Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Še moja nova mašinca: končno so se spomnili da je najbolje da ga pošljejo. Je pa ta spodnji. Slike pa so približno iste kot pri canon 3.2, no mogoče so tu malo boljše. Z 2gb kartico jih naredi 920 v kvaliteti 7.1MP :worship:

Tistih 7,1 MP ni kvaliteta temveč je zgolj šetvilo pik na tipalu, kamor se zapisuje informacija, ki jo sprejme objektiv aparata.

H kvaliteti posnetka prispeva mnogo faktorjev od katerih je resolucija tipala samo eden in niti ne najpomembneši.

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes pa grem po Sony-a DSC-W120 :worship: :worship: . Super za v žep :).

Drugače pa mam doma še Sony H9 :worship: :worship: .

uf...zdej sem pomislu, sem pršaltu iz Canon-a na Sony-a. Upam, da mi ne bo žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za poznavalce fotoapratov.

Kaj kupit,.....Canon EOS400D ali Nikon D40x :hmm: in zakaj

Zrcalno refleksni fotoaparat kupujem prvič (beri začetnik)

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki bo prebral tvoje vprašanje ti bo vsiljeval aparat proizvajalca, ki ga osebno uporablja. Kot je pred mano svetoval RAN malo pobrskaj po netu. Potem se pa odloči tudi na osnovi debeline kupčka, ki si ga namenil za čudo tehnike kot je nekdo zapisal pred menoj.

Glavno je da boš z napravico zadovoljen, še bolj pa to, da bodo zamrznjeni spomini takšni kot jih želiš.

Jaz sem se odločil, čeprav tudi težko, ker sem imel že nekaj opreme doma.

Lp, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki bo prebral tvoje vprašanje ti bo vsiljeval aparat proizvajalca, ki ga osebno uporablja.

kak vrhunski nonsenc :rolleyes:

si pomislil, da je to morda zato, ker v povprečju tak (po tvoje "vsak") svetovalec pozna pač samo "svojo" znamko in lahko samo to suvereno zagovarja? In kdo hudiča je to "vsak"?

po testih Chasseur d' Images in Photo Reponses je Nikon v tem segmentu še vedno boljši deal zaradi boljšega kompromisa med ceno in kvaliteto.

ergo: vsi ki kupujete, najprej naštetje razlog za nakup in planirano uporabo. Sicer ne boste dobili čisto nobenega uporabenga nasveta.

dokler sprašujete v stilu:

"naj kupim rdečo horneto ali plavega Zja?"
ne boste izvedeli nič. Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon je bolši samo zato ker ma sistem za čiščenje senzorja vgrajen. Ko pa ga bo Nikon meu, pa bo nikon bolši.

tak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni to vse sužnji zrihtajo :naughty: ..ne rabim vgrajenega sistema :rolleyes: ..

to tehta..končna suha masa brez kartice je večja. Kdo bo to okol nosil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon sistem za čiščenje senzorja na 400d je vreden en crap; če hočeš očistit senzor, rabiš čopič in tekočino.

Simple as that.

Še eno stvar: 400D (za Nikona pač ne vem, ker ga nimam) je aparat prirejen uporabniku kompaktnih kamer, ki si želi DSLR, ker je pač prebral, da so z njim boljše fotke.

Sam fotoaparat brez kvalitetnega objektiva, ki ustreza uporabnikovim potrebam pa je tako ali tako brez uporabne vrednosti.

Nikon je zakon.

Honda tudi.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni to vse sužnji zrihtajo :naughty: ..ne rabim vgrajenega sistema :rolleyes: ..

to tehta..končna suha masa brez kartice je večja. Kdo bo to okol nosil.

kartica ma od oka pol kile :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, fajn.....pol je moj še večji crap, ko mu ena nula manjka.... :glare:

Ma, ja.....jeba, za kompakta je zmanjkalo €urosongov, bom morala kar s Canonovo štiridesetko fotkat dalje. :unsure:

Bla, bla bla....če je fotograf za en drek mu tud D3 al pa Canonov markIII ne pomaga.

