Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

.. Glede na prejšnji model, z zamenjavo ne bi nič pridobil na kvaliteti, celo izgubil, na praktičnosti pa pridobil. ..

Pozdrav od Roberta

glede

na to, da nimam toliko denarja, da bi si lahko kupil ne vem kaj

1

si tudi vedno dovolim luxus "premisliti se", tako da je vse skupaj tudi stvar debate in čitanja testov

2

za sigmo bi se odločil zaradi dveh lastnosti:

2.1

immage stab. za katerega ni potrebno izgubljati besed

2.2

čimmanj menjanja objektivov, ker

2.2.1

sem velikokrat zaradi nepravega objektiva izgubil ali sfižil posnetek

2.2.2.

pri menjavi objektivov je glavna zoprnost prah, ki se s časom nabere na senzorju, če pa objektiva ne menjam se mi pa tega ni treba bati, ker so pač fototi s protiprašno zaščito senzorja ali s tisto trzalico, ki kao

strese prah s senzorja (bogsigavedi koliko časa senzor prenaša take trzaje) dražji od tistih brez tega

3

sigmo bi kupil in se potem odločil, kaj bom prodal (v nasprotju s prakso), tako da v končni fazi, če se bo pokazalo, da sigma ni to, kar bi človek pričakoval od današnje tehnologije ... hmm .. jo pač prodam in za experiment "popušim" kakih 20 € - razen, če testi ne bodo pokazali kakih velikih pomanjkljivosti

brez

problema (celo vesel bom) lahko temu načrtu dodate kakšen koristen nasvet ..

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro ljudje, razumite vendar ...

tole bo pa spletna stran zate .. se mi zdi

:D

Ken

na njej je tudi opisan nikonov objektiv

ki odgovraja prej omenjeni sigmi .. s tem da bo

sigma verjetno precej cenejša

zanimivo, da tale fotograf navaja točno

te prednosti po nakupu objektiva

kot jih ys navajam za bodoči nakup

ampak,

če bi imel dovolj denarja

seveda ne bi kupil nič drugega

kot je kupil on

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej dobro stran menjavanja objektivov, naučil se boš pucat senzor :D :P

Pozdrav od Roberta

P.S.: Jaz sem se že odločil, raje bom objektive menjaval :grim

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej dobro stran menjavanja objektivov, naučil se boš pucat senzor :D :P

Pozdrav od Roberta

P.S.: Jaz sem se že odločil, raje bom objektive menjaval :grim

Kot

rečeno: se še odločam - seveda je pa vse odvisno od lastnosti objektiva oz. od tega, če bo izpolnjeval moje zahteve. Zaenkrat je, kar se svetlobnostnih podatkov tiče, boljši kot sta ta kit-objektiva. Bomo videli .. sicer sem pa danes dobil odgovor od mojega trgovca (pri nejmu kupujem že več kot 30 let), da bo objektiv dobavljiv šele v februarju.

Do takrat se moram pa še opremit s kako

dobro bliskavico - jasno ne Nikonovo.

:P

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot

rečeno: se še odločam - seveda je pa vse odvisno od lastnosti objektiva oz. od tega, če bo izpolnjeval moje zahteve. Zaenkrat je, kar se svetlobnostnih podatkov tiče, boljši kot sta ta kit-objektiva. Bomo videli .. sicer sem pa danes dobil odgovor od mojega trgovca (pri nejmu kupujem že več kot 30 let), da bo objektiv dobavljiv šele v februarju.

Do takrat se moram pa še opremit s kako

dobro bliskavico - jasno ne Nikonovo.

:P

Zakaj pa ne pogledaš kaj tudi na ebay? Se da dobit zadeve zelo ugodno. Če ne kupuješ le novo in se ne bojiš kupovat iz druge roke, je to zelo dobra alternativa? Jaz sem preko ebaya kupil že štiri objektive, dva iz trgovine, dobil tudi garancijo (za enega 6 mesecev, za drugega leto in pol) in dva od oseb .) Sedaj me mika tudi mene bliskavica, vendar bom še malo počakal :blush: Moram priznat, da me je eden rahlo naf**al (na srečo ni bilo dost keša), zato od tistega, ki ima manj kot 99% ne kupujem več .)

