Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

En komentar, k'r tako... iz prakse;

 

Jaz ga nosim, čeprav vem, da mi to verjetno pri vseh budalah na cesti, ne bo rešilo življenja, ker;

 

...so mi letos štirje (4) zaprli pot!  :O  Eden pa bi me od zadaj nabil na polno, ko sem stal pred prehodom za pešce.

Objestnežu s telefonom na ušesu  :slap:  sem pobegnil tako, da sem na fuuuul potegnil in se še k sreči izognil starejšemu paru, ko sta na prehodu prečkala cesto.

Evo, kaj pa vem? Ali naj ga nosim, ali je to bolj marketinška fora in domislica peščice aberveznikov :slap: v parlamentu,   ki še nikoli niso sedli na motor??  :hmm::?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

moje mnenje o odsevnih jopičih je naslednje.

Sam nisem pristaš odsevnega jopiča saj s tem, ko si ga nadenemo uničimo nekatere funkcije tekstilnih jaken, kot so prezračevanje ter

zunanji žepi in prav zaradi tega sem se odločil za nakup odsevne tekstilne jakne. Drugi problem pa je redoljubnost oporabe jopiča v smislu " saj skočim samo na kofe " in ne ljubi se mi ga obleči za teh par kilometrov. Če se odločiš, da se boš svetil se daj vedno in zato sem se odloči za jakno.

Lp, notranc

Popravljeno . Popravil notranc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot jopič je pomembno to, da se zavedaš NEVARNOSTI, ki prežijo nate na cesti. Je pa res, da se ravno tisti, ki odsevne jopiče in čelade nosijo, največkrat teh nevarnosti najbolje zavedajo in jih BOLJ kot varnostna oprema, varuje njihov način vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot jopič je pomembno to, da se zavedaš NEVARNOSTI, ki prežijo nate na cesti. Je pa res, da se ravno tisti, ki odsevne jopiče in čelade nosijo, največkrat teh nevarnosti najbolje zavedajo in jih BOLJ kot varnostna oprema, varuje njihov način vožnje. 

če verjameš, če so ti zvezdice naklonjene, si zmagal, stvar horoskopa, ti rečem :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dal si link za uporabo pri avtomobilistih.... Ta forum je pa... načeloma za motorje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ker nisem zasledil nobene splošne teme glede oblek z airbagom (zračno vrečo) odpiram novo ...

 

Na trgu je nekaj jaken ter telovnikov, ki vsebujejo zračno vrečo.

Dainese ter Alpinestars naj bi za proženje imela elektroniko, vendar jaken še ni na trgu ?

Ostali (Hit Air, Clover, Helite, .. ) imajo za proženje vrvico, pritjeno na šasijo motorja. Airbag se aktvira, ko voznika vrže iz motorja. Te uporabljajo tudi konjeniki.

 

Malo me čudi, da je le malo proizvajalcev te vrste zaščite.

Je to zato, ker je učinkovitost take zaščite majhna oz. ne doprinese veliko v primerjavi s klasično zaščito ?

 

Na Adacovi strani je par testov. Poudarjajo, da je pomemben čas proženja, nisem pa zasledil primerjave s klasično zaščito (npr. usnjena jakna + želva)...

 

Zanima me, če kdo kaj od tega nosi, oz. je že "uporabil" ?

 

Hvala in LP Andrej

Popravljeno . Popravil dreja_123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na našem winter partyju smo mel predstavitev Helite. Sproži se v trenutku. zaščiti ti popolnoma hrbtni del, spredaj čez rebra, okoli bokov in okoli vratu. Jaz sem mel oblečen brezrokavnik z air bagom in ko se je sprožil, me je predstavnik helite-ja z jekleno palico užgal preko hrbta. Nisem nič čutil. Pride pa tak brezrokavnik okoli 480 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijatu... dobr da je zadel hrbet ... na glau nisi meu airbaga :O

 

:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na našem winter partyju smo mel predstavitev Helite. Sproži se v trenutku. zaščiti ti popolnoma hrbtni del, spredaj čez rebra, okoli bokov in okoli vratu. Jaz sem mel oblečen brezrokavnik z air bagom in ko se je sprožil, me je predstavnik helite-ja z jekleno palico užgal preko hrbta. Nisem nič čutil. Pride pa tak brezrokavnik okoli 480 €.

