Skoči na vsebino

Redno vzdrževanje (2t) motorja


motorist1

Priporočene objave

Če ni elektrike, tudi alarm ne bo delal. Jaz imam polnilec iz hoferja, pa je zaenkrat v redu, če bo pa crknil, bom pa spet začel uporabljati polnilec, ki je starejši kot jaz. Na motorju pa prejšnjo zimo sploh nisem akumulatorja ven dajal, občasno sem se malo vozil, pa je bilo čisto OK.

LP Robert

Ja saj če vsake 2 tedna samo prižgeš ti takoj nafila :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne napolni ga takoj, ker je nekaj moči porabil tudi zaganjač, zato ga moraš pustiti vsaj nekaj časa teči v prostem teku, če se ne greš vozit. Najbolje pa napolni akumulator vožnja, pa še uživaš zraven :yea1:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tud se nikol nisem dal akomulatorja iz motorja... itak ob vsakem lepem vremenu spravim motor na sonce pa ga vsaj na dvoriscu mal zalavfam ce se ze pelat ne grem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp

Zanima o Husqvarni Wr 125, če ve kdo kaj o njej

predvsem Vzdrževanje (kako dalgo zdrži bat in podobno )

Pa če ve mogoče kdo še kaj o Problemih na tem motorju...Vglaunem vse informacije so zaželjene

Hvalaa :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Zanima o Husqvarni Wr 125, če ve kdo kaj o njej

predvsem Vzdrževanje (kako dalgo zdrži bat in podobno )

Pa če ve mogoče kdo še kaj o Problemih na tem motorju...Vglaunem vse informacije so zaželjene

Hvalaa :worship:

Cross mašina z nekoliko spremenjenimi prenosi in vzmetenjem. Problemi? Nekaj na izpušnem ventilu, vendar nebi smelo pridet do njih če se redno čisti. Dobro olje devaj noter ( motul 800, za amatersko uporabo tut 710 ni slab, pa pravilno mešanco VEDNO ), redno čiščenje filtra ( če furaš offroad ), mazanje ketne in zob.seta, menjava bata na nekje 80-100 ur ( bi moral normalno zdržat, če je vse vredu ).

Keri letnik pa imaš?

EDIT: Aja pa še olje v menjalniku na vsakih 30 ur

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se da oz.če hočeš toči olje BARDAHL KXT (redna prodaja 36€,ga pa lahko v italiji,in avstriji dobiš za 20-25),je pa za bolj pro uporabo,in se res ne more primerjati z TTS in podobnimi "cheep"olji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cross mašina z nekoliko spremenjenimi prenosi in vzmetenjem. Problemi? Nekaj na izpušnem ventilu, vendar nebi smelo pridet do njih če se redno čisti. Dobro olje devaj noter ( motul 800, za amatersko uporabo tut 710 ni slab, pa pravilno mešanco VEDNO ), redno čiščenje filtra ( če furaš offroad ), mazanje ketne in zob.seta, menjava bata na nekje 80-100 ur ( bi moral normalno zdržat, če je vse vredu ).

Keri letnik pa imaš?

EDIT: Aja pa še olje v menjalniku na vsakih 30 ur

Zaenkrat še nimam,sam pa se zanimam predvsem za ta motor

Sj izpušni ventil spucaš na vsako generalko ne? Po kakih 100 ur vožnje je dosti če ga spucaš :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še nimam,sam pa se zanimam predvsem za ta motor

Sj izpušni ventil spucaš na vsako generalko ne? Po kakih 100 ur vožnje je dosti če ga spucaš :rolleyes:

Mislm d bo kul ;)

Če se da oz.če hočeš toči olje BARDAHL KXT (redna prodaja 36€,ga pa lahko v italiji,in avstriji dobiš za 20-25),je pa za bolj pro uporabo,in se res ne more primerjati z TTS in podobnimi "cheep"olji.

