Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

 Ko je prišel kdo na obisk, se je čudil, kako me ne moti ta trušč. Sem ga začudeno pogledal in prisluhnil...a, pa res je letalo....

Enako velja tudi za uro kukavico v kuhinji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako velja tudi za uro kukavico v kuhinji...

 

V pripravi je evropska direktiva, po kateri bodo vse kukavice v kuhinji morale nositi odsevne jopiče in komplete za prvo pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko razpredamo kaj in kako in napisemo 2 strani o tej temi kaj je bolje,da bomo bolj vidni.Ce se ne bomo sami pazili nas ne bo nihca,sploh pa ne kaksni prepotentnezi,ki ogrozajo vse po vrsti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tvojim pisanjem, tudi sam imel takele izkušnje z raznimi dodatnimi lučkami.

kar se tiče vožnje v "rit"...ma za znoret včasih, eni enostavno ne vem kaj hočejo.jaz pospešim in potem zopet nazaj v normalnem ritmu in s tem nakažem da mi ni všeč da mi rine v rit.če to ne pomaga, lepo nežno upočasnim in spustim vozilo mimo in pazi to......v naslednjem kilometru cijazim za tem vozilom....ker nonsens.

nestrponost na cesti...ma ne vem kaj nardit v tej smeri...in pa arogantnost tistih s "stroji"...ni jim ravno pomoči razen da zamenjajo vozilo in se postavijo v vlogo "podrejenega" v njihovem smislu.

in ja...pri sevrnih sosedih se tudi jaz pelejm zelo sproščeno.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi odsevni jopič ne nuca kaj dosti!

To je  moja izkušnja pri vseh budalah v prometu!

To, kar sem danes doživel na cesti, pa še za v črno kroniko ni - samo, sem mu ušel... (Ampak po sreči!!)

Takle mamo, kaj češ!!

 

Najbolj si (motorist) varen na cesti, če sam paziš na druge!!!

mr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidnost ? V petih letih nosenja odsevnega brezrokavnika sem se naucil, da brezbriznezem ne pomaga nic... Vrgel sem ga v kos, oziroma namenil za sluzbene zadeve. Ljudje se  navadijo vsega kar je okoli njih, tako kot so se nasih " vidnih " oblacil. 

Dodatne luci ? Pomagajo ravno toliko kakor si sami predstavljamo da, drugace, popolnoma nic.

Mogoce je se najbolj viden zelo velik motor, potovalne zadeve, cim visje, z cimvec opreme.

Najbolj nam pomaga nasa lastna pamet, obvladovanje motorja in sebe.  Oblecite se kakor vam ustreza, opremite motor kakor zelite, ne zaradi drugih. Zaradi sebe, da boste z cistimi misli in z glavo pri voznji !

 

Ce se mi nekdo vozi za ritjo, se mu umaknem, pa naj nori naprej !!

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še tole;

Bili so časi, ko sem plačal kazen zato, ker sem vozil s prižgannim žarometom (kratka luč).

 

Samo toliko o pameti "odgovornih", ki skrbijo za pokorne državljane... :O:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem kupil dodatne led luči, ki žal niso homologirane. Ampak sem na cesti dosti bolj viden, kar med vožnjo vedno opažam in tudi jaz bolj vidim ponoči. Ampak, ker država nima nič od tega, pri nas ni so dovoljene v cestnem prometu. Pa mi je prav malo mar. Imam vedno prižgane, imajo tri funkcije in sicer za podnevi, za ponoči in strobo. Vredne nakupa.

http://m.aliexpress.com/item/2032984295.html?productSubject=2-PCS-125W-Black-Motorcycle-Motorbike-3000LMW-Upper-Low-Beam-Flash-CREE-U5-LED-Driving-Fog&productId=2032984295&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tut luči nabavu: 

 

http://www.banggood.com/Motorcycle-Cree-U2-LED-Headlights-Modification-Lens-Strong-Light-p-923250.html

 

...isto, nehomologirane... ampak svetijo pa da popizdiš, prav neverjetno!... še podnevi mi blendajo, pa me čist kurc briga! Kvečjemu jim še dolgo zram prižgem!

 

 

Opažam da sem viden... 

 

"fluorescentno" pa niti pod razno ne bom oblečen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tut luči nabavu: 

 

http://www.banggood.com/Motorcycle-Cree-U2-LED-Headlights-Modification-Lens-Strong-Light-p-923250.html

 

...isto, nehomologirane... ampak svetijo pa da popizdiš, prav neverjetno!... še podnevi mi blendajo, pa me čist kurc briga! Kvečjemu jim še dolgo zram prižgem!

