Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

@Nagaya: nevem ravno kaj je mišljeno "z stativom"

.......jaz sem pač vprašal za mnenje,... od nekaterih pa dobim odgovor "naj kupim fotoaparat v Hoferju ali pa D3 ali markIII", pač maš keš ali pa ne

@PERVY: no to pa je že odgovor na mestu, vsaj vem v katero smer razmišljat

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S stativom pomeni, da v slabih svetlobnih pogojih ponavadi pri večiuni fotografskih aparatov uporabljaš daljše čase in slikanje iz roke odpade, če nočeš imet stresene slike.

Za ceno cca 500 € dobiš Nikona D40 s kit objektivom (17-55 mm) ali pa Canonov EOS 350D, isto s kit objektivom (15-55 mm)

Z nobenim ne boš vsekal mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ideja z dvema objektivoma je fajn, sam kaj ko na motorju ni veliko prostora v tank torbi pa če se ti še menjavat ne da (al pa zaradi nabasanga stanja na zboru nisi sposobn :whistle: )

sem imel 18-70 in 70-300 ... 70-300 je lezal doma, jaz pa sem potreboval dodatne milimetre ... pa sem nabavu 18-200 :OK: in to VR

tako da je tudi v tej smeri za razmisljat, torej en dober popotniski objektiv

18-55 je pa malo prekratek, ce mislis imet samo tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ideja z dvema objektivoma je fajn, sam kaj ko na motorju ni veliko prostora v tank torbi pa če se ti še menjavat ne da (al pa zaradi nabasanga stanja na zboru nisi sposobn :whistle: )

sem imel 18-70 in 70-300 ... 70-300 je lezal doma, jaz pa sem potreboval dodatne milimetre ... pa sem nabavu 18-200 :OK: in to VR

tako da je tudi v tej smeri za razmisljat, torej en dober popotniski objektiv

18-55 je pa malo prekratek, ce mislis imet samo tega

ja 18-55 je kratek za splošno uporaba ampak fajn za slikat predvsem v prostorih kjer nimaš 10 metrov prostora it nazaj in slikat veliko družbo za mizo. predvsem na potovanjih pa odpove ker ne moreš nič približat. 18-200 imaš ali 28-200 kar je dobra allround zadeva?

drugače pa z 18-55 in 70-300 pokrileš vsa območja in ne rabiš nič drugega dokler pač ne greš v neke specifike, pa tudi tako hudo za okoli nosti ni, če le imaš pametno torbo. ker so torbe drage si bom letos dal delat torbo pri enem lokalnem mojstru ki mi jo bo naredil tako da mi bo pasala v tank torbo in bo ojačana z plastiko. če se bo obneslo jih dama v prodajo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18-200 imaš ali 28-200 kar je dobra allround zadeva?

18-200 ... brez širokega kota ne gre :whistle:

za 28-200 kot edini objektiv se nikakor ne bi odločil ... če upoštevam še crop faktor potem si kar omejen s širokim kotom. prej bi se sprijaznil recimo z 18-105 kot pa 28-200

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18-200 ... brez širokega kota ne gre :whistle:

hmmm tega pa še nisem probal, recimo canon ga niti nima v ponudbi če nisem kaj spregledal. to bi pa rad probal, sliši se fajn. boš moral enkrat dat za en krog, ups klik ali dva :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam nikona

http://www.kenrockwell.com/nikon/18200.htm

sem kupil starega pa ga nisem dovolj sprobal oz. nisem bil pozoren na vinjetiranje. mislim, da od 70 naprej prevec vinjetira. sej prevec moti me to ne, sam je pa zoprno glede na to, da sem tolk dnarja dal :krneki:

Jaz imam tud tega in je za popotniško fotografiranje tako na hitr dovolj dober .

Odlikuje ga precejšna distorzija in kot si že omenil vinjetiranje ampak je v okviru dobre amaterske fotoografije izvrsten objektiv.

Iz razmerja gorišnic več kot 1 : 10 ne moreš pričakovati čudežev.

Profesionalni zum objektivi se gibljejo do 1 : 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S stativom pomeni, da v slabih svetlobnih pogojih ponavadi pri večiuni fotografskih aparatov uporabljaš daljše čase in slikanje iz roke odpade, če nočeš imet stresene slike.

Za ceno cca 500 € dobiš Nikona D40 s kit objektivom (17-55 mm) ali pa Canonov EOS 350D, isto s kit objektivom (15-55 mm)

Z nobenim ne boš vsekal mimo.

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat...mp;show=reviews

Tle je že za 450 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga na tvojem mestu ne bi vzel. Za začetnika je preveč zahteven, z 80% nastavitev in gumbov ne boš vedel, kaj početi, brez dobrega objektiva, kot so že drugi rekli, pa ne bodo fotke nič boljše od 400D. Ta ti omogoča vsaj to, da se počasi spoznavaš z zrcalno fotografijo in lahko postopoma prehajaš na ročno upravljanje. Ima precejšnjo zalogo avtomatike, da lahko kar nekaj časa raziskuješ, pa da je fotka takoj iz fotiča kar lepa. Ko se greš enkrat ročno, boš gotovo moral popravljati določene parametre na računalniku. Fotič sicer naredi tehnično optimalno fotografijo, ampak za običajno oko neprijetno. Ostrina, barve, kontrasti - to se večinoma popravlja s programsko opremo. Pač ti prepuščajo večji nadzor.

