Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Živjo,

mam eno vprašanje, ki se sicer tiče bolj čelad na splošno. No, kakorkoli...prej sem se vozila s podedovano Shark RSR, ki je imela ob robu vizirja takšne nastavke za prozorne "nalepke", ki si jih, eno po eno odstranil, ko se je na njej nabralo veliko mušic in si spet videl. Sedaj imam Schuberth C3, ki je za čiščenje zelo občutljiva, pa tudi jaz jo zelo čuvam (ker ni podedovana :whistle: ) in ji čistim vizir samo z vodo in mikrofibro. Ker krpice nimam s sabo, ker na motorju nimam torbe, v žepu pa imam dokumente, denar, telefon, podkapo, podrokavice... (in so prepolni) je po poti ne morem čistit in bi mi super prav prišle te "nalepke" za vizir.

Kakšna ideja?

Hvala za odgovor in LP,

Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

mam eno vprašanje, ki se sicer tiče bolj čelad na splošno. No, kakorkoli...prej sem se vozila s podedovano Shark RSR, ki je imela ob robu vizirja takšne nastavke za prozorne "nalepke", ki si jih, eno po eno odstranil, ko se je na njej nabralo veliko mušic in si spet videl. Sedaj imam Schuberth C3, ki je za čiščenje zelo občutljiva, pa tudi jaz jo zelo čuvam (ker ni podedovana :whistle: ) in ji čistim vizir samo z vodo in mikrofibro. Ker krpice nimam s sabo, ker na motorju nimam torbe, v žepu pa imam dokumente, denar, telefon, podkapo, podrokavice... (in so prepolni) je po poti ne morem čistit in bi mi super prav prišle te "nalepke" za vizir.

Kakšna ideja?

Hvala za odgovor in LP,

Strela

Ko si na turi ćisti vizir z papirnim robčkom + voda ! Te folije na cesti kolikor je meni znano nihče neuporablja, verjetno tudi niso poceni in neprimerne za visoke hitrosti,vglavnem se jih uporablja pri Sipdweju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jih uporabljajo samo pri spidveju... Zakaj je imela potem Sharkova RSR čelada nosilce za te folije?

Robček se mi zdi kar nekam grob... pa včasih mi med potjo (vozim se v glavnem po cestah 3. reda in ni veliko krajev, kjer bi lahko prosila za vodo) prileti tak "mastič" prav na sredino in, ker sem še začetnik, me vsaka reč v vidnem polju blazno moti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jih uporabljajo samo pri spidveju... Zakaj je imela potem Sharkova RSR čelada nosilce za te folije?

Robček se mi zdi kar nekam grob... pa včasih mi med potjo (vozim se v glavnem po cestah 3. reda in ni veliko krajev, kjer bi lahko prosila za vodo) prileti tak "mastič" prav na sredino in, ker sem še začetnik, me vsaka reč v vidnem polju blazno moti...

Uporabljajo se povsod v motošportu, so drage in kam za vraga jo boš dala po tem, ko jo snameš? Na tla, če v žepu nimaš prostora za eno drobno krpo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Folije čez vizir se povsod uporabljajo. Tud v MotoGPju vidiš kako meče po tleh tisto folijo.

Jaz vizirja nikoli ne pucam z skret papirjem ali papirnatimi robčki. Ko sem šel po očala, mi je okulistka rekla da majo robčki neke delce aluminija al nek podobnega, pa so grobi. Tako da ne pucam ne čelade niti očal z navadnimi robčki. Notranji vizir (un temen) pa obrišem kar z unim ko mam za očala pucat.

Sicer mene osebno ne moti kup zmazka po celem dnevu. Spucam potem doma z eno mehko cuncno (nevem kakšno, mamti kupili B) ) pa vodo. Če pa že kam dlje pa za več dni, potem mam pa tud to cunco s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz vizirja nikoli ne pucam z skret papirjem ali papirnatimi robčki....

Sicer mene.........Spucam potem doma z eno mehko cuncno (nevem kakšno, mamti kupili cool.gif ) pa vodo. Če pa že kam dlje pa za več dni, potem mam pa tud to cunco s sabo.

Piki17!

Po vsaki uporabi vizir operi z roko pod tekočo vodo. Jaz to počnem vedno in še nikoli se mi ni opraskal.

Za to obstojijo tudi "kemikalije", a zakaj bi si delal stroške.

H2O & "nežnost" sta zakon!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Schuberth S1 Prto sem v BS Centru kot dodatek kupil "masko" (no, nisem jo še plačal...a obljubim, da jo bom - ker pravijo, da sem zaupanja vredna stranka... ) ki v hladu in dežju preprečuje meglenje notranjosti vizirja.

