Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Imam obe, zato lahko povem, da je lupina čelade enaka, razlika je le v novem dvižnem delu.

Ostale novosti so:

1. boljše tesnenje čelade

2. zmanjšan hrup

3. precej izboljšano zračenje

4. dodan premičen "zaslon" pod brado, ki še zmanjšuje hrup in bolje tesni

Skratka po 4-5 letih je zamenjava smiselna !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Lastnika oz. lastnico čelade Schubert QM1 naprošam, da mi napiše, kako se čelada obnese v praksi.

Informacijo plačam ob primerni priložnosti v tekočem stanju :beer2:

Hvala! Ciciban :P

Malo pozno pa vseeno.

S čelado sem zaenkrat zadovoljen - ob hitrostih nad 120 km/h ni preglasna, sunki vetra se čuti manj kot na moji prejšnji.

Mogoče sm mislu, da bo noter manj pihalo (sej poleti bo mogoče to zaželeno), ampak kakšnega nadležnega pihanja v oči pa zaenkrat ni.

Minus glede uporabnosti ji dam za dvojna D obročka.

Nimam pa ravno veliko izkušenj z njo - kupil sem jo šele januarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jupiter hvala za info! :OK:

Konec sezone mislim zamenjati, pa mi je tale nekako všeč. Pri Louisu sem jo probal, pa se mi je zdela fino lahka. Za mojo turistično vožnjo bo menda kar vredu.

P.s. Pivo imaš v dobrem! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po praktično treh sezonah lahko rečem da ima S 1 večje število slabih kot dobrih lastnosti.

Dobre : -sončni vizir

-precej tiha vožnja (R 1150 R)

-pod brado skoraj ne piha

Slabe : -skozi zračnik pred brado mi je prilezla osa.Si morete misliti mojo paniko pri 110 na uro.

: -zračenje je milo rečeno trapasto.Skozi zgornji zračnik ti točkovno hladi, sprednji pa slabo tesni

tako, da moraš v hladnih dneh voziti s spuščenim sončnim vizirjem

: -čiščenje notranjosti je bolj težko ,ker se ne da odstraniti

: -vožnja v različnih smereh vetra je zelo čudna.Glavo ti gunca levo desno.Pa rajši med vožnjo glejte

samo naravnost, ker daje bočno kar hud upor.

: -notranjost ni dovolj trpežna in mi je že precej velika(utrujenost materiala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po praktično treh sezonah lahko rečem da ima S 1 večje število slabih kot dobrih lastnosti.

Dobre : -sončni vizir

-precej tiha vožnja (R 1150 R)

-pod brado skoraj ne piha

dobre lahko samo potrdim. vozim GSF 1200 S.

Slabe : -skozi zračnik pred brado mi je prilezla osa.Si morete misliti mojo paniko pri 110 na uro.

to je pomanjkljivost tega zracnika, ki se da resiti s kaksnim delom spuzve ali mrezice.

pri moji S1 imam delcek modelarske strukture stlacen notri in deluje.

: -zračenje je milo rečeno trapasto.Skozi zgornji zračnik ti točkovno hladi, sprednji pa slabo tesni

tako, da moraš v hladnih dneh voziti s spuščenim sončnim vizirjem

sprednji zracnik pri moji tesni kot mora.

: -čiščenje notranjosti je bolj težko ,ker se ne da odstraniti

sicer nisem se probaval, a kolikor vem je notranji del odstranljiv/pralen.

: -vožnja v različnih smereh vetra je zelo čudna.Glavo ti gunca levo desno.Pa rajši med vožnjo glejte

samo naravnost, ker daje bočno kar hud upor.

nekaj delas narobe. tudi pri 160 lahko obracam glavo brez kakrsnihkolil negativnih posledic.

: -notranjost ni dovolj trpežna in mi je že precej velika(utrujenost materiala)

pri moji je se vse ok. sicer res sele druga sezona, vendar prvih 11k km je bilo (skoraj, vizir. vendar tudi to zaenkrat reseno) brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je notranji del pralen se ne pomeni da je tudi odstranljiv...npr. pri vseh Araikai pise da imajo pralno notranjost, a mislim da ima le tanajdrazja tudi odstranljivo....tudi na "grafiki" ki nakazuje pralnost je narisana celada v katero iz pipe tece voda (tudi uvoznik za Arai pravi da se jo opere tako da jo kar celo potunkas v ceber vode).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je kupiti ono peno, ki se stisne v čelado. Pustiš 5 minut, obrišeš in posušiš. Odstrani bakterije in doda svež vonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem popizdil!

Imel sem čelad, da še sam ne vem koliko. Zadnja je S1.

Super, dobra, zadovoljen, fino tesni, pa še zatamnjeni vizir je vgrajen! Pin-Lock je bolj tko-tko, ampak dobro, idealnega ni. Toda, kaj sem ponovno doživel...

V dežju na daljši vožnji zamaka "ovratnik, da se do drugega dne ne posuši!!!

