Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

in ko se bodo vsi navadili, da se blesci po cesti bomo montiralli............... kaj? rotacijske? reflektorje? disco-bliske?

da bi zaceli _gledati_ ............... eeee to nemoze.

Točno to.

Iz principa ne nosim teh cestarskih dodatkov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je prehitel en tak "vidnež" na enduri. Jaz sem pred naseljem zmanjšal na okoli 60, njega sploh nisem slišal dokler me ni prehitel (pa je imel hlasne izpuhe) kljub njegovi vidnosti se je čez naselje še vedno peljal okoli 100. Kurc pa ne vem kakšna vidnost če nimaš v glavi pošlihtano. Bi pa gasilci in reševalci prišparali na osvetlitvi če bi ga pomoči praskali s kakšnega traktorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vem da moram kupit še en motor ki bo imel 12v elektriko.... :hmm:

eeeee......... ne bo slo. ti lazerji potrebujejo vsaj 24V. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeee......... ne bo slo. ti lazerji potrebujejo vsaj 24V. :grim

in kakšne veze ima to z odsevnimi jopiči? :stupid:

daj ne nabijaj pol drugim da smetijo temo :worship:

pa da ne bo OFFT.

lahko samo rečem da jopič ne pomaga človeku ki ima telefon v roki. Izkušeno in preverjetno!

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšne veze ima to z odsevnimi jopiči? :stupid:

daj ne nabijaj pol drugim da smetijo temo :worship:

pa da ne bo OFFT.

lahko samo rečem da jopič ne pomaga človeku ki ima telefon v roki. Izkušeno in preverjetno!

jaz imam nolan 103 pa mi jopič normalno gor stoji če imam telefon za uho zataknjem... preden pa speljem ga dam pa v notranji žep od jakne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam nolan 103 pa mi jopič normalno gor stoji če imam telefon za uho zataknjem... preden pa speljem ga dam pa v notranji žep od jakne ...

malo sem se zatipkal in nerazločno napisal....se opravičujem za nerazumevanje.

hotel sem napisati da če imaš odsevni jopič ne pomaga, če ljudje v avtih telefonirajo....ker njihova koncentracija se zmanjša in tako tudi sposobnost vožnje ter ocenjevanje in opažanje prometa.

LP

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšne veze ima to z odsevnimi jopiči? :stupid:

daj ne nabijaj pol drugim da smetijo temo :worship:

nobene. a jaz lahko pometem za seboj (in vsemi drugimi), bos ti za menoj?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim dosti teh jopičv zadnje čase ampak skorajvsi brez izjeme imajo gor ene tri številke prevelike da potem plapolajo ko zastave :headbang: še včesih ko sem preko jakne leder jopič nosil sem si ga predelal da se mi je oprijel ker drugače se ni dalo vozit (no ajde do 100 je šlo).

pa kaj teh jopičev res ne delajo da bi se oprijeli al so vsi preškrti pa si oblačijo tiste za v avto ki jih zavarovalnica triglav in druge firme delijo zastonj????

jopiča ne nosim in ge ne bom ker:

- bi z njim pokril luknje (perforacijo) za zračenje

- bi verjetno težko našel oprijetega in elastičnega, ki me nebi oviral

- nočem zgledat kot "odgovoren" motorist

- nočem zgledat kot cestar

pač recimo da bom manjšo vidnost kompenziral z tem da bom šel 5 km/h počasneje čez naselja in da bom redno ponavljal vaje za pravilno zaviranje in izogibanje oviri :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jopiča ne nosim in ge ne bom ker:

- bi z njim pokril luknje (perforacijo) za zračenje ... ja osebno se raje malo "skuham" kot pa da sem spregledan in končam na UKC-ju

- bi verjetno težko našel oprijetega in elastičnega, ki me nebi oviral ... pa bi ga, če bi malo bolj poiskal

- nočem zgledat kot "odgovoren" motorist ... tudi prav

- nočem zgledat kot cestar ... tudi prav ...

Sicer pa: kakor komu paše. Se pa strinjam, da se mnogo okoli varnosti naredi s tem, da se naše hitrosti vsaj približajo omejitvam, ki pač veljajo.

Pa srečno!

BTW: nisem vedel, da je po tvoji razlagi biti viden = biti "odgovoren" :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: nisem vedel, da je po tvoji razlagi biti viden = biti "odgovoren" :?

Dal je v navednice, po mojem je s tem hotel izpostaviti dejstvo, da si eni nataknejo te brezrokavnike in mislijo, da so s tem naredili vse ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- bi z njim pokril luknje (perforacijo) za zračenje

.