 

 

Opažam da sem viden... 

 

"fluorescentno" pa niti pod razno ne bom oblečen!

Mene tud boli kurac. Če mi blendajo pomeni, da sem opažen...ko se pred mano vozeči začnejo umikat pomeni, da sem opažen. Če me pa ne vidijo pa dam na funkcijo "strobo" in potem me zihr vidijo

post-21984-0-21196200-1430241050_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj imam vedno prižgane dodatne H3 luči, zadaj so tudi dodatne pozicijske. In LED stop luči so tudi. Za slednje mi je lani na tehničnem rekel ''kaj pa je to?''... Ja, sem rekel, zato da vidijo ko zaviram. Pa je homologirano, ga je še zanimalo... Sem rekel, da so pa ja original dodatna oprema... Pravi, da je vseeno treba homologirati. No.... osem let jih že imam gor, pa mi policisti nikoli niso rekli, da ne smem imeti... In ostajajo gor. Tudi, če bo kdaj s kaznijo zagrozil... Mogoče ni povezano s to temo, pa vseeno... tudi za vse štiri zimske gume so se mi smejali, ko sem jih imel že na stoenki...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da luči niso homologirane za cestno rabo verjetno nekaj pomeni (ni kaprica kot si nekateri razlagajo) . Moda "božičnih dreveščkov" . ki se je razpasla zadnje čase pa prav nič ne pripomore k varnosti, bleščanje in slepenje drugih udeležencev ne pripomore k varnosti ampak ravno nasprotno. Ni pa to "rezervirano" samo za motorje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da luči niso homologirane za cestno rabo verjetno nekaj pomeni (ni kaprica kot si nekateri razlagajo) . Moda "božičnih dreveščkov" . ki se je razpasla zadnje čase pa prav nič ne pripomore k varnosti, bleščanje in slepenje drugih udeležencev ne pripomore k varnosti ampak ravno nasprotno. Ni pa to "rezervirano" samo za motorje.

lp

a dej ne seri no...če sem te zaslepil potem pomeni, da si me videl....in to je point božičnega drevesca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaterim še vedno ni jasno, da so določene stvari z razlogom homologirane in določene pač ne. Poleg tega, homologacija ni kaprica nekoga. 

 

Tudi pri bleščanju oziroma zaslepljevanju drugih z dodatnimi lučmi ali s previsokimi žarometi (ali vožnja z dolgo lučjo) nekaterim ni najbolj jasno. Bleščeče luči so moteče in ne sodijo na cesto. Višina svetlobnega snoba mora biti pravilno nastavljena zaradi varnosti. Bleščeče luči niso varnost, ampak nevarnost, ker drugi udeleženci ne morejo ugotoviti, koliko je tista bleščeča luč oddaljena in s kakšno hitrostjo se giblje. Ker je luč bleščeča je ocena oddaljenosti in hitrosti napačna in zato pride do izsiljevanja. Je sedaj vsem jasno, zakaj mora biti višina svetlobnega snopa pravilno nastavljena ?

 

Zaradi varnosti sitnarijo strici na tehničnem pregledu. Če pa komu ni všeč takšna varnost, ima še vedno možnost spremembo prebivališča za eno izmed držav, kjer ponoči pred ovinkom ugasnejo luči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla.... jaz bom podnevi še vedno zaslepljeval ostale udeležence na polno!

In če bom za to plačal kazen, jo bom s čisto vestjo in zasluženo.

Vem pa da bom viden in opažen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato smo pa v taki banana državi, vsak dela nekaj po svoje, kar mu pač paše in misli, da je dobro zanj.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaterim še vedno ni jasno, da so določene stvari z razlogom homologirane in določene pač ne. Poleg tega, homologacija ni kaprica nekoga. 

 

Tudi pri bleščanju oziroma zaslepljevanju drugih z dodatnimi lučmi ali s previsokimi žarometi (ali vožnja z dolgo lučjo) nekaterim ni najbolj jasno. Bleščeče luči so moteče in ne sodijo na cesto. Višina svetlobnega snoba mora biti pravilno nastavljena zaradi varnosti. Bleščeče luči niso varnost, ampak nevarnost, ker drugi udeleženci ne morejo ugotoviti, koliko je tista bleščeča luč oddaljena in s kakšno hitrostjo se giblje. Ker je luč bleščeča je ocena oddaljenosti in hitrosti napačna in zato pride do izsiljevanja. Je sedaj vsem jasno, zakaj mora biti višina svetlobnega snopa pravilno nastavljena ?

