Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Jaz se tudi nameravam podati v svet SLR fotografije. Nagledanega imam Nikona D7000 + 18-105 mm objektiv, ki je v kitu za 877 EUR pri electronic4you. Sem bral še pa še testov za D7000 pa vsi samo priporočajo ta body. Problem je, ker sem popoln laik v SLR fotografiji. Bolj me zanima katero knjigo naj vzamem v roke, ki opiše na zelo enostaven in razumljiv način čiste začetke fotografije. Da mi bodo sploh jasni pojmi, kot so crop pa goriščnica,... Znalci boste tako vedeli. Sodelavec je povedal, da obstaja knjiga okoli 1990 ali še prej. Zdi se mu, da je naslov kar Fotografija. Če se komu sanja, ali če ve za kakšno drugo knjigo ali e-link...

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek dobro naštudiraj aparatovo avtomatiko (šport, portret, panorama,.....) če boš vedel kaj od tega kdaj uporabit potem skoraj garantirano ne boš rabil nič drugega ker tako dobro danes že to dela. Potem pa lahko greš na kakšno fotodelavnico (malo glej foto društva), so fajn pa ni neki denar za par ur da ti vse razložijo.

Pozneje pa ugotoviš kaj te zanima (akt, portret, šport, zunaj ali studio,....) in se preko googla, fotorevij (v pdf koliko hočeš na partisu ali netu) specializiraš in naterniraš v določeni smeri ker bo potem treba kupit več objektivov glede na to kar boš pač slikal.

Poglej če lahko dobiš kak objektiv 18-200, 18-250, ali pa enega 18-50, 18-55 in 50-250. Fajn je met en taki vsestranski objktiv za na blizu in z nekaj zooma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.fotoucilnica.com/category/nasveti

 

Malo za popestritev in lažje razumevanje določenih situacij.

 

V fotografiji imamo nekako tri glavne parametre. Čas osvetlitve, zaslonko in ISO. Le s pravo kombinacijo vseh treh bo fotografija taka kot smo si želeli. Pomeni, da bo uspela.

Ko boš pogruntal, kaj ti nudi čas, in kaj zaslonka - vse ostalo so kombinacije, pa na ISO ne pozabiti.

Pa želim ti veliko uspelih posnetkov.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Sem kupil v soboto, zdaj mi pa nič ni jasno :). V prihodnosti nameravam kupiti en fiksni objektiv (35, 50 oz. 85 mm) in pa 18-200 mm. Denarnica se mora najprej pozdravit. V foto delavnico bi šel takoj, samo kaj, ko je Koroška "zabačena" do amena. Najbližje je kakšno Celje ali pa Maribor. Itak bom šel enkrat.

 

Scarabeo. Glede časa in zaslonke mi je nekje 15% jasno :P. Bom še študiral naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Živjo. Po dolgem času bom spet potreboval en fotič. Do zdaj sem imel olimpus myu. Majhen za v žep, kovinski in praktičen. Motilo me je, da ni znal slikat v temi brez fleša, pa meni se je ob vklopu vedno postavil na tovarniško nastavitev in si potem mogu vedno nastavljat resolucijo. Kaj predlagate? Rad bi spet nekaj takega za na motor za v žep, samo malo bolših karakteristik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si nekako navezan na to firmo. Letos semm nabavil SH-25MR z iHS tehnologijo, resnično dela zelo lepe fotke v slabih razmerah. Če se odločiš za OLympusa, priporočam, da ima tehnologijo iHS. Veliki minus tega fotoaparata je, da s snemanjev videa takoj sprazniš baterijo. 

