Skoči na vsebino

Pred in po kresu komunizma


Kramp

Priporočene objave

Razmišljanje na post kak dan nazaj: Ko sem 1985 prišel v Mostar služit vojsko, so vsakega pač malo izprašali. Od kod, kaj si.. pač gola formalnost.Med drugim tudi, če imaš v tujini kakšne sorodnike. No, očetova sestra je delala v eni nemški tovarni čokolade. Stikov resda skoraj nismo imeli, pa vseeno. O, da nikoli ne bi povedal...! So se začela vrstiti vprašanja, kot kakšnemu vojnemu zločincu. Nič preveč neprijetnega, ampak grenak okus pa ostaja. So me mogoče zato klicali ''švaba''. Ali ko sem bil blond, kdo ve. V glavnem, zame to ni bila žaljivka, čeprav so verjetno mislili tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljanje na post kak dan nazaj: Ko sem 1985 prišel v Mostar služit vojsko, so vsakega pač malo izprašali. Od kod, kaj si.. pač gola formalnost.Med drugim tudi, če imaš v tujini kakšne sorodnike. No, očetova sestra je delala v eni nemški tovarni čokolade. Stikov resda skoraj nismo imeli, pa vseeno. O, da nikoli ne bi povedal...! So se začela vrstiti vprašanja, kot kakšnemu vojnemu zločincu. Nič preveč neprijetnega, ampak grenak okus pa ostaja. So me mogoče zato klicali ''švaba''. Ali ko sem bil blond, kdo ve. V glavnem, zame to ni bila žaljivka, čeprav so verjetno mislili tako.

He, he, he.....mene so nekaj spraševali o pomenu majice (saj veste): I (namesto srčka je bil lipov list) SLOVE NIJA... trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je to nekaj, o čemer ti nimaš pojma....evilgrin.gif al se motim?trance_25_naughty.gif

najbrz nimam. bi me razsvetlil, o presvetlost galaksije

ce si bil povsod "zraven", jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrz nimam. bi me razsvetlil, o presvetlost galaksije

ce si bil povsod "zraven", jasno.

Ne bi....ti spomini so sveti :naughty: Veš to so zadeve katere deliš s kameradi... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljanje na post kak dan nazaj: Ko sem 1985 prišel v Mostar služit vojsko, so vsakega pač malo izprašali. Od kod, kaj si.. pač gola formalnost.Med drugim tudi, če imaš v tujini kakšne sorodnike. No, očetova sestra je delala v eni nemški tovarni čokolade. Stikov resda skoraj nismo imeli, pa vseeno. O, da nikoli ne bi povedal...! So se začela vrstiti vprašanja, kot kakšnemu vojnemu zločincu. Nič preveč neprijetnega, ampak grenak okus pa ostaja. So me mogoče zato klicali ''švaba''. Ali ko sem bil blond, kdo ve. V glavnem, zame to ni bila žaljivka, čeprav so verjetno mislili tako.

a si bil majska klasa ? :kva2:

Ne bi....ti spomini so sveti :naughty: Veš to so zadeve katere deliš s kameradi... :grim

deliš ...vsaj 1/6.....gajbe.. :yea1::OK: ... saj ne da bi se mi smilili tisti ki niso vojske služili... ampak včasih se malo zlažem... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Decemberska klasa... Prva stvar, ki sem jo videl, ko sem stopil na ulico je bil cigo na vozu. Ampak, potem pa ne več, -tam jih ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem začel 1982 delati, je bilo v firmi kar nekaj ljudi s funkcijo. Kaj je bilo v njihovem opisu del in nalog, ne vem. Kumrovška šola, so jim rekli...

Sedaj je pa en qrc drugače. Je v firmi kar enih par ljudi zlezlo dokaj visoko s popoldanskimi šolami in,

ne bom napisal, vlečenjem v kaj. Nafilani s teorijo, sposobni pa ...malo manj. Zato je pa tako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kaj je bilo v njihovem opisu del in nalog, ne vem. Kumrovška šola, so jim rekli...

...

Kumrovška šola, obramboslovna v LJ, Kranjska sorbonna ipd. so izrazi ki dajo vedeti točno to kar si napisal. En drek izobrazba ali štukanje za prej nedokončano izobrazbo, ki pa jo je po befelu bilo treba izpolniti.

