Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Guest VisualID

Po prebiranju nekaterih mnenj na tej temi se več ne čudim zakaj je toliko primerov ko avtomobilist odvzame prednost motoristu in potem trdi, da ga ni videl, da ga je spregledal. Dostikrat je to le izgovor s strani avtomobilista, toda porodi mi vprašanje koliko takšnih nesreč se ne bi bilo zgodilo, če bi motorist/ka bil/a v bolj živih barvah (in vozil/a bolj previdno).

Jas osebno sem nosil, nosim in bom nosil odsevne jopiče, tudi preko svojega zelo živega kombinezona. Če bi dobil svojo čelado v oni rumeni ali oranžni barvi, kot sta Nolan N103 in Schubert C3, bi jo prej vzel kot pa tole črno, ki jo imam sedaj. Osebno raje zgledam čudno/smešno kot pa kot nerazpoznavna kopica mesa, kosti in krvi na cesti.

Če ne bi bil aretiran/kaznovan za izdajanje za uradno osebo/policista bi pa nosil tudi oni jopič z napisom policija, saj sem 100% prepričan, da bi me ljudje prej opazili in jasno bili bolj obzirni do mene kot so zdaj brez tega jopiča.

-

Za vse, ki trdijo, da je nošenje odsevnih jopičev/trakov, poziranje bi pa postavil vprašanje kako je to lahko poziranje, če na koncu "izpadeš kot obcestni delavec" ali "novoletna jelka"?

-

Bi pa vse, ki trdijo da je policija nevidna, opozoril na:

1. odsevne jopiče slovenske policije. Sem prepričan, da ste jih že vsi videli. Največ vidni na policistih/kah zvečer/ponoči, pozimi in v megli. Če pa ne drugače pa jih imajo skoraj vedno obešene preko sedežev svojih policijskih vozil.

2. policijske službene motorje... in na izobilje odsevnih lepilnih trakov, ki jih imajo tile motorji polepljene po sebi. Malo bodite pozorni ko boste na kakšnega srečali zvečer ali ponoči... prav žarijo.

3. nadalje še na posebno barvo drugih policijskih vozil, ki ima v sebi odsevne elemente... kareta (marica) ponoči recimo bolje odseva svetlobo luči, ki nanjo posvetijo, kot kakšen navaden bel avto... Nadalje tudi odsevnost tistih modrih trakov na policijskih vozilih.

4. dalje še barvna opaznost in živi kontrasti reševalnih in gasilskih vozil, predvsem novejših reševalnih vozil (rumena/oranžna kombinacija), odsevni trakovi in elementi, ki so po celih vozilih.

5. dejstvo, da se nikoli ne bere, da je kdo odvzel policistu ali rešilcu prednost/ga izsilil, in potem trdil, da ga ni videl... :headbang:

ZAKLJUČEK: torej, policija dejansko skrbi zato, da so policisti opazni v prometu (razen ob radarskih zasedah, ko odložijo vse opazne stvari).

-

Res je, da pri nekaterih voznikih tudi rotirajoče luči ne bi pomagale, vendar si še vedno upam trditi, da večina voznikov še ni tako hudo odpičenih. In zaradi te večine voznikov se še vedno splača nositi te jopiče.

Mogoče pa prijemamo tale problem iz napačne strani in bi morali začeti imitirati policijo v barvah in vzorcih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi skupinsko nabavili kakšen vagon one barve za letališče steze?

Pa valčke v roke, pa štrihat po mopedih in golih motoristkah seveda tudi! :P Obvezno!

Megan-Firewoman-02.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VisuallD, a veš zakaj policaje ''prej opazijo''? Ne, ker so odsevno oblečeni, pač pa ker eden drugega opozarjamo nanje, da je kje zaseda. Klinc, pri meni je napis POZICIJA šel dol, ker preveč spominja na policijo. Tako so rekli. Imam pa enih par dodatnih lučk, da sem bolj viden (videti in biti viden), pa še pridejo. Odsevni brezrokavnik je pa v torbi. Ko jih bomo vsi nosili, bomo pa imeli lažen občutek varnosti, da nas itak vsi vidijo. Pa nas ne, -kdor noče, te ne bo videl, pa amen.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. dejstvo, da se nikoli ne bere, da je kdo odvzel policistu ali rešilcu prednost/ga izsilil, in potem trdil, da ga ni videl... :headbang:

Če se o tem ne bere, še ne pomeni, da se ne dogaja. ;)

ZAKLJUČEK: torej, policija dejansko skrbi zato, da so policisti opazni v prometu (razen ob radarskih zasedah, ko odložijo vse opazne stvari).

