Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

kar z avtom pojdi, in glavo skozi okno ... bo žur :)

Saj mi je tudi to prišlo na misel :hmm: , ko sem se zvečer peljal iz službe z avtom. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Bluesonic je pa kr malo draga zadeva. :eek:

Pa ti to zadevo oni zmontirajo v čelado ali si lahko to sam urediš?

Gre se zaradi garancije, da potem če bi se zadeva slučajno pokvarila ne bi rekli saj si sam montiral in ti garancija ne velja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklical uvoznika..

300€ za komunikacijo voznik-sovoznik

600-700€ za kombinacijo komunikacija voznik-sovoznik + zunanje bluetooth naprave (GSM, MP3, ..)

huh :hmm:  :glare:  :doze:

Danes bil v TC motoshop in malo gledal to čelado.

Pustimo to ob strani, da un tamal prodajalc pojma ni imel, kaj ta zadeva sploh je, kako se vklopi, kje so baterije oz. kako dolgo trajajo in kako kaj ocenjuje sevanje v glavo.

Drugače pa prva ocena: mikrofon bi morali oz. bodo morali postavit na drugo mesto, ker tako grdo štrli v notranjost čelade, da je kar joj.

Me prav zanima, zakaj si taka firma, kot je Schubert ne more pogledat, kako imajo npr. policaji namontirane zadeve v čelado?

Slušalke so lepo in skoraj neopazno namontirane, na desni strani (ali levi?) pa ven štrli en košček elektronike.

Drugače je ideja BT povezovanja super, le malo se bodo morali še potrudit, zadeve polepšat in pocenit (še posebej, če vzamemo v obzir, koliko stane tak kompletek, če si ga narediš sam).

LP, M.

PS. Seveda pa je to zgolj moje mnenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanimajo me osebne izkušnje motoristov, ki so uporabljali pinlock vložek na S1.

Deluje, ne deluje, ...

Sam imam 6 km do asfalta po makedamu. Pri hitrosti 30 - 40 km/h se mi navadni vizir v hladnih jutrih megli. Pri dvignjenem vizirju pa vleče po gepisi, da mam čist trde zobe, ko pridem v službo.

Samo resni prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem pa za S1 še Pin-lock kupil. Ta je pa "švasan". To mi dobro dene! Bomo videli, če se bo moja teorija potrdila za pravilno?!

Pa smo spet skupaj.

Pin-lock za S1. Kupil, sprobal v dežju. Puščal je vodo. Reklamiral sem ga pri prodajalcu (TC Motoshop) in po doglednem času sem dobil brez ugovorov novega, lepega.

Nato sem šel v Brno. Čez Avstrijo je scalo kot za stavo. Ponovno se mi je med pin-lockom in vizirjem nabrala voda. To je razlog, da zadeva ne more biti sto odstotna.

Sedaj ne vem, ali bi ga ponovno reklamiral, ali sam zalepil. Namreč vodo pušča pri vijakih, ki spajata obe "stekli" skupaj. Ne vem, zakaj do boga, ne znajo to narediti strokovnjaki v fab'rki?!

Ali se mogoče kdo spozna na te materiale; lepila, smole, mase ipd, da zadihtam mikroskopsko špranjo okoli vteh vijakov. (Nebi pa rad s tem "packanjem" poškodoval vijakov in vizirja).

Se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mora biti nekaj narobe z pinlockom, namreč vizir ne sme puščati vode in jaz bi ga na tvojem mestu zamenjal, navsezadnje ni poceni zadeva in v skladu s tem pričakuješ primerno kvaliteto. Moj pinlock tesni tako kot mora, tako, da se tudi ob večjem nalivu ni zgodilo, da bi prišla voda med vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem originalni vizirji pri S1 niso veliko vredni? naj bi bili prevleceni s folijo proti rosenju (novega vizirja se nisem sprobal, zato sprasujem; izkusnje s starim pa so podane par strani nazaj).

ali drugace vprasano: zakaj pinlock pri S1 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem originalni vizirji pri S1 niso veliko vredni? naj bi bili prevleceni s folijo proti rosenju (novega vizirja se nisem sprobal, zato sprasujem; izkusnje s starim pa so podane par strani nazaj).

ali drugace vprasano: zakaj pinlock pri S1 ?

Zato, ker imam poln kufer te jebene rose, megle, kapljic, ..., na vizirju ponoči, ko se peljem od ML domov po makedamu tistih 6 - 7 km in moram zato malo privzdignit vizir, da zopet vidim cesto. Pol mi pa vleče po gepisu. Največji shit pa je, da sem imel z drugimi čeladami (sicer cenejšimi), še večje probleme. Kakor hitro se je ohladilo pod recimo 15 stopinj C, sem postal slepec.

