Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Eno stran nazaj sem dal link, mehanika Robert Gregorič Vogrsko je zastopnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se napihne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helite ni enako Hit-air. 

Hit air mi deluje malo "večji". Odpre se mu tudi večji "povštrček" na vratu ter na koncu hrbta.

V primerjavi s Helite ima pa daljši čas odpiranja (Helite 100ms, HitAir 250ms).

 

Helite je "approved" od Adaca in se ga uporablja bolj v Evropi, tudi v profi namene (supermoto dirkači, policija, reševalci)...

HitAir-ov starejši model je Adac testiral pred leti, novejših še ni testiral. Se pa HitAir bolj uporablja bolj v USA ter ostalih državah...

 

Borutt:

Lepo, da bo tudi v KP. Upam, da mi uspe prit na enega izmed eventov.

Ker ga moram pomerit, kako mi gre na jakno z grbo...

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj podrobno pogledal zadevo na sestanku ZMKSja in jo tudi oblekel... dva smo tudi aktivirali... kaj naj rečem drugega kot da mene zadeva prepriča!

 

Ob sprožitvi ti močno fiksira vrat (tilnik), glava ti nikakor ne more omahnit ali udarit nazaj... "balon" zaščiti celotno hrbtenico, vključno s trtico, ramena, ključnico, prsni koš, ter boke oziroma kolke... Bombica za 22 € se zamenja v 2 minutah in lahk nas "zabriše" ponovno...

 

... če bi imel to reč oblečeno v primeru mojega padca, bi jo gotovo odnesel brez hujših poškodb!

 

...če imate možnost, pojdite zadevo pogledat v živo, vsakršno drugačno pametovanje je brez veze!

 

Reskirat je potrebno samo še gnar... se pa za večje klubske nakupe napovedujejo dodatni popusti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj podrobno pogledal zadevo na sestanku ZMKSja in jo tudi oblekel... dva smo tudi aktivirali... kaj naj rečem drugega kot da mene zadeva prepriča!

 

Ob sprožitvi ti močno fiksira vrat (tilnik), glava ti nikakor ne more omahnit ali udarit nazaj... "balon" zaščiti celotno hrbtenico, vključno s trtico, ramena, ključnico, prsni koš, ter boke oziroma kolke... Bombica za 22 € se zamenja v 2 minutah in lahk nas "zabriše" ponovno...

 

... če bi imel to reč oblečeno v primeru mojega padca, bi jo gotovo odnesel brez hujših poškodb!

 

...če imate možnost, pojdite zadevo pogledat v živo, vsakršno drugačno pametovanje je brez veze!

 

Reskirat je potrebno samo še gnar... se pa za večje klubske nakupe napovedujejo dodatni popusti...

To ste meri katero firmo na testu in kateri model, a lahko prilimas kaj....zanimam se za nakup...ce bi bli kaki popusti za skupni nakup pa toliko boljse....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga nosim. Zakaj pa ne? Ampak bi me vseeno lansko leto (če mu nebi ušel) pred prehodom za pešce  :slap: kmalu en nabasal    kot kuštruna.... :O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dal si link za uporabo pri avtomobilistih.... Ta forum je pa... načeloma za motorje....

 

Malo razloži, ker vsaj meni ni najbolj jasno. Pa ne se sklicevati na AMZS, ker njihov zapis ni enak zapisu v zakonu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo razloži, ker vsaj meni ni najbolj jasno. Pa ne se sklicevati na AMZS, ker njihov zapis ni enak zapisu v zakonu. 