Pa še nekaj, če od enega trgovca kupuješ opremo že več kot trideset let, pa ti bo ja dal objektiv na probo preden ga dokončno kupiš. Vsaj tam v trgovini, potem doma že pogledaš fotke.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj, če od enega trgovca kupuješ opremo že več kot trideset let, pa ti bo ja dal objektiv na probo preden ga dokončno kupiš. Vsaj tam v trgovini, potem doma že pogledaš fotke.

Pozdrav od Roberta

sploh

ni blema .. štos je v tem, da pri njem dobim tako ugodno ceno (za recimo sony F828)

da lahko po enem letu na "Bolhi" prodam in nisem na zgubi ..

:P

sem

že razmišljal, da bi to redno počel, ampak so zaslužki preveč pičli,

tako da ..

:grrr

jasno,

da kotrole cene na E-Bay ne zaobidem

:)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bo pa spletna stran zate .. se mi zdi

:D

Ken

na njej je tudi opisan nikonov objektiv

ki odgovraja prej omenjeni sigmi .. s tem da bo

sigma verjetno precej cenejša

Snip, snip, snip ...

Izgleda, da nisi prebral vsega kar piše o primerjavi med AF S NIKKOR 18-200mm 1:3,5-5,6 G ED DX in Sigmo:

Ken: "Tamron and Sigma have dinky new lenses with the same zoom range, but they are primitive lenses missing some or all of the other features which make the 18 - 200mm such a breakthrough. It's not just the optical range and quality, it's how well it all works together."

Po njegovei oceni odličen objektiv z dvema pripombama: slab bokeh in 72mm nastavek za filtre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da nisi prebral vsega kar piše o primerjavi med AF S NIKKOR 18-200mm 1:3,5-5,6 G ED DX in Sigmo:

Ken: "Tamron and Sigma have dinky new lenses with the same zoom range, but they are primitive lenses missing some or all of the other features which make the 18 - 200mm such a breakthrough. It's not just the optical range and quality, it's how well it all works together."

Po njegovei oceni odličen objektiv z dvema pripombama: slab bokeh in 72mm nastavek za filtre.

Torej

vsekakor bom prebral kaj bo napisal o novi Sigmi in ocenil sam celo zadevo in prebral teste ne samo na njegovi strani, ki tako očitno forsira Nikon (BTW - na internetu je še kar nekaj morda bolj objektivnih ocenjevalcev)

Lej

sy ys nimam nič - da se ne bomo narobe razumeli - proti Nikonu. Nasprotno zeloo sem zadovoljen z njim, in če bi se mi prikazala Marija z žaklom denarja, bi gotovo nič ne premišljeval - šel bi in bi kupil nekaj Nikonovih - ne samo enega - objektivov in točno vem kaj bi kupil - kar nekaj bi jih bilo iz VR serije, nekaj pa ne.

:)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej

vsekakor bom prebral kaj bo napisal o novi Sigmi in ocenil sam celo zadevo in prebral teste ne samo na njegovi strani, ki tako očitno forsira Nikon (BTW - na internetu je še kar nekaj morda bolj objektivnih ocenjevalcev)

Ti in jaz bi ga tudi forsirala ali pa kjero drugo firmo, če bi dobil njihovo opremo prvi na testiranje in od tega bi kaj padlo zastonj v tvojo torbo. Tip se izgovarja, da opremo kupuje sam :hmm: Kolikor poznam gnile amerikanose prekleto premislijo, kaj kupijo in ne kupujejo vsevprek kot tale Ken.

Ker tebi in meni seveda nihče nič ne plača, da delava eni firmi brezplačno reklamo, ko vlačiva njihovo opremo naokoli, sem na svojih aparatih in objektivih prelepil podatke s črnim flastrom. Poleg tega tudi ne zavajaš tipov h kraji opreme v tujini in doma.

