Skoči na vsebino

Redno vzdrževanje (2t) motorja


motorist1

Priporočene objave

Kak fake? Motul 800 navadn je PREMIX, kar pomeni predhodno mešanje. Se pravi ga nesmeš dajat v motorje z oljno pumpo ampak moraš mešnico sam naredit. :)

In ja ... namesto zadnjega sedeža, športnega izpuha in šipce si ti rajš najprej opremo kup :)

ja mešam sam mešanico ....

kaj pa ti skrbis za mojo opremo :headbang: ..na sliki sem slikan prvi dan ko sem ga pripeljau domou in sem praobal samo en krog...drugace opremo mam

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kettenspray kit iz louisa

na 300km mazem jaz

ufff... to je pa pogost. U manualu piše na 400-500km. Sm jst jo ne mažem  tok pogosto. Ker si morm res cajt uzet da jo prvo temelito spucam Motulovim sprejem, pol pa šele namažem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

zdravo, :D evo js sm pa pred 1 tednom dobu starejšega, močnejšega brata od DT50 :D yamaha DT125 X... motor je fantastičn... sm pa mal na forum pršu da mi kakšni svetujete kaj pa kako se ga vdrzuje... star je 4 leta (2006 letnik)

ima 12700 km... zelo dobro ohranjen...

olje je prejšni lastnik tankal FOCS.. in MOTUL 710.. js zdej dajem MOTUL 710 (oz. ne še :P)

mam pa cist eno tako begginer upasanje hehe.. koliko KM nardi motor z 1L oljem?

motor ima notri še blokado v avspuhu... električno je pa prejsni lastnik vn pobral... tako da mi gre motor 120 (sam ga nebom več kot 110 tiščou k vidm da se mašina preveč trud )

zdej pa kko je z tm... olnjo pupico , bat, obročke je treba menjat na 15000 km al kok že tut če mam še zmeraj 1 blokado not?

ja pa med vožnjo v visokih obratih bremzam z bremzo (ne z mašino..)

mal me moti ker nima obratomira (sej ne tok... sam da bi prblizno vidu kok obratu ma mašina pa kakšn glas ma pr takih obratih) pol bi si že sam zapomnu :P

vedno pred vožnjo mam užganga 4 minute... max 5... pol se zapeljem ene 2 KM peljem pod nizkimi obrati...

ta motor mi pa kuri neverjetno ZELO ZELO MALO tank ima sicer 10.7 literski pa mi zdrži 200KM :) oz. ker nisem meu občitka sem po 100km šel tankat in sem natankal skoraj 5L tako da mi celo mal več k 200KM zdrži... glede kar sm reku *MALO* kr sm slišou da enim baje 1 tank 150km zdrži... :)

Popravljeno . Popravil matolife10
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, :D evo js sm pa pred 1 tednom dobu starejšega, močnejšega brata od DT50 :D yamaha DT125 X... motor je fantastičn... sm pa mal na forum pršu da mi kakšni svetujete kaj pa kako se ga vdrzuje... star je 4 leta (2006 letnik)

ima 12700 km... zelo dobro ohranjen...

olje je prejšni lastnik tankal FOCS.. in MOTUL 710.. js zdej dajem MOTUL 710 (oz. ne še :P)

mam pa cist eno tako begginer upasanje hehe.. koliko KM nardi motor z 1L oljem?

motor ima notri še blokado v avspuhu... električno je pa prejsni lastnik vn pobral... tako da mi gre motor 120 (sam ga nebom več kot 110 tiščou k vidm da se mašina preveč trud )

zdej pa kko je z tm... olnjo pupico , bat, obročke je treba menjat na 15000 km al kok že tut če mam še zmeraj 1 blokado not?

ja pa med vožnjo v visokih obratih bremzam z bremzo (ne z mašino..)

mal me moti ker nima obratomira (sej ne tok... sam da bi prblizno vidu kok obratu ma mašina pa kakšn glas ma pr takih obratih) pol bi si že sam zapomnu :P

vedno pred vožnjo mam užganga 4 minute... max 5... pol se zapeljem ene 2 KM peljem pod nizkimi obrati...

ta motor mi pa kuri neverjetno ZELO ZELO MALO tank ima sicer 10.7 literski pa mi zdrži 200KM :) oz. ker nisem meu občitka sem po 100km šel tankat in sem natankal skoraj 5L tako da mi celo mal več k 200KM zdrži... glede kar sm reku *MALO* kr sm slišou da enim baje 1 tank 150km zdrži... :)

No naj ti motor dobro služi. Z enim litrom nardim cca 4-5 tankov, kar je okoli 800km. Sicer je pa odvisno od tega kako maš naštelano oljno pumpu.

