Jump to content

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

xenon900

Recommended Posts

Nekje imaš prost konektor na 3 pole.....en pol je menda -, drugi je + pod ključem in tretji je + stalni.  Veselo na delo :) 

• 6 months later...

Znanec išče agregat od tenerejke.......ve kdo za kakšnega?

Ob 12. 1. 2022 ob 19:01, yankee pravi:

Znanec išče agregat od tenerejke.......ve kdo za kakšnega?

Odvisno kateri letnik išče.......?

Ob 16. 1. 2022 ob 22:03, royal pravi:

Odvisno kateri letnik išče.......?

Prva verzija bi bila vredu....... 2012 :)

• 2 months later...

Lp.

Bo kdo v kratkem kaj prodajal kar ni na avto netu?

Seveda sem mislil yamaha 1200

• 7 months later...

To se mi je zgodilo dva dni nazaj na jadranski magistrali. Rad imam svojo superco vendar se to ne bi smelo dogajat. Naročil sem že nov obroč pa me zanima, če kdo pozna mojstra, da mi sestavi zadnje kolo. lp

IMG_20221030_094637_1[1].jpg

• Sad 1
  • Shocked 1

To je posledica -neustrezno-neenakomerno oz. preveč "zategnjene" napere.  Samo za info kolega ima  na tenerejki prevoženih 180tkm z vsemi original naperami....vse kar je potrebno redna in ustrezna kontrola.

Jaz bi raje kupil komplet zadnje kolo .....https://www.kfm-motorraeder.de/item/yamaha-908912031000

MONTAGEM PROFISSIONAL DOS RAIOS CROMADOS NA SUPER TÉNÉRÉ 1200Z! AGORA SIM!! (pod tem naslovom na yutubu je lepo opisan postopek)

lp

Napere je potrebno zategovati po tovarniški specifikaciji. Jaz v te namene uporabljam moment ročico. Če se boš odločil za popravilo, ti lahko kolo sestavim.20210427_114248-scaled.thumb.jpg.aedf03242bbeba687e474f758f9ff607.jpg

Edited by Sam dePihlja

pred 7 urami, Sam dePihlja pravi:

Napere je potrebno zategovati po tovarniški specifikaciji. Jaz v te namene uporabljam moment ročico. Če se boš odločil za popravilo, ti lahko kolo sestavim.20210427_114248-scaled.thumb.jpg.aedf03242bbeba687e474f758f9ff607.jpg

Vsaka čast to pa je dobro slišati in vedeti za takega mojstra.👍

To se mi je zgodilo dva dni nazaj na jadranski magistrali. Rad imam svojo superco vendar se to ne bi smelo dogajat. Naročil sem že nov obroč pa me zanima, če kdo pozna mojstra, da mi sestavi zadnje kolo. lp

Napere redno preverjal, kljub temu sem jih v zadnjih štirih  letih zamenjal okoli 15. Tudi moj kolega ima xt1200 in ni menjal še nobene .Moja Superca je letnik 14- 99000 km, njegova pa 12.-  60000 km Če se ne motim je nekdo na forumu že imel podobne težave in tudi na spletu sem to zasledil  S katerega konca Slovenije pa si sämdePihlja ?

5 hours ago, Ganda1 said:

S katerega konca Slovenije pa si sämdePihlja ?

Sl.Bistrica