Ker sčasoma vsak amater preraste obdobje zaupanja v prodajalce, ki mu vsiljujejo in ga prepričujejo da kupijo zanič opremo, se seveda opiramo na teste kar jih lahko dobimo na netu. Mene tu zanimajo predvsem popačenja cevi in leč podkrepljeno s slikami in ne tisto, kako bliskovito ostri in kako super leži v roki.

Vendar tudi tu podatki lažejo ali pa tisti, ki testirajo MORAJO vedeti kaj objaviti! Skratka ne veš več na kaj bi se oprl pri nakupu. Najboljša so zame mnenja prijateljev, ki takšno opremo imajo ali pa lastno testiranje, če je prilika.

Še primer iz lastne izkušnje. S prijateljem sva oba imela objektiv Nikkor AF D 80-200mm f1:2,8 Push-Pull. Ko je prišel novi S tip tega objektiva ga je prijatelj kupil, predhodno pa prodal starega. Po primerjalni analizi sva ugotovila da novi S objektiv neprimerno bolj vinjetira od svojega starejšega brata! Prijatelj je bil tako razočaran nad kvaliteto novega objektiva, da ga je prodal skupaj z ostalo kolekcijo Nikonov in Nikkorjev. Kupil je Contax RTS III, Contax 167 MT, in nekaj Zeissovih objektivov. Da ti vidiš briljanco teh objektivov. Seveda tudi ceno.

Še malo o Contaxu in Zeissu. Pred leti je Contax napovedal izdelavo novega avtofokus 35mm aparata in serijo avtofokus objektivov, in še kasneje predelavo le tega v digitalno izvedbo. Do izdelave tega aparata ni nikoli prišlo, Kyocera pa je izjavila, da zapušča Contax. Zeiss, ki je izdeloval objektive z Yashica in Contax bajonetom je začel premišljevati o oskrbi drugega proizvajalca fotografske opreme s svojimi objektivi formata 35mm. Tu nastopi Nikon in izdelali so že dva AIS ( :eek: ) manualna objektiva z Nikonovim F bajonetom. Kmalu naj bi še tri in s tem povzdignili uporabnike Nikonovih SLR aparatov z Zeiss objektivi stopnico više v kvaliteti zajemanja fotografskih motivov. Ni pa še nobenega podatka o tem, kako objektiva komunicirata z aparatom torej ali bodo dosegljive vse funkcije (razen avtofokusa) Nikkorjev D serije (D ni "Digital" temveč "Distance". Čip v objektivu izmenjuje podatke z aparatom o razdalji, ta pa naprej flešu s kakšno močjo naj kresne ipd.). Edini Nikkor AIS serije z D funkcijo je bil Nikkor-Tessar AIS 45mm f1:2,8.

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KZ optiko je imel moj prejšnji Sony F828 .. zadeva je bila res BP

AF enkratno

je pa foto imel toliko drugih pomanjkljivosti, da sva se razšla

po dveh letih sodelovanja

in kot je videti na njihovi strani

K. Zeiss

sodelovanje ni prav briljantno, saj je izbor objektivov za Nikona boren

Zeiss se je vse kaže trenutno zelo navezal na Sony-ja

saj za alfo pripravljajo powno karjolo objektivov - in ko bodo ti objektivi gotovi,

sem prepričan, da bo Nikonu in Canonu hudo trda predla

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zeiss se je vse kaže trenutno zelo navezal na Sony-ja

saj za alfo pripravljajo powno karjolo objektivov - in ko bodo ti objektivi gotovi,

sem prepričan, da bo Nikonu in Canonu hudo trda predla

:yes:

To pa jst nestrpno čakam, sam se bojim, da bodo tudi cene fajn zasoljene :blush:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa jst nestrpno čakam, sam se bojim, da bodo tudi cene fajn zasoljene :blush:

Pozdrav od Roberta

eh, Zeiss in Sony - to bo sigurno low budget, sta oba taka bolj cheap proizvajalca :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, Zeiss in Sony - to bo sigurno low budget, sta oba taka bolj cheap proizvajalca :lol1:

:lol1: :lol1:

:::::::::::::::::::

@ Robert

že v prednajavi Sony-ja Alfe so obljubili komplet zelo dragih Zeiss-ovih objektivov

tko da, cene bodo krute .. ampak Icy mi je dopovedal,

da je body prowzaprow sekundarnega pomena,

in sedaj bom hudo resno premisli preden bom kupil

kak objektiv.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ello

kupu sm si pomnilniško kartico MICRO SD za telefon ericson k800i.... in imam sledeč problem... ko vtaknem v čitalec kartic mi vedno izpiše, da je "write protected" tako da ne morem ne mp3 jev ne slik, ne nč gor dajat. kako se to zadevo reši? :hmm: hvala za odg. LP :)

ello

kupu sm si pomnilniško kartico MICRO SD za telefon ericson k800i.... in imam sledeč problem... ko vtaknem v čitalec kartic mi vedno izpiše, da je "write protected" tako da ne morem ne mp3 jev ne slik, ne nč gor dajat. kako se to zadevo reši? :hmm: hvala za odg. LP :)

že pogruntu.... hvala useem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, Zeiss in Sony - to bo sigurno low budget, sta oba taka bolj cheap proizvajalca :lol1:

Sem siguren, da Sony ne želi razočarat bivših minoltašev, zato bodo morali tudi oni svoji Alfi in naslednjim modelom priskrbet kvaliteto, ki so jih imeli recimo Minoltini G objektivi. Tle pa bo pomoje imel veliko vlogo Carl Zeiss .) Upam, da bodo kaj izdali tudi za moj žep, ker G objektivi še iz druge roke presegajo 1000 EUR .) Ja no, bomo vidli :)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: PRODAM pomnilniško kartico micro SD 1G ... ugodno... prodam ker sm zajebu pa sm napačno kupu. :BUA: Če koga zanima PM

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj danes dobi Nikona d80 .. nestrpno čakam vtise in izkušnje

:photo:

No?

Sam razmišljam o nakupu (še enega) fotoaparata. Zaenkrat razmišljam o Canonu 400D ali pa Nikonu D80.

Veliko sem prebral o Nikonovih problemih s šumom, pa me zanima če ima kdo iz prve roke kakšen info?

Mogoče še kdo, ki je poskusil objektiv Sigma tale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri spodoben digitalc ima Continuous Drive nad 4fps pa je še za razumno ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No?

Sam razmišljam o nakupu (še enega) fotoaparata. Zaenkrat razmišljam o Canonu 400D ali pa Nikonu D80.

Veliko sem prebral o Nikonovih problemih s šumom, pa me zanima če ima kdo iz prve roke kakšen info?

Mogoče še kdo, ki je poskusil objektiv Sigma tale

tole so najboljši testi in izvedel boš vse o šumu (v primerjavi s canonom in (mislim) alfo)

d80

prijatelj je NAVDUUUUUŠEEEEEN !!!!!!

naj še enkrat powdarim, da ima Nikon izjemen sistem za AF

s katerim se ne more kosati nobena meni znana firma,

sploh pa Canon - ne

gl moj prejšnji post o mojem d50

kar se objektivov tiče si najdi trgovca (bolje kaka mala trgovinica), ki bo pripravljen,

da preizkusiš oba (Sigmo in Nikkor) ter pri njem pogledaš fotke na ekranu

oba objektiva sta dovolj draga, da s tem ne bi smelo biti težav, posebej če bo trgovec prepričan,

da enega gotovo vzameš

v upanju, da sem ti pomagow

lp

ys

:)

Kateri spodoben digitalc ima Continuous Drive nad 4fps pa je še za razumno ceno?

