Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Kako to misliš tonsko snemanje? Audio pri filmčku, ali zvočni zapis ob sliki? Za filmček ima mono audio zapis. Za zajem zvoka ob sliki pa ne vem. :rolleyes: Ja kar sem jst zasledil, imaš res več kit-ov. Preko raznik spletnih trgovin imaš lep pregled nad ponudbo. Kateri objektivi ti bodo prav prišli, pa sam oceni. Jst ti ne morem glede tega kaj dosti svetovat, ker nimam še tolko izkušenj. Tale 18-105 mi je zakon, bom si pa kupu najbrž še enga recimo 70-300 al kej podobnega. Čeprav bi bla zame najboljša varianta recimo novi tamron 18-270 samo stane too much :unsure:

Ja, avdio pri snemanju :hmm: bom pa šel malo v big banga pokukat, mogoče bodo imeli kakšne popuste za božička :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kako to misliš tonsko snemanje? Audio pri filmčku, ali zvočni zapis ob sliki? Za filmček ima mono audio zapis. Za zajem zvoka ob sliki pa ne vem. :rolleyes: Ja kar sem jst zasledil, imaš res več kit-ov. Preko raznik spletnih trgovin imaš lep pregled nad ponudbo. Kateri objektivi ti bodo prav prišli, pa sam oceni. Jst ti ne morem glede tega kaj dosti svetovat, ker nimam še tolko izkušenj. Tale 18-105 mi je zakon, bom si pa kupu najbrž še enga recimo 70-300 al kej podobnega. Čeprav bi bla zame najboljša varianta recimo novi tamron 18-270 samo stane too much :unsure:

Evo pa je doma :worship:Canon 500D imam pa EF-S 18-200IS :yea1: hvala za pomoč :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo pa je doma  :worship:Canon 500D imam pa EF-S 18-200IS :yea1: hvala za pomoč  :beer2:

:worship:  tale objektiv pa gate trže... :P 

Jst bi imel eno vprašanje glede slikanja, namreč želel bi tudi take slike, da imajo manjšo (večjo) fokusno globino al kaj jst vem kako se temu pravilno reče ;) Namreč po defaulto je predmet ful fokusiran, če imam recimo en predmet, malo za njim drugi predmet, bo izostren en predmet ful drugi pa seveda manj, odvisno na katerega fokusiram...kako dobiti oba predmeta izostrena? Neki sem bral, da se to doseže če zaslonko bolj zaprem (in to tudi deluje), samo če zaslonko bolj zaprem in mi podaljša čas, potem v razmerah kjer ni preveč sletlobe to ni najbolj priročno... Kako se ostali tega lotevate? Je kak trik? Je to sploh možno?  :unsure: Tnx za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:  tale objektiv pa gate trže... :P 

Jst bi imel eno vprašanje glede slikanja, namreč želel bi tudi take slike, da imajo manjšo (večjo) fokusno globino al kaj jst vem kako se temu pravilno reče ;) Namreč po defaulto je predmet ful fokusiran, če imam recimo en predmet, malo za njim drugi predmet, bo izostren en predmet ful drugi pa seveda manj, odvisno na katerega fokusiram...kako dobiti oba predmeta izostrena? Neki sem bral, da se to doseže če zaslonko bolj zaprem (in to tudi deluje), samo če zaslonko bolj zaprem in mi podaljša čas, potem v razmerah kjer ni preveč sletlobe to ni najbolj priročno... Kako se ostali tega lotevate? Je kak trik? Je to sploh možno?  :unsure: Tnx za pomoč.

Temu se reče globinska ostrina.

Nasvet. Če hočeš imeti veliko globinsko ostrino moraš zaslonko zapreti, ni pa odvisno samo od zaslonke, ampak tudi od kota snemanja. Široki kot in zaprta zaslonka pomeni, da boš imel praktično vse ostro - primerno, kadar hočeš slikati pokrajino ali pa večje skupine. Široki kot mislim na okoli 28 - 35mm po starem klasičnem, pri digitalnih je nekoliko drgač.

Če so pogoji snemanja slabi si pomagaš tako, da ISO nastavitve prestaviš recimo iz 100 ASA na 800 ali več.

S tem se ti dvigne časovna nastavitev in seveda pade kvaliteta slike - pa ne veliko. Moraš pač poskusiti.

