Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Glede na to, da imam črn dežni kombinzon, ga v dežju dam pogosto gor, pa če še tako trapasto izgleda. :(

Kogar zanima:

Hardmost

tle se dobi ve mogoče :OK:

Tole sem iskal :OK: ,ker imam jaz tudi črn dežjak (pa ne zaradi mode, kot je bilo tu nekje na forumu govora) in mislim, da bi s takimi trakovi oz. nalepkami bistveno zboljšal zadevo. A je že kdo probal, če nalepljen trak npr., zdrži na dežju ?

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem iskal :OK: ,ker imam jaz tudi črn dežjak (pa ne zaradi mode, kot je bilo tu nekje na forumu govora) in mislim, da bi s takimi trakovi oz. nalepkami bistveno zboljšal zadevo. A je že kdo probal, če nalepljen trak npr., zdrži na dežju ?

Pomoje raje elastiko kot lepilni trak. Je pa res, da ko sem leta 2002 bluzil po Dolomitih in ostalih prelazih me je iz Stelvia proti Bormiu ujela konkretna nevihta. Imel sem dežni konbinezon, ne pa pokrivala čez čevlje. Potem sem si pa kar dve merkatorjevi vreči čez čevlje nataknil :D Da mi vreče niso padle dol, sem jih na vrhu kar z rjavim lepilnim trakom zalepil, pa mi je do Bormia zdržalo .) :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nočno vožnjo morda še celo ja, ampak po drugi strani, ... odsevne površine na jakni, odsevni trakovi za na zunanji rokav in hlačnico, .... zaenkrat imam to dovolj. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga vozim že nekaj časa s seboj. Lani na avtocesti v Italiji v dežju in noči bi še kako prišel prav, pa ga nisem imel. Na pumpi so pa hotl met 10 € zanjga :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem videl enga nemca,ki je imel nek odsevni rumeni trak samo na sebi....tko cez rame po diagonali do pasa in okol pasa.....ful se ga je vidlo....

Takšen trak mi bolj diši kot cel jopič.....Mislim, da se ga da nabavit v Lojzu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si pa da kdo gor nase, če ga seveda moti lepota jopiča, Majico iz Lycre!

Imela bo svojo funkcijo glede opaženosti sam nevem, če odseva svetlobo, je narejena prou za mokre in suhe vremenske razmere, kupiš XXL in jo lahko navlešeš preko katerega koli volumna, pa še odpade ti razmišljanje kako se bo obdržala pri veliki hitrosti!

P.S. ena od IDEJ

lp

post-5113-1149167178_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ADAC-ov crash testni scenarij ima žal z realnim življenjem (beri: realnim zaletavanjem) bolj malo povezave. Ampak tu deluje in varuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje v Sloveniji se da takšno obleko kupiti? Mogoče kdo ve? :?

Malo sem po netu gledal te teste in se mi zdi, da je zadeva precej vredu. Našel sem samo teste kjer je pokazano kako zadeva deluje, ko je vgrajena v motor. Nikjer pa nisem našel, oziroma sem mogoče spregledal test obleke.

Kakšen link mi bi prišel prav.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje v Sloveniji se da takšno obleko kupiti? Mogoče kdo ve? :?

Malo sem po netu gledal te teste in se mi zdi, da je zadeva precej vredu. Našel sem samo teste kjer je pokazano kako zadeva deluje, ko je vgrajena v motor. Nikjer pa nisem našel, oziroma sem mogoče spregledal test obleke.

Kakšen link mi bi prišel prav.

hvala

sm pogledou po netu pa najdu tole:

http://www.bolha.com/oglas1689930

trgovina Zweirad Roeth d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v drugi polovici 2006 bo Honda poslala na tržišče Gold Winga z air bagom. Poročilo je objavljeno v aktualni številki Motorrada.

No, in to so res naredili... Nemški ADAC je zadevo že testiral in zadeva se je odlično obnesla: --> http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2877

Sicer pa bi naj tudi Yamaha (za skuter Maxim 250) pripravljala airbag... No, nekaj časa nazaj se je o tem govorilo... --> http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2656

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo brskam po netu pa se tu in tam najde kaj o airbag jaknah, so pa povsem izginile iz prodaje v LOUIS-u (par let nazaj RUKA) in tudi zgornji link je mrtev.

Zgleda, da se stvar ni ravno najbolje obnesla ali kaj je vzrok. Bi pričakoval, da se bodo bolj množično pojavljale te stvari v trgovinah in uporabi. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo brskam po netu pa se tu in tam najde kaj o airbag jaknah, so pa povsem izginile iz prodaje v LOUIS-u (par let nazaj RUKA) in tudi zgornji link je mrtev.

Zgleda, da se stvar ni ravno najbolje obnesla ali kaj je vzrok. Bi pričakoval, da se bodo bolj množično pojavljale te stvari v trgovinah in uporabi. :hmm:

v letu 2008 prihaja na trg od dainese kombinezon, ki ima v hrbtni aerodinamični grbi vgrajen air-bag, verjetno bo kaj pisalo na njihovi strani, nisem pa še gledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Je ugodneje se mi zdi. cca 250 € , in proizvajalec se mi zdi Wintex (ne me držat za besedo)

če sem prav preračunal je tale od doli cca 337 € :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Je ugodneje se mi zdi. cca 250 € , in proizvajalec se mi zdi Wintex (ne me držat za besedo)

če sem prav preračunal je tale od doli cca 337 € :headbang:

Je mogoče kdo že kaj bolj natančno pogledal,na wintex pika at ni nič :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Kaj se pa vam zdi tisti varnostni pas (če ste ga opazili), ki ga je en tipson predstavlu na štantu od AS Domžale(se mi zdi).

Men se to zdi kar neki, kaj pa vem no. :slap:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi totalen kretenizem. Škoda, ker bo kmalu zagotovo obvezen, ker dosedaj nismo imeli kazni v tej kategoriji (nepripet varnostni pas). Nosil ga bom takrat, ko bodo imeli avtomobilisti čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!