Zaključek je, da so vsi ti odsevni trakovi ipd. namenjeni predvsem času, ko policist stoji na/ob cesti in opravlja svoje naloge oz. je njegovo vozilo parkirano na/ob cesti in ovira promet (takrat imajo tudi modre rotacijska lučke in brez skrbi, da jih ljudje tudi takrat spregledajo).

Res je, da pri nekaterih voznikih tudi rotirajoče luči ne bi pomagale, vendar si še vedno upam trditi, da večina voznikov še ni tako hudo odpičenih. In zaradi te večine voznikov se še vedno splača nositi te jopiče.

Mogoče pa prijemamo tale problem iz napačne strani in bi morali začeti imitirati policijo v barvah in vzorcih?

Ta 'problem' prijemate z napačne strani, ampak tudi ta predlog je na čisto napačni strani...

99% varnosti na motorju je odvisne od voznikovega možgana. Ostalo se porazdeli med prižgane luči, urejenost cest, normalnost ostalih voznikov, varnostne jopiče, ... (in to v približno takem vrstnem redu).

Pa preden se obestite na 'procente' - ne, o tem nimam nobene študije, raziskave ali česa podobnega. So le groba ocena.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Kramp, to ja! :D

Motofrik, če imaš kakšne slike tistega napisa pozicija bi jih z veseljem videl, ker me resnično zanima kako je celotna zadeva zgledala. Kaj policija je od tebe zahtevala, da jih dol vzameš?

Samo kaj pa je z nekdanjimi policijskimi vozili, ki imajo edino grb in napise izbrisane in odstranjene rotacijske luči in sirene, obdržijo pa vzorce in barvo? Leta in leta redno vidim bivši policijski terenec in zaenkrat lastnik še očitno nikoli ni dobil komande da ga mora prebarvati...

A lučke pa po drugi strani imaš? So podnevi bolj vidne kot pa veliko večji jopič žive barve?

Ne bi rekel, da zajec tiči v grmu medsebojnega opozarjanja na policijo. Moje osebno mnenje je da določen del voznikov podzavestno in zavestno ves čas ogleduje za policijo in jih, zaradi njihovih značilnih vzorcev in barv, tudi toliko prej opazijo ali pa zato ker pač že drugače bolj pozorno opazujejo promet.

Če se o tem ne bere, še ne pomeni, da se ne dogaja. ;)

Si resnično prepričan, da senzacij-lačni novinarji, ki so dostikrat imenovani "mrhovinarji", ne bi takoj pograbili takšne novice in jo potem raztrobili? Predvsem, če se po tvojih trditvah dogaja bolj ali manj redno (citat: "še ne pomeni, da se ne dogaja"). Enkrat bi namreč še bilo logično, da bi se dalo stvar zataškati, ne pa če bi se to večkrat zgodilo. Predvsem pa ne dandanes ko ima že toliko ljudi fotoaparate v mobitelih in jih tudi zna uporabljati in pa ko je eden časopis ponujal 20 EUR za senzacionalne posnetke nesreč (ne vem če še to velja).

Brez skrbi da se zavedam, da policija vsega ne spusti v javnost, vendar takšni skrivani primeri niso neke nepomembne prometne praske policije s civilisti ampak dejanja bolanih umov in pa primeri, ko bi obveščena javnost predstavljala grožnjo rešitvi primera in odkritju storilca ali pa če bi to povzročilo preveliko paniko med narodom. Pravniki/medicinci in študenti prava/medicine, ki končujejo študij, in drugi, to dobro vedo...

Zaključek je, da so vsi ti odsevni trakovi ipd. namenjeni predvsem času, ko policist stoji na/ob cesti in opravlja svoje naloge oz. je njegovo vozilo parkirano na/ob cesti in ovira promet (takrat imajo tudi modre rotacijska lučke in brez skrbi, da jih ljudje tudi takrat spregledajo).