 

Zaradi varnosti sitnarijo strici na tehničnem pregledu. Če pa komu ni všeč takšna varnost, ima še vedno možnost spremembo prebivališča za eno izmed držav, kjer ponoči pred ovinkom ugasnejo luči. 

Ne mi govorit, da na tehničnem težijo zaradi varnosti. Če jaz kupim in vgradim zadevo z TUV certifikatom pomeni, da so to zadevo že testirali in homologirali strokovnjaki. Ampak pri nas je še vedno potrebno iti na teh. pregled kjer mojstri to stvar še enkrat pregledajo (v večini primerov sploh ne vejo kaj gledajo) i za to seveda ŠE POKASIRAJO! In o kakšnem svetlobnem snopu govoriš? Pri ledicah ga ni oziroma je zanemarljiv. Če pa zaradi tega ne moreš oceniti oddaljenosti in hitrosti objekta in boš zaradi tega počakal, da grem mimo, sem pa dosegel svoj namen.

 

bla bla bla.... jaz bom podnevi še vedno zaslepljeval ostale udeležence na polno!

In če bom za to plačal kazen, jo bom s čisto vestjo in zasluženo.

Vem pa da bom viden in opažen!

Ferek, sva že dva...bova na sestanku kakšno rekla okoli tega

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... saj ravno to je smešno, da je v glavne govora o ledicah.... Se pa res na razdalji čudovito opazijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla.... jaz bom podnevi še vedno zaslepljeval ostale udeležence na polno!

In če bom za to plačal kazen, jo bom s čisto vestjo in zasluženo.

Vem pa da bom viden in opažen!

Ne čudi se, če bo oslepljeni v tebe zapeljal.

Motoristi so dobro vidni, če normalno vozijo.

Razen dež in megla, no za to pa so meglenke.

Obnašaš se kot da si sam na cesti, a avtmobilisti bodo tudi z dolgimi začeli vozit?

Me zanima kako boš potem jamral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni govora o dolgih lučeh, čeprav jo na motociklih podnevi odobravam... govora je o dodatnih izredno močnih led lučeh... viden si veliko bolj kot v vsaki furescentni pizdariji če jo imaš oblečeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni govora o dolgih lučeh, čeprav jo na motociklih podnevi odobravam... govora je o dodatnih izredno močnih led lučeh... viden si veliko bolj kot v vsaki furescentni pizdariji če jo imaš oblečeno.

http://www.banggood.com/3W-LED-Eagle-Eye-Daytime-Running-lights-DRL-Tail-Backup-Motor-p-909276.html

 

 Dovolj so že te miniaturne ledice :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne čudi se, če bo oslepljeni v tebe zapeljal.

Motoristi so dobro vidni, če normalno vozijo.

Razen dež in megla, no za to pa so meglenke.

Obnašaš se kot da si sam na cesti, a avtmobilisti bodo tudi z dolgimi začeli vozit?

Me zanima kako boš potem jamral

Viden so samo tistim, ki te hočejo videti. Ignorantom boš pa za vedno zbrisan iz slike...zato pa so kreši. Žal se pa strinjam, da proti takim niti tisoč dodatnih luči ne bo pomagalo. 

 

Ostaja pa dejstvo, da tistim ki hočejo videti, boš prej viden, če imaš kake dodatne luči, led ali kaj podobnega...

homologacija je pa samo stvar zakonodajalca, marsikaj bi se dalo urediti, če bi bila volja in manj birokratskih ovir.

 

Zanimivo, a si opazil, kako so motoristi na Korziki bolj vidni? Jaz sem, seveda veliko igra dejstvo, da avtomobili vozijo z ugasnjenimi lučmi. Zaradi tega dejstva se normalnemu uporabniku ceste poveča spekter zaznavanja objektov na cesti, saj mora paziti na vse, osvetljene objekte (ki avtomatsko padejo v oči) in neosvetljene, za katerimi se pa mora potruditi, da jih vidi. Pri nas pa ostaja še vedno kretenski zakon dnevnih luči, kar prisiljuje voznike, da najprej opazijo avtomobile (2 luči), nato motoriste (ena luč) in šele na koncu bicikliste in pešce...ja še marsikaj je skregano pri nas z logiko :(

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!