Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

* Pojdi na parking ko je (vroče) sonce.

* Postavi se med črno in belo vozilo.

* Položi roki na obe vozili.

* Potem me pa pokliči! :hmm: :hmm:

... ni mi potrebno narediti preizkusa, da bi vedel ...

... še nikoli pa s čelado na glavi nisem brez veze stal na soncu ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luštna zadeva. J1, neke vrste jet

Lepa je :naughty: jaz meu to :OK: Koliko stane? :hmm:

Videl danes v Louisu, Graz. Detlev hoče met 464 €urosongov za komad. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okoli 85.000.00 sit

Hvala, :beer2:

Zapelji se poleti po Atenah in boš videl, da lahko stojiš tudi brez veze.

Bil, preživel :yea1: ne bi pa šel več, ampak ne zaradi čelade :slap:

Videl danes v Louisu, Graz. Detlev hoče met 464 €urosongov za komad. :krneki:

Kaj so pref.... :devil:

TC je še varijanta :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A kdo ve povedat kako se obnese J1? Sicer mam kar dobro protivetrno zaščito, me pa zanima kako glasna je pri 100-110 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut mene je ta čelada morn rečt kaaar privlačla..cena 270E kot v presnjem linku.. :OK:

zanima pa me če je primerna tut za kawasaki er 6n?..glede na njegovo majhno protivetrno šipico ki si jo bom dokupil..?kakšne hitrosti še podpira? :?

Ali priporočate kakšno drugo..podobno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak mojster, dirkač ali prodajalec čelad bo "off the reccord" povedal, da sam jet čelade (ali tiste z dvižnim sprednjim delom) na konkretnem motociklu za vožnji pri konkretnih hitrostih (in 100 khm/h je takšna hitrost) ne uporablja...ali pa jo uporablja nerad

pa ne zaradi slabe vetrne zaščite...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak?

varnost?

ali se da kje v bližini mb testirat to čelado?..saj bi jo imel za 2 čelado..ko je vroče..tut če sem prav razumel je za potovanja..recimo..mb-koper..sicer pa se z er-6n ne vozi ravno 220..ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 220 ti ne bo pomagala nobena čelada....

in govora je bilo o pol manjši hitrosti...

recimo tule

...vožnji pri konkretnih hitrostih (in 100 khm/h je takšna hitrost)...

za to ne vem kje si našel 220...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ni to dovolj očitno?

seveda da zaradi slabše zaščite...pa ne samo brade, ampak celega obraza...s tistim zaščitnim lokom, ki ga ima J1 ali pa preklopnim prednjim delom - ki pri velikem številu čelad nižjega cenovnega razredna celo ni homologiran...

jaz ti jo, razen za res umirjeno mestno vožnjo, odsvetujem...izključno zaradi varnosti...

kdo drug ti bo povedal drugače...odločil se boš sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti jo, razen za res umirjeno mestno vožnjo, odsvetujem...izključno zaradi varnosti...

kdo drug ti bo povedal drugače...odločil se boš sam...

MODRO! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zeleno

verde, ke te kjero verde :D

Drugač pa je kolega, ki je mel prej S1, zdaj dosti bolj zadovoln z X801. :grim Ne, Vapotek? :hmm: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa je kolega, ki je mel prej S1, zdaj dosti bolj zadovoln z X801. :grim Ne, Vapotek? :hmm: :grim

100% bolj zadovoln dragi kolega :grim :OK: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut mene je ta čelada morn rečt kaaar privlačla..cena 270E kot v presnjem linku.. :OK:

zanima pa me če je primerna tut za kawasaki er 6n?..glede na njegovo majhno protivetrno šipico ki si jo bom dokupil..?kakšne hitrosti še podpira? :?

Ali priporočate kakšno drugo..podobno..

glede na konstrukcijo čelade in izkušnje z naked motorji ti skoraj garantiram da je ta čelada neprimerna za er6 ker verjetno zelo vrtinči zrak kar pomeni da ti bo pri raznih nagibih glave sigurno noter pihalo pa še verjetno je zelo glasna. tudi varnost teh čelad je bolj tako tako... <_<

primerna bi bila samo za po mestu pri nizkih hitrostih ampak za tisto si pa lahko omisliš kako cenejšo jet čelado. če imaš na čeladi tako velik vizir ni nič kaj manj vroča kot integralna čelada. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Lastnika oz. lastnico čelade Schubert QM1 naprošam, da mi napiše, kako se čelada obnese v praksi.

Informacijo plačam ob primerni priložnosti v tekočem stanju :beer2:

Hvala! Ciciban :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% bolj zadovoln dragi kolega :grim :OK: !

Kaj manjka S1, da si jo dal na čevelj? Podaj nam konkretne argumente PROSIM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj manjka S1, da si jo dal na čevelj? Podaj nam konkretne argumente PROSIM!

Saj nisem rekel, da ji kaj manjka. S1 sem nosil 2 sezoni in sem bil z njo zelo zadovoljen, ampak sem z 801-ko bolj.

Zakaj? Ker je bistveno lažja, udobnejša, pri višji hitrosti mirnejša, zračenje čelade je dosti boljše, sistem proti rošenju deluje tako kot je treba, pripenja se z DD (jaz se pri takem načinu počutim bolje, baje pa lahko to naročiš tudi pri S1). In konec koncev kar je najvažneje, moji buči se prilega kot vlita.

Res pa pogrešam tisti famozni vgrajeni sončni vizir.

S tem nisem želel reči, da je S1 "šajba", ampak meni pač 801-ka bolj odgovarja in basta!

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisem rekel, da ji kaj manjka. S1 sem nosil 2 sezoni in sem bil z njo zelo zadovoljen, ampak sem z 801-ko bolj.

Zakaj? Ker je bistveno lažja, udobnejša, pri višji hitrosti mirnejša, zračenje čelade je dosti boljše, sistem proti rošenju deluje tako kot je treba, pripenja se z DD (jaz se pri takem načinu počutim bolje, baje pa lahko to naročiš tudi pri S1). In konec koncev kar je najvažneje, moji buči se prilega kot vlita.

Res pa pogrešam tisti famozni vgrajeni sončni vizir.

S tem nisem želel reči, da je S1 "šajba", ampak meni pač 801-ka bolj odgovarja in basta!

Saj tudi jaz nisem mislil tako - zanimala me je samo razlika, kar si več kot odlično opisal!

Hvala za informacije!

Je pa res sončni vizir je zakon!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Morda sem med branjem spregledala....

.....a je kaka bistvena razlika med C2 in Concept-ko?

Po moje kakšnih groznih razlik ni. Mislim, da je C2 samo naslednica Concepta, nisem pa ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje kakšnih groznih razlik ni. Mislim, da je C2 samo naslednica Concepta, nisem pa ziher.

Pravzaprav me zanima, ali je smiselno zamenjati C. za C2 ?

Prednosti ?

Sicer pa, hvala ti za odgovor :)

Popravljeno . Popravil leila
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smiselno je zamenjat če druzga ne zato, ker je morda C že tol kstara, da je potrebna menjave ...običajno kakih 4-5 let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!