Ker link govori o uporabi odsevnega brezrokavnika (in v katerih primerih) za voznike avtomobilov. Verjetno pa obstaja kje tudi podatek, v katerih državah je pa tudi za motorista obvezna uporaba te zadeve. Je pa ne podpiram, vsaj v lepem vremenu ne. V megli pa oblečem, se je že zgodilo. Mislim, da je uporaba te zadeve dokaj dvorezen meč. Če bomo vsi oblečeni v te kanarčke, se bodo ljudje navadili nanje (mislim na ostale udeležence v prometu) in te sčasoma sploh 'ne bo videl'... Kot se je zgodilo z lučmi. Ko je bila obvezna le za motor, je bilo takoj jasno, ko si videl luč v daljavi, da se bliža motor. Ko so uvedli tudi za avte... ena luč proti dvema?..takoj si manj opazen. No, večinoma imamo sedaj dodatne LED vedno vklopljene. Bolj, kot za odsevne brezrokavnike, zagovarjam tezo, da se moraš sam paziti. Nihče te ne bo, se sam ne boš pazil... -trikrat (ne le enkrat) pogledal na vse strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker link govori o uporabi odsevnega brezrokavnika (in v katerih primerih) za voznike avtomobilov. Verjetno pa obstaja kje tudi podatek, v katerih državah je pa tudi za motorista obvezna uporaba te zadeve. Je pa ne podpiram, vsaj v lepem vremenu ne. V megli pa oblečem, se je že zgodilo. Mislim, da je uporaba te zadeve dokaj dvorezen meč. Če bomo vsi oblečeni v te kanarčke, se bodo ljudje navadili nanje (mislim na ostale udeležence v prometu) in te sčasoma sploh 'ne bo videl'... Kot se je zgodilo z lučmi. Ko je bila obvezna le za motor, je bilo takoj jasno, ko si videl luč v daljavi, da se bliža motor. Ko so uvedli tudi za avte... ena luč proti dvema?..takoj si manj opazen. No, večinoma imamo sedaj dodatne LED vedno vklopljene. Bolj, kot za odsevne brezrokavnike, zagovarjam tezo, da se moraš sam paziti. Nihče te ne bo, se sam ne boš pazil... -trikrat (ne le enkrat) pogledal na vse strani...

 

Da ne bodo nejasnosti in, da boste vsi vedeli, kdaj in kako je v naši državi obvezno imeti odsevni telovnik. Spodaj je en člen, kjer je to opredeljeno in nikjer ni omenjeno za katero vrsto vozila je to mišljeno. 

 

86. člen

(označitev oseb na avtocesti in hitri cesti)

(1) Med hojo po avtocesti in hitri cesti morajo nositi odsevni telovnik živo rumene ali oranžne barve z vdelanimi odsevnimi trakovi bele barve:

1.     policisti in vojaški policisti pri opravljanju uradnih nalog;

2.     osebe, ki opravljajo ogled prometne nesreče ali so vključene v ogled;

3.     zdravstveni delavci, gasilci in druge osebe, ki nudijo in zagotavljajo potrebno pomoč;

4.     inšpektorji, pristojni za nadzor cest in drugi pooblaščeni delavci, kadar nadzirajo stanje cest ter upravljavci cestninskih cest, kadar izvajajo nadzor nad plačevanjem cestnine;

5.     izvajalci izrednega prevoza, ki zaradi okvare obstane na avtocesti, pri označevanju ovire ter

6.     voznik ali potnik vozila, ustavljenega v sili na odstavnem pasu.

(2) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki ravna v nasprotju z določbo tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak samo med hojo, če tekaš, potem ni potrebno...

 

Tudi za stoječe osebe nič ne piše  :kva1: ali pa za voznika ali potnika vozila, ustavljenega v sili na travnati površini  :kva2: ali pa za pešca brez vozila  :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za stoječe osebe nič ne piše  :kva1: ali pa za voznika ali potnika vozila, ustavljenega v sili na travnati površini  :kva2: ali pa za pešca brez vozila  :lol1: .

ja sej ..pa piše tudi "telovnik" kar po sskj pomeni oprijeti brezrokavnik ... jakne od gasilcev in reševalcen torej niso po "črki" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Če bomo vsi oblečeni v te kanarčke, se bodo ljudje navadili nanje (mislim na ostale udeležence v prometu) in te sčasoma sploh 'ne bo videl'... Kot se je zgodilo z lučmi. ...

Mislim, da vseeno ne bo tako hudo - dokler ne bodo tudi vsi  avtomobili postali rumeni. Pol bomo pa spet (ali pa še bolj) neopazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu se bolj kot jopič oziroma telovnik vidi rumena (ali fluo zelena, rdeča...) čelada.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da vseeno ne bo tako hudo - dokler ne bodo tudi vsi  avtomobili postali rumeni. Pol bomo pa spet (ali pa še bolj) neopazni.

