Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Kiki če boš iz motorja slikal potem ti jst priporočam da vzameš enega od teh bolj robustnih, da se brez problemov tudi v rokavicah slikat in res si brez skrbi. Tudi vsaj meni fajn sedejo v roko. Je pa res da odvisno za kej rabiš. Tej "robusteži" pač nimajo nekega zooma, ampak po pravici povedano ga do zdej več kot da je nismo še rabli. Ponavadi se bolj kej z makro "igramo". Pa še to je da uni k majo res nek super zoom so 1. veliki, 2. če je zoom do konca že skoraj rabiš stativ oz. neko podlago da ni vse zmaknjeno. To je samo moje lajično mnenje. Zgolj uporabnika fotiča na motorju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Za moja motoristična potepanja si kupujem nov fotoaparat.Pogoji so stabilizator in dober zoom,ter da ni prevelik.Trenutno si ogledujem http://www.mimovrste.com/artikel/1730402017/digitalni-fotoaparat-samsung-pl210-srebrn#tech in http://www.mimovrste.com/artikel/1730394330/digitalni-fotoaparat-olympus-vr-310-crn#tech. Prosim če mi lahko kdo svetuje iz samega opisa ali iz lastnih izkušenj,kateri bi bil boljši nakup.Ali se da v tem cenovnem razredu (do 150€) dobiti kakšnega boljšega ali mogoče kupovati kje drugje?

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj menite o Nikon Coolpix P300? Cena v Sloveniji je pred nekaj tedni padla pod 200€, še pol leta nazaj pa je bila 300€.

Hvala,

Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko ste ravno pri debati o fotoaparatih. Me zanima če ima kdo v lasti

Panasonic Lumix DMC-TZ20 in kako je z njim zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pomoč pri odločitvi Canon S100 ali Nikon P310???

PS: kakšne iskušnje z nakupom v Media Markt-u (A), cena Canona za 70eur nižja kod pri nas. Kako je kaj z garancijo?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste ravno pri debati o fotoaparatih. Me zanima če ima kdo v lasti

Panasonic Lumix DMC-TZ20 in kako je z njim zadovoljen?

Ne poznam razliko med tem in TZ-7, ampak mi je več kot dve leti dobro služil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoč pri odločitvi Canon S100 ali Nikon P310???

PS: kakšne iskušnje z nakupom v Media Markt-u (A), cena Canona za 70eur nižja kod pri nas. Kako je kaj z garancijo?

Lp, Gregor

Kakšn pa je cena?

Jaz tudi malo gledam za S100, najceneje do sedaj sem ga našel http://www.simplyele...setcurrency=eur (trenutno 316€) z zastonj poštnino, pa plačaš lahko preko PayPala.

lp

P.S. Nisem pa še preverjal kakšno reputacijo ima trgovina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi malo gledam za S100

A to kupuješ za vsakodnevno uporabo na motorju?

NA MOTORJU = slikanje mimogrede v rokavicah, padec po tleh, dež ... in ostale prigode!

Gledal sem karakteristike tega aparata in se mi zdi, da ni ravno za takšno početje. Imam občutek, da je tik pred "pragom" DSLR.

Zanimiv zna bit ta DIGIC 5 procesor, ki je boljši in hitrejši od predhodnika.

Se zgodi, da pade zadeva po tleh. Na zanimivih lokacijah, kjer sem bil sam sem se tudi sam slikal in sem postavil ponavadi aparat na kovček .... 2x se je zgodilo, da se je lepo zapeljal po kovčku, ter padel na kamnita tla. Res je bil malo robustnejši Canon (še danes deluje). Vprašanje je, kaj bi se zgodilo z kakšno bolj "fino" igračko?

Pri Canon zadevah mi je všeč, da od vklopa pa do posnetka traja zelo malo .... prav tako Olympus ... od vklopa do posnetka je 2sek. kar je zadovoljivo oz. za hitrejšega še nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa prakticiraš uporabo dveh fotkičev. Trotlziherja v žep jakne za na kratkih postankih kaj pritisniti, pa taresnega v kovček za panorame slikat in znamenitosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšn pa je cena?

Jaz tudi malo gledam za S100, najceneje do sedaj sem ga našel http://www.simplyele...setcurrency=eur (trenutno 316€) z zastonj poštnino, pa plačaš lahko preko PayPala.

lp

P.S. Nisem pa še preverjal kakšno reputacijo ima trgovina.

Pri nas v trgovinah je cena od 420 do 455 eur. V austriji pa ga dobiš za 380 eur. Tvoja varijanta je kar ugodna, samo kako pa je kaj z garancijo?

A to kupuješ za vsakodnevno uporabo na motorju?

NA MOTORJU = slikanje mimogrede v rokavicah, padec po tleh, dež ... in ostale prigode!

Gledal sem karakteristike tega aparata in se mi zdi, da ni ravno za takšno početje. Imam občutek, da je tik pred "pragom" DSLR.