Jst vam pravim: ZAKON!!

To je bil problem, ki ga nisem (kljub Pin-Lock-u) uspel odpraviti celih štirideset let!!

Sedaj mi je vožnja postala balzam - kot mehka postelja iz puha... :worship:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pri shuberthu je notranja stran vizirja mal problem..zuni je odporen..z notranje strani ga bolj malo čistit treba..

sicer pa vedno samo voda in roka..pa mikrofibra za obrisat do suhega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pri shuberthu je notranja stran vizirja mal problem..zuni je odporen..z notranje strani ga bolj malo čistit treba..

sicer pa vedno samo voda in roka..pa mikrofibra za obrisat do suhega..

Ja, res. Imam Pin-Lock. Vemo pa, da v ekstremnih pogojih, če lahko tako rečemo, zadeva vseeno ni 100%. Zato sem nabavil "masko". Res je fajn, ker izdihan zrak ne tolče v notranjo stran vizirja. Preizkušeno. Jaz sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšni maski govoriš?

Tudi jaz imam težave z rošenjem,imam sicer C2,se mi pa zelo rosi,zato se sedaj spogledujem z C3 ravno zaradi rošenja,upam da je pri njej kaj bolje..imate kaj izkušenje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšni maski govoriš?

Tudi jaz imam težave z rošenjem,imam sicer C2,se mi pa zelo rosi,zato se sedaj spogledujem z C3 ravno zaradi rošenja,upam da je pri njej kaj bolje..imate kaj izkušenje s tem?

Tudi jaz sem imel težave. Že pod dvajsetimi stopinjami in malo preznojeni glavi je bilo konec veselja.

Edina rešitev je nabaviti nov vizir s pinlokom. Jaz sem ga nabavil v TC - ju in deluje kot je potrebno.

Mene ne prepriča noben premaz več. Pinlok je zakon.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jaz imam C3 in se mi ne rosi nič oz pinlock dobro opravla svoje delo, ker se pri kraju kondenz kar dol cedi. Zelo globoko namreč diham, kadar si privoščim malo adrenalinskih ovinkov in je precej vlage :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel težave. Že pod dvajsetimi stopinjami in malo preznojeni glavi je bilo konec veselja.

Edina rešitev je nabaviti nov vizir s pinlokom. Jaz sem ga nabavil v TC - ju in deluje kot je potrebno.

Mene ne prepriča noben premaz več. Pinlok je zakon.

Scarabeo

Aha...hvala..bom šel v TC povprašat če jih imajo še na zalogi,če ni predrag ga kupim,če ne pa potem C3....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od letošnje jeseni tudi sam ponosni lastnik C3. Vredna vsakega centa :hooray: (sem se vozu tud z N103 - težka, glasna, me prou zanima kakšna je N104), pinlock odlično funkcionira, v prou hudem mrazu ga bom konc zime sprobal. Drgač je pa notri tak tiho kot na pogrebu :), od nikjer mi ne piha čez oči. Lani sem mogu h okulistu ker sem tri dni intenzivno motoriru in sem meu čist presušene oči od AGV-jke (5 let stara). Integriran sončni vizir odličen, gre izredno nizko (kar ne vidiš pri konkurenci), skratka sm še čist razvadu zdej, na slabš je pa zelo težko jt. Kupu pa pr TC-ju ko so mel 30% popusta. Ima kdo SRC in kako ste zadovolni z njim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Od letošnje jeseni tudi sam ponosni lastnik C3. Vredna vsakega centa :hooray: (sem se vozu tud z N103 - težka, glasna, me prou zanima kakšna je N104), pinlock odlično funkcionira, v prou hudem mrazu ga bom konc zime sprobal. Drgač je pa notri tak tiho kot na pogrebu :), od nikjer mi ne piha čez oči. Lani sem mogu h okulistu ker sem tri dni intenzivno motoriru in sem meu čist presušene oči od AGV-jke (5 let stara). Integriran sončni vizir odličen, gre izredno nizko (kar ne vidiš pri konkurenci), skratka sm še čist razvadu zdej, na slabš je pa zelo težko jt. Kupu pa pr TC-ju ko so mel 30% popusta. Ima kdo SRC in kako ste zadovolni z njim ?

Od letošnje jeseni tudi sam ponosni lastnik C3. Vredna vsakega centa :hooray: (sem se vozu tud z N103 - težka, glasna, me prou zanima kakšna je N104), pinlock odlično funkcionira, v prou hudem mrazu ga bom konc zime sprobal. Drgač je pa notri tak tiho kot na pogrebu :), od nikjer mi ne piha čez oči. Lani sem mogu h okulistu ker sem tri dni intenzivno motoriru in sem meu čist presušene oči od AGV-jke (5 let stara). Integriran sončni vizir odličen, gre izredno nizko (kar ne vidiš pri konkurenci), skratka sm še čist razvadu zdej, na slabš je pa zelo težko jt. Kupu pa pr TC-ju ko so mel 30% popusta. Ima kdo SRC in kako ste zadovolni z njim ?