Kar se pa blokad tiče pa mislim da DT-jke nimajo električne blokade, mislm da majo električno blokado samo modeli za nemški trg. Maš pa še blokado v avspuhu ter izpušnem (YPVS - yamaha power valve system) ventilu. Če boš še to dvoje odblokeral moreš obvezno nastavt fergazer. Drugače pa se bat pri odprtem motorju menja na cca 20kkm (odvisno je tud od tega kako voziš, ker bat maš notr, kero olje uporablaš itd.)

Nej te nič ne mote ker nima obratomerja, to je sam dodatna teža :D Sej se boš navadu pa boš vidu kdaj so uni obrati ko pride na resonanco pa se začne dret u p**** m****** Aja ups, ti maš še originaln avspuh, teb se ne bo nč drla :xx:

Tudi če ma tank 10,7l po karateristikah boš vidu da boš zelo redko natanku več kot 11 litrou oz. pomoje skor nikol edin če boš velik velik rezerve pokuru. Računi da boš natanku okol 9-10l po tem ko boš pipco že na rezervo obrnu. No usaj pri mojem motorju je tko. Sem pa naredil z enim tankom od 180 pa do 210km.

Če boš meu med počitnicami kdaj čs greva lahko kdaj kkšn krog. DTX powaaaaaa :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, :D evo js sm pa pred 1 tednom dobu starejšega, močnejšega brata od DT50 :D yamaha DT125 X... motor je fantastičn... sm pa mal na forum pršu da mi kakšni svetujete kaj pa kako se ga vdrzuje... star je 4 leta (2006 letnik)

ima 12700 km... zelo dobro ohranjen...

olje je prejšni lastnik tankal FOCS.. in MOTUL 710.. js zdej dajem MOTUL 710 (oz. ne še :P)

mam pa cist eno tako begginer upasanje hehe.. koliko KM nardi motor z 1L oljem?

motor ima notri še blokado v avspuhu... električno je pa prejsni lastnik vn pobral... tako da mi gre motor 120 (sam ga nebom več kot 110 tiščou k vidm da se mašina preveč trud )

zdej pa kko je z tm... olnjo pupico , bat, obročke je treba menjat na 15000 km al kok že tut če mam še zmeraj 1 blokado not?

ja pa med vožnjo v visokih obratih bremzam z bremzo (ne z mašino..)

mal me moti ker nima obratomira (sej ne tok... sam da bi prblizno vidu kok obratu ma mašina pa kakšn glas ma pr takih obratih) pol bi si že sam zapomnu :P

vedno pred vožnjo mam užganga 4 minute... max 5... pol se zapeljem ene 2 KM peljem pod nizkimi obrati...

ta motor mi pa kuri neverjetno ZELO ZELO MALO tank ima sicer 10.7 literski pa mi zdrži 200KM :) oz. ker nisem meu občitka sem po 100km šel tankat in sem natankal skoraj 5L tako da mi celo mal več k 200KM zdrži... glede kar sm reku *MALO* kr sm slišou da enim baje 1 tank 150km zdrži... :)

ni focs ampak fuchs,

Olje nad 10€ je dobro :) ( pa ne tista iz petrola, ker tam je TTS 23€, na netu pa 10€ xD )

Kr menjej na 15000km ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No naj ti motor dobro služi. Z enim litrom nardim cca 4-5 tankov, kar je okoli 800km. Sicer je pa odvisno od tega kako maš naštelano oljno pumpu.

Kar se pa blokad tiče pa mislim da DT-jke nimajo električne blokade, mislm da majo električno blokado samo modeli za nemški trg. Maš pa še blokado v avspuhu ter izpušnem (YPVS - yamaha power valve system) ventilu. Če boš še to dvoje odblokeral moreš obvezno nastavt fergazer. Drugače pa se bat pri odprtem motorju menja na cca 20kkm (odvisno je tud od tega kako voziš, ker bat maš notr, kero olje uporablaš itd.)