Če pa bi rad imel izostren samo del, (v skupini bi rad ločil eno osebo, vse ostalo pa bi imel rad neostro)moraš na fotoaparatu iti v način teleobjektiv (po starem nad 100mm) več je, lažje izostriš samo eno osebo. Zaslonka pa mora biti čimbolj odprta. Če so pogoji slabi velja enako, ISO prestavi. Če uporabljaš hud teleobjektiv moraš pazit, da ni čas prenizek, sicer bo slika neostra - zaželjen je stativ.

Nekje spodnja meja, če imaš mirno roko je za široki kot objektiva 1/15 oz. pri teleobjektivu 1/60.

Upam, da ti je razumljivo. Pa veliko odličnih posnetkov.

Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče globinska ostrina.

Nasvet. Če hočeš imeti veliko globinsko ostrino moraš zaslonko zapreti, ni pa odvisno samo od zaslonke, ampak tudi od kota snemanja. Široki kot in zaprta zaslonka pomeni, da boš imel praktično vse ostro - primerno, kadar hočeš slikati pokrajino ali pa večje skupine. Široki kot mislim na okoli 28 - 35mm po starem klasičnem, pri digitalnih je nekoliko drgač.

Če so pogoji snemanja slabi si pomagaš tako, da ISO nastavitve prestaviš recimo iz 100 ASA na 800 ali več.

S tem se ti dvigne časovna nastavitev in seveda pade kvaliteta slike - pa ne veliko. Moraš pač poskusiti.

Če pa bi rad imel izostren samo del, (v skupini bi rad ločil eno osebo, vse ostalo pa bi imel rad neostro)moraš na fotoaparatu iti v način teleobjektiv (po starem nad 100mm) več je, lažje izostriš samo eno osebo. Zaslonka pa mora biti čimbolj odprta. Če so pogoji slabi velja enako, ISO prestavi. Če uporabljaš hud teleobjektiv moraš pazit, da ni čas prenizek, sicer bo slika neostra - zaželjen je stativ.

Nekje spodnja meja, če imaš mirno roko je za široki kot objektiva 1/15 oz. pri teleobjektivu 1/60.

Upam, da ti je razumljivo. Pa veliko odličnih posnetkov.

Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

Scarabeo

Tnx, to sem mislil, ja...globinska ostrina. Sem upal, da je še kak drugi trik, kaka "krajšnjica" :P Bo pa treba še precej vadit, torej... Hvala za nasvet.  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Malo sem že out, pa se mi ne da vsega spet študirat. Vglavnem kupuje se kompakt, malo večjih dimenzij, kot npr. Canon SX20, min. 10x analogni zoom, baterije AA, video posnetki full HD. Kaj se trenutno priporoča v rangu do 500€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mi kdo zna svetovat.. se splača kupit nikona s230 ali pa nikona s610??? Nisem neki zahteven fotograf, želim si samo enostavno uporabo in da so slike normalne.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kdo zna svetovat.. se splača kupit nikona s230 ali pa nikona s610??? Nisem neki zahteven fotograf, želim si samo enostavno uporabo in da so slike normalne.

Hvala

glede na to kaj si zapisal ti bo S230 dovolj, je tudi aktualni model. za več info pa si lahko pogledaš www.nikon.si in www.e-fotografija.si. trance_42_walkman.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kdo zna svetovat.. se splača kupit nikona s230 ali pa nikona s610??? Nisem neki zahteven fotograf, želim si samo enostavno uporabo in da so slike normalne.

Hvala

Večje razlike v kvaliteti slike ni. Pozna se morda pri dražjih aparatih. Jaz bi bil pozoren na reakcijski čas fotoaparata. Čas od stiska sprožilca do slike. Je fajn, da je čim krajši.

Vsi aparati imajo ogromno funkcij, ki pa jih večina nikoli ne uporablja ali pa jih nikoli ne spoznajo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Dogodek je v Stožicah. Tukaj pa še en videoposnetek za predstavo glede svetlobnih pogojev:

Sem še začetnik in bi prosil za nasvet kakega izkušenega fotografa.

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Dogodek je v Stožicah. Tukaj pa še en videoposnetek za predstavo glede svetlobnih pogojev:

Sem še začetnik in bi prosil za nasvet kakega izkušenega fotografa.