.

.

.

.

.

- raje svicam in smrdim, kot si pipam kamencke iz posnete koze.

Tudi tebi se včasih malo zarače a ne???

Se opravičujem za OFF, v bran pa ti bo prav gotovo skočil "tvoj" odvetnik JB poznan že iz zgornjega posta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jopiča ne nosim in ge ne bom ker:

- bi z njim pokril luknje (perforacijo) za zračenje

- bi verjetno težko našel oprijetega in elastičnega, ki me nebi oviral

- nočem zgledat kot "odgovoren" motorist

- nočem zgledat kot cestar

izogibanje oviri :naughty:

Tistega jopiča tudi jaz ne bi nosil...ampak sem si omislil http://www.yamaha-kmc.si/si/ixs-jakna-nechtan-i13275.shtml takšno jakno.

In ....mislim, da sem ubil dve muhi na en mah...imam novo jakno :rolleyes: , pa še bolj sem viden....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tebi se včasih malo zarače a ne???

Se opravičujem za OFF, v bran pa ti bo prav gotovo skočil "tvoj" odvetnik JB poznan že iz zgornjega posta ...

nevem od kje me citiraš ampak saj je logično. ne vozim se napol nag ampak v opremi, ne čutim pa nobene potrebe da se še dodatno kuham s tem da si zaprem zračenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: nisem vedel, da je po tvoji razlagi biti viden = biti "odgovoren" :?

kot je rekel moj odvetnik :evilgrin: JB je to mišljeno sarkastično ker je vsaj pol ljudi v teh lajbičih v družbi ali za šankom hudo pametnih okoli varnosti ker imajo en kurčev lajbič pa mogoče še kaj. pa ponavadi ne pozabijo pametovat o hitrosti itd.

pol jih pa vidiš na cesti kako vozijo pa vidiš, da bi za svojo varnost več naredili če bi šli k Leganu na kak tečaj ker majo obupno tehniko. saj dokler gre počasi in vse po planu je OK, če se pa kaj zalomi so pa pol padci z blokiranim sprednik kolesom ali izleti iz ovinkov ker jih ovinek preseneti pa neupajo podret.

preden se kdo oglasi, če se počuti kdo prizadetega nad temi besedami potem sigurno nisem mislil njega (tebe) ampak tistih drugih 50% :whistle:

PS: poln kurac imam 30-letnikov ali 50-letnikov, ki so si po dolgih letih drkanja na moto revije kupili motorje (FZ6 in kompanija) in so sedaj po 1,2,3 letih vožnje najbolj pametni na svetu in se čutijo poklicane da vsem drugim solijo pamet. Aja potem pa še doživljajo orgazem ko razlagajo kako nevarno je to in kakiasi so oni v principu da vozijo motor. Ja pravi jebeni ekstremni športniki ste ker se peljete v sosedno vas na srečanje pa babona sladoled.

Motorizem sploh ni tako nevaren kot radi pomembno razlagate pred svojimi ne-motorističnimi kolegi. Glede na to kako hitro vozimo nekateri in kako slabo vozite nekateri drugi se nas pobije zelo malo.

PS2: fazer03 ne leti vse na tebe ampak se mi ne da pisat več različnih postov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je rekel moj odvetnik :evilgrin: JB je to mišljeno sarkastično ker je vsaj pol ljudi v teh lajbičih v družbi ali za šankom hudo pametnih okoli varnosti ker imajo en kurčev lajbič pa mogoče še kaj. pa ponavadi ne pozabijo pametovat o hitrosti itd.

pol jih pa vidiš na cesti kako vozijo pa vidiš, da bi za svojo varnost več naredili če bi šli k Leganu na kak tečaj ker majo obupno tehniko. saj dokler gre počasi in vse po planu je OK, če se pa kaj zalomi so pa pol padci z blokiranim sprednik kolesom ali izleti iz ovinkov ker jih ovinek preseneti pa neupajo podret.

preden se kdo oglasi, če se počuti kdo prizadetega nad temi besedami potem sigurno nisem mislil njega (tebe) ampak tistih drugih 50% :whistle:

PS: poln kurac imam 30-letnikov ali 50-letnikov, ki so si po dolgih letih drkanja na moto revije kupili motorje (FZ6 in kompanija) in so sedaj po 1,2,3 letih vožnje najbolj pametni na svetu in se čutijo poklicane da vsem drugim solijo pamet. Aja potem pa še doživljajo orgazem ko razlagajo kako nevarno je to in kakiasi so oni v principu da vozijo motor. Ja pravi jebeni ekstremni športniki ste ker se peljete v sosedno vas na srečanje pa babona sladoled.