..mislil sem v smislu, da sčasoma ljudje sploh ne bodo registrirali rumenih pik, ki se vozijo mimo... Kot je primer pri našem letališču (zaradi tajkunskih poslov, od novega leta ni več letal. Ampak pustimo to.). Brnenje letal nad glavo od jutra do večera je bilo tako vsakdanja stvar, da je ''sploh nisi slišal'... Ko je prišel kdo na obisk, se je čudil, kako me ne moti ta trušč. Sem ga začudeno pogledal in prisluhnil...a, pa res je letalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem te razumel. Ampak takrat, ko se bodo ljudje tako navadili na "nas rdeče pike", bo itak tudi na tem področju sprememba - obvezna stroboskopska osvetlitev, nameščena na ramena in čelado motorista.   :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zanimivo, da ne vidijo npr. luči motorista, a jopič pa bi videli...

Zadnjič sem bil na obisku pri kolegu motoristu.

Ker ima lep razgled, me je videl prihajati. Na razdalji okoli 600 metrov sta se videli samo čeladi, luči sploh ni bilo videti je povedal.

Vozil sem seveda naravnost proti njemu. Če imaš spredaj steklo, se pa jopič itak skrije, je prenizko.

Imam zelo dober občutek, da sem viden na cesti.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bil na obisku pri kolegu motoristu.

Ker ima lep razgled, me je videl prihajati. Na razdalji okoli 600 metrov sta se videli samo čeladi, luči sploh ni bilo videti je povedal.

Vozil sem seveda naravnost proti njemu. Če imaš spredaj steklo, se pa jopič itak skrije, je prenizko.

Imam zelo dober občutek, da sem viden na cesti.

 

Scarabeo

Se strinjam,je pa tako:motorist motorista opazi avtomobilist pa ne .

Če se pelješ iz Maribora do Ljubljane boš znal našteti,koliko si jih srečal,če pa vprašaš avtomobilista pa ne bo imel blage veze ali je srečal kakšenga ali ne.

(Nekateri pa nimajo niti pojma po kateri cesti ali skozi katere kraje se vozijo.)Tu so motoristi bolj dovzetni za te stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni jopič, flouroscentna čelada, lučke na motorju, nič ne pomaga, bo potrebno vseeno predvsem pazit nase...

Seveda je večja verjetnost da te tako opremljenega (jopič, čelada, lučke) ne spregledajo.

Obstaja malo morje eksperimentov kako deluje človeški vid in dojemanje videnega. Zato ti lahko nekdo vzame uro iz zapestja ne da bi opazil, zato ti lahko nekdo plača z belim listkom namesto bankovca, zato še enkrat pogledaš na uro ko te nekdo vpraša, čeprav si trenutek pred tem pogledal koliko je.

BBC, eksperiment, gledalci morajo oceniti koliko nečesa bojo nastopajoči naredili na odru. Ko so jih vprašali jih je večina gledalcev odgovorila pravilno. Potem so jih vprašali koliko jih je videlo ogromnega pingvina (v 3 metre visokega oranžnega pingvina našemljen človek) ki se je sprehodil v ozadju odra. Odgovor: nihče. Potem so jim pa pokazali posnetek in so se vsi čudili...

Pustimo fizične ovire, da te voznik ne opazi, na primer sonce za hrbtom, ali pa gruča pešcev na pločniku ki zastirajo pogled vključujočemu (dogodek v bližini doma iz moje čisto prve samostojne vožnje z motorjem iz trgovine), in malo morje drugih situacij.

Čisto realna situacija: voznik bo tako skoncentrirano gledal, če je kje kakšen avto, da lahko spregleda tovornjaka (KER TAKO DOJEMAMO VIDENO). Motorista bo še preje spregledal (drugo je da ga sploh ne bo videl). Efekt se s starostjo stopnjuje!

Popravljeno . Popravil peter.nn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!