Lp, Gregor

zanimivo vprašanje. pomoje bo najbolj odločilna svetloba ker ne bo močna+gre za hitro gibanje. ne vem kak body imaš (EOS????) in koliko boš dejansko stran od dogajanja ker še nisem bil v stožicah. najboljše bi bilo če bi vzel oba ampak to bo verjetno težko in zamudno.

glede na zmogljivosti aparatov (megapix) je opcija 70-200 in potem slike v postprodukciji digitalno približat. ampak če boš ugotovil da si vseeno predaleč boš klel.

po drugi strani pa če imaš 100-400 boš sigurno lahko dobro slikal ampak je vprašanje svetlobe. če imaš dober aparat nastaviš kratek čas in visok ISO pa bi moglo bit OK.

najboljše bi bilo če testiraš, recimo greš popoldan ko se že malo mrači in z 100-400 slikaš kake avtomobile pa da vidiš do katerih vrednosti še ni razpacano in šum zaradi ISO premočen. takrat boš tudi videl če je avtofokus sploh dovolj hiter kar je pogost problem.

ne vem, če bi jaz bil pred to dilemo in bi moral vzet samo enega bi vzel 100-400 pa bo kar bo. nastaviš kratek čas in visok ISO, potem narediš par testnih ko se ogrevajo. če avtofokus preveč išče, izbereš eno rampo in fokusiraš ročno.

če ne rabiš slik za profi (revije itd.) se ne preveč sekirat, če se boš igral z fotoaparatom boš zamudil pol predstave. meni se ponavadi zgodi, da se toliko ukvarjam z slikanjem, da na koncu nič ne odnesem od dogajanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aparat je EOS40D. Možnost glede objektiva je ali, ali. Tudi mene muči, ker nimam točne predstave kako daleč so tribune. :surrender: :surrender:

Glede videnega pa imaš prav, večji del predestave se okvarjaš z opremo, tako da predstavo si pa pol pogledaš doma na računalniku (če so slike seveda uspele)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aparat je EOS40D. Možnost glede objektiva je ali, ali. Tudi mene muči, ker nimam točne predstave kako daleč so tribune. :surrender: :surrender:

Glede videnega pa imaš prav, večji del predestave se okvarjaš z opremo, tako da predstavo si pa pol pogledaš doma na računalniku (če so slike seveda uspele)

malo sem pogledal teste 40D ker ga nikoli nisem probal in glede na prebrano lahko pomoje vzameš mirno 100-400 sabo (OK objektiva ne poznam ampak verjetno je OK) in daš iso na 1600 (ali 3200 če gre) pa slikaš. pomoje bi ti prej znal avtofokus nagajat kot sam aparat to boš pa videl ko boš tam.

pa ne pozabi poročat kako se je obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Sem še začetnik in bi prosil za nasvet kakega izkušenega fotografa.

Lp, Gregor

Če 70-200 tale objektiv, po moje tuki ni debate. to je profi objektiv, izredno hitr za ostrenje, in z stabilizacijo slike, boš komot delal tud s stegnjenim do konca. ker pomembno je de slika ni stresena, pol jo lahko mal kropaš na pcju, če maš streseno, nimaš z njo kej počet. in na digitalcu bo to še mal dalši objektiv, 90-260. ker ma dobro svetlobno jakost body lažje in hitreje ostri in preračunava. Jez sem rad klatil po aero mitingih, in tam se mi je najbolje obnesu 70-300, zato mislim, da je 100-400 v dvorani prevelk, še posebej če nima image stabilizerja, na 400mm in zaslonki 5,6 fotiči včasih tud mal zatavajo v prazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na take dogodke ne bi vlačil fotoopreme in bi raje užival v zadevi, hude fotke ali celo video posnetke pa potem itak najdeš na netu, ko jih drugi nardijo, ali pa celo organizator :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Lp, Gregor

jaz v tem primeru dajem prednost svetlobni jakosti; je le športni dogodek kjer rabiš hitrost - daj kake slike gor da vidimo kako si speljal zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če 70-200 tale objektiv, po moje tuki ni debate. to je profi objektiv, izredno hitr za ostrenje, in z stabilizacijo slike, boš komot delal tud s stegnjenim do konca. ker pomembno je de slika ni stresena, pol jo lahko mal kropaš na pcju, če maš streseno, nimaš z njo kej počet. in na digitalcu bo to še mal dalši objektiv, 90-260. ker ma dobro svetlobno jakost body lažje in hitreje ostri in preračunava. Jez sem rad klatil po aero mitingih, in tam se mi je najbolje obnesu 70-300, zato mislim, da je 100-400 v dvorani prevelk, še posebej če nima image stabilizerja, na 400mm in zaslonki 5,6 fotiči včasih tud mal zatavajo v prazno.

