Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Nekaj delam v RAW (prvi poikusi) - vendar malo - večinoma delam JPG/bracketing in potem iz tega HDR (Photomatix) ter dodelava v CS2 ..

Ja

objektiv je bil dober pri Sony-ju .. vse ostalo pa tkotko - rafalno fotografiranje počasno uPM, od tega, če sem slikow otroka, ki se pelje na biciklu mimo - torej od 6 fotk zmazanih - 6 pri idelani popoldanski svetlobi (polno sonce v hrbet), fleš nemogoč - rdeče oči, na blizu vse prežgano, na daleč brez efekta (5m), možnost sicer snemanja filmov, ki pa niso bili vredni polpi**e tople vode v popolnoma odštekanih barvah, bracketinga ni imel .. mah, kaj pa vem - sy je biw suuuper ego-fotoaparat in v principu je bil to zame uvod v digitalno fotografijo, tako, da naprimer niti še nisem znal izkoristiti njegovega RAWa. Popenil sem pa na tekmah, ko je bilo le 60% posnetkov OK .. sonyjeva externa bliskavica je delala samo zmedo in so bile vse fotke uničene razen v dnevni sobi, če je svetila v strop - o kaki zahtevnejši sinhronizaciji .. ne bi mogel reči nič dobrega ..v dveh letih, kolikor sva prijateljevala, sem postal pač vedno bolj zahteven in tako sva se morala posloviti - zanimivo, da mi ga je uspelo prodati le za 10% nižjo ceno od nabavne - tako da nisem nič izgubil .. prodajal sem ga pa dooolgo - 2 meseca na Bolhi (internetni, jasno)

Teh zadev (RAW, HDR) me je naučil šele Nikon in CS2 v zadnje pol leta. Priznam, da se v RAW še nisem uspel dovolj poglobiti .. vsekakor pa pride tudi to na vrsto. Malo imam težave s pc-jem, ki mi velikokrat ne sprejme RAW posnetkov oz jih kar izbriše, če ne vnašam slik preko nikonovega picture projekta ali CS2ja.

Kot rečeno že enkrat prej:

Fotografija je igra, katere se človek uči celo življenje

in tisti, ki trdi, da fotografijo obvlada "u nulo", tisti

nikoli pojma ni imel kaj fotografija sploh je - kenede, da je tko?

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, hm, hm, seveda objektiv ni vse....

Sam kopiram posnetke z USB Card Readerjem, ki bere 23 formatov kartic. Vertikalne posnetke obračam s Canonovim Zoom Browserjem, ki sem ga dobil s Canonom G2. Velikost posnetka spremeni samo za par bitkov. Naprej pa seveda s CS2. Tudi rdeče učke popravljam v njem in NE vključujem fukcije rdečih učkov na aparatu. Med vsem tistim bliskanjem fleša, da odstrani rdeče oči ponavadi izgubiš posnetek. Vsaj jaz v takem primeru trdno mižim, če me kdo tako fotka. V CS2 pa z dvema klikoma odstraniš motečo rdečo barvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, za tiste čase zelo čakana in zdi se mi da edina knjiga te vrste v slovenščini. Brat jo je kupil in bila sva na veliko razočarana kaj je nudila za taktat visoko ceno. Moj fotografski priručnik je glede tehnik veliko bolj uporaben. Velika iz naslova pa je odlika samo v formatu knjige .)

Glede tehnik verjamem, vseeno pa mislim da je prva stvar, ki jo nekdo ki se začenja ukvarjati s fotografijo mora razumeti - svetloba. In v omenjeni knjigi je stvar lepo razložena. ;)

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tehnik verjamem, vseeno pa mislim da je prva stvar, ki jo nekdo ki se začenja ukvarjati s fotografijo mora razumeti - svetloba. In v omenjeni knjigi je stvar lepo razložena. ;)

Hmnja, tiste knjige nisem videl 26 let in sem malo pozabil vsebino. Spomnim se samo razočaranja nad njo. Kar se pa svetlobe in drugih zadev tiče je zadeva taka da se opiram na sončno zaslonko f16, vse nastavitve na aparatu so na manual, in ročno ostrim sliko. Počasi bom moral resno razmišljati o vključitvi avtofokusa, saj moji stari učki že resno potrebujo berglce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Icy vidm, da se kr dobr spoznaš na fotografiranje pa me zanima,če se splača digitalca Sony DSC-V1 zamenjat za Sony Alpha DSLR-A100 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Icy vidm, da se kr dobr spoznaš na fotografiranje pa me zanima,če se splača digitalca Sony DSC-V1 zamenjat za Sony Alpha DSLR-A100 :hmm:

.. če boš samo zamenjal - ja takoj .. danes sem ga imel v rokah

zamera:

merjnenje razdalje v slabih svet. pogojih s pomočjo predbliska fleša .. ne deluje v redu ..