Osebno imam 400D, raje bi imel Nikona D40x, ampak sem se pač tako odločil, ker sem dobil za Canona ugodno ponudbo. Pa takrat še ni bilo D40X, pač pa samo D40, s katerim pa je nikon precej mimo udaril. Glede na to, da začenjaš v svetu DSLR, lahko izbereš karkoli, ker boš potem pač kupoval za to znamko. Niti ni nujno, da se omejiš na Canona in Nikona, tu so še Sony, Olympus, Pentax, ki imajo dejansko mnogokrat kakšno boljšo in inovativno rešitev. Recimo stabilizacijo slike že vgrajeno, ne pa v objektivih, kot druga dva. Res pa je, da imata C in N največ dodatne opreme in podpore, ki se vleče že leta, tako da lahko kupuješ tudi rabljene objektive, ki so še vedno združljivi (pri Nikonu 40 z omejitvami).

Upoštevaj tudi to, da aprila prihaja Canon 450D, ki nima toliko izboljšav, da bi bilo treba odpisat 400D. Ta bo še ostal v ponudbi in se bo gotovo pocenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam za potrebe motoriranja klasiko. Baterije držijo eno leto, da pa se tudi brez njih. 25 let star fotkič je brez vrednosti, pa me ni strah, če mi ga plunejo. Največkrat imam gor 90/f2,5 fiksnega, 28-135/f3,5 ali pa 60-200//f4. V tank torbi trogam s sabo še en manjši stativ. Tistih par filmov na leto pa že dam razvit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se furam ne slikam "žgečkljive" vsebine :whistle:

p.s. Če si malo žleht, si sposodi službenega digitalca in kartico preglej z programom za reševanje slik. Boš videl koliko takšne vsebine je lahko na eni kartici ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Sem preiskusil sam in sem več kot zadovoljen

post-5391-1209967245_thumb.jpg

Tale fotka je recimo 10 x optični zoom, slikano iz roke med premikanjem ladje

:worship: :worship:

IS dela kot se spodobi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem nekaj prebral, pa bi se rad prepričal da nisem narobe razumel. ISO vrednost predstavlja čas ki ga rabi fotoaparat da lahko posname slike. To sem precej preprosto povedal, pa dobro. Torej, večja je vrednost ISO, lažje je slikati hitro-se-premikajoče predmete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@NejcZ: Večji Iso pomeni krajše čase. Za vsako ko povečaš to vrednost izgubiš malenkost na kvaliteti posnetka. Na spletu lahko najdeš do katere vrednosti je smiselno nastavit tvoj aparat, preden se pojavi šum (lahko pa tudi sam probaš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zato prej sprašujem ker ravno spet kupujem novega. Rabil bi ga za običajno slikanje, pa tu in tam slikanje hitro se premikajočih objektov ala motorjev :) Imam pa tukaj enega starejšega ki podpira samo do ISO 400 in z njim praktično ne moreš narediti lepe slike motorja ki pelje recimo 50km/h,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ni ravno težava v ISU, pri slikanju motorja/avta. Na nek običajen sončen dan z nekaj oblaki lahko slikaš zelo vredu že z vrednostjo 100. Stvar je bolj v tehniki. Če pogledaš malo po spletu so tiste zelo hude fotografije slikane pri relativno dolgih časih in v tehniki panning. Finta je bolj v tem kako slediš z aparatom motorju in kako in kdaj pritisneš na sprožilec. Še pri tako poceni fotkičih lahko že prej izostriš na določen odsek ceste (gump za slikanje pritisneš samo na rahlo) in potem, ko pride motor/avto stisneš do konca. Verjetno ti tako kot meni manjka samo malo vaje. Včasih moraš pa imeti še malo sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je precej tudi na tehniki ja, ampak verjetno je z večjim isom stvar precej lažja. Drugače pa vedno slikam tako kot pravip, da je zadeva izostrena že prej. Najbolje kar mi je ratalo do sedaj je tole:

post-9211-1211100383_thumb.jpg

Pa še to imam mogoče 3 od 100 slik takšne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je precej tudi na tehniki ja, ampak verjetno je z večjim isom stvar precej lažja. Drugače pa vedno slikam tako kot pravip, da je zadeva izostrena že prej. Najbolje kar mi je ratalo do sedaj je tole:

Zdravo,

Zadeva je takale: cas osvetlitve je odvisen od vpadne svetlobe in obcutljivosti tipala (ISO). Torej za cim krajsi cas odprite zaslonko (cim manjsa stevilka, f/5.6, f/2.0 itd) in/ali povecajte ISO. Tu pa nastopi manjsi problem, ker dvig obcutljivosti MOCNO poveca sum pri kompaktih aparatih (imajo majhen senzor (povrsina) in nesmiselno veliko tock(pixlov). To pomeni VELIKO gostoto tock in veliko suma (sum so zablodeli fotoni). Kompakti imajo tudi precej zapoznelo reakcijo na stisk sprozilca..

Torej:

1. Slikajte v soncnem vremenu

2. Odprite zaslonko na maximum (pri kompaktih ni problema z globinsko ostrino)

3. Izberite tocko ostrenja ze prej, in cakajte da motor pride v to tocko ali malo pred njo.

4. Slikajte po diagonali (ce stojite pod 90st na cesto, vam lahko motor uide iz slike ker aparat zakasni tudi do pol sek!) Ce imate veliko zakasnitev, pritisnte sprozilec kako desetinko prej. Ker se motor priblizuje in ne samo svigne mimo, je precej lazje dolociti mesto pritisk na sprozilec.

5. Ce nimate ravno 1M pixlov, jih izkoristite: ne zoomirajte prevec, lazje vidite celo sceno, lazje dolocite tocko prozenja. Kasneje lahko odrezete odvecno.

Upam da tole komu kaj pomaga, Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm...

tole z zaslonko pa ne bo držalo do veke vekov...

odprta zaslonka daje zelo malo globinske ostrine in ta je pri takšnh zadevščnah zelo zelo zaželena

in slikanje v soncu prav tako ne daje absolutno najboljših rezultatov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!