Nej te nič ne mote ker nima obratomerja, to je sam dodatna teža :D Sej se boš navadu pa boš vidu kdaj so uni obrati ko pride na resonanco pa se začne dret u p**** m****** Aja ups, ti maš še originaln avspuh, teb se ne bo nč drla :D

Tudi če ma tank 10,7l po karateristikah boš vidu da boš zelo redko natanku več kot 11 litrou oz. pomoje skor nikol edin če boš velik velik rezerve pokuru. Računi da boš natanku okol 9-10l po tem ko boš pipco že na rezervo obrnu. No usaj pri mojem motorju je tko. Sem pa naredil z enim tankom od 180 pa do 210km.

Če boš meu med počitnicami kdaj čs greva lahko kdaj kkšn krog. DTX powaaaaaa :)

LP

lpo :D čak mal O.O prejsni lasnik je reku da morm sam še auspuh zamenat pa bo motor odblokiran... sm mi ni jasn kero blokado j dal pol dol če mi leti 120km/h? ja DT RULZ! :? pa drgac a ce das nou auspuh gor a pol ti tut bl povleče al se bl na obratih dobi? ja drug let komot XD kr je orng premrzl za ture zdej :P js sm se enkat 50km/h pelou domou več nism mogu kr je blo premrzl xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lpo :D čak mal O.O prejsni lasnik je reku da morm sam še auspuh zamenat pa bo motor odblokiran... sm mi ni jasn kero blokado j dal pol dol če mi leti 120km/h? ja DT RULZ!  :D pa drgac a ce das nou auspuh gor a pol ti tut bl povleče al se bl na obratih dobi? ja drug let komot XD kr je orng premrzl za ture zdej :P js sm se enkat 50km/h pelou domou več nism mogu kr je blo premrzl xD

Dobi na obratih in posledično na moči. Odvisno od auspuha, uglavnem dajo moč na visokih obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nizkih pa zgubi :S

heh pošteno XD...

ja js mam gor samo LONC od ginnallija.. (sploh nwm ce sm prou napisou hehe) a to kej pomaga pr moči? kr pol ostal del auspuha je pa org...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lonec ne da čisto nič moči.

sej če maš 2t veš da se bo vozil nad 8000rpm tako da ne izgubiš nič če menjaš aspuh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lpo :D čak mal O.O prejsni lasnik je reku da morm sam še auspuh zamenat pa bo motor odblokiran... sm mi ni jasn kero blokado j dal pol dol če mi leti 120km/h? ja DT RULZ! :D pa drgac a ce das nou auspuh gor a pol ti tut bl povleče al se bl na obratih dobi? ja drug let komot XD kr je orng premrzl za ture zdej :P js sm se enkat 50km/h pelou domou več nism mogu kr je blo premrzl xD

Pussy :naughty: :winkiss: Napiše se gianelli! :P Mam jst komplet ta ispuh in mam zlo veliko moči (usaj men se tko zdi) v nizkih obratih (pa izpušni ventil more bit pravilno naštelan), na visokih se mu pa itak strga. Pa tud zvok je... :evilgrin: Tebe pa nism čist dobr razumeu al maš resonanco al dušilc od gianellija. Verjetno maš samo dušilc če ti gre 120. Lahko daš iz original resonance blokade vn, al pa kupš še resonanco od gianellija.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pussy :naughty: :winkiss: Napiše se gianelli! :P Mam jst komplet ta ispuh in mam zlo veliko moči (usaj men se tko zdi) v nizkih obratih (pa izpušni ventil more bit pravilno naštelan), na visokih se mu pa itak strga. Pa tud zvok je... :evilgrin: Tebe pa nism čist dobr razumeu al maš resonanco al dušilc od gianellija. Verjetno maš samo dušilc če ti gre 120. Lahko daš iz original resonance blokade vn, al pa kupš še resonanco od gianellija.

LP

Napiše se Giannelli.

Dolžina dušilca vpliva na to, na katerih obratih bo motor podal največ moči! ( kratek visoki obrati, dolg nizki obrati )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiše se Giannelli.

Dolžina dušilca vpliva na to, na katerih obratih bo motor podal največ moči! ( kratek visoki obrati, dolg nizki obrati )

no nevem če je to res, ker sem dal kolegu dušilec od rs125 on pa ma rs50 pa motor gre enako, pa dušilca nimata enakih mer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nevem če je to res, ker sem dal kolegu dušilec od rs125 on pa ma rs50 pa motor gre enako, pa dušilca nimata enakih mer..