Nabavil sem nosnik (nekaj čez dva jurja), pa ni stanje veliko boljše. Mogoče zato, ker se temperatura vsak dan niža, pa se mi zdi kot da ni razlike.

Sedaj pa ne bi rad vrgel ven 18 čukov, rezultat pa bi bil nula in bi se tudi pinlock rosil.

Zato toliko gnjavaže okoli tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisva se prav razumela. zakaj (funkcionalno) mi je vse vec kot jasno (BTDTpress).

samo bi naj bil vizir pri S1 ze serijsko "anti-fog"; in ker sem imel z starim vizirjem (napaka pri izdelavi) slabe izkusnje so mi ga zamenjali, od tedaj pa se nisem imel prilike ga sprobati v temperaturnih okoliscinah rosenja.

torej se enkrat: zakaj pinlock ce bi naj bili vizirji ze serijsko anti-fog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah, še niso dovolj "antifog". Ko sem kupoval čelado, pa sem tudi jaz razumel, da lahko z njo pri minus 15 igraš fuzbal, pa se ne bo zarosila.

Boš sporočil, kako se tvoja obnaša v mrazu. Mislim, da pri svoji nisem kaj zajebal z vizirjem, ker sem ga od znotraj umival le z mlačno vodo.

Mogoče, bo še kdo dodal svoje izkušnje. Samo upam, da ne v smislu: pri +120 ni problemov. Bom še malo povprašal pri znancih kako in kaj. Pa če bo kaj zanimivega, napišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ slepec: vizir pri schuberth S1 je na notranji strani prevlecen s folijo, katera ima (ok, naj bi imela; glej moj prejsnji post) enako funkcijo kot pinlock. sem predpostavljal, da lastniki S1 to vedo.

torej zakaj se pinlock, ce je ze na vizirju? original ne dela ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni zgleda da ne. Pa je na njej novi vizir. Bom si probal sposodit pri kom čelado in sprobat. Froc me zajebava, da se mi rosi, ker ne znam dihat :eek: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ slepec: vizir pri schuberth S1 je na notranji strani prevlecen s folijo

jo imam S1,saj ti pravim,folija služi dobro ,pinlock pa zadevo še izboljša,štekaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za POMOČ!!! 3 leta tečejo od takrat, ko sem kupil S1 in sem z njo zadovoljen. Prejšen teden sem čistil vizir in se mi je snel z leve strani. OK, vstavim nazaj v ležišče sprobam. In pri odpiranju vizirja čisto navzgor mi zopet izkoči iz ležišča levi del vizirja. To se ponavlja sedaj skoz in samo, če vizir odprem do konca. A se komu sanja zakaj se zvod ne zahakla pod jeziček, ko odprm vizir do konca navzgor. Moram povedat, da ni nič zlomljeno, federce so cele,zvodovje prav tako...... . Zadeva mi resnično ni jasna. :hmm: :?

HVALA in lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri gericke mi je prodajalec dal nasvet, ko zamenjam vizir, naj storim sledece:

vizir naj vstavim v en vod (levo ali desno), ga enkrat popolnoma zaprem in odprem in potem sele vstavim vizir v vod na drugi strani in ponovim vajo.

zakaj tocno naj bi tako delal mi ni povedal, je rekel samo, da iz izkusenj po taki vstavitvi ni vec problemov.

mogoce probas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri gericke mi je prodajalec dal nasvet, ko zamenjam vizir, naj storim sledece:

vizir naj vstavim v en vod (levo ali desno), ga enkrat popolnoma zaprem in odprem in potem sele vstavim vizir v vod na drugi strani in ponovim vajo.

zakaj tocno naj bi tako delal mi ni povedal, je rekel samo, da iz izkusenj po taki vstavitvi ni vec problemov.

mogoce probas.

Ata Ice, kaj bi mi brez tebe. :OK: Ko pridem domov bom poskusil po tvojem receptu in ti jutri sporočim. Resnično hvala! :worship:

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ful nevarno , če se ti odhakla pa se hitro pelaš ti lahko tilnik zlomi, men se je 1× odhaklalo vun pa sn se pelo 70 pm nisn mogo glave nič premaknit samo z roko sem si jo lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

booooooooooooogi. probaj malce v kaksnem fitnes centru si utrditi misice. :devil:

cheff, ne klobasaj bedarij. mi je pri 200 odprlo vizir in sem lahko glavo se vedno normalno premikal. videl nisem sicer veliko, ampak nobenih tezav s premikanjem glave. sedaj ali si rahiticen, ali se zafrkavas. your choice. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima imajo v TC-ju 25% popust na modele S1 iz zaloge. Sem dobil njihov mail, vendar samo še dva dni .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!