Pa še en nasvet. Če boš čelado uporabljal tudi poleti , pa le pazi, da jo slučajno ne pustiš kje na soncu , ali pa povečani temperaturi, brez da bi jo nekako hladil. Jaz sem jo imel v šotoru, ki ga je za nekaj časa osvetilo sonce. Rezultat je deformiran sončni vizir, ki ne funkcionira več. Pa tudi pinlock ne stoji več na svojem mestu ( ko odprem vizir se pinlock premakne in na spodnjem delu ostane reža. Zraven je bila ženina ista čelada, vendar svetle barve, pa ji ni nič. Zadevo sem reklamiral, pa v TC- ju niso dojemljivi za tovrstne reklamacije. V Italiji to brez problema rešijo. Sedaj pa se bom vozil kar z sončnimi očali namesto temnega vizirja. In sicer so to očala ADIDAS z LST rdeče-rjavimi stekli, ki se odlično obnesejo v spremenjlivih svetlobnih pogojih. Jaz sem nad čelado, zaradi po moje materialov neprimernih za tovrstno uporabo seveda pa tudi glede na ceno čelade, razočaran in jo ne pogledam v prihodnje več. TC-ja pa tudi ne. HOWG!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nekaj časa? koliko časa? to pa skor ne vrjamem..

za nekaj časa? koliko časa? to pa skor ne vrjamem..

Hja. Ta čas ko je sijalo sonce v šotor, sem se jaz veselo namakal v morju. Žal se je to res zgodilo. Bi raje, da se ni. Verjamem pa, če bi čelado obesil na motor, ali jo bog ne daj pospravil v top case, bi bil rezultat isti. Sicer je čelada odlična, a po moje so materiali uporabljeni za vizir neprimerni in nevredni cene in renomeja proizvajaca. Da ne govorim o neprimerni servisni službi v Sloveniji, pa tudi sami podpori v Schuberthu, na katero sem se neuspešno obrnil. Kot sem že napisal, v Italiji takšno zadevo brez debate uredijo. Čelado sem pred tem uporabil le nekajkrat, zato smatram da bi morala-glede na vrednost, brez težav prenesti tudi ta vidik uporabe. Mi je žal, ampak Nolan ima boljšo podporo in servis (preverjeno). Lahko pa tudi ne verjameš. Ampak čelado pa le umakni v senco, če jo hočeš še nekaj časa uporabljati. Jaz sem zelo razočaran nad Schuberthom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja. Ta čas ko je sijalo sonce v šotor, sem se jaz veselo namakal v morju. Žal se je to res zgodilo. Bi raje, da se ni. Verjamem pa, če bi čelado obesil na motor, ali jo bog ne daj pospravil v top case, bi bil rezultat isti. Sicer je čelada odlična, a po moje so materiali uporabljeni za vizir neprimerni in nevredni cene in renomeja proizvajaca. Da ne govorim o neprimerni servisni službi v Sloveniji, pa tudi sami podpori v Schuberthu, na katero sem se neuspešno obrnil. Kot sem že napisal, v Italiji takšno zadevo brez debate uredijo. Čelado sem pred tem uporabil le nekajkrat, zato smatram da bi morala-glede na vrednost, brez težav prenesti tudi ta vidik uporabe. Mi je žal, ampak Nolan ima boljšo podporo in servis (preverjeno). Lahko pa tudi ne verjameš. Ampak čelado pa le umakni v senco, če jo hočeš še nekaj časa uporabljati. Jaz sem zelo razočaran nad Schuberthom.

jaz in punca uporabljava čelado že 7 leto,pa so bile čelade večkrat na balanci in kovčku po celi dan na soncu,pa ni niti sledu kot pri tebi,

če si jo imel v šotorju-je bila v senci,notri pa tudi ni tako vroče,da bi ti skrivilo vizir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja črna C3 je bila večkrat dolgo časa na soncu pa ji nič ni. Imela sem težave s sončnim vizirjem na C2 pa so ga v TC brez težav zamenjali. Lepa beseda lepo mesto najde. Letos mi je božiček prinesel SRC, ki se ravnokar polni. Ko ga uporabim, pa sporočim vtise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečni vi!! Saj meni je prav žal, da se mi je dogodila zadeva z vizirjem. Nisem tip človeka, ki bi se kregal. A ko mi je bilo razloženo kaj sledi, sem se lepo zahvalil in odkorakal ven. Upal sem pa tudi na možnost popusta v TC te dni. Pa meni ta opcija ni bila omogočena. Žal. Pa se tudi tokrat nisem kregal. Žical pa ne bom. Lepe praznike vsem!!