Še vedno je bolj pomembno tisto za fotoaparatom kot pa mašina sama. :P

P.S. Drugače pa redno gvihtam, da pol zdržim fotkič nosit. Bo rahla štala ko še tavelik snežno beli objektiv nabavim. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, fajn.....pol je moj še večji crap, ko mu ena nula manjka.... :glare:

Ma, ja.....jeba, za kompakta je zmanjkalo €urosongov, bom morala kar s Canonovo štiridesetko fotkat dalje. :unsure:

Bla, bla bla....če je fotograf za en drek mu tud D3 al pa Canonov markIII ne pomaga.

Še vedno je bolj pomembno tisto za fotoaparatom kot pa mašina sama. :P

P.S. Drugače pa redno gvihtam, da pol zdržim fotkič nosit. Bo rahla štala ko še tavelik snežno beli objektiv nabavim. B)

Ja, maš prav, ja, ja, ja; 40ka in 400ka sta pa itak za isti krog kupcev.

Aja, L objektiv boš nabavla, ja kok hudo, no. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon sistem za čiščenje senzorja na 400d je vreden en crap; če hočeš očistit senzor, rabiš čopič in tekočino.

Sem govoril o tazaresnih aparatih, ne o 400d.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla, bla bla....če je fotograf za en drek mu tud D3 al pa Canonov markIII ne pomaga.

Še vedno je bolj pomembno tisto za fotoaparatom kot pa mašina sama. :P

MarkIII pomaga - je tak cool, da takoj pridejo trije wannabe profiji, ki nimajo gnara, in po tvojih komandah fotkajo, samo da lahko... In je delo opravljeno, ti pa samo sediš pa pivo piješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po testih Chasseur d' Images in Photo Reponses je Nikon v tem segmentu še vedno boljši deal zaradi boljšega kompromisa med ceno in kvaliteto.

ergo: vsi ki kupujete, najprej naštetje razlog za nakup in planirano uporabo. Sicer ne boste dobili čisto nobenega uporabenga nasveta.

dokler sprašujete v stilu:

ne boste izvedeli nič.

V mojem primeru imata oba isto ceno. Do zdaj sem slikal z navadnim fotoaparatom. Pri normalnih (svetloba,...)pogojih so bile slike Še kar zadovoljive.

Sedaj bi pa rad tudi ob malo slabših pogojih posnel zadovoljivo fotografijo (ne profesionalne, ampak z dobro kvaliteto).

Predvidevam da bi z Canon-om ali Nikon-om tega razreda moglo it (ali se motim) :?

Sem pa začetnik in so mi določene lastnosti in izrazi pri lastnostih aparatov tuji.

Ampak nekje in z nečim je pač treba začet,....če hočeš da se kam pride .)

LP, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar rabiš za solidno fotko je soliden fotoaparat in priložen objektiv (recimo 55-200) in to oba ta (canon in nokon) sta. za slabe svetlobne pogoje en primeren fleš ker ti ki so vgrajeni so bolj žalost. OK za slikat malo po stanovanju kako družinsko srečanje, vse ostalo pa tako tako. drug objektiv pa izbereš glede na to kaj boš slikal, za šport in motorje je fajn kak bolj spolšen zoom recimo 70-300 mm itd.

to je čisto dovolj da boš z malo znanja in prakse nivo slik dvignil na več kot zadovoljivo raven amaterske fotografije in ti ne bo problem dat fotk razvit in kazat okoli.

lahko pa se lotiš zadeve bolj potratno, zmečeš v opremo par tisoč € (za en soliden rabljen motor) in se greš kvazi pol profija, ampak če ne misliš z fotografiranjem tudi služit denarja ali pa če nimaš res preveč denarja da si rečeš da je to pač dragi hobi - razike ni.

jaz imam canon D350, kit 55-200 mm objektiv in poceni canon ultrasonic 70-300 mm objektiv (z pokvarjenim autofokusom, včasih pa kolegov dober flash pa fotke objavljem v revijah na celih straneh ali več in mi se še nikoli ni noben pritoževal nad kakovostjo. z boljšo opremo bi mi bilo lažje in nebi imel toliko odpada pri fotkah (za revije, za privat so skoraj vse OK) ampak da bom dal v opremo več kot je trenutno vreden moj motor??????? no way!!!!

če gledaš na zadevo racionalno potem ni problema, drugače pa to rata drag fetiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!