Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Men so lani Sonija(6.0 Mp) ukradli drug nov Soni za 360 EU(10,1 Mp) pa ni je letos padel v vodo,zdajle pa sem za pol cene dobil na Ebayju spet novega Sonija(10,1 Mp) na licitaciji.Jaz vstrajam na Soniju zelo enostavna uporaba in vredu slike včasih ga uporabim tudi za snemanje OK.

Jaz tudi. Imam tudi Canona S1 IS (kupil, ko je bil še svež), ampak proti Sonyu S-90 nima za burek, čeprav je Sonyev bolj trotl aparat kot tisti 10 zoomski kanon. Optika je bolj boga, kar se še posebej pokaže v nočnih fotografijah, kjer Sony resnično zabriljira. Nobenega šuma do vsaj 15 sekund, medtem, ko pri Canonu slika do 10 sekund ni več niti za obdržat, kaj šele razvit. Ima 10x zoom, ampak samo za lepo sončno vreme, drugače pa je potrebno stojalo, saj se slika hitro zmaže. Dobri so tudi Nikonovi fotoaparati (ima punca), vendar pri majhnih "trotlih" nisem opazil nastavljanja časa zaslonke. So pa izjemno hitri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam canon ixus 75! na ebayu ga dobiš v kompletu z 2gb kartico, mini stojalom , torbico in nadomestno baterijo za cc 225 eur! je pa zelo dobro ocenjen fotoaparat v razredu družinskih f.!

Drugače je vredu ampak ne pride v poštev zaradi tega, ker nima navadnih AA baterij... Drugače pa hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače je vredu ampak ne pride v poštev zaradi tega, ker nima navadnih AA baterij... Drugače pa hvala za odgovore.

Za 130€ se je v LecLercu dobil Nikon Coolpix L11. Če si imel njihovo kartico, je stal polovico te cene. Ima navadne AA baterije, v 0,7 sekunde je pripravljen na slikanje in še sorazmerno tanek je. Meni je zelo všeč, tudi optiko ima super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače je vredu ampak ne pride v poštev zaradi tega, ker nima navadnih AA baterij... Drugače pa hvala za odgovore.

imam ixus 70. z enim polnjenjem akkuja lahko naredim ca. 200-250 slik. ali zakaj vstrajas na AA baterijah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predvsem iz razloga, da lahko po 3 pakete baterij s seboj nesem. Z 2-ma jih tudi meni uspe naškljocat ene 400. Tudi, če ti kdaj zmanjka, ko je sila, greš v trgovino pa si kupiš alkalne za prvo silo. Pri kasetni si pa vezan na polnilec, pa še to na točno določenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predvsem iz razloga, da lahko po 3 pakete baterij s seboj nesem. Z 2-ma jih tudi meni uspe naškljocat ene 400. Tudi, če ti kdaj zmanjka, ko je sila, greš v trgovino pa si kupiš alkalne za prvo silo. Pri kasetni si pa vezan na polnilec, pa še to na točno določenega.

Tukaj se strinjam z Tomozuki-jem. Mene je že parkrat rešlo to, da sem lahko kupil npr. na pumpi alkalne baterije. Za prvo silo rešit so super. Drugače pa si nabaviš 2 kasetni pa maš tud mir.

Popravljeno . Popravil Ole
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje o digitalnem fotoaparatu sony dsc-w1 in nasploh o dsc seriji ? Do sedaj sem imel canon in me zanima tudi primerjava kakovosti slik in splošne uporabnosti fotoaparata napram sony-u ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobila sem tale fotkič od olimpusa fe 280

http://www.olympus.si/consumer/29_fe-280.htm

v paketu sicer ni bilo spominske kartice katero mislim naročit

niso mi pa glih jasne te dve razliki

http://www.mimovrste.com/artikel/173008712...ica-olympus-2gb

http://www.mimovrste.com/artikel/258002312...ica-sandisk-2gb

bom naročila kr tacenejšo po moje nimam kej falit

prvič pa mam fotkiča ki ima baterijo ala gsm,mal me skrbi kako bo to glede na to da se baterija baje fila 5ur mal zoprna reč

gleda na to da sem pri canonu menjavala baterije bo treba očitno za tega nabavit še eno dodatno baterijo

ne vem pa v čem je fora teh baterija-akumulator???

http://www.mimovrste.com/artikel/301001782...-olympus-li-42b

http://www.mimovrste.com/artikel/289001563...-za-olympus-mju

a je kom kej bl to jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem digitalni fotoaparat Practica 7.1 MP na mimovrste.com. V paketu pa ga ni bilo, potem sem klical pa so se še zelo grdo obnašali češ da je kriva pošta :blink: kljub temu da je bila teža paketa kot teža na pošti ista. Ne kupujte od njih, ker so pokvarjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem digitalni fotoaparat Practica 7.1 MP na mimovrste.com. V paketu pa ga ni bilo, potem sem klical pa so se še zelo grdo obnašali češ da je kriva pošta :blink: kljub temu da je bila teža paketa kot teža na pošti ista. Ne kupujte od njih, ker so pokvarjeni.