 

Novi Olympus SH-25MR serije Traveller v svojem ultra-vitkem ohišju skriva več presenečenj. Na primer dvojedrni procesor, ki omogoča Multi-snemanje. S fotoaparatom lahko namreč hkrati snemamo v različnih kombinacijah perspektiv in formatov, od sočasnega videosnemanja v polni ločljivosti 1080 HD in fotografiranja, do Multiperspektive, ki prizor istočasno posname v širokokotni in telefoto perspektivi. Toda največje presenečenje je verjetno hitra odzivnost fotoaparata in izjemna kakovost posnetkov, ki jih z njim naredimo. Fotografiranje ob pomanjkanju primerne svetlobe in posnetki brez najmanjše zamegljenosti bodo navdušili tudi najzahtevnejše popotnike. To omogoča večsmerni stabilizator videa in tehnologija iHS, ki zagotavlja boljše samodejno delovanje, višjo hitrost in občutljivost, zaradi česar je kakovost posnetkov bistveno boljša tudi v najzahtevnejših razmerah.

 

post-12625-0-37211000-1386525512_thumb.jpg

Slikana je med vožnjo.

 

post-12625-0-02436400-1386525576_thumb.jpg

Ta slika je samo ena od možnih, ki jih umogoča aparat. Narejena iz roke.

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam problem z mojim Canonom PowerShot A700. Začel mi je nagajat, in sicer objektiv. Čedalje pogosteje se zatakne in obtiči v napol odprtem ali zaprtem položaju. Zanima me kje  bi bilo to najugodneje očistiti - popraviti, da me ne bi olupili do amena. Najraje bi videl, da kje v Ljubljani, če pa ne, pa se bom zapeljal tudi kam drugam, saj gre v žep, da grem lahko z motorjem tja :grim . Dam € raje za bencin, kot za neko blazno drago popravilo zadevščine. 

 

 

 

LP Robert 

post-20894-0-09314000-1389902373.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foto Beseničar.

 

Če gre res samo za čiščenje, potem še gre. Vse ostalo se pa več ne izplača. Samo ta servis poznam. LP Scarabeo

 

Izvengarancijska popravila

V našem servisu poleg zgoraj navedenih znamk opravimo tudi popravila foto opreme znamk Fujifilm, Canon in Sony, ki niso več v garanciji oz. je že na prvi pogled vidno, da garancija na pooblaščenem servisu ne bo upoštevana.

V tem primeru pred izvedbo popravila opravimo natančen pregled ter ocenimo stroške popravila. Ta postopek imenujemo ocena in je v primeru, da se ne odločite za popravilo, plačljiv, in sicer:

9,5 € za vse kar ni spodaj definirano (diaprojektor, bliskavica ...)
9,5 € za digitalne kompaktne fotoaparate in KIT objektive
14 € za DSLR fotoaparate in vse ostale objektive
7 € za pregled in prilagoditev menijev

O predvidenih stroških popravila vas obvestimo preko SMS sporočila ali z elektronsko pošto in počakamo na vašo potrditev oz. zavrnitev popravila.

 

 Dunajska 57, 1000 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foto Beseničar.

 

Če gre res samo za čiščenje, potem še gre. Vse ostalo se pa več ne izplača. Samo ta servis poznam. LP Scarabeo

 

 

 

 

 

Hvala, se bom ustavil pri njih in jih pobaral, kako in kaj. Saj drugače aparat dela brez kakršnih koli problemov, saj je z njim narejenih komaj 3000 fotografij, pa tudi s slikami sem zelo zadovoljen. Preživel je tudi že nekaj zlorab, kot je polivanje s pivom, metanje po tleh, pa še kaj bi se našlo  :smoke: .

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z mojim Canonom PowerShot A700. Začel mi je nagajat, in sicer objektiv. Čedalje pogosteje se zatakne in obtiči v napol odprtem ali zaprtem položaju. Zanima me kje  bi bilo to najugodneje očistiti - popraviti, da me ne bi olupili do amena. Najraje bi videl, da kje v Ljubljani, če pa ne, pa se bom zapeljal tudi kam drugam, saj gre v žep, da grem lahko z motorjem tja :grim . Dam € raje za bencin, kot za neko blazno drago popravilo zadevščine. 

 

 

 

LP Robert

Na Dolenjski mas mal naprej od pumpe proti obvoznici fotomehanika neki, pozabil sem priimek. Taprav mojster, za tapravo ceno.