pohvala

immage stab pa deluje kot bomba

mi je rekel prijatelj, ki ga že ima

in je s tresočo roko ob polnoči slikal luno iz roke na 300mm (eqv.:450mm)

tole:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm nism mislu dobesedno zamenjal ampak v tem smislu da DSC-V1 prodam in nabavm Alpha DSLR-A100.Res, da zaenkrat še neznam kej preveč delat s digitalci ampak počas nadgrajujem znanje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm nism mislu dobesedno zamenjal ampak v tem smislu da DSC-V1 prodam in nabavm Alpha DSLR-A100.Res, da zaenkrat še neznam kej preveč delat s digitalci ampak počas nadgrajujem znanje :)

Potem preden zamenjaš kompakt za DSLR si preberi tale, tale pa tale članek .)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Icy še tebi nekaj. Veliko uporabnega pa tudi resnice si napisal, le v eni stvari se ne strinjam. Niso vsi Sigmini objektivi zanič .) Lahko ti napišem kar nekaj njihovih objektivov, ki parirajo tako Tokini kot tudi Canonovim in Nikonim ali Minoltinim objektivom,.... Ne govorim o risanju objektiva, ampak o mehanizmu in njihovi robustnostnosti. To si tudi sam povdaril. Ne bi bilo fer, da če nekdo prebere tvoj post, da si misli, da mora držat prste daleč stran od Sigme .) Je kar nekaj zelo dobrih objektivov, v makro in tele segmentu, pa tudi drugem, ki so vredni vsakega tolarja .) Si pač imel slabo izkušnjo, ki jo pa ni potrebno prenašat na splošno na vse Sigmine objektive. Pa tudi Tamron ima ene par zgledno narejenih objektivov .) Lahko ti jih tudi naštejem, da ne bo zgledlo, da govorim v tri dni .) :D

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma

sem tiho, ko Nikon fani kritizirajo druge firme (sy imam tudi sam Nikona),

vendar moram reči, da ima sam s Sigmo zelo dobre izkušnje in njen teleobjektiv 80-200

mi je v neki sivi davnini foto-kamene dobe zelo dobro služil desetletje in več.

Poleg tega sem si včeraj

ogledal cene Nikonove dodatne opreme (rabim bliskavico) pri Majdiču v celovcu, ki ima

v krogu 150 km okoli Ljubljane definitivno najugodnejše cene.

"Daskratim": Nikon dejansko pretirava .. tako da hmmm .. resno razmišljam o tem,

da se znebim svojega d50 + kit objektiva in malce dodam, pa si kupim za to

recimo

Pentax K10

ali celo

Sigmo D14 z povsem novim senzorjem in vsem kar si lahko srce takelega

laika kot sm ys poželi

:yes:

za tuhtanje je pa tako ali tako več kot dovolj časa

:hmm:

Mislm nism mislu dobesedno zamenjal ampak v tem smislu da DSC-V1 prodam in nabavm Alpha DSLR-A100.Res, da zaenkrat še neznam kej preveč delat s digitalci ampak počas nadgrajujem znanje :)

Malce

počakaj, saj se DSLRji trenutno razvijajo kot rakete in

gotovo bo Alfi po novem letu drastično padla cena ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem preden zamenjaš kompakt za DSLR si preberi tale, tale pa tale članek .)

Pozdrav od Roberta

Posebej

zanimiv je zadnji članek, katerega bi morali

prebrati brez izjeme vsi motomarsovski samozvani fotokritiki

in

zagovorniki "nature-photography" po sistemu:

klikneš pa je kar je

in

to je najbolj naravna in fuldobra fotka,

sploh,

če se zaradi meglenosti barv,

gnile lenobe fotografa,

neostrine

in

pijaskega bluza

totalno

in

čimbolj razlikuje od realnosti

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi lahko kdo ki ima software za canon powershot a520 poslal to? S sabo nimam cd s programi, niti ne morem ga dobiti prek poste...Aja cimprej :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Icy vidm, da se kr dobr spoznaš na fotografiranje pa me zanima,če se splača digitalca Sony DSC-V1 zamenjat za Sony Alpha DSLR-A100 :hmm:

Moram se ti pač opravičiti, ker ne poznam vseh modelov fotoaparatov. Če sem izpadel "da se kar dobro sapoznam na fotografiranje" se pač ne spoznam na digitalne aparate, razen na tiste, s katerimi sem fotografiral: Canon G2, Canon Pro1, Canon D10, Nikon D70s in Nikon D200. Slednja dva ima brat. Svoj izbor fotoaparatov sem omejil na Nikon in Canon, Nikon je seveda favorit že svojih 28 let od F2 naprej. Dejstvo je, da si lahko včasih naredil enake fotke z enim objektivom na katerega si natikal različne črne skrinjice z vedno enakim filmom. Govorim o Nikonu in njegovem F bajonetu na katerega lahko natakneš vse aparate od Nikona F dalje (in seveda obratno). Če se ne motim je Canon v tem času dvakrat zamenjal bajonet. Prosim poravite me. Za "digitalne" objektive nisem prepričan. V času digitalizacije kupimo pri DSLR na žalost črno skrinjico in "film", ki ga kasneje ne moremo zamenjati...