Ne nori prosim te lepo :D

http://lnx.ballacchinomoto.it/catalog/product_info.php?products_id=1742

Sicer pa je tako ... Bardahl je olje k je blo uporabljeno na moji prvi Apriliji 8000km ( prvi lastnik ) in ga ni mogel prehvalit, sam ga pa nisem mogel dobit, tako da sem šel na 710, kar pa ni bilo tudi nič napačnega.

Pa itq z Motulom čisto nič ne sfališ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...meni se ne mudi nikamorwinkiss.gif,se tebi? Js sem ti povedu ceno za slovenske uvoznike ,zravn sm ti pa napisu da ga dobiš v Italiji oz. Avstriji za manj.

Glede MOTULA pa bom reku sam neki:Kadar sm js mojmu mehaniku reku da tankam motul, se mi je začel smejat in mi reku samo to:Da če ne mislim tankat Bardahl ali Agip naj motorja ne vozim več k njemu na servis!,za info.tip je štimau in dirkau z 125 za svetovna prvenstva torej...worship.gif(njegovi motorji so bili Aprilia rs,Honda nsr,Honda rs).

Popravljeno . Popravil janstyle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst v svojo DT-jko tankam castrol TTS, po priporočilu prejšnjega lastnika in tudi drugih, ki si ga ti označil kot "cheep" čeprav se mi 25€ za olje sploh ne zdi malo. Je to olje uredu ali naj uporabljam kerega drugega? Sicer pa vem da je bilo o tem že veliko napisangea...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst v svojo DT-jko tankam castrol TTS, po priporočilu prejšnjega lastnika in tudi drugih, ki si ga ti označil kot "cheep" čeprav se mi 25€ za olje sploh ne zdi malo. Je to olje uredu ali naj uporabljam kerega drugega? Sicer pa vem da je bilo o tem že veliko napisangea...

LP

Čak za TTS-ja ti daš 25€,kje ga kupuješ, simčič motorcenter ga daje za 12 al 13€,v avtodelih je 18.

Popravljeno . Popravil janstyle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu sm ga kupu sam enkrat ker imam motor šele par mesecev, drugače sem ga pa kupu na petrolu ker je bila nuja in mislim da sem dal okoli 25 če se prav spomnim ali celo kak € več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu sm ga kupu sam enkrat ker imam motor šele par mesecev, drugače sem ga pa kupu na petrolu ker je bila nuja in mislim da sem dal okoli 25 če se prav spomnim ali celo kak € več.

Na petrolu je bil 22.5€ zej ne vem kok je,enkrat pejdi do kake motocentra pa dobiš za pol bol pocen če si iz okolice gorice pa pojdi do simčiča 13€ liter.,če vzameš več ti ali še kakšne kose ti naredi še popust!smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znajte se, na bolhi poglejte jih folk ful prodaja, ene par se zmente pa 12L - en karton uzemte, pa se dobi TTS za 10€/l. Vsaj jest sm tako delov včasih, no, mel sm potem cel karton zase, pa je blo mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm do zdej u svojo aprilio toču tts al pa 710... kaj pa mislte kej o agip speed 2t, ki je priporočen za aprilio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za husqvarno je tud agip priporočen, od agipa so vsa olja dobra, najboljše pa se mi zdi da je Agip racing (22 al 23€),js sm za v moj prejšnji motor stavu agip speed (15€)olje je kvalitetno,zelo dobro pa je tudi Agip cross 18€ al tm neki...,sej sm ze v enem izmed zgornjem postov napisu al Bardahl al Agip.yes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za husqvarno je tud agip priporočen, od agipa so vsa olja dobra, najboljše pa se mi zdi da je Agip racing (22 al 23€),js sm za v moj prejšnji motor stavu agip speed (15€)olje je kvalitetno,zelo dobro pa je tudi Agip cross 18€ al tm neki...,sej sm ze v enem izmed zgornjem postov napisu al Bardahl al Agip.yes.gif

Js se bom zdj enkat za vedno odloču med tts, 710 al pa agip speed 2t... pa rabm mnenja... renutno mam 710... Zdj če je isti k***c pol bom pustu... se pa pr useh cene gibajo okol 15€ odvisno kje vzamš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se bom zdj enkat za vedno odloču med tts, 710 al pa agip speed 2t... pa rabm mnenja... renutno mam 710... Zdj če je isti k***c pol bom pustu... se pa pr useh cene gibajo okol 15€ odvisno kje vzamš :D

Ostani na Motulu.