A bom zdej moral še fen kupit za s sabo?! :? :hmm:

Dajte mi pameten predlog! Samo, nebi jo rad zamenjal. (In to kar dve!)

Te čelade me bodo pa še ob tiste živce spravle, kar jih je še ostal!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Induplati kupi nepremocljivo tkanino in jo namontiraj med skoljko in peno kot en podaljsek pa ti bo v dezju stekel dez po tem delu nazaj.

Najbolje bi pa bilo, ce bi bi dal taksno tkanino kr po celem spodnjem delu celade, da je okrog in okrog cca 20 cm tkanine cez, ki ima na sredini ali elastiko ali pa vrvico, da jo malo zategnes, da ti ne opleta pri voznji.

Ali pa si kupi taksen ovratni, sicer je namenjen proti vetru. Ampak, ce je iz neoprena bo tudi kr dobro prenesel dez.

post-593-1146468598.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Induplati kupi nepremocljivo tkanino in jo namontiraj med skoljko in peno kot en podaljsek pa ti bo v dezju stekel dez po tem delu nazaj.

Najbolje bi pa bilo, ce bi bi dal taksno tkanino kr po celem spodnjem delu celade, da je okrog in okrog cca 20 cm tkanine cez, ki ima na sredini ali elastiko ali pa vrvico, da jo malo zategnes, da ti ne opleta pri voznji.

Ali pa si kupi taksen ovratni, sicer je namenjen proti vetru. Ampak, ce je iz neoprena bo tudi kr dobro prenesel dez.

živjo

kje pa se kupi takšen ovratnik

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fico, na moji S1 se vse lepo posusi cez noc. in tudi med voznjo toliko ne zamaka.

mogoce drza ali kaj drugega so-vplivata na tvoje probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fico, na moji S1 se vse lepo posusi cez noc. in tudi med voznjo toliko ne zamaka.

mogoce drza ali kaj drugega so-vplivata na tvoje probleme.

Mogoče? Če bi vedel kaj, bi takoj preprečil!

Vseeno hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljena klapa

dejte mi povedat kje se da še kupit Schubert čelade, ker TC-Motoshop kot generalni uvoznik mi ne zna povedati kdaj dobijo C2 v velikosti XS...Namreč rabim eno XS in M iste barve, grafitno sivo...

No v zadnji sili ima tudi BMW čelade, ki so v principu Schubert, vendar je rok dobave par dni...

Lahko tudi v tujini.

hvala

Popravljeno . Popravil robberrt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče? Če bi vedel kaj, bi takoj preprečil!

Vseeno hvala! :worship:

Po mojem imaš prenizek ovratnik na bundi in potem ne zatesni stika med čelado in bundo. Preveri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem imaš prenizek ovratnik na bundi in potem ne zatesni stika med čelado in bundo. Preveri.

Ne, Lobo!

Saj veš, kaj vozim. Morda veter vrtinči vodne kaplje. Skratka, ves spodnji del obloge je premočen, da se do zjutraj ne posuši in moram reči, da je pri tej čeladi to edina stvar, ki me še moti. Sicer sem zadovoljen. Tudi Pin Lock je kar v redu. 100% pa ne bo nikol'.

A ni zanimivo, da zame še doslej niso naredili čelado, ki bi bila res kot se šika?

Sam' ne mi rečt', da sem picajzel!

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj tvoj problem je čist enostavno rešit :grim

sam po dežu se nehaj vozit pa bo .)

poznamo to :grim vse pa ne more bit idealno

in ni ga lepšga kot v helisnkih ko nam kuhar nese čelade sušit v kuhunjo nad šporget in imaš potem še nekaj ur vonja po hranii :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

S1 imam drugo sezono in je relativno ok sploh vgrajen sončni vizir ki je nepogrešliv.

jo p zaradi menjave motorja prodam (ugodnooooo) ali zamenjam za preklopno C2

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljena klapa

dejte mi povedat kje se da še kupit Schubert čelade, ker TC-Motoshop kot generalni uvoznik mi ne zna povedati kdaj dobijo C2 v velikosti XS...Namreč rabim eno XS in M iste barve, grafitno sivo...

No v zadnji sili ima tudi BMW čelade, ki so v principu Schubert, vendar je rok dobave par dni...

Lahko tudi v tujini.

hvala

V Italiji jo dobiš v Lučiniku (2-3 km izven stare Gorice proti Udinam). Imel jih je po enaki ceni kot pri TC-ju. Če jih ima tudi sedaj na zalogi, pa ne vem. Ja no, lahko bi ti skoču pogledat, če te zanima.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splošno sem z S1 zadovoljen, moti me le da ima zelo debelo oblogo na temenu (nad vizirjem) zaradi katere se zelo zoži vidno polje ko se skloniš za oklep motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ko se skloniš za oklep motorja.

...ne divjat, pa se ti ne bo treb sklanjat tko :lol1:

ok..mal offtopic hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prelistaj temo o šubertkah :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prelistaj temo o šubertkah :grim

... in preberi milion postov o vsem drugem samo ne o čeladah in kje se bi naj dale kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!