Skoči na vsebino

F1 2010


Cartman

Priporočene objave

F1 2010. nova pravila bodo spet mešala karte. občutno manj kot za sezono 2009, ampak vseeno. Postanki brez dolivanja bencina bodo. . .smešni, tako kot so bili postanki brez menjave gum v sezoni 2005. 2010 se bo žal začela brez enega samega japonskega motorja, brez Toyote, ki pušča prostor morebitnemu obstanku Sauberja, in z napovedjo Bridgestona da po sezoni zapušča cirkus. Vrača se Lotus, vrača se Senna in vrača se Cosworth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bolje, da se Toyota umakne, ker toliko kolikor so oni denarja zmetali stran, so dosegli sramotno malo v F1. Škoda mi je edino Kobajašija... mladič je na njegovih prvih dveh dirkah pokazal presenetljivo veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism si mislil mda so pri mercedesu taki balonarji. ena sezona Brawn GPja in jih je že vetrič slave odnesu od Mclarna ki jim je dal vsaj tri naslove, in jih držal v vrhu več kot desetletje. se pravi, če kdo hoče deelž mclarna, ga mercedes prodaja. to najbrž pomeni da je Ross Brawn rešil svoje pomanjkanje sponzorjev in se nasledno sezono odpuščanje nebo dogajalo. ravno tako najbrž nebo takega padca forme kot ga je doživel letos.

na Crash. net špekulirajo, ali bo brawn spodil buttona, in bo Vodafone ponudil 8 mio funtov da bi v Mclarnu vozili angleški prvaki zadnjih dveh sezon. . . . Kimija nihče več ne omenja?!?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če bosta pri Mclarnu Button pa Hamilton ne ostane Kimiju pomoje nič, Če Brawn Buttnu noče 5 mio al kolk plačat, kje bojo potem Kimiju 20+ :) Tako al tako pa dobi od ferrarija 17 mio če letos nikjer ne dirka, bi se mu znalo bolj splačat če grem potem v WRC :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale novica me je danes spet razveselila. Mercedes lahko zdaj reče samo še "in your face" Toyoti in BMWju... looserjem med proizvajalci.

Glede na to, da je Merc zdaj tudi uradno prevzel BrawnGP, se bo morda uresničilo tudi to, da bo Mclaren kupil BMWjev oddelek za agregate in bodo izdelovali svoje motorje.

Ob vseh spremembah na področju kadrovanja že res komaj čakam nalsednjo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale novica me je danes spet razveselila. Mercedes lahko zdaj reče samo še "in your face" Toyoti in BMWju... looserjem med proizvajalci.

Glede na to, da je Merc zdaj tudi uradno prevzel BrawnGP, se bo morda uresničilo tudi to, da bo Mclaren kupil BMWjev oddelek za agregate in bodo izdelovali svoje motorje.

Ob vseh spremembah na področju kadrovanja že res komaj čakam nalsednjo sezono.

bmw in predvsem toyota sta najbrž preveč zagnano zapravljala, in dosegla malo ali nič. IMHO je bila prekvalifikacija iz WRC v F1 zelo napačna.

Zato nekako nemorm primerjat Mecedesovega odnosa ki je v 12 letih 4kat postal prvak. to je zelo dober procent. (zaslužili so jih pet. hvala qurcu da denis takat ni reagiral in je naslov alonsu in hamltonu odpelal Ferrari. :) ) Toyota pa . . ene par stopničk. kljub blazni tovarni in preplačanimi piloti. . . BMWjev pobeg pa me čudi. znamka ki svoj prestiž gradi na športnosti limuzin se sploh ne ukvarja z dirkanjem? :hmm: Mercedes se ima za top class in se tako tudi obnaša. hočejo zmahovati tam kjer je najtežje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gumbek pa v mclarnu :wacko: sj če bo nabil hamleta mu bom dau čelado dol...sam mam občutek da se jim bo na konc sezone kolcalo po kimiju :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo usse na papirju. Kimi bo dopustoval in se igral z Rallyjem in morda 24 ur Le Mansa, v 2011 pa bi rad vozil za redbull. Hudič lahko izvede enga Prosta ko je Prifesor izvisel v Ferrariju je po letu in pol dopusta z Williamsom osvojil naslov. . . V VodafoneMclarnu pa all english lineup. Button Hamilton. Bojim se de je Mercedes malo prepogumen in prepotenten. je že res da Ross Brawn ni od muh in z goro denarja lahko naredijo vrhunski bolid. vendar se bojim da bo notranje soglasje v moštvu precej težje doseči kot ga je bilo lani. Daleč od pompa in senzacionalnih objav pa Ferrari in alonso razvijajo bolid ki bo v 2010 prvak :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi bilo nič narobe, če bi poleg konstruktorskega osvojili tudi naslov posamezno :naughty::yea1:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa srbi :)

Serbian team 'on stand-by' for 2010 slot

Stefan GP's chief Zoran Stefanovich says although they have "some sort of agreement" with Toyota, they don't have their entry for next year's Championship.

