Skoči na vsebino

Redno vzdrževanje (2t) motorja


motorist1

Priporočene objave

živjo!

mene pa zanima če je TTS olje vredu za V motor dobesedno, da ne bo pomote in pa kje se pogleda nivo olja v motorju.

hvala!

Sej te ne bo konc če boš napisu ker motor maš. ...dobesedno xDxDxD :lol: kje se pogleda nivo olja ti piše v servisni knižici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te ne bo konc če boš napisu ker motor maš. ...dobesedno xDxDxD :lol: kje se pogleda nivo olja ti piše v servisni knižici.

Odvisno. V večini primerov na bloku desno ali levo spodaj. ( oz. na strani motorja če tako pogledaš, vendar nižje od sredine )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te ne bo konc če boš napisu ker motor maš. ...dobesedno xDxDxD :lol: kje se pogleda nivo olja ti piše v servisni knižici.

hehe, sm malce pozabil, aprilia rs 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TTS je za dodajanje bencinu, ne za v mašino. Pri 2 takterijh maš olje samo v menjalniku, mašino (bate, cilindre,.. ) pa maže olje v gorivu.

[/quot

seprav se mi lahko jebe za mašino? važn da mam olje za mešanco in to je to, nobenga drugega mazanja ali dodajanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TTS je za dodajanje bencinu, ne za v mašino. Pri 2 takterijh maš olje samo v menjalniku, mašino (bate, cilindre,.. ) pa maže olje v gorivu.

[/quot

seprav se mi lahko jebe za mašino? važn da mam olje za mešanco in to je to, nobenga drugega mazanja ali dodajanja?

Olje za menjalnik! Velikokrat se to pozabi in potem ti zmeleje zobnike ki pa niso ravno poceni

Kje je pa spodnja in zgornja meja stopnij(odzunaj) za dati karton na hladilnik?

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje v menjalniku, olje za mešanco, tekočina za bremze, hladilna tekočina

razen bencina več tekočega ni nič

najboljše tekočine :D, ki jih lahko dubim za menjalnik,.... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TTS je za dodajanje bencinu, ne za v mašino. Pri 2 takterijh maš olje samo v menjalniku, mašino (bate, cilindre,.. ) pa maže olje v gorivu.

[/quot

seprav se mi lahko jebe za mašino? važn da mam olje za mešanco in to je to, nobenga drugega mazanja ali dodajanja?

Aprila rs 125 z V motorjem?

Saj ti je lepo povedal :Rabiš olje za mešanico in rabiš olje za menjalnik(npr: 5w 30)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo poglej da bo DOT 4 gor pisalo :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo poglej da bo DOT 4 gor pisalo :)

Dot 4 je zavorno olje. Za menjalnik maš neke druge oznake (kot je reku janstyle), je pa pomembno zaradi gostote in viskoznosti... Če se motim me popravite

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše tekočine :D, ki jih lahko dubim za menjalnik,.... ?

Ah dej no take amaterske vprašanja postavljša da se sprašujem če znaš vžgat motor?

Najboljše tekočine: olje,olje,olje,olje,olje.Vtipkaj kaj v iskalnik in garant je kje kakšna tema o tem kako olje se stavi v kake mašine npr: v temi aprilia rs 125 so se sigurno že 10x pogovarjali o tem kako olje točijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi DOT 5 če ima RSko. DOT 5 se uporablja pri bolj športnih, navitih motorjih :D

hehehe dejte no-da ne boste odgovorni za kak zjeb... menjalnik :)

Poglej v servisno kter tip olja pa kako mal bolšo firmo daj. Kot je blo že rečeno z Motulom ne morš zgrešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dej no take amaterske vprašanja postavljša da se sprašujem če znaš vžgat motor?

Najboljše tekočine: olje,olje,olje,olje,olje.Vtipkaj kaj v iskalnik in garant je kje kakšna tema o tem kako olje se stavi v kake mašine npr: v temi aprilia rs 125 so se sigurno že 10x pogovarjali o tem kako olje točijo....

hehe, pa kuko ga znam, pa kuko! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drž se motula.trance_08_book.gif

pri oljih velja: vse kar je drago je dobro, vse kar je poceni je manj dobro.

to vem, ampak spraševal sem kakšne izkušnje mate vi z olji ( motul, TTS, castrol, druge nepoznane reči...), drgač sm pa že dobil svoj odgovor, hvala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ame='spike1992' date='24. February 2010 - 10:19 PM' timestamp='1267046359' post='1725106']

Olje za menjalnik! Velikokrat se to pozabi in potem ti zmeleje zobnike ki pa niso ravno poceni

Kje je pa spodnja in zgornja meja stopnij(odzunaj) za dati karton na hladilnik?

Mah tle pr nas mislim da ga skor ne bo več treba stavt gor kr je že 10°C konstantno razn če bo še kej prtisnlo pod 10 pol pa ja...recimo da če je pod 10 daj karton, pa da ne boš zj ti celga polepusmile.gif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe dejte no-da ne boste odgovorni za kak zjeb... menjalnik :)

Poglej v servisno kter tip olja pa kako mal bolšo firmo daj. Kot je blo že rečeno z Motulom ne morš zgrešit.

:yes:

to vem, ampak spraševal sem kakšne izkušnje mate vi z olji ( motul, TTS, castrol, druge nepoznane reči...), drgač sm pa že dobil svoj odgovor, hvala....

izkusi pa mi povej kako šmeka :P

Srečno kekec! :D:P

paz bedanc iza ledza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, ampak spraševal sem kakšne izkušnje mate vi z olji ( motul, TTS, castrol, druge nepoznane reči...), drgač sm pa že dobil svoj odgovor, hvala....

Dej alo ti povej kaj bi sploh rd... a iščš olje za menjalnik ali za mešanico?? Če seveda ločš, če ne potem raj na kolesu ostan. Za menjalnik kokr je budacki reku motul kakšno oznako (za gostoto)pa v servisni piše. Za mešanico (to je tist kar gre skupaj z bencinom v motor) ti isto priporočam motul (710 je čez glavo). Drugače pa tts je model olja (za mešanico) od castrola... ti zgleda tuki neveš čist točn kaj je kaj... upam da ne ulijš olja za menjalnik v mešanico, kšnga tts-a pa v menjalnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!