Pravzaprav, če pa malo pomislim, po vaših odgovorih sodeč, in pa po tem, da s čelado moje žene, ki je bila poleg ni nič narobe( je pa svetle barve), lahko domnevam, da je z vizirjem moje čelade nekaj narobe. Potem bi bil pa še posebej upravičen do reklamacije. Čelada je bila seveda še v garanciji. Račun sem imel s sabo. Jaz na svojem delu tako ne ignoriram svojih strank. Evo!! Pozdravljeni!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hladov, ne bit zdej nekej jezen na cel svet..pač se je nekej zgodl..

misliš da se še vedno ne da zrihtat? daj sliko gor no..

sicer pa kolikor jaz vem, dobiš v tem času popust ne glede na to, ali si čestitko dobil ali ne..jest je tut nisem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sklepam po naši C2, je vizir postal bel, mlečen in se skozi njega nič ne vidi? Kljub temu, da je bil čiščen samo s krpico za očala? To je bila tovarniška napaka, ki smo jo TCjevcem čisto enostavno dokazali. Pravzaprav so si jo dokazali kar sami... ko sva čelado prinesla tja in prosila za nov vizir, so najprej nekaj jamrali, potem pa je šel nekdo gor v skladišče in prinesel novega. Ta novi je bil izdelan v avgustu 2009 (se mi zdi), takrat kot čelada. Ko ga je potegnil iz ovitka, je bil bel, mlečen. Pa prime naslednjega, isti. Pa še enega, isti. In proba rjavega, isti. Pa je vse skupaj spakiral in poslal v Schuberth. Sicer so rabili 3 mesece, da so dostavili 10 novih vizirjev, ampak ga pa imamo.

Kljub vsemu pa bi sama (ja vem, gre tudi za princip, pa kaj potem) rajši za tistih 40 eur kupila nov sončni vizir in se ne vozila več z očali

Mimogrede, zmontirala sem SRC in ga preizkusila v stanovanju (radio, telefon). Zaenkrat vse super deluje, bomo videli kako bo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo upam da bo šlo. Sam vizir ni pobledel. Je le izgubil svojo obliko. Na mestu označenem z puščico bi moral biti izbočen, sedaj pa je vbočen. Posledično ne gre več v zarezo na čeladi, kamor se mora umakniti, oziroma ga tja lahko le stlačim, ter pozneje izvlečem. Ampak potem pa drsa v čelado.

Seveda pa nisem slabe volje kar tako. Vem, da se lahko takšna zadela prav lahko zgodi. Na svojem delu imam podobnih zadev kar nekaj. Se pa potrudim in najdem dober kompromis s stranko. Potrudim se, da je stranka zadovoljna. Čeprav v svojo škodo.

Sem pa pred nakupom čelad ( kupil sem dve naenkrat) kar nekaj mnenj prebral. Ob povratku iz Toscane sem na počivališču na avtocesti naletel na motorista iz Italije, ki je imel C3. Seveda sem ga povprašal, kako je zadovoljen. Ni je mogel prehvaliti. Njegovo mnenje in pa seveda vaše na forumu, me je prepričalo v nakup. Stisnil sem zobe ( in pas) in se izprsil.

Moje razočaranje je zato le večje.

Kar pa se popusta v TC tiče. Že lani nisem bil deležen kupona ( ali čestitke, ali kaj jaz vem kaj pošljejo). Če ne bi imel prijateljev v bližini, ki so ga dobili in izkoristili, ne bi niti vedel zanj. Letos, pa so me tudi kar preskočili. Ok se zgodi. SEm pa šel tja in jih seveda pobaral ali mi lahko popust vseeno ugodijo. Pa ni šlo. Kaj čem. Očitno mi ni naklonjeno.

Je bil pa sončni vizir pogoj za nakup čelade. Sem proval Shoei Multutec in mi je bila super. Pa še cenejša. Ni pa imela vizirja. Pa ni šla. Po sili prilik sem potem v C3 uporabil sončna očala in moram reči, da je zadeva uporabna. Morda se pa en dan razjezim in dokupim sončni vizir. Bom videl koliko hočejo zanj v Italiji. Poizkusil pa bom še nekako segreti zadevo in jo vrniti v prvotno stanje.

Se opravičujem, če sem se preveč razpisal. A večeri so dolgi in vsako mnenje nekaj pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!