Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
Ob 25. 11. 2020 ob 11:36, 3nity pravi:

Partnerju se je letos med vožnjo ugasnil (baterija je bila po vsej verjetnosti polna) ... tako se je vozil brez vsakršne zaščite - če bi imel želvo oz. airbag na vrvico, do tega ne bi prišlo.

Zgodba se je ponovila, na sliki je pa viden razlog (do tega predela ni možno dostopati, saj je prešit). Jakna ni bila NIKDAR zložena / tlačena v kovček ali karkoli podobnega, kar bi lahko privedlo do tega rezultata.IMG_20210605_185029.thumb.jpg.c3096c673daffa9795cfb062ce916c50.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

To bi morali že prvič reklamirati.

Moj deluje brezhibno.

Zdaj je lahko biti pameten! Bila sva na dopustu, zvečer, poležen na ravno podlago in napolnjen pa je spet delal. Take kontakte bi morali zapreti v "vrečko", ne pa samo stisniti skupaj...

Z zgornjim postom ne k** Dainese, ampak samo opozarjam druge na previdnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, KARMEN1 pravi:

Moj deluje brezhibno.

Kako veš :?

upam, da nikoli ne izveš, če dela ... mojemu prijatelju se na miniju ni sprožil niti eden od 8-ih, ko se je prevračal po cesti in na srečo ostal živ in skoraj nepoškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deluje brezhibno, ko je v stanju pripravljenosti in med vožnjo.

Kako bi bilo, ko bi ga potrebovala, ne vem, ampak to niti na GP ne vedo, ne?

Airbagi so testirani in homologirani, imajo dovoljenje za promet. 

Mi jim lahko zaupamo, ali pa tudi ne.

To je to!

Kaj bi bilo, če bi bilo, ko bi bilo,.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, KARMEN1 pravi:

Deluje brezhibno, ko je v stanju pripravljenosti in med vožnjo.

Kako bi bilo, ko bi ga potrebovala, ne vem, ampak to niti na GP ne vedo, ne?

Airbagi so testirani in homologirani, imajo dovoljenje za promet. 

Mi jim lahko zaupamo, ali pa tudi ne.

To je to!

Kaj bi bilo, če bi bilo, ko bi bilo,.........

na "stend by" je brezhiben. Kako deluje..no ja upam, da nikol ne izveš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, KARMEN1 pravi:

Deluje brezhibno, ko je v stanju pripravljenosti in med vožnjo.

Kako bi bilo, ko bi ga potrebovala, ne vem, ampak to niti na GP ne vedo, ne?

Airbagi so testirani in homologirani, imajo dovoljenje za promet. 

Mi jim lahko zaupamo, ali pa tudi ne.

To je to!

Kaj bi bilo, če bi bilo, ko bi bilo,.........

res je ... moj prijatu je imel tudi homologiran mini moris z vsemi airbagi in v pripravljenosti so delovali brezhibno in vozilo je imelo dovoljenje za promet ...

hočem povedati, da čelada in vsa zaščitna oprema, ki imajo certifikate, v pripravljenosti delajo brezhibno... ali so dejansko brezhibni pa izveš samo v primeru, da se aktivira (upam, da ga nikoli ne stestiraš/mo vso zaščitno opremo, ki jo imamo na sebi .... zato tisti stavek, da deluje brezhibno, bi dal v navednice ali dopisal v pripravljenosti, kar si kasneje tudi napisala ... razumeš poanto ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda razumem, ti nisi razumel mojega komentarja.

Moj deluje brezhibno, v enakem stanju, kot se je njej ugašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Seveda razumem, ti nisi razumel mojega komentarja.

Moj deluje brezhibno, v enakem stanju, kot se je njej ugašal.

razumem, da ti brezhubno deluje, ko je v stanju pripravljenosti in med vožnjo ...

najprej si malo drugače napisala ... napisala si samo, da tvoj deluje brezhibno ... a ne ... in tukaj sem te citiral

upam, da ne boš preverjala, če resnično deluje, kar je pa poanta vsega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, nokk2 pravi:

Imam precej temno poletno jakno. Več vidnosti bi bilo dobrodošlo. Kakšen telovnik vzet da ne bo takoj razpadel in hkrati prepuščal zrak?