Tudi danes se počne podobno. Npr. v slavni herojski vojski. Pogoj za podčastnika je bila narejena vsaj srednja šola.

In so izpit iz nemščine naredili tisti, ki so se na pamet naučili stavek: "Ich bin beruftssoldat". In nič drugega. Je pač bil befel, da morajo vsi narediti.

In sedaj ista oborožena teleta debelo gledajo, ko se druge nacije na Nato vežbah po vezah pogovarjajo v angleščini in pizdijo "Jebemti Rogerja, koji je kurac svuda taj Roger?!" :blink: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kumrovška šola, obramboslovna v LJ, Kranjska sorbonna ipd. so izrazi ki dajo vedeti točno to kar si napisal. En drek izobrazba ali štukanje za prej nedokončano izobrazbo, ki pa jo je po befelu bilo treba izpolniti.

Tudi danes se počne podobno. Npr. v slavni herojski vojski. Pogoj za podčastnika je bila narejena vsaj srednja šola.

In so izpit iz nemščine naredili tisti, ki so se na pamet naučili stavek: "Ich bin beruftssoldat". In nič drugega. Je pač bil befel, da morajo vsi narediti.

In sedaj ista oborožena teleta debelo gledajo, ko se druge nacije na Nato vežbah po vezah pogovarjajo v angleščini in pizdijo "Jebemti Rogerja, koji je kurac svuda taj Roger?!" :blink: :lol1:

Al ti to mal po spominu, al si prebral, al je "rekla - kazala" to v celoti potrdu.

Moj občutek je malo drugačen...smo ena redkih nacij, kjer podčastniki in vojaki obvladajo ob materinem vsaj še en jezik - angleški. Italijani, Francozi, Španci, Litovci, Slovaki, Poljaki...Turki...so daaaaaleč zadaj. Govorim o PČ in V. In govorim o določeni geografski širini in dolžini. Nemcev, Dancev, Ta blond ciganov (NL), in podobnih sem ne štejem. Pri častnikih je drugače. Čeprav...mlada garda, ki prihaja, obvlada. Edino na Balkanu se nekak ne znajdejo..hehe...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al ti to mal po spominu, al si prebral, al je "rekla - kazala" to v celoti potrdu.

...

Nope medvedek, ni po tvojem. Z enim od takih, ki po njegovem zatrjevanju ni edini, sem po svetu vandral. Po nemško govorečih področjih. In sem jaz moral iskati švabe, ki so nekaj po anglešk znali, da smo se kaj zmenili.

Niso flance, Medo, niso. Je čista resnica. Kolikšen je procent teh, jaz ne vem. Vem pa, da to ni osamljen primer in da je bil befel, mi je tudi znano. Kot mi je tudi znano, da znajo tudi ti biti prav kmalu v Afganistanu. Jebi ga, takle mamo!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem začel 1982 delati, je bilo v firmi kar nekaj ljudi s funkcijo. Kaj je bilo v njihovem opisu del in nalog, ne vem. Kumrovška šola, so jim rekli...

Sedaj je pa en qrc drugače. Je v firmi kar enih par ljudi zlezlo dokaj visoko s popoldanskimi šolami in,

ne bom napisal, vlečenjem v kaj. Nafilani s teorijo, sposobni pa ...malo manj. Zato je pa tako.

Tako je, že od turških vpadov naprej poznamo - JANIČARJE. In vsak nov sistem rabi svoje, ki jih po svoje izšola v svojih centrih. Kumrovec, Bileča,....... pa do današnjih dni razno razne "strokovne" šole, tipa VEČERNE ali še slabšega nivoja. Motofrik, zato se popolnoma strinjam s tvojo izjavo in dokler bo tako, bo vsaka strokovnost potisnjena na rob.

Zaenkrat dovolj, pa LP Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope medvedek, ni po tvojem. Z enim od takih, ki po njegovem zatrjevanju ni edini, sem po svetu vandral. Po nemško govorečih področjih. In sem jaz moral iskati švabe, ki so nekaj po anglešk znali, da smo se kaj zmenili.

