Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

ma naš plapola ker bi verjetno bil lahko tudi malo manjši, je pa za 5 €, tko da ni glih ne vem kaka kakovost, pač ga ma moj bolj za v dež.

Ne, -saj nisem direktno na tvoj post mislil. Bolj sem ciljal na plapolanje pri 200+ hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da nobeden ne bere poste do konca :blink:

Napisal sem: Je elastičen, tako da je oprijet k telesu/jakni. Sploh ne občutiš, ne veš da ga imaš oblečenega

Eh brez veze, vidim da je za nekatere bolj važen kakšen je napis na jakni ali pa kako izgledaš v kombinezonu, tisto o plapolanju pa še enkrat povem, da vam je to že zlajnan izgovor, kot za marsikaj drugega :wacko:

Uživajte v vožnji, z ali brez.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo je pa to nekako dvorezen meč: že sedaj te marsikdo ''ne vidi'', ko pa bomo imeli vsi oblečene odsevne lajbiče (seveda samo predpostavka), se bodo pa vsi zanašali na to, da motorista itak na pet kilometrov vidiš s tem lajbičem. In bodo še bolj skakali na cesto in ''ne videli''.

Ja, CAPI, seveda je razlika med avtomobilskim za dva evra in namenskim za motoriste, kot ga imaš ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bomo šli v louis al kar je že ta vsemogočna batega (trgovina) si bomo to umislili (se nam more nabrat neki reči za narest tolko kilometrov iz gorice do östereich). pr nas pač ni take izbire pa pač smo uzeli unega navadnega ku za v avto samo da ma zadrgo. pa res plapola ku zmešan. ga morem jst res zadi držat k če ne mi gre na bruhanje od une rumene barve, k je prou neznosna. bom poskušala to rešit tako da drugo sezono tudi jst dobim svojo mašinco he he. pole mam lahko tudi jst gor to rumeno zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Sem naletel na tole študijo, najbrž paše v to temo. Res je že malo stara, ampak vseeno:KLIK!

Zaključek:

Low conspicuity may increase the risk of motorcycle crash related injury. Increasing the use of reflective or fluorescent clothing, white or light coloured helmets, and daytime headlights are simple, cheap interventions that could considerably reduce motorcycle crash related injury and death.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki gleda, vidi... zasanjan in nadut folk za volanom opazi šele, ko pokajo šipe.

tisti, ki se šemi v te jopiče in misli, da s tem kaj prispeva k varnosti... good luck :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel prej good luck tebi in ostalim, ki jim je videz bolj pomemben kot cela koža.

Sicer obstajajo tudi jakne in čelade v taki barvi, tako da ni potrebno dodatnega jopiča na sebe natikat. Jakne zgledajo čisto OK, meni so prav všeč.

Seveda te odsevna barva ne bo zaščitila vedno in povsod in moraš kljub njej predvidevati, je pa sigurno en korak k večji varnosti.

Pomaga pa ravno pri teh zasanjanih avtomobilistih, ker jim oko podzavestno potegne proti tebi. To je bilo že velikokrat strokovno dokazano.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki gleda, vidi... zasanjan in nadut folk za volanom opazi šele, ko pokajo šipe.

tisti, ki se šemi v te jopiče in misli, da s tem kaj prispeva k varnosti... good luck :headbang:

Jaz bi napisal ''kdor navleče nase odseven telovnik in misli da ga bodo itak vsi videli, good luck''. Kot že v prejšnjem postu napisano, nekateri vidijo šele, ko poči. Pa tudi če bi bil cel v odsevnikih, pa utripajočo lučko na čeladi, ne bi videli. Zato pa pravim, blokado za telefone v avto. Bentiš, zadnjič peljem za eno Vectro, je vijugala po cesti s 50/uro. Kaj te je hudiča -bo crknila, sem mislil.... Previdno prehitevam, ko ni bilo kje dol zapeljat, noter pa baba s telefonom na ušetu in čikom v gobcu. Potem je pa bolščala vame, kot tele v nova vrata, ko sem ji potrobil in požugal s kazalcem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena bistvena prednost odsevnih jopičev (ki pa ne bo trajala večno), je občutek, da smo na službeni vožnji. Ko vozniki vidijo ta jopič, avtomatsko pomislijo na motorista v službi (reševalca, varnostnika, redarja, ...) in se večinoma umaknejo oz. ga vsaj upoštevajo. Ko bodo skoraj vsi motoristi nosilli take jopiče, bo ta prednost sicer ugasnila, včasih pa bo le pomagala. Res pa ta jopič ne paše v kombinaciji s kakšnim preveč nenavadnim motorjem. Gotovo pa je opaznost večja in se že zato splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena bistvena prednost odsevnih jopičev (ki pa ne bo trajala večno), je občutek, da smo na službeni vožnji. Ko vozniki vidijo ta jopič, avtomatsko pomislijo na motorista v službi (reševalca, varnostnika, redarja, ...) in se večinoma umaknejo oz. ga vsaj upoštevajo. Ko bodo skoraj vsi motoristi nosilli take jopiče, bo ta prednost sicer ugasnila, včasih pa bo le pomagala. Res pa ta jopič ne paše v kombinaciji s kakšnim preveč nenavadnim motorjem. Gotovo pa je opaznost večja in se že zato splača.