No neboj pameten prosim te, še preden preide v prepir ^^

Motor nemore it enako! In dejansko sta dušilca standardno skoraj enakih DOLŽIN!

Natanki gor ROR od Husqvarne SM 125 in Husqvarne CR 125 pa boš vido razliko <3 (EDIT: NA ISTI MOTOR )

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh pošteno XD...

ja js mam gor samo LONC od ginnallija.. (sploh nwm ce sm prou napisou hehe) a to kej pomaga pr moči? kr pol ostal del auspuha je pa org...

lonc ti ne da tko k so rekl NČ moči ti da pa zvok. Če hočeš moč kup krivino oz pober blokade z org vn - jest ti priporočam da kupš drugo krivino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sj veš kak se je furat z CR dušilcem po cesti :kva2:... opazen pa si :yea1:. zame pa ni k se mi zdi že zj glasen hehe.

A drugače vam tut na zimo crkne svečka? Lansko zimo je crknala oz. je začelo trokirat zj se pa spet neki buni motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sj veš kak se je furat z CR dušilcem po cesti :kva2:... opazen pa si :yea1:. zame pa ni k se mi zdi že zj glasen hehe.

A drugače vam tut na zimo crkne svečka? Lansko zimo je crknala oz. je začelo trokirat zj se pa spet neki buni motor?

Mogoče nimaš ta prave svečke, oz. maš tako ki je namenjena za višje (letne) temperature in maš zato težave pri vžigu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sej zmer mešam rečem zmer ganieli XD gianelli je drgac ja :P:P

drugo leto bom kupu še resonanco... aja pa pol z tem auspuhom ti yamaha leti 150km/h al kok :P?

aja pa eno uprasanje... a se da nekako na motorju naštimat da se ti bl dere?? :P k vem da pr nam zmer en motor po gozdu poslusam 4 taktarja... pomoje se mojga neb tok slišal :P al pa nimam tazga občutka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sej zmer mešam rečem zmer ganieli XD gianelli je drgac ja :P:P

drugo leto bom kupu še resonanco... aja pa pol z tem auspuhom ti yamaha leti 150km/h al kok :P?

aja pa eno uprasanje... a se da nekako na motorju naštimat da se ti bl dere?? :P k vem da pr nam zmer en motor po gozdu poslusam 4 taktarja... pomoje se mojga neb tok slišal :P al pa nimam tazga občutka :P

Meni se pa zdi, da se 2 takterja (pač odblokiranega) prav tako, ali pa še bolj sliši kot 4 takt (nad 250ccm). Če primerjamo  2 takt in 4 takt iste kubikaže, potem je 4t mlinček :D . Meni se kr dobro dere. In tudi 2takt glas je boljši kot 4 takt (razen cestakov). 

Drugač pa, če maš željo da bi se ti dru, prvo odblokiraj motor, potem pa dušilec dol in se malo igrat. 

Popravljeno . Popravil pevecm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sej zmer mešam rečem zmer ganieli XD gianelli je drgac ja :P:P

drugo leto bom kupu še resonanco... aja pa pol z tem auspuhom ti yamaha leti 150km/h al kok :P?

aja pa eno uprasanje... a se da nekako na motorju naštimat da se ti bl dere?? :P k vem da pr nam zmer en motor po gozdu poslusam 4 taktarja... pomoje se mojga neb tok slišal :P al pa nimam tazga občutka :P

jst mam sm125s pa mam odprto drugo resonanco pa takratk lonc in se nenormaldo dere arr res 100krat lepši zvok k kkšn enovaljni 4T saj men osebno :yea2::yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sej zmer mešam rečem zmer ganieli XD gianelli je drgac ja :P:P

drugo leto bom kupu še resonanco... aja pa pol z tem auspuhom ti yamaha leti 150km/h al kok :P?

aja pa eno uprasanje... a se da nekako na motorju naštimat da se ti bl dere?? :P k vem da pr nam zmer en motor po gozdu poslusam 4 taktarja... pomoje se mojga neb tok slišal :P al pa nimam tazga občutka :P

2t se bol sliš ma bol prodorn zvok k 4t

od kolega cr 85 se bol daleč sliš k mojga kx250f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!