Motorizem sploh ni tako nevaren kot radi pomembno razlagate pred svojimi ne-motorističnimi kolegi. Glede na to kako hitro vozimo nekateri in kako slabo vozite nekateri drugi se nas pobije zelo malo.

PS2: fazer03 ne leti vse na tebe ampak se mi ne da pisat več različnih postov

Se strinjam z tabo v celoti in še kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je rekel moj odvetnik :evilgrin: JB je to mišljeno sarkastično ker je vsaj pol ljudi v teh lajbičih v družbi ali za šankom hudo pametnih okoli varnosti ker imajo en kurčev lajbič pa mogoče še kaj. pa ponavadi ne pozabijo pametovat o hitrosti itd.

pol jih pa vidiš na cesti kako vozijo pa vidiš, da bi za svojo varnost več naredili če bi šli k Leganu na kak tečaj ker majo obupno tehniko. saj dokler gre počasi in vse po planu je OK, če se pa kaj zalomi so pa pol padci z blokiranim sprednik kolesom ali izleti iz ovinkov ker jih ovinek preseneti pa neupajo podret.

preden se kdo oglasi, če se počuti kdo prizadetega nad temi besedami potem sigurno nisem mislil njega (tebe) ampak tistih drugih 50% :whistle:

PS: poln kurac imam 30-letnikov ali 50-letnikov, ki so si po dolgih letih drkanja na moto revije kupili motorje (FZ6 in kompanija) in so sedaj po 1,2,3 letih vožnje najbolj pametni na svetu in se čutijo poklicane da vsem drugim solijo pamet. Aja potem pa še doživljajo orgazem ko razlagajo kako nevarno je to in kakiasi so oni v principu da vozijo motor. Ja pravi jebeni ekstremni športniki ste ker se peljete v sosedno vas na srečanje pa babona sladoled.

Motorizem sploh ni tako nevaren kot radi pomembno razlagate pred svojimi ne-motorističnimi kolegi. Glede na to kako hitro vozimo nekateri in kako slabo vozite nekateri drugi se nas pobije zelo malo.

PS2: fazer03 ne leti vse na tebe ampak se mi ne da pisat več različnih postov

Juhu! 1+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- bi verjetno težko našel oprijetega in elastičnega, ki me nebi oviral

gericke ima od oxford en tak "oprijeti" lajbic. sicer ne zgleda slabo, a ima eno napako: svetilno-flurescentno rumen je. :P

Tudi tebi se včasih malo zarače a ne???

ne vem, zakaj se mi poraja misel, da citiras mene.

po drugi strani pa, ne mores imeti take perforacije, da ne bi v dolocenih pogojih svical v usnju. moj trenutni kombinezon je tudi perforiran na dolocenih delih, ima celo zracnike in TFL nanos na zgornji strani, pa vse skupaj bore malo pomaga, ce so spleti dejavnikov "ravno pravi". beri: svicam ko prasc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Očitno nam bo EU res vsilila odsevne jopiče, da nas slučajno ne bodo zgrešili na kakem križišču! Kaj si vi mislite o tem, bomo res bolj vidni in varni, ali je to samo potuha za tiste ki so tako ali tako slepi? Kaj pa ljudje, ki vidijo črnobelo, pa vseeno vozijo, baje jih ni malo! Mislim, da je celo ideja o utripalkah padla in to pri nas v Sloveniji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Se opravičujem, če je že tema kje odprta.

Zanima me, če je obvezna uporaba odsevnega jopiča med vožnjo tako v slo kot v aut?

Hvala za odgovore :OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če je že tema kje odprta.

Zanima me, če je obvezna uporaba odsevnega jopiča med vožnjo tako v slo kot v aut?

Hvala za odgovore :OK::OK:

Uporaba NI obvezna je pa dobro ga imeti s seboj, na hrvaškem ga moraš imeti s seboj nerabiš ga obleči,če se voziš sam je dobro,da ga oblečeš pač zaradi tvoje varnosti.Sam ga sicer ne oblačim je pa res da se sam NIKOLI nevozim,če smo v koloni s klubom ima vedno prvi in zadnji jopič zaradi varnosti, sicer ga nosim vedno s seboj uporabljam ga samo na kolesarskih dirkah !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!