenkostno hitreje (beri: dan ali dva) vendar računaj pot do tja oz. poštne stroške v primeru da boš čelado poslal ter še najpomembnejše: garancijo.

Če ti montirajo v TC ti dajo oni garancijo, poleg tega so bili fantje na strokovnem usposabljanju pri Schuberthu. Če v Avstriji montirajo boš moral iti k njim če se pojavi kakšen problem. Drugače pa sem stestiral čelade z bluesonicom ko so jih imeli v TC-ju za test. Ocena: odlično

LP

Samurai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po izjavi A-prodajalcev schuberth celad lahko garancijo uveljavljas pri kateremkoli pooblascenem prodajalcu v A; tudi ce pri njem nisi kupil celade. podobno je tudi v D. iscem samo se info, ce lahko v D (ali A) kupljeno celado garancijsko uveljavljas tudi v A (ali D).

ce da, bi to moralo veljati za celotno EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je malenkostno hitreje (beri: dan ali dva) vendar računaj pot do tja oz. poštne stroške v primeru da boš čelado poslal ter še najpomembnejše: garancijo.

Če ti montirajo v TC ti dajo oni garancijo, poleg tega so bili fantje na strokovnem usposabljanju pri Schuberthu. Če v Avstriji montirajo boš moral iti k njim če se pojavi kakšen problem. Drugače pa sem stestiral čelade z bluesonicom ko so jih imeli v TC-ju za test. Ocena: odlično

LP

Samurai

Zdravo,

s katero čelado si testiral. Midva z ženo imava S1 in C2.

lp,

hurikan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Stestiral Schubertko J1 skupaj z Zumo 550 in interphone slušalko z mikrofonom. Zadeva dela zelo dobro. Edini problem je, da na začetku pogovora mikrofon potrebuje cca 30 sekund, da se umiri. Vse ostalo je BP.

Zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1

Kolk pa stane s1 in kolk r1 čelada od šubija?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa stane s1 in kolk r1 čelada od šubija?

...moja poslikana S1 ("nordic dragon") je bla lani na motoboom-u v akciji 355 EUR. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
kaksna pa je razlika med s1 in r1?Razen cene, temo sm pregledal bolj na hitro, nism opazu...

imam oba modela... R1 je bolj zračna, je nekoliko bolj prijetno (manj kesonu podobno) oblikovana...

za furanje na ture mi je sicer bolj všeč S1, ker je bolj zaprta, manj piha, je zato tudi primernejša za bolj pomladne in bolj jesenske dni...

R1 pa zaradi zračnosti boljša tudi za dirkališče.

moja R1 se mi zdi tudi, da ima bolj plitek vrh (če imaš špičasto glavo, to bo na njo slabše sedla),... ampak to je lahko tudi posledica povsem subjektivne zaznave.

Popravljeno . Popravil SiR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes nabavil pin lock za S1. € 69,90. :unsure:

ka si ti nori, me je skor zulo. ampak po pravici povedano prav poceni glede na (upam) _veliko_ boljsi pregled na cesti v dezju.

komaj cakam na vsutje vlazne zadeve. :whistle:

in ko tako kodrlajsam s harry-em mi rece, da imajo danes vse cene brez DDV. 17% nizje cene kot normalno.

ergo vizir nabavil za € 57.-.

:blink:

in ker imam doma se originalno zapakiran vizir (€ 39,90) katerega so voljni vzeti nazaj me tako ta novi s pin lock stane celih € 17.-. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

pozdravljeni.

lastim si Schuberth R1 in sicer me zanima čeje kdo oz. oz uporablja a.r.o.s. od schubertha??

za spomin gre za nek sistem paščkov da se čelada ne obrne (moje mnenje) med padcem.

potem pa še eno vprašanje pri R1, na louisu sem gledal neo zaščito pri bradi prot vetru, hrupu. kako je s temu/ se obnese??

lp x5x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zivjo!

Sem lastnik Schuberth C1, katera se mi je rahlo razlezla skozi leta uporabe. A je mozno kje dobit nove pene za notranjost al je edina resitev zamenjava celade? Ce je mozno, kolk to kaj stane, da jo zamenjajo (peno namrec) in KJE?

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC ma zdele neke akcije (popust) za Schubert čelade.