ti si tudi malo oglej tale link

spodobni digitalci :-))))

gotovo boš našel kaj zase

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še je jst mal pohvalim :P , končno ga mam, digitalni aparat namreč. Kupil Sony-ja DSC V1. Jaz sem zadovoljen, drugo pa itak ne šteje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še je jst mal pohvalim :P , končno ga mam, digitalni aparat namreč. Kupil Sony-ja DSC V1. Jaz sem zadovoljen, drugo pa itak ne šteje :)

točno

&

čestitam za nakup

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole so najboljši testi in izvedel boš vse o šumu (v primerjavi s canonom in (mislim) alfo)

d80

prijatelj je NAVDUUUUUŠEEEEEN !!!!!!

naj še enkrat powdarim, da ima Nikon izjemen sistem za AF

s katerim se ne more kosati nobena meni znana firma,

sploh pa Canon - ne

gl moj prejšnji post o mojem d50

kar se objektivov tiče si najdi trgovca (bolje kaka mala trgovinica), ki bo pripravljen,

da preizkusiš oba (Sigmo in Nikkor) ter pri njem pogledaš fotke na ekranu

oba objektiva sta dovolj draga, da s tem ne bi smelo biti težav, posebej če bo trgovec prepričan,

da enega gotovo vzameš

v upanju, da sem ti pomagow

lp

ys

Vsekakor še eno mnenje nekoga, za kogar menim da ima nekaj pojma o fotografiji (čeprav te ne poznam); osebno sem bolj Canon-fan, vendar pa sem pripravljen ob boljši kvaliteti zamenjati tudi znamko :blush: . Pri Nikonu je prva stvar, ki mi ni všeč to da ima sd kartice, (CF jih imam pet).

Je pa očitno ta NR res stvar ki deluje. Hmmm :hmm: .

Sem pa poskusil Sigma objektiv na mojem 5D. Za ta denar se mi zdi soliden objektiv. Tole je ena "hitra" fotka (drog je tam, zaradi dežja ki je padal in sem bil primoran fotkati izpod mini nadstreška).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno

&

čestitam za nakup

:OK:

Uuuu Broj Jedan, končno se strinjava in hvala za čestitke :D .

PS: Šele sedaj vidim, da sem se precej zatipkal ...torej prav bo, da se še jst mal pohvalim in ne tisti šmorn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor še eno mnenje nekoga, za kogar menim da ima nekaj pojma o fotografiji (čeprav te ne poznam); osebno sem bolj Canon-fan, vendar pa sem pripravljen ob boljši kvaliteti zamenjati tudi znamko :blush: . Pri Nikonu je prva stvar, ki mi ni všeč to da ima sd kartice, (CF jih imam pet).

Je pa očitno ta NR res stvar ki deluje. Hmmm :hmm: .

Sem pa poskusil Sigma objektiv na mojem 5D. Za ta denar se mi zdi soliden objektiv. Tole je ena "hitra" fotka (drog je tam, zaradi dežja ki je padal in sem bil primoran fotkati izpod mini nadstreška).

zakaj ti pa SD katice niso všeč .. to je pa zame nekaj novega. Ys ima 1Gb kartico in se mi zdi, da ni - ampak res - nobenih težav.

Katera sigma je pa bila to?

S te deževne fotke ne mopremo presoditi nič konkretnega.

Napake/sposobnost objektivov se lahko precej konkretno določijo v CS2 s posebnim postopkom:

1 z najmanjšo vrednostjo in potem z največjo vrednostjo v mm (recimo 18mm in 200mm) slikaš pravokoten nepremičen objekt na močni svetlobi z razdalje kakih 20m - lahko tudi več (okno v soncu) tako, da je kar se da kratek čas, čimbolj zaprta blenda in 100 ASA

2 primerjaš fotografije zaradi popačenj v CS2 širokokotnega (dela) objektiva

3 primerjaš za 100% povečane kropane detajle na fotografijah zaradi svetlobnih napak

Če te razne viden napake ne bodo motile, je objektiv zate v redu.

Tak preizkus je za nas laike povsem dovolj.

Profiji, pa jasno čitajo bolj resne teste izvajane v svetlobnih laboratorijih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!