Itak da so, pa nisi prvi tak primer, če te to kaj potolaži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterija je baterija - k jo stran fukneš.

Akumulator je pa tista stvar, k lahk vedno znova polniš.

V bistvu pa imajo v tujini sam 'baterije' - sam so ene za enkratno uporabo, druge pa 'napolnljive'.

Če dost uporabljaš vibrič, se ti splača vzet akumulatorje, da nauš baterij prehitr kupovala. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič pa mam fotkiča ki ima baterijo ala gsm,mal me skrbi kako bo to glede na to da se baterija baje fila 5ur mal zoprna reč

gleda na to da sem pri canonu menjavala baterije bo treba očitno za tega nabavit še eno dodatno baterijo

ne vem pa v čem je fora teh baterija-akumulator???

http://www.mimovrste.com/artikel/301001782...-olympus-li-42b

http://www.mimovrste.com/artikel/289001563...-za-olympus-mju

a je kom kej bl to jasno?

link na aparat ne dela.

li-on baterije držijo dalj kot klasični baterijski vložki(če si te mela v starem aparatu) zato ti jih najbrz ne bo treba menjat "na terenu", razen če se boš šla "profi" fotografijo in naštrcala po 500 fotk v popoldnevu in jih poleg tudi nonstop regledovala na zaslonu. zato dodatne baterije najbrz ne rabiš.

če ti ni nič jasno kako s karticami, pojdi v štacuno (ne naročaj preko spleta) kjer ti bo lahko kdo odgovoril na kako vprašanje.

in kaj ti ni jasno pri "baterija-akumulator" zadevah? uporabne najbrz so, glede na to da jih imaš tudi v mobilnem telefonu.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

link na aparat ne dela.

li-on baterije držijo dalj kot klasični baterijski vložki(če si te mela v starem aparatu) zato ti jih najbrz ne bo treba menjat "na terenu", razen če se boš šla "profi" fotografijo in naštrcala po 500 fotk v popoldnevu in jih poleg tudi nonstop regledovala na zaslonu. zato dodatne baterije najbrz ne rabiš.

če ti ni nič jasno kako s karticami, pojdi v štacuno (ne naročaj preko spleta) kjer ti bo lahko kdo odgovoril na kako vprašanje.

in kaj ti ni jasno pri "baterija-akumulator" zadevah? uporabne najbrz so, glede na to da jih imaš tudi v mobilnem telefonu.

Baterije-akumulator so boljse predvsem zato, ker drzijo dlje kot klasicne polnilne AA baterije. Seveda, ce se uporablja aparat zelo pogosto in po cel dan, se priporoca dodatna baterija. Polnjenje teh baterij v aparatu je cca 5 ur. Prednost AA polnilnih baterij pa je v tem, da jih lahko nadomestis z "navadnimi" nepolnilnimi in jih kupis kjerkoli pac si. Glede na to, da ze imas aparat, priporocam dodatno baterijo http://www.mimovrste.com/artikel/301001782...-olympus-li-42b ali seveda komplet, ce ga se nimas.

Za vsa uprasanja, ki jih ne razumes ali zelis izvedeti dodatno lahko poklices na telefon 04/5837700 in zahtevas nekoga, ki tehnicno pozna zeljeni artikel in ti svetuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem digitalni fotoaparat Practica 7.1 MP na mimovrste.com. V paketu pa ga ni bilo, potem sem klical pa so se še zelo grdo obnašali češ da je kriva pošta :blink: kljub temu da je bila teža paketa kot teža na pošti ista. Ne kupujte od njih, ker so pokvarjeni.

Ponavadi so dekleta na telefonski podpori zelo prijazna in dobre volje. Seveda puscam moznost, da je bil kaksen slab dan od deklet. Poznam tezave ukradenih artiklov v paketih in ti lahko zatrdim, da so 100% vsi reseni v prid kupcu. Ker imam moznost, bom se danes pregledal tole zadevo in ti sporocil kako in kaj. Bo vredu?

Pa seenkrat opravicilo za slabo voljo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterije-akumulator so boljse predvsem zato, ker drzijo dlje kot klasicne polnilne AA baterije. Seveda, ce se uporablja aparat zelo pogosto in po cel dan, se priporoca dodatna baterija. Polnjenje teh baterij v aparatu je cca 5 ur. Prednost AA polnilnih baterij pa je v tem, da jih lahko nadomestis z "navadnimi" nepolnilnimi in jih kupis kjerkoli pac si. Glede na to, da ze imas aparat, priporocam dodatno baterijo http://www.mimovrste.com/artikel/301001782...-olympus-li-42b ali seveda komplet, ce ga se nimas.