Ko stojijo zvečer v zasedi imajo prižgane rotacijske?

Nikoli videl. Sem pa videl prižgane rotacijske ko se je zgodila nesreča/zločin/prekršek in so posredovali. Sem pa tudi že dostikrat videl policijsko vozilo, ki je stalo ob cesti v temi brez prižganih luči in ga je bilo kljub temu nemogoče spregledati.

Nima veze čemu so tisti trakovi in barva namenjeni, vezo ima in pomembno in dejstvo JE, da naredijo vozilo tudi MED VOŽNJO bolj opazno in opaženo... In ravno to je poanta te diskusije... opaznost odsevnih elementov med vožnjo.

99% varnosti na motorju je odvisne od voznikovega možgana. Ostalo se porazdeli med prižgane luči, urejenost cest, normalnost ostalih voznikov, varnostne jopiče, ... (in to v približno takem vrstnem redu).

Pa preden se obestite na 'procente' - ne, o tem nimam nobene študije, raziskave ali česa podobnega. So le groba ocena.

Ti in ostali dajete lastne impresije o tem, da se jopičev ne opazi in ne podajate objektivnih dognanj. Kajti če bi tudi objektivno bilo tako, potem ne bi bilo vseh teh predpisov o obvezni nošnji teh jopičev v primerih predpisanih z zakonom.

Mogoče pa ni problem v tem, da niso opazni, mogoče je problem pri vas v tem da določen del voznikov ne opazuje prometa dovolj intenzivno, iz kakršnega že koli razloga? Samo teorija, ne takoj planit v napad name. Jaz osebno namreč vem, da hitro opazim kakšen takšen jopič, kajti to je bil tudi razlog zakaj sem si že davno nazaj kupil tisti odsevni oprtnjač. Motorista na Z-ju, ki mi je dal navdih, sem videl takoj ko je prišel preko hriba v bližini Postojne in pozneje pri Viki Burgerju čeprav je imel črn motor in črni kombinezon, prav padel mi je v oči, bil je bolj opazen kot pa celotna njegova skupina in zato sem si potem kupil tisti oprtnjač.

-

Nobeden od nas, ki smo "za", še ni trdil da je jopič zanesljiva varnost in te bo v vsakem primeru rešil in lahko zaradi njega voziš kakor hočeš, medtem ko vi "proti" ves čas trdite da je povsem nesmiselen (pri tem pa ignorirate kako neumen in nesmiselen je ta in ostali takšni argumenti) ker po vašem ti itak ZANESLJIVO NE BO ČISTO NIČ koristil; ampak trdimo da je ta jopič koristno POMAGALO za višjo varnost!!!

To pomeni, da jopič ni nekaj na kar se povsem zanašamo in ostalo zanemarjamo, ampak kot nekaj kar nam bo POMAGALO da bomo dosegli višjo stopnjo varnosti v prometu, skupaj s primernim stilom vožnje in opazovanjem ceste in predvidevanjem poteka dogodkov, KAR SEM TUDI OMENIL V OBJAVI, KI SI JO TI CITIRAL, kar si ignoriral.

-

Ravno sem mislil kanalizirati svoje profesorje in reči, da če nimaš dokazov za podkrepitev svoje trditve, predvsem ko podajaš neke številke in procente; recimo študijo, knjigo, ipd..., da potem ne govori o procentih in številkah, ker bodo samo izmišljene in tako nerealne ter nesmiselne, pa raje ne bom. :P

Tukaj je konec mojega sodelovanja v tej diskusiji, ker vidim da ne gre nikamor.

Me namreč preveč spominja na debato nekaj let nazaj na nekem ameriškemu forumu o smislu uporabe čelad. In tisti, ki so takrat bili proti čeladam so uporabljali slični tip argumentov, ki jih zdaj tukaj uporabljajo tisti proti odsevnim jopičem.

Smo pa predstavniki obeh skupin dovolj trmasti in prepričani v svojo prav, da se ne bomo dali prepričati, kar naredi nadaljnje deljenje svojega mnenja z razredom nesmiselno.