potem si bomo pa kaj drugega zmislili....

do takrat pa ..če me vsaj enkrat opazi tisti , ki bi me drugače v smrt ali invalidnost izsilil mi to čisto odgovarja... vedel sicer ne bom nikoli a je občutek , da se naslednji dan spet vsedem na motor nebeški...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vprašanje, kaj pomaga odsevni jopič, če eni pred cestninsko postajo spregledajo avtodom. Takole je par dni nazaj nekdo z audijem nabil od zadaj avtodom, težek čez 3 t in ga potisnil v betonski steber pred cestninsko postajo Dane . Avtodom se je bližal postaji s predpisano hitrostjo .

Če tega ne vidijo, kje bodo potem videli motorista :headbang::headbang::headbang::headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vprašanje, kaj pomaga odsevni jopič, če eni pred cestninsko postajo spregledajo avtodom. Takole je par dni nazaj nekdo z audijem nabil od zadaj avtodom, težek čez 3 t in ga potisnil v betonski steber pred cestninsko postajo Dane . Avtodom se je bližal postaji s predpisano hitrostjo .

Če tega ne vidijo, kje bodo potem videli motorista :headbang::headbang::headbang::headbang:

ni problem da ga ni videl , ampak ne zna predvideti koliko rabi da se ustavi, kar je bolj problematično.

Drugače pa odsevni telovnik sigurno nekaj pripomore da te vidijo .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si bomo pa kaj drugega zmislili....

do takrat pa ..če me vsaj enkrat opazi tisti , ki bi me drugače v smrt ali invalidnost izsilil mi to čisto odgovarja... vedel sicer ne bom nikoli a je občutek , da se naslednji dan spet vsedem na motor nebeški...

To je res nebeški občutek.

Je pa tudi fajn, ko se cel domov pripelješ (v odsevnem lajpču) in ''zavrtiš film nazaj'' kolk jih je blo na cesti, ki so te opazl. Sploh če si na čelu skupine motoristov.

Še polcaji malo drugače gledajo na tebe, al se mi pa sam zdi.

Eni majo pa itak vedno neki proti vsemu, kar si drugi umisljo na račun varnosti.

PS

Vsaka farba lajpča je lepa, samo da je črna. Na zboru, ne pa na cesti!

Popravljeno . Popravil matjazg
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS

Vsaka farba lajpča je lepa, samo da je črna. Na zboru, ne pa na cesti!

:yes: šah - matt ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V jeseni sem si kupil rumeni lajbič za motor. Čez zimo do pomladi sem v mestu prevozil okoli 2000km. Ponavadi me vsako drugo furico preseneti kakšen voznik z večjim ali manjšim izsiljevanjem. Sedaj z labičem me je izsilila samo ena avomobilistka v celih 2K km. Mogoče imam srečo ali pa je luna v takem ascendentu, kaj naj rečem pri meni deluje.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ko se bodo vsi navadili, da se blesci po cesti bomo montiralli............... kaj? rotacijske? reflektorje? disco-bliske?

da bi zaceli _gledati_ ............... eeee to nemoze.

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ko se bodo vsi navadili, da se blesci po cesti bomo montiralli............... kaj? rotacijske? reflektorje? disco-bliske?

da bi zaceli _gledati_ ............... eeee to nemoze.

:doze:

ja teba jih je zmotiti ..po možnosti med telefoniranjem..zdaj kaj pa bomo lahko navesili nase in na motor je pa dobro vprašanje... sploh homologacije takih stvari - pri nas .. je pisalo , da je policija predlagala subvencijo za odsevna- vidna oblačila in opremo ... če bo po slovensko bomo še plačevali , da bomo sploh lahko vidni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en "green-laser" spredaj namontirati, problem resen.

samo se napajanje in minimizacija hardware-a, pa smo zmagal. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en "green-laser" spredaj namontirati, problem resen.

samo se napajanje in minimizacija hardware-a, pa smo zmagal. :evilgrin:

sej vem da moram kupit še en motor ki bo imel 12v elektriko.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!