P.S.: Icy še tebi nekaj. snip, snip, snip... da govorim v tri dni .) :D

Ne, ne govoriš v tri dni. Jaz sem imel slabe izkušnje natančno z istim slavno opevanim k******* 80-200, f2,8 USM Sigminim objektivom, ki je razpadel, seveda po izteku garancije :angry: . Nato sem kupil rabljen Nikonov push-pull 80-200, f2,8 D. Fantazija oprične in mehanične kvalitete (tudi cene .) )

Tehnika je šla naprej in s tem tudi kvaliteta izdelave objektivov. Grenak okus in nazaupanje pa ostane!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebej

zanimiv je zadnji članek, katerega bi morali

prebrati brez izjeme vsi [snip, snip, snip ...

Pa dobro ljudje, razumite vendar da članke v tej in podobnih revijah pišejo in fotografije snemajo profesionalci. Mi se samo trudimo, da bi s svojim delom prišli čim bližje popolnosti. Tudi če preberemo vse take in podobne razprave ne bomo posneli nič boljše fotografije, če ne bomo poizkušali. V času digitalizacije je preizkušanje v fotografiji hvala bogu zastonj. In če listate po reviji v kateri objavljajo svoje fotografije profesionalci se vprašajte, koliko fotografij posnamejo najboljši fotografi na svetu za npr. eno izdajo National Geographics? Veste? 20 - 50 TISOČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S čem slikamo? Saj velika večina amaterjev sploh ne ve kaj so kupili in s čem slikajo. Edini objektiv, ki prikaže sliko dejansko kot jo vidi oko je objektiv z goriščno razdaljo diagonale medija! Pitagora! a2 + b2 = c2! Pa kdo sploh slika s takim normalnim primarnim objektivom?? Stavim da nihče med vami. Jaz? Veliko z Nikon AIS 50mm f1,4 in smc Pentax m 50mm, f1,7! Slavni mojster Henri Cartier-Bresson je fotografiral izključno z normalnim objektivom 50 mm. Mimogrede je 50 mm objektiv tipa Tesar (štirilečni triplet) najbolj korigiran objektiv, kar jih je bilo kdaj narejenih. Narejen pa je bil leta 1902! Glej sliko

Vsi kupujete neke super kvazi zoome z neznansko kromatično aberacijo, napakami cevi objektivov, zvijanji linij, efekti bucikinih blazinic ... Samo da je zoom 8 ali večkraten, kvaliteta pa itaq ni več važna! Morda je kvaliteta izdelave šla naprej morda pa tudi ne! Določenih fizikalnih zakonov lomljenja svetlobe se ne da obiti kar tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svoja kit-objektiva na nikonu d50 (18-55 in 55-200)

nameravam zamenjati za

sigma 18-200, F3.5-6.3 DC OS (z imm. stab.)

predstavitev s foto kine

mišljenje ..

.. pro & kontra?

:hmm:

Boš moral počakat mal na teste, je pa za prejšnje modele veljalo in ni bila važna znamka, da so bolj švoh objektivi. So pa zelo praktični za popotniško in družinsko fotografiranje, ker ti ni potrebno nosit cele krame s seboj. In slike, ki jih razviješ so zadovoljive, dovolj dobre za v album. Bi jih z veseljem prelistal vsake toliko. Pa če nisi preveč zahteven za hobby fotografa čisto dovolj. Mal drugače je pa na monitorju.

Recimo model DG je zelo zelo slabo ocenjen, kako bo s tem novejšim boš pa pomoje kmalu kje zasledil. Glede na prejšnji model, z zamenjavo ne bi nič pridobil na kvaliteti, celo izgubil, na praktičnosti pa pridobil.

En zanimiv članek glede tega en ali več objektivov:

Eden ali več objektivov

Pa še en članek sicer ne piše od objektiva 18-200, ampak 28-200:

Objektiv 28-200

Prilagam ti še dve diskusiji iz foruma:

Diskusija1

Diskusija2

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 50-tke se strinjam, zadeva, ki ne sme manjkat v "kolekciji" objektivov. Roko na srce jo zadnje čase bolj malo rabim, slikam pač bolj pokrajinske motive kjer imam raje veliko bolj širši kot, zato 20/2.8 :blush:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!