je res kar praviš ampak glede na to da je 100-400 L serija pa da v dvorani le ni skoz tema ne vem, pomoje bo OK. meni je 200 bilo dostikrat pri športu premalo. kot rečeno pa ne poznam stožic da bi vedel kako daleč bo od dogajanja.

mogoče ni neumno če najdeš kje načrt stožic pa pogledaš kje imaš karto in malo premeriš razdalje pa vidiš če ti 200ka seže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima glede kompaktnih fotoaparatov...

po kakšnih 6ih letih se odločam za nakup v cenovnem rangu nekje okoli 150€

vem že da v tem rangu kaj veliko ne morem zgrešit, vendar še vseeno če mi lahko kdo kaj pomaga

v ožjem izboru so:

Sony DSC-W350/380 mislim da je takšna oznaka

Olympus FE5050 oz FE5030, lahko tudi ker drug iz FE serije

Canon pa točno ne vem modela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima glede kompaktnih fotoaparatov...

po kakšnih 6ih letih se odločam za nakup v cenovnem rangu nekje okoli 150€

vem že da v tem rangu kaj veliko ne morem zgrešit, vendar še vseeno če mi lahko kdo kaj pomaga

v ožjem izboru so:

Sony DSC-W350/380 mislim da je takšna oznaka

Olympus FE5050 oz FE5030, lahko tudi ker drug iz FE serije

Canon pa točno ne vem modela

Kaj pa tale, za ta denar se mi zdi super. Panorama fantastična, zoom 10X, stabilizacija super - lahko snemaš med vožnjo.

Samo moj predlog.

http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/472612-sony-dsch55

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tale, za ta denar se mi zdi super. Panorama fantastična, zoom 10X, stabilizacija super - lahko snemaš med vožnjo.

Samo moj predlog.

http://www.bigbang.s...612-sony-dsch55

Scarabeo

Pozdravljen. Ta model aparata imam od avgusta lani, ko mi je po kar nekaj letih izdahil Canon A80. Povem lahko, da H55 za svojo ceno res ponuja kar precej raznih možnosti. Sicer se na testu z neposrednimi konkurenti (12 modelov) ni najbolje iskazal. Kupil sem ga zaradi relativno ugodne cene in pa velikega zaslona (malo imam že prekratke roke). Sicer priročen aparat paše v vsak žep ampak bi se danes najbrž odločil za tole. Razlog standardne AA baterije, optično iskalo, odlične slike.

Ravno nad "panoramo" sem pri Sony-u razočaran (izsek videoposnetka). Zato se za izdelavo panoram še vedno se poslužujem programa, ki je dodan pri Canonu - Photo Stich.

Aless svetujem ti, da pokusiš več modelov, ki so dostopni na policah prodajaln vodilo pa ti naj bo tisto, kar je pri fototoaparatu najpomembnejše - odlične slike.

Ps. Sicer uporabljan H55 za "šklocanje" iz "sedeža" na daljše poti vlačim še EOS400D/18-200 IS in BG z dvema baterijama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar, predlagam raje Canon PS SX 120 IS , Sam že lep čas uporabljam SX100 z 10 x optičnim zumom in 8 m piksli. Slike so odlične :worship:

ali pa SX 130 IS :worship::worship: 12 x zum 12. m pikslov . Pa saj je že bilo zapisano da piksli niso merilo. Canon je vsaj pri aparatih tega razreda zakon. Kot je zapisal že Mina tudi uporaba AA baterij je ena od odlik

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi omenjeni so ok...razen izgleda...sicer pri sliki na računalniku ali papirju se ne bo vidlo kak je fotoaparat zgledal,vendar iščem nekaj čimmanjšega,čimpreprostejšega in čimbolj "kvadratnega"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!