Močno si pa želim da bomo obojni, ne glede na kamp v katerem smo, živeli dolgo in bomo lahko uživali tisto edino kar imamo skupno: ljubezen do motoristične vožnje.

S tem pa zaključujem in vam želim lep dan in veliko varnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@VisuallD

-za tisti napis mi ni rekel, da ga MORAM odstraniti, pač pa mi je dal vedeti, da po obliki in barvi preveč spominja na napis ''uradnih oseb'', in da je to.. ne prepovedano, nezaželjeno. In da je bolje, da ga snamem. Nisem genij, ampak tako butast pa spet nisem, da ne bi razumel njegovega sporočila. Saj sem mu rekel, da sem nekako bolj opazen s tem napisom, pa da avtomobilisti kar nekako upočasnijo, če se srečamo. Torej je deloval nekako preventivno, ta napis. Kar pa brezrokavnik verjetno ne.

pic.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@VisuallD

-za tisti napis mi ni rekel, da ga MORAM odstraniti, pač pa mi je dal vedeti, da po obliki in barvi preveč spominja na napis ''uradnih oseb'', in da je to.. ne prepovedano, nezaželjeno. In da je bolje, da ga snamem. Nisem genij, ampak tako butast pa spet nisem, da ne bi razumel njegovega sporočila. Saj sem mu rekel, da sem nekako bolj opazen s tem napisom, pa da avtomobilisti kar nekako upočasnijo, če se srečamo. Torej je deloval nekako preventivno, ta napis. Kar pa brezrokavnik verjetno ne.

pic.jpg

Pa nalepi etiketo z napisom OPOZICIJA. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me namreč preveč spominja na debato nekaj let nazaj na nekem ameriškemu forumu o smislu uporabe čelad. In tisti, ki so takrat bili proti čeladam so uporabljali slični tip argumentov, ki jih zdaj tukaj uporabljajo tisti proti odsevnim jopičem.

Smo pa predstavniki obeh skupin dovolj trmasti in prepričani v svojo prav, da se ne bomo dali prepričati, kar naredi nadaljnje deljenje svojega mnenja z razredom nesmiselno.

Mene pa spominja na debato o dolgih lučeh... S to razliko, da odsevni jopiči v resnici nikogar ne motijo ali ovirajo (razen morda uporabnika samega, ampak to je pač njegova stvar).

In sploh nisem proti uporabi odsevnega jopiča oz. drugih tovrstnih dodatkov. Čelado, če bi bil 'pravi' model na voljo v odsevni barvi, bi tudi jaz imel...

Pravim le, da (po mojem mnenju) izsiljevanja in ostalo, kar se dogaja na cestah, niso posledica 'nevidnosti' motorista, ampak nepozornosti (neumnosti) drugih udeležencev na eni strani in/ali motoristov na drugi.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor se jaz spomnim iz preteklosti so večino takih stvari okoli katerih so se kresala mnenja pozneje tudi uzakonili - predpisali obvezno uporabo ... tako bi znalo biti tudi z odsevnimi jopiči in kasneje s čeladami ter rokavicami ... in škornji ...

pešec ima prednost pred kolesarjem , kolesar pred avtomobilom , ostalo pa po zakonu močnejšega ... motorist pa nima prednosti pred nikomer razen v vrsti za gospo s koso smo prvi... tako pač je in se še dolgo ne bo spremenilo..

kakor gledam rezultate ankete ... cca 70 % bi vas obleklo jopič ! zakaj pa ni vprašanja KOLIKO VAS NOSI ODSEVNI JOPIČ ??? od teh 70% jih zelo malo srečam na cesti ki ga tudi imajo oblečenega ... strošek za najboljši jopič verjetno ni dosti preko100 € , kar je približno toliko ali pa celo manj kot najboljše rokavice ... najcenejši pa so že od 4-5 € naprej ... in če to prepreči nesrečo enega motorista je zame to dovolj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ga naum nosu... pol se ne vid, da mam Berika :P ... pa še moti me, če mi plapola okol telesca ... je pa bel z odsevniki, tako, da se vidi na daleč.... saj me vsi spoznajo :P

to je moje mnenje ... kdor želi, naj ga nosi.

PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene načeloma nebi motilo nosit odsevni jopič. Ampak po sami logiki kontrasta, "nedeljskega" motorista, ki postavi motor na cesto samo ob soncu, jopič nebo naredil nič bol vidnega. Saj ob močnem soncu rumena barva ne pride nič kaj bol do izraza. Prej bi videl nekoga, ki ima kak rdeč kombinezon. Ampak take kričeče "ferrari" rdeče. Bi verjetno bil bolši kak rdeč jopič z odsevnimi trakovi kot pa ta rumen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta model je dosti "prilagodljiv":

Je pa prav zanimivo, kakšne vse izgovore prebereš tukaj, samo da tega ne bi navlekli na sebe; istočasno pa se marsikdo vozi z iztrošenimi gumami, "dark smoke" vizirji v temi, ekstra small žmigavci, ki so še v temi komaj kaj vidni; nekoč pa je "tekla" debata o tem zakaj naj bi bili izpušni lonci brez dušilcev celo priporočljivi, saj naj bi bilo manj izsiljevanja iz strani avtov ker naj bi te kao preje "registrirali" ... :slap:

LP

post-1569-041363000 1280297018_thumb.jpg

post-1569-003247900 1280297044_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta model je dosti "prilagodljiv":

Je pa prav zanimivo, kakšne vse izgovore prebereš tukaj, samo da tega ne bi navlekli na sebe; istočasno pa se marsikdo vozi z iztrošenimi gumami, "dark smoke" vizirji v temi, ekstra small žmigavci, ki so še v temi komaj kaj vidni; nekoč pa je "tekla" debata o tem zakaj naj bi bili izpušni lonci brez dušilcev celo priporočljivi, saj naj bi bilo manj izsiljevanja iz strani avtov ker naj bi te kao preje "registrirali" ... :slap:

LP

če pripeljejo 300+ jih tudi z jopičem in brez auspuha ne bo noben registriral ...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje- jopiči in glasni izpuhi, imajo določene prednosti in slabosti. O uporabi enih ali drugih so se vedno kresala mnenja. Jopič v slabem vremenu je vsekakor bolj viden, kot v soncu. Ponoči pa zaradi odsevnih trakov.

Loud pipes pa nekako kar zagovarjam. Ampak v določeni meri. Eno je Harley, ki dostojanstveno basira pri 80/uro; ali pa športna replika z odprtimi Akrapoti, ki žge 200+... Aja, moji izpuhi so lepo zaprti, da ne bo napak razumljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje- jopiči in glasni izpuhi, imajo določene prednosti in slabosti. O uporabi enih ali drugih so se vedno kresala mnenja. Jopič v slabem vremenu je vsekakor bolj viden, kot v soncu. Ponoči pa zaradi odsevnih trakov.

Loud pipes pa nekako kar zagovarjam. Ampak v določeni meri. Eno je Harley, ki dostojanstveno basira pri 80/uro; ali pa športna replika z odprtimi Akrapoti, ki žge 200+... Aja, moji izpuhi so lepo zaprti, da ne bo napak razumljeno.

Tudi jaz sem imel takorekoč odprte Vance & Hines izpuhe, vendar je bilo res malo hudo ... Sedaj sem dobil iz fabrike original dušilce, vendar je še vedno toliko glasno, da me vsak vidi oziroma sliši in osebno mislim, da je zadeva bolj varna kakor pa tišina.... Tudi odsevni jopič pripomore k vidnosti, kakor tudi seveda malo bolj pisana čelada ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Včeraj sem se v najhujšem nalivu peljal po avtocesti, za avti so se vili oblaki vode, vidljivost res slaba. Med spredaj vozečimi vozili sem že na daleč opazil motor, voznik in spopotnik sta bila oblečena v neon rumene jakne (dežne plašče???). Dva Čeha na GS-u sta bila vidna bolj kot katerikoli avto, zato se je še enkrat potrdilo, da so takšne barve še kako uporabne. Res je tudi, da za nekatere slepce na naših cestah tudi to ni dovolj, ampak veliki večini je v takšnih oblačilih motorist bolj viden.