Zanimiv zna bit ta DIGIC 5 procesor, ki je boljši in hitrejši od predhodnika.

Se zgodi, da pade zadeva po tleh. Na zanimivih lokacijah, kjer sem bil sam sem se tudi sam slikal in sem postavil ponavadi aparat na kovček .... 2x se je zgodilo, da se je lepo zapeljal po kovčku, ter padel na kamnita tla. Res je bil malo robustnejši Canon (še danes deluje). Vprašanje je, kaj bi se zgodilo z kakšno bolj "fino" igračko?

Pri Canon zadevah mi je všeč, da od vklopa pa do posnetka traja zelo malo .... prav tako Olympus ... od vklopa do posnetka je 2sek. kar je zadovoljivo oz. za hitrejšega še nisem slišal.

Ja za vsakodnevno uporaba. Pomembna mi je majhnost in kvaliteta slike. Drugače uporabljam eos-a, ampak je nepraktičen da bi ga celi vikend na zboru nosil okoli vrata.

...ali pa prakticiraš uporabo dveh fotkičev. Trotlziherja v žep jakne za na kratkih postankih kaj pritisniti, pa taresnega v kovček za panorame slikat in znamenitosti.

Točno tako, samo mora bit trotlziher dokaj kvaliteten, da te napram taresnemu ne razočara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz bi bil prej za Sony.ja...zakaj enostavno zaradi tega, ker so olympusi že od nekdaj znani, da imajo zelo slab zajem barv....sicer že 6let delam z olympusom, pa ni preteranih težav z njim, vendar imam težave le pri barvah, to je pa tudi edini minus pri olympusu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ugasnem.

Se je zgodilo tudi, da sem zamenjal leče medtem, ko so bile vklopljene ... brez škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrcalce pokriva senzor tudi ko je fotič prižgan (najdražji del je na varnem :P), tako da ni panike glede tega - problematični bi lahko bili le kontakti za autofokus če bi istočasno z menjavo pritisnil tipko za slikanje. Ampak sam še nisem slišal za kakšen problem zaradi menjavanja objektivov, pa poznam kar nekaj fotografov. :) Glede na to, da ti ugašanje in prižiganje vzame pol sekunde ... "better safe than sorry"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup DSLR fotoaparata, na to področje se ne spoznam ravno najbolje zato se za pomoč obračam na vas. Uporabljalo se ga bo predvsem za slikanje raznih enduro in mx dirk. Cena naj bo nekje okrog 600€. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu, kakšni objektivi so najbolj primerni za takšno slikanje itd...? Ali za ta denar lahko pričakujem, kakovostne fotografije?

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup DSLR fotoaparata, na to področje se ne spoznam ravno najbolje zato se za pomoč obračam na vas. Uporabljalo se ga bo predvsem za slikanje raznih enduro in mx dirk. Cena naj bo nekje okrog 600€. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu, kakšni objektivi so najbolj primerni za takšno slikanje itd...? Ali za ta denar lahko pričakujem, kakovostne fotografije?

Jaz sem si prejšnji teden v Harveyu omislil Nikon D3200.

Je 550eur v akciji z objektivom 18-55.

Tudi jaz sem butec glede fotoaparatov a sem si prebral par forumov in na koncu ugotivil, da je še največ napotkov na youtubu.

Tam imaš vsega in svašta (mnenja, user guides, kako se učiti fotkati itd...).

Če si postaviš nek limit pri 600eur mislim, da je to kar dobra izbira.

Seveda pa se zapravljanje šele začne, ko si hočeš omislit objektiv. Nikkor. com je stran z objektivi.

Moj zelo laični nasvet je, da si kupi kit (foto+objektiv) in začni...

Boš že spoznal kaj ti manjka za fotkat to kar želiš.

Obstaja tudi možnost najema objetkivov in tako malo preizkusiš, kaj ti paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš slikati dirke rabiš dober objektiv, saj kakšnih 200-300mm, ki mora imeti tudi primerno svetlobno jakost, da lahko "krajšaš" čase, pa da ostri dovolj hitro, pa... . To pa stane hudičevo veliko denarja ( samo tak objektiv je 2X tvojega proračuna) .

Za ta denar lahko nabaviš edino kaj rabljenega (kako v dobi digitalcev veš, da je še uporaben in da te niso nategnili, pa se mi niti ne sanja) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za amatersko slikanje je dovolj dober kak kit objektiv 50-250 mm ali 70-300 mm ali nekaj podobnega. greš malo bližje (pazi na varnost) in pa vadiš nastavitve (ročno ostrenje, ročne nastavitve časa, zaslonke,...), postavitve, kako mini mono stojalo,... da ti rata ujet in da je dovolj ostro in osvetljeno. za resno slikanje hitro letečih predmetov (motorjev) pa so objektivi z minimalno 250-300mm ki pa so ulala denarja.

z "cenejšo" robo se da ampak rabiš več znanja, z dobro je lažje ampak staneeeeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!