Brez zamere, ampak to NI akcija. :slap: S1 sem pred dvemi leti pri njih, sicer na Motoboom-u, kupil ugodneje. Ker prihaja S1 PRO je treba počistiti stare zaloge, kako se to naredi pa lahko preverite pri recimo Louis-u (npr. R1).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

lp

Če mene vprašaš vedno raje Schubert Concept,kot Nolam,sam imam že tretjo Schubert in čerta bo spet Schubert.Prednost Schuberta je predvsem v notranjem temnem vizirju,zelo vredu v dežju in pri velikih hitrostih ni šumov nepiha in je zelo stabilna tudi pri 270 Km/h ni problemov.Nepozabi tudi to Schubert dela čelade za policijo, za BMW-eja,Ferarija.Skratka kupi nebo ti žal,bolj boš zadovoljen kot z Nolanom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

lp

Jo ima moja prijateljica, ki se vozi kot sopotnk. Je zelo zadovoljna z njo. Preizkušena nekajkrat krepko žez 200 km/h.

Res je, da jo uporablja tudi nemška policija. Z Schubert čeladami sta vozila v F1 brata Schumacher in še kdo drugi. Pa to je že druga zgodba. Kakšna je sedaj concept-ka iz trgovine žal ne vem. Zagotovo je dobra čelada.

Je pa zagotovo Nolan 102 in N103 dobra izbira in če paše lepo na glavo (kar je najpomembnejše) sploh nisi kupil slabo.

Sam pa vozim S1 :worship:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo ima moja prijateljica, ki se vozi kot sopotnk. Je zelo zadovoljna z njo. Preizkušena nekajkrat krepko žez 200 km/h.

Res je, da jo uporablja tudi nemška policija. Z Schubert čeladami sta vozila v F1 brata Schumacher in še kdo drugi. Pa to je že druga zgodba. Kakšna je sedaj concept-ka iz trgovine žal ne vem. Zagotovo je dobra čelada.

Je pa zagotovo Nolan 102 in N103 dobra izbira in če paše lepo na glavo (kar je najpomembnejše) sploh nisi kupil slabo.

Sam pa vozim S1 :worship:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

nisem je še kupil, samo iz razloga, ker se je nekako slabo zaklepala. trgovka mi je rekla, da je to slabost tega modela (ki pa je bil odpravljen z novejšimi serijami).

moram poskusiti n102 malo bolj...

bomo vidli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem je še kupil, samo iz razloga, ker se je nekako slabo zaklepala. trgovka mi je rekla, da je to slabost tega modela (ki pa je bil odpravljen z novejšimi serijami).

moram poskusiti n102 malo bolj...

bomo vidli

Japke, ne moreš zgrešit! V bistvu oboje je dobra roba. :OK:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

lp

Pojdi probat...

Če mene vprašaš vedno raje Schubert Concept,kot Nolam,sam imam že tretjo Schubert in čerta bo spet Schubert.Prednost Schuberta je predvsem v notranjem temnem vizirju,zelo vredu v dežju in pri velikih hitrostih ni šumov nepiha in je zelo stabilna tudi pri 270 Km/h ni problemov.Nepozabi tudi to Schubert dela čelade za policijo, za BMW-eja,Ferarija.Skratka kupi nebo ti žal,bolj boš zadovoljen kot z Nolanom.

Prodam novo C2, št.60 se v garanciji kupleno v Decembru :rolleyes: bom kupil N 103 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam novo C2, št.60 se v garanciji kupleno v Decembru :rolleyes: bom kupil N 103 :worship:

Pozabil si napisat, da maš glavo 62, čelado pa 60 :whistle: in jo zato prodajaš. Nolanko kupi 69 in neš fulo :evilgrin: . Že zaradi simpatične cifre :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

Jo mam zdaj že tretje leto na polici :)

Na FJRju mi enostavno ne paše, je divje preglasna.

Prej na fazerju je bila kar OK.

Je pa res, da sem si vmes kupil relativno ceneno Nolan integralko pa se je tolko bolj obnesla, da je shubertka ostala na polici.

PS: Če želiš sprobat ali kupit srednje zdelano Conceptko z vgrajenimi slušalkami pošlji na PM (št. 61).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1 = fajn čelada, le...;

1) Ocenjujem jo, kot zelo dobro, ki dobro tesni, je zračna in se lepo prileže na betico! Verjamem pa, da dobro opravi svoje delo ko zaležeš.

Graja: :hmm:

2) Pin Lock (na žalost) ni 100%! Škoda.

3) Problem, ker v dežju zamaka spodnji, oblazinjen del čelade. Problem je na večdnevni (mokri) poti, ker se oblazinjenje čez noč ne posuši!

4) Preveč "ranljiv" mehanizem za odpiranje vizirja. Če se "milimetrski" jeziček zlomi, zapiranje ne funkcionira!!! Problem na daljši furi!

XY) Ko bodo naredili "Termopan" vizir, :o jih bom pa hvalil kot boga. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!