Za vsa uprasanja, ki jih ne razumes ali zelis izvedeti dodatno lahko poklices na telefon 04/5837700 in zahtevas nekoga, ki tehnicno pozna zeljeni artikel in ti svetuje.

ne rabi dodatne baterije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem digitalni fotoaparat Practica 7.1 MP na mimovrste.com. V paketu pa ga ni bilo, potem sem klical pa so se še zelo grdo obnašali češ da je kriva pošta :blink: kljub temu da je bila teža paketa kot teža na pošti ista. Ne kupujte od njih, ker so pokvarjeni.

Zdravo,

vse pošiljke na mimovrste=) so zavarovane in za takšne primere je, kot so vam razložila tudi dekleta iz helpdeska, odgovorna pošta. Naročilo je iz trgovine šlo v celoti takšno, kot mora biti, torej je bil aparat gotovo v paketu. Verjetno je razumljivo, da gre paket na poti do končnega kupca skozi kar nekaj rok in tudi skozi celoten proces poštne logistike, tako da se lahko zgodi marsikaj. Pri več kot 300 poslanih paketih dnevno, pa pri nekem majhnem deležu (dejansko gre za manj kot promil) pride do takih neprijetnosti.Žal mi je, da se je ta neprijetnost zgodila ravno vam.

Postopek za reševanje tovrstnih zapletov pa je takšen:

1. obvestilo pošti,

2. izpolnitev reklamacijskega zahtevka na pošti,

3. ko se reklamacijski zahtevek reši, vam bodo iz mimovrste=) poslali blago, za katerega ste oddali reklamacijski zahtevek.

Upam, da ta neprijetnost ni skalila vašega zaupanja v mimovrste=)

Z lepimi pozdravi,

Miha Rejc

Odnosi z javnostmi

mimovrste=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za pojasnila sicer bistva nisem zvedela

pač kartico rabim xd in kupla bom 2GB čudno mi je bilo zaradi razlike v ceni glede na enake statistike

očitno je pač ena xD-Picture Card kartica Olympus 2GB(orginal od olympusa in stane 24,49€

druga pa je od xD-Picture Card kartica SanDisk 2GB in stane 37,19€ tko da bom nabavla pač to za tacenejšo garancijo imate pa itak obe 2leti

po moje se nimam kej nasankat

glede baterije oziroma akumulatorja mi pa ni šlo v račun da ta baterija LI-42B(srebrna) v kompletu z etuijem,in vrvico stane 25,98€

in pa samostojna baterija(črne barve) ravno tako oznake LI-42B stane 45,08€

tko da tuki men vsa logika odpove in iščem foro med srebrno in črno baterijo?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

vse pošiljke na mimovrste=) so zavarovane in za takšne primere je, kot so vam razložila tudi dekleta iz helpdeska, odgovorna pošta. Naročilo je iz trgovine šlo v celoti takšno, kot mora biti, torej je bil aparat gotovo v paketu. Verjetno je razumljivo, da gre paket na poti do končnega kupca skozi kar nekaj rok in tudi skozi celoten proces poštne logistike, tako da se lahko zgodi marsikaj. Pri več kot 300 poslanih paketih dnevno, pa pri nekem majhnem deležu (dejansko gre za manj kot promil) pride do takih neprijetnosti.Žal mi je, da se je ta neprijetnost zgodila ravno vam.

Postopek za reševanje tovrstnih zapletov pa je takšen:

1. obvestilo pošti,

2. izpolnitev reklamacijskega zahtevka na pošti,

3. ko se reklamacijski zahtevek reši, vam bodo iz mimovrste=) poslali blago, za katerega ste oddali reklamacijski zahtevek.

Upam, da ta neprijetnost ni skalila vašega zaupanja v mimovrste=)

Z lepimi pozdravi,

Miha Rejc

Odnosi z javnostmi

mimovrste=)

Vse lepo in prav samo teža izdanega paketa je bila enaka teži na tehtnici na pošti, tako da tukaj ni kaj debatirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem digitalca kupil prek enaa.com, dobil lepo, vse in prav.

kar se tiče odtujitve aparata iz paketa pa se mi zdi da so povsod enake moznosti, tako v podjetju kot na pošti.

a sploh vodijo kaksno evidenco stehtanih pošiljk? tehtajo v bistvu samo zaradi plačila tak da po moje, če bi kdo na pošti vzel ven bi samo znova stehtal hmmm ali pa tud ne brb...

v bistvu je zajebano. tudi če naročiš, in plačaš po povzetju, tudi ne moreš prej vedet če je kaj not ali ni kot takrat ko plačaš

mimo grede, če kupujete preko spleta se splača pogledati na strani ceneje.si ...so zajete vse spletne trgovine...

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja nova mašinca: končno so se spomnili da je najbolje da ga pošljejo. Je pa ta spodnji. Slike pa so približno iste kot pri canon 3.2, no mogoče so tu malo boljše. Z 2gb kartico jih naredi 920 v kvaliteti 7.1MP :worship:

Praktica-7303.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!