"There is no entry for them [Toyota]," Stefanovich told Autosport. "We are in the process of evaluating our own plans for next year. We did some sort of agreement with them [Toyota], to take over the F1 project, but I cannot discuss the details at present."

Stefanovich is confident his team have what it takes to make the grid next year, saying they are "on stand by".

"We have a complete facility and we have what is required to start testing immediately," he added. "There is no question about this.

"There is no reason not to believe that we can do it - and in fact the situation seems to be quite the opposite. F1 will be glad to have a team from this area of the world, as currently its only representation is with the Hungarian Grand Prix. We are on stand-by."

vir. http://www.planetf1.com

Popravljeno . Popravil IBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S F1 will be glad to have a team from this area of the world, as currently its only representation is with the Hungarian Grand Prix. We are on stand-by."

vir. http://www.planetf1.com

tale se mi zdi res dobra. Ja. Fota komej čaka de bo mela srbsko moštvo. bernie bo zihr podprl njih nameso recimo Sauberja ki je odkupil toyotin gridslot. . . .

V monacu so ta tedn sprejeli zelo zanimivo odločitev. za sezono 2010 se bo zgodila skupna predstavitev vseh ekip. ekipe nebodo predstavljale avta vsaka zase, ampak se bo zgodilo v Mestu Znanosti In Umetnosti, neverjetnem kompleksu v Valenciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrdili so tudi nov sistem točkovanja: 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1. Na crash.netu je izjava Buttona: "It's nice that you get five points over second for winning. That's important because we all love winning races. I won six races this year and I got just two more points."

Ne vem, ali so vsi dirkači tako zaostali, kot ponavadi namiguje Jeremy Clarkson, ali je to samo Button. Če novo točkovanje deliš s faktorjem 2.5, dobiš rezultat:

10, 8, 6, 4, 3.2, 2, 1.2, 0.8, 0.4

Razmerje med 1. in 2. mestom je enako, samo več dirkačev bo dobilo tisti drobiž od točk. "So what..."

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to sem jaz takoj pomislil ko sem videl ta nov sistem.. Razmerje med prvimi tremi je identično kot je bilo, samo da so cifre večje.. Tisti drobiž za 9 in 10, ki bosta po novem dobila točke je pa kar se mene tiče itak brezpredmeten, ker 1 ali 2 točki od 25 možnih je skoraj isto kot če jih ne bi bilo..

Jaz sem itak mnenja, da je bil najbolši sistem pred tem, ki je bil zdaj.. 6 dirkačev osvoji točke po ključu 10, 6, 4, 3, 2, 1.. Vsaka točka je nekaj pomenila, zmaga je bila precej bolj ovrednotena in že to, da si prišel do točk, je nekaj štelo!

Očitno pa Button ni lih matematik :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koncu sezone lahko odloči eno deseto mesto.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu imaš prav ja, meni to ni všeč.. Če hočeš pike se pripelji med prvih 6 in to bi moglo bit to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri drugih športih ponavadi itak štejejo samo prvi trije... se mi pa zdi, da se bodo morali tudi najboljši potruditi za vsako točko, ne pa sedaj ,ko jim kaj ne gre najbolje ali pa avtu odpove ena prestava pa še zmeraj dobro gre ( ne bom pozabil šumija v španiji, po prvi menjavi in gorivu ostal avto v peti prestavi in je vozil do konca !!) pa se samo parkirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal sistem: 12, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Prvih 8 dirkačev bi dobilo točke.

Za poleposition pa 1 točka.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal sistem: 12, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Prvih 8 dirkačev bi dobilo točke.

Za poleposition pa 1 točka.

za polposition se strinjam točka ali dve bi se mogle tut tam podelit...se mi pa useeno zdi da bi moralo več dirkačev osvojit točke glede na to da jih bo drugo leto nastopalo 26

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michael Schumacher and Mercedes Grand Prix have reached a 'verbal agreement' for the most successful driver in F1 history to make a sensational return in 2010 with the reigning world champions, it has been reported in the German's national media.

emmm. . . škoda. res mi je žal zanj. Alonso ga bo potolkel še bol kot ga je z katrco.

Glede tega mam zelo mešane občutke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za kakšne € bo michael vozu?

cartman res da nism nikol navijal za michaela samo se mi useeno zdi še prezgodej napovedovat kdo bo koga nabil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!