Kar se tiče raznih CROSS olj in tega ... to so olja, ki jih oljna pumpa zaradi prevelike gostote (?) ne potegne čez ( gre za Agip Cross, tudi tisti Bardahl KXT nisem zasledil certifikata za oljno pumpo ampak samo PREMIX, tudi navaden Motul 800 ni za oljno pumpo, Silkolene Fuchs je tut kar vredu ester sam tut je premix ). Skratka ... to vam lahko samo pove, da motorji z oljno pumpo NE POTREBUJEJO TAKO DOBRIH OLJ!

Sam sem uporabil ena 8-9litrov 710tke, 2 litra TTSa, 3 litra Fuchsa zdj pa sem trenutno na Putoline MX5. ( že gre drugi liter ). Niti eno od teh olj ni slabo. Cheap olja so razna Petrolova in OMV in podobna sranja. Vsako olje ki je nad 10€ je že dobro za uporabo v serijskem motorju.! Tako da ... držite se tistega, kar vam je najceneše in s čimer imaste najboljše izkušnje. Mešanje olja v posodici za olje itq ni priporočeno, ker se lahko olja zaradi razlićne viskoznosti ( spet ? ) zgrizejo med seboj.

http://www.bolha.com...-castrol-tts-2t TTS!

http://www.bolha.com...je-2t-motul-710 Motul.

http://www.bolha.com...t-go-kart-motor FUCHS

http://www.saplex.si...ikel.php?kat=66 ponudba Putolina Motocross

http://www.saplex.si...ikel.php?kat=63 ponudba Putoline Cestaki

Kar se tiče pa Agip olj, žal mi niso znana, sicer pa v "navodilih" od Husqvarne za čisto vse tekočine priporočajo Agip, tako da nemore bit slabo! Tut za RS 125 je biu priporočen Agip.

Upam, da sem komu pomagal!

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jest na kratko od TTS-a. Z njim sem prevozil okoli 12k km,pa nisem imel problemov, tako da res ni slab....

jest sm prevozu slabih 20kkm na olju za motorno žago :) cena je bla 800sit/l in zadeva res ni slaba :) nikol nobene težave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm prevozu slabih 20kkm na olju za motorno žago :) cena je bla 800sit/l in zadeva res ni slaba :) nikol nobene težave :)

worship.gifworship.giffajn ti je šlo,veliko stroškov si mel z oljem xD,na kirmu mopedu pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm prevozu slabih 20kkm na olju za motorno žago :) cena je bla 800sit/l in zadeva res ni slaba :) nikol nobene težave :)

Motorna žaga je recimo 6-8 ur na dan full gasa :D se znajo zvrtet tut do 20.000 rpmjev. Tak da verjetno nemore bit slabo olje, če na temu ne vtrga mašine :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

worship.gifworship.giffajn ti je šlo,veliko stroškov si mel z oljem xD,na kirmu mopedu pa?

Ma kiro olje si ti rabu?a mislis uno k je org. od Husqvarne za žage?al od Stihla al kero drugo?

Popravljeno . Popravil janstyle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorna žaga je recimo 6-8 ur na dan full gasa :D se znajo zvrtet tut do 20.000 rpmjev. Tak da verjetno nemore bit slabo olje, če na temu ne vtrga mašine :D

to se bl tekmovalne žage za lumberjack kompetišne vrtijo na 20000 sam une tud delajo 2 ure poj gre pa vse v k... navadne so ekje na 10000... sam isto dobr sej je skos na obratih... ker pa je bil pa niti ne vem ker mi ga je tle v okolici v eni trgovini z zagami toču iz soda... motor je bil pa Yamaha DT 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!