Glede glasnih izpuhov pa se ne strinjam, da bi te zaradi njih kaj prej opazili. Itak je hrup večji za motociklom, to pa nam ne pride kaj preveč v poštev, edino kakšen kolesar te prej sliši.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gretzky, glasni izpuhi pridejo prav nam, easy riderjem. Ne gremo prehitevati z neko nadzvočno hitrostjo, ampak 20-30 km/uro več, kot prehitevani avto. Da te ne spregleda in začne sam prehitevati spredaj vozečega. To mi je enkrat naredil en klobučar z Renojevo petko. Sem mu trobil, stari pa nič. Potem sem mu pa v vrata brcnil, da je bumbar videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ga pa večinoma kar oblečem... :) kupil sem unga za 3-4€ pol pa našil gor zadrgo, da ne plapola. Mislim, da pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor se jaz spomnim iz preteklosti so večino takih stvari okoli katerih so se kresala mnenja pozneje tudi uzakonili - predpisali obvezno uporabo ... tako bi znalo biti tudi z odsevnimi jopiči in kasneje s čeladami ter rokavicami ... in škornji ...

Neokusno posploševanje.

Nehaj že enkrat nakladat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam oblečenega vedno! Preverjeno deluje, so pa izjeme na cesti, ki se ne bojo nikoli spremenili.

Odziv voznikov pred menoj ali pa nasproti je opazen, saj se skoraj večina vedno prestavi bolj na desno stran svojega voznega pasa.

V Louisu jih imajo za slabih 30€, elastičen tako da je oprijet k telesu/jakni. Sploh ne občutiš, ne veš da ga imaš oblečenega.

Tisto o plapolanju brezrokavnikov med vožnjo je zame samo izgovor.

Probiker - odsevni jopič

post-10851-007958500 1280831084_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam oblečenega vedno! Preverjeno deluje, so pa izjeme na cesti, ki se ne bojo nikoli spremenili.

Odziv voznikov pred menoj ali pa nasproti je opazen, saj se skoraj večina vedno prestavi bolj na desno stran svojega voznega pasa.

To se meni tudi - brez odsevnega jopiča ali dolgih luči...

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki ne gleda te tudi z jopičem in dolgimi lučmi ne bo videl... tisti, ki pa nalašč zavije na levo, ko te vidi, pa bo to še vedno delal. Jaz sem nekaj časa vozil z njim pa so me tokrat izsilili, da sem ukinil zadevo potem, ko sem jih par strgal. Je vidnost na cesti večja? JA, ampak samo za tiste, ki te hočejo opaziti. CAPI, jopič plapola in je sila zoprna zadeva. Je pa spet odvisno od stila vožnje koliko plapola. V lepem vremenu nevem, če bi nase še kdaj navlekel kaj takega, da o neokusnih odsevnih kompletih sploh ne govorim. Če je dež pa itak oblečem dežni kombinezon, ki je črno-rumen z odsevnimi elementi. Vozna kultura slovenskih voznikov, tudi motoristov, je v moškem spolnem organu! Ko sem vozil po Italiji so se skoraj vsi umikali na desno in pred semaforjem pustili prostor in nihče ni trobil in nalašč blokiral pot v koloni. Dokler bo mentaliteta slovenskega naroda taka, pa ti tudi odsevne gate ne pomagajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni od plapolanja tega jopiča, ko ga ma moj oblečen, dela slabo. mu ga pole držim dol pa se tudim ga ne gledat k je prou... ga pa ma samo za slabo vreme. Moremo kako drugo varjanto najt, pa tudi mi je oranžen bulši ku ta ogabno rumena, blllleeee.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lepo odsevni pas kupit, pa je.

Čudno, jamrate nad nekim plapolanjem, pa opletanjem, odpiranjem... Meni se pa nikoli ni odprl, kaj šele da bi ga strgalo. Mogoče sem pa prepočasi vozil? Če prišponaš 200, te itak ne bo nobeden videl, pa če imaš deset takih lajbičev gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma naš plapola ker bi verjetno bil lahko tudi malo manjši, je pa za 5 €, tko da ni glih ne vem kaka kakovost, pač ga ma moj bolj za v dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!