Niso flance, Medo, niso. Je čista resnica. Kolikšen je procent teh, jaz ne vem. Vem pa, da to ni osamljen primer in da je bil befel, mi je tudi znano. Kot mi je tudi znano, da znajo tudi ti biti prav kmalu v Afganistanu. Jebi ga, takle mamo!

Kolega, a mi lahko to zgoraj mal razložiš - konkretiziraš. Očitno ne vem vsega, čeprav DELAM na tem področju v TAISTI firmi. Saj veš....informacij nikoli preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Decemberska klasa... Prva stvar, ki sem jo videl, ko sem stopil na ulico je bil cigo na vozu. Ampak, potem pa ne več, -tam jih ni bilo.

matr vola ...od maja smo vas čakal.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, a mi lahko to zgoraj mal razložiš - konkretiziraš. Očitno ne vem vsega, čeprav DELAM na tem področju v TAISTI firmi. Saj veš....informacij nikoli preveč.

sigurno si pri planincih... ja seveda ti pa morajo obvladat angleško... da jih lahko reševalci najdejo v steni... he,he.. pa brez zamere k se malo hecam :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bivši totalitarizem kot ga nekateri imenujejo nas ni zjebal . . . kapitalistična demokracija nas pa vse kaže BO trance_21_laughing1.gif

malo si pozen... NAS JE !!!!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes:

gor smo mel ene parkrat trenažer za maljutke... lep konc... kolikor se sploh spomnim po vse pirih... :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr Batišt?

pr Rot?

al kar za ograjo...hehe

al ste naredil manever 5 km proti severu in dejstvovali po kelnarcah v Gadafiju???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr vola ...od maja smo vas čakal.... :lol1:

...vmes so bili še avgustovci (ko so končali fakse), vsaj pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, a mi lahko to zgoraj mal razložiš - konkretiziraš. Očitno ne vem vsega, čeprav DELAM na tem področju v TAISTI firmi. Saj veš....informacij nikoli preveč.

Medo, se ti ne zdi, da si malo naiven. V vojski imate kakor pač imate. Boli me qrac, saj po mojem bi vas morali itak ukinit.

A svojih prijateljev vseeno ne mislim izdajati. Je pa bilo dovolj konkretno.

Če delaš na tem področju, pač malo bolj počekirajte kaj se fantje in punce naučijo in kako to preverjate, še sploh ko gre za šole, ki jih "najamete", da kader doseže izobrazbeni nivo potreben za položaj. Sicer pa se še marsikje pri nas tako dela. Pade befel, da morajo vsi na določenih mestih ali strankah imeti tako in tako šolo, ne glede na to, da je že desetletja tam nadpovprečno uspešen. In potem seveda vsi ti morajo narediti izpite. A ta morajo ne velja za slušatelje, temveč predavatelje. Saj je podobno že v devetletki, da ravnateljica dobro izpade. :trance_33_sleep:

Pa pozdrav v Belo!

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medo, se ti ne zdi, da si malo naiven. V vojski imate kakor pač imate. Boli me qrac, saj po mojem bi vas morali itak ukinit.

Pa pozdrav v Belo!

Če misliš, da me zanima, kdo in kako ti je to povedal...strel mimo. Niti najmanj. Me je pa zanimalo tisto, kar si pisal v nadaljevanju. Sicer si ti pisal o imaginarnih nivojih, jaz pa delam z konkretnim...

Pa vseeno, hvala za mnenje.

Ja, da bi nas ukinili, je že stara zgodba. Saj veš, da so te želje zaenkrat nerealne.

Evo, NA Beli sneži.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska Vojska je eden simbolov naše samostojnosti in neodvisnosti in dostojna naslednica vseh vojaških formacij v katerih so služili Slovenci. Kdorkoli govori o ukinjanju ali kako drugače pljuva po njej ga mirno označim za izdajalca in sovražnika samostojne slovenske države. Vojsko imajo vsi. Zato jo MORAMO imeti tudi mi. Svet je tak kot je, ne kot bi neke dobre tetke želele da bi bil. Celo Liechenstein ima dva bataljona vojaštva (ne vem al redne al rezerve, ampak ima).