Besenicar to zagotovo ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Dolenjski mas mal naprej od pumpe proti obvoznici fotomehanika neki, pozabil sem priimek. Taprav mojster, za tapravo ceno.

Besenicar to zagotovo ni.

stular?

dobre izkusnje se iz analognih casov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Da obudim malo zaprašeno temo :D

Sem v nabavi digitalca, pa se obračam tle na kakega, ki kaj več ve o teh zadevah. Včasih sem mel olympusa z 12 mio pik in 26x optičnim zoomom, sedaj pa imam nagledanega Canon PowerShot SX 420 IS. Pri njem mi je všeč predvsem to, ker lahko z telefonom na posnetke dodaš gps koordinate, ker fotoaparati z gps- om so dost dražji, ima tudi 20,5 mio pik, pa 42x optični zoom. Nisem pa še zasledil, v čem je razlika med SX 420 in SX 42o IS modelom, če kdo slučajno ve? Morda še kak drug primerljiv fotoaparat v tem rangu?

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Danilo D pravi:

Da obudim malo zaprašeno temo :D

Sem v nabavi digitalca, pa se obračam tle na kakega, ki kaj več ve o teh zadevah. Včasih sem mel olympusa z 12 mio pik in 26x optičnim zoomom, sedaj pa imam nagledanega Canon PowerShot SX 420 IS. Pri njem mi je všeč predvsem to, ker lahko z telefonom na posnetke dodaš gps koordinate, ker fotoaparati z gps- om so dost dražji, ima tudi 20,5 mio pik, pa 42x optični zoom. Nisem pa še zasledil, v čem je razlika med SX 420 in SX 42o IS modelom, če kdo slučajno ve? Morda še kak drug primerljiv fotoaparat v tem rangu?

http://www.canon.si/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_sx720_hs/ Ta je zelo dober. Oznaka HS pomeni dober v slabih svetlobnih razmerah. In tudi lahko dobiš koordinate preko mobilne naprave.

https://www.mimovrste.com/digitalni-kompaktni-fotoaparati/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-sx720hs?utm_source=criteo-remarketing&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

 

https://edigital.si/kompaktni-fotoaparati/panasonic-dmc-tz60-digitalni-fotoaparat-srebrni-p297871 Najcenejša varijanta z GPS, če se še da dobiti. Prednost ima, ker lahko gledaš skozi elektronsko iskalo - če je zelo svetlo vidiš kaj slikaš in zmanjšana poraba energije. TZ 70 nima GPS.

Scarabeo

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

http://www.canon.si/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_sx720_hs/ Ta je zelo dober. Oznaka HS pomeni dober v slabih svetlobnih razmerah. In tudi lahko dobiš koordinate preko mobilne naprave.

https://www.mimovrste.com/digitalni-kompaktni-fotoaparati/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-sx720hs?utm_source=criteo-remarketing&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

 

https://edigital.si/kompaktni-fotoaparati/panasonic-dmc-tz60-digitalni-fotoaparat-srebrni-p297871 Najcenejša varijanta z GPS, če se še da dobiti. Prednost ima, ker lahko gledaš skozi elektronsko iskalo - če je zelo svetlo vidiš kaj slikaš in zmanjšana poraba energije. TZ 70 nima GPS.

Scarabeo

IS pomeni - Mirne slike in filmi v vseh okoliščinah. A ni malo velik za nositi s sabo na moto potepanja?

https://www.conrad.si/?websale8=conrad-slowenien&ref=ceneje&subref=article/1205781&pi=1205781&utm_source=Ceneje-G&utm_medium=Ceneje_affiliate&utm_campaign=Ceneje&utm_content=pp_1

Jaz imam funkcijo na foto GPS in mi je zelo všeč. Industrija je v opuščanju te funkcije - pravijo, da je strošek, uporablja pa jo malokdo. Ta fotoaparat ima tudi zunanji ring, za nekatere nastavitve, kar je zelo priročno. Sem samo bral, v roki ga pa še nisem držal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Danilo D pravi:

Da obudim malo zaprašeno temo :D

Sem v nabavi digitalca, pa se obračam tle na kakega, ki kaj več ve o teh zadevah. Včasih sem mel olympusa z 12 mio pik in 26x optičnim zoomom, sedaj pa imam nagledanega Canon PowerShot SX 420 IS. Pri njem mi je všeč predvsem to, ker lahko z telefonom na posnetke dodaš gps koordinate, ker fotoaparati z gps- om so dost dražji, ima tudi 20,5 mio pik, pa 42x optični zoom. Nisem pa še zasledil, v čem je razlika med SX 420 in SX 42o IS modelom, če kdo slučajno ve? Morda še kak drug primerljiv fotoaparat v tem rangu?

Zglihaj na 80€ pa tega Panasonic Lumix DMC-TZ10 vzami:

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/panasonic/panasonic-lumix-dmc-tz10-1306233918.html

Takega imam jaz za na pot, si ga že videl. Dobre slike in video, optična stabilizacija in GPS, pa ni ga tako škoda kot novega za 3x te cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 21/09/2016 at 7:43 PM, Danilo D said:

Da obudim malo zaprašeno temo :D

Sem v nabavi digitalca, pa se obračam tle na kakega, ki kaj več ve o teh zadevah. Včasih sem mel olympusa z 12 mio pik in 26x optičnim zoomom, sedaj pa imam nagledanega Canon PowerShot SX 420 IS. Pri njem mi je všeč predvsem to, ker lahko z telefonom na posnetke dodaš gps koordinate, ker fotoaparati z gps- om so dost dražji, ima tudi 20,5 mio pik, pa 42x optični zoom. Nisem pa še zasledil, v čem je razlika med SX 420 in SX 42o IS modelom, če kdo slučajno ve? Morda še kak drug primerljiv fotoaparat v tem rangu?

IS je optični (mehanski) stabilizator slike .. čist konkretno, v objektivu sta motorčka, ki premikata lečo, s katero kamera kompenzira neželjene premike oziroma tresljaje tvoje roke .. v praksi je to uporabno predvsem v slabi svetlobi in pa recimo ko se zaradi preveč popitega piva roke tresejo .. v glavnem, za slikat po temi in v mraku je zelo zaželjen IS ..

Kar se gps-a tiče, moj dslr ga nima, ampak načeloma vse take poti trackam z gps trackarjem na telefonu in potem to ruto kasneje na pc-ju uvozim v program za arhiviranje/pregled fotk, ki potem označi vse fotke na zemljevidu .. so pa gps-i na fotoaparatih požrešni kar se baterije tiče ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 9. 2016 at 19:43, Danilo D pravi:

Da obudim malo zaprašeno temo :D

Sem v nabavi digitalca ......

Danilo, Texo ti je zadevo lepo opisal.
Predvidevam, da iščeš aparat za "na motor" ..... se ustaviš, vzameš iz žepa in klikneš. Rad bi še GPS koordinate na slikah.
Na motorju DSLRji niso najbolj priročni. tudi sam imam Nikona D serije, pa sem ga imel na motorju samo 1x, ker se mi ne da, da razjaham motor, vzamem iz kufra aparat in naredim 3-4 slike. Zato sem si zamislil eno žepno zadevo.
Zapomni si, da ni vse v miljonih slikovnih točkah.

Tebi Danilo pa predlagam aparat iz spodnjega linka.Moj ima VR , NFC in WiFi povezavo in lahko rečem, da pride zelo prav, ker lahko enostavno slike "pretočiš" na telefon ne glede na to, kje se nahajaš, prav tako pa lahko nastaviš aparat in se oddaljiš in preko telefona vidiš LiveView in slikaš (telefon je sprožilec - vsaj pri meni je tako).

Poglej si aparat na povezavi ... vrhunska zadeva za na potovanja v bilo kakšnem vremenu.

NIKON AW130

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!