Jaz bi ti ga prvo spraznil pa pol užgal :OK:  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijatu... dobr da je zadel hrbet ... na glau nisi meu airbaga :O

 

:D

 

Jaz bi ti ga prvo spraznil pa pol užgal :OK:  :OK:

:eek:  :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas je blo precej na tej predstavitvi... in na naslednjem sestanku zmks sšk regije bo ponovno ta predstavitev, morda pa tudi dogovor o skupnem nakupu velikega števila teh airbegov... Mene je zadeva prepričala. Sploh vsi tisti ki smo že utrpeli zlome hrbtenice bomo gotovo kupci. če si interesent se poveži s kakšnim motoklubom ker bomo na ta način gotovo deležni znatnejšega popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čisto prepričan, da je bilo slovensko podjetje... Tip je imel močan avstrijsko - koroški naglas, čeprav je govoril slovensko...

 

Kot sem napisal... 8. 4. na sestanku ZMKS SŠK regije, bom izvedel več in čisto konkretne podatke in jih bo tukaj tudi podelil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat me zadeva (še ) ne prepriča. Če se zadeva proži na vrvico, a to pomeni, da je sistem tak kot pri prekinitvi vžiga na kakšnem jetski-ju? In če se pozabiš "odpeti" te ta "malenkost" stane 500€ ?

Ne dvomim, da je zadeva uporabna, samo za vsakdanjo rabo je še malo nedodelana (za kakšne dirke in podobno ni dileme) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da te kar stane 500€...mam jakno od Clover, na katero lahko tudi das Airbag in v primeru neželene sprožitve zadevo nazaj zapakiraš in kupiš samo plin v spraju ali nevem kako tocno je ta rec in to zamenjas. Strosek nekje max 30€ ce se ne motim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se pozabiš odpet, in greš počasi iz motorja, se ne bi smelo sprožit.

Za sprožitev je potrebna večja sila oz. sunek.

 

Če pa se ti nenamerno sproži, nisi ob 500 eur, ker se jopič omogoča več sprožitev. Zamenjaš samo vložek s plinom (20 - 30 eur).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čisto prepričan, da je bilo slovensko podjetje... Tip je imel močan avstrijsko - koroški naglas, čeprav je govoril slovensko...

 

Kot sem napisal... 8. 4. na sestanku ZMKS SŠK regije, bom izvedel več in čisto konkretne podatke in jih bo tukaj tudi podelil...

Hvala, se priporočam.

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je:

Če se pozabiš odpet, in greš počasi iz motorja, se ne bi smelo sprožit. Za sprožitev je potrebna večja sila oz. sunek.

 

 

Nova bombica s CO2 stane 22€...

Popravljeno . Popravil branez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za sprožitev je potreben 35 kilski sunek, poleg tega je vrvica elastična in res je bombica stane 22€, tako da brrez problema sprobaš in par minutah maš ponovno pripravljenega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ta jopič dovoljuje vožnjo motorja v stoječem položaju?

 

Če pa je vrvica res tako elastična in potezna sila tako močna kot navajate, potem sem skeptičen glede uporabnosti jopiča ob zdrsu (low side) ko se voznik okepa motorja in drsi z njim.

 

Ko bo proženje jopiča delovalo prek senzojev nagiba in pospeška in bo komuniciral z motorjem brezžično bo bolj zanimiv za navadne motoriste. Zaenkrat pa se tudi meni zdi da stvar ni dovolj user firendly za povprečnega motorista - Morda zgolj za na pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje... gre za airbag ki rešuje življenje... to pomeni zaščiti vitalne dele telesa... ob drsenju skupaj z motorjem se gotovo ne bo aktiviral.

 

Pogoj je da zletiš z motorja kar se v primeru trka v drug avto ali oviro navadno zgodi... kot sem napisal 35 kilski poteg vrvice. Nobene druge filozofije ni tu... sicer pa na spletni strani vse piše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čisto prepričan, da je bilo slovensko podjetje... Tip je imel močan avstrijsko - koroški naglas, čeprav je govoril slovensko...

 

Kot sem napisal... 8. 4. na sestanku ZMKS SŠK regije, bom izvedel več in čisto konkretne podatke in jih bo tukaj tudi podelil...

Iz Helite uradne strani so mi poslali kontakt zastopnika za Slo. Verjetno je isti, kot ga ti omenjaš.

Pravi, da bo prisoten na eventu v Postojni, 26.4.

 

LP Andrej

Popravljeno . Popravil dreja_123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko samo rečem, da tisti , ki imate možnost, pejte si to pogledat in potem pametujte...

 

Na sestanku naše regije kjer je poleg predsednika lahko prisoten še en član kluba imamo to predstavitev naslednji torek..

 

Definitivno bom tokrat lajblč tudi oblekel... seveda črnega... :OK:  ...rumenega nikakor! :grrr

 

Pa poročam kako mi "sede" zadeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!