Tako kot se je pri Sisku kranjska konjenica borila za "krščansko" Evropo, kot so v jarkih Soške fronte in drugih branili svojo zemljo, kot je slavni in v Evropi skoraj nikjer mu enak partizanski boj prinesel na balkan 50 letni mir in nas povzdignil v spoštovanja vreden narod, tako je tudi zadnja osamosvojitvena vojna 91ega pokazala, da se slovenci ne bojimo prijet za orožje ko je potreba. In končno smo si izborili to, kar so sanjali rodovi pred nami. Svojo državo.

Zato je Slovenska Vojska zame vedno spoštovanja vredna, sploh zato, ker je končno povsem NAŠA. In osebno mi je zelo všeč in sem ponosen na naša dekleta, ki se odločijo za tak poklic. Da pa je v vojski vćasih res kažin so pa krivi predvsem naši kurčevi politikanti, ki so si vsi prali roke nad njo. Sploh, ker je vedno šlo za velike denarje. Vse pred zid te packonarje!

Sram je lahko vseh, ki pljuvajo po SV in jo omalovažujejo ali bi najraje videli, da je ne bi bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska Vojska je eden simbolov naše samostojnosti in neodvisnosti in dostojna naslednica vseh vojaških formacij v katerih so služili Slovenci. Kdorkoli govori o ukinjanju ali kako drugače pljuva po njej ga mirno označim za izdajalca in sovražnika samostojne slovenske države. Vojsko imajo vsi. Zato jo MORAMO imeti tudi mi. Svet je tak kot je, ne kot bi neke dobre tetke želele da bi bil.

. Da pa je v vojski vćasih res kažin so pa krivi predvsem naši kurčevi politikanti, ki so si vsi prali roke nad njo. Sploh, ker je vedno šlo za velike denarje. Vse pred zid te packonarje!

Sram je lahko vseh, ki pljuvajo po SV in jo omalovažujejo ali bi najraje videli, da je ne bi bilo.

Za moje pojme zelo butasto razmišljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska Vojska je eden simbolov naše samostojnosti in neodvisnosti in dostojna naslednica vseh vojaških formacij v katerih so služili Slovenci. Kdorkoli govori o ukinjanju ali kako drugače pljuva po njej ga mirno označim za izdajalca in sovražnika samostojne slovenske države. Vojsko imajo vsi. Zato jo MORAMO imeti tudi mi. Svet je tak kot je, ne kot bi neke dobre tetke želele da bi bil. Celo Liechenstein ima dva bataljona vojaštva (ne vem al redne al rezerve, ampak ima).

Tako kot se je pri Sisku kranjska konjenica borila za "krščansko" Evropo, kot so v jarkih Soške fronte in drugih branili svojo zemljo, kot je slavni in v Evropi skoraj nikjer mu enak partizanski boj prinesel na balkan 50 letni mir in nas povzdignil v spoštovanja vreden narod, tako je tudi zadnja osamosvojitvena vojna 91ega pokazala, da se slovenci ne bojimo prijet za orožje ko je potreba. In končno smo si izborili to, kar so sanjali rodovi pred nami. Svojo državo.

Zato je Slovenska Vojska zame vedno spoštovanja vredna, sploh zato, ker je končno povsem NAŠA. In osebno mi je zelo všeč in sem ponosen na naša dekleta, ki se odločijo za tak poklic. Da pa je v vojski vćasih res kažin so pa krivi predvsem naši kurčevi politikanti, ki so si vsi prali roke nad njo. Sploh, ker je vedno šlo za velike denarje. Vse pred zid te packonarje!

Sram je lahko vseh, ki pljuvajo po SV in jo omalovažujejo ali bi najraje videli, da je ne bi bilo.

Pa da malo razčistimo:

V jarkih soške fronte naši fantje niso branili svoje zemlje ampak so se borili za tuje interese. Prav tako tudi sedaj branijo tuje interese tam po Afganistanu in Šiptariji in so soukopatorji države ki jim ni popolnoma nič naredila.

Doma pa gledamo kako se veliki otroci igrajo neko propeler aviacijo in mornarico v kopalni kadi, ko bi bilo za obrambo slovenskega neba in morja popolnoma dovolj nekaj raket.

Samo ne mi o slovenski vojski. Mi postane slabo ko gledam kam gredo moji davkoplačevalski ojroti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!