Ti bom povedal moje iskušnje. Od vedno sem imel črne motorje in črno opremo. Pa sem kupil pomarančo in še DARSovski kombinezon, res lepo vidno vse skupaj. 

In misliš, da je bila kaka razlika?

Ma kje pa, komur se jebe, se jebe na celi črti in bo izsilil prednost. Čeprav se strinjam z vidnostjo, fluo in podobne zadeve so bolj vidne. 

Za telovnike ne bi vedel, pa tudi se mi zdi brez veze (in dodatno gretje, kar je poleti koma), raje si v obstoječo zadevo daj všiti fluo trak. Raje kaka trak nalepka na motor (fluo) ali čelada, ki je vidna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z Damijem, ce pogledas motor od spredaj, se kaj dosti ne vidi od čelad, barve motorja, kombinezona ali telovnika. Pomaga kvečjemu ponoči, ce te nekdo dohiti :) to pa je bolj zadeva mopedistov ki se vračajo iz gostilne, ko jo zaprejo.

Recimo, na tele sliki pri prvem razločiš obleko od čelade, ampak je ze cisto preblizu ce ga nisi prej opazil. Drugi pa tretji pa sta samo gmota senc, edini kar se eventualno razloči je luč. Jaz sem sicer precej za varnost, ampak se mi odsevni jopici in čelade ne zdijo da bi kaj dosti pripomogli.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem si nabavil Helite e-Turtle. Je kar dobro zračen in ni prevroč, v trenutni vročini ga sicer še nisem sprobal. Pa tudi še nisem sprobal, če deluje in upam, da nikoli ne bom.

IMG_0361.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Frenk 67 pravi:

Jaz sem si nabavil Helite e-Turtle. Je kar dobro zračen in ni prevroč, v trenutni vročini ga sicer še nisem sprobal. Pa tudi še nisem sprobal, če deluje in upam, da nikoli ne bom.

Kje si nabavil?  Kaj te je prepričalo, da si se odločil za to filmo oz. odvrnilo, da se nisi odločil za drugega?

Thx...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 7. 2021 ob 10:24, Erik99 pravi:

Kje si nabavil?  Kaj te je prepričalo, da si se odločil za to filmo oz. odvrnilo, da se nisi odločil za drugega?

Thx...

https://www.helite.si

Na zgornji Slovenski strani. Sicer ne vem, če je najcenejše, mal je trajal, ampak je blo pred sezono pa se nisem preveč sekiru. Helite sem nabavu najbrž zato, ker so bli prvi na trgu in majo elektronsko sprožanje brez kablov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Frenk 67 pravi:

https://www.helite.si

Na zgornji Slovenski strani. Sicer ne vem, če je najcenejše, mal je trajal, ampak je blo pred sezono pa se nisem preveč sekiru. Helite sem nabavu najbrž zato, ker so bli prvi na trgu in majo elektronsko sprožanje brez kablov.

Jaz se namerno nisem odločil za elektronskega. 

Moraš biti pozoren na baterijo itd... 

Trotlziher je trotlziher. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Darko3g pravi:

Kako pa se tvoj aktivira?

Na vrvico, poglej si video, ki sem ga obesil. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Frenk 67 pravi:

https://www.helite.si

Na zgornji Slovenski strani. Sicer ne vem, če je najcenejše, mal je trajal, ampak je blo pred sezono pa se nisem preveč sekiru. Helite sem nabavu najbrž zato, ker so bli prvi na trgu in majo elektronsko sprožanje brez kablov.

Dejansko je Helite zadnji, ki je naredil airbag na elektroniko, vsi ostali so ga že zdavnaj prehiteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Dejansko je Helite zadnji, ki je naredil airbag na elektroniko, vsi ostali so ga že zdavnaj prehiteli.

Fak, pol sem ga pa kupu čist iz napačnih razlogov. Kva nej pa zdej? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Jaz se namerno nisem odločil za elektronskega. 

Moraš biti pozoren na baterijo itd... 

Trotlziher je trotlziher. 

To je res, morš mal planirat, da boš šel na furo, da ga prej nafilaš. Sicer mislim, da par dni zdrži, če ni prižgan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Frenk 67 pravi:

To je res, morš mal planirat, da boš šel na furo, da ga prej nafilaš. Sicer mislim, da par dni zdrži, če ni prižgan.

Je dost drugih planiranj za na pot, kot, da se moram še s tem ubadat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!