Skoči na vsebino

270 PSOV


Priporočene objave

horjo prav si povedal, ampak dolgo so pripravljali celo zadevo, že pred pol leta bi morali porihtat, bi bilo manj odmevno. zoki je pa itak zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj skromen prispevek k pasji problematiki.

Tista Močilnikova ne bi nabrala toliko psov, če ne bi bili nekaterim enostavno preveč. Kako je z njimi delala in kako vrešči po televiziji, bi pa tudi njej eno milostno injekcijo privoščil.

Ampak, kaj mislim: uvesti en lep davek na pse v znesku 1000 tolarjev na dan, potem pa naj ima vsak pset kolikor hoče, država pa bo imela dovolj denarja za zavetišče in podobne pasje ustanove. Psom s plačaniom davkom lepo značke okoli vratu, ostale pa poloviti in dati na prosti trg, po mesecu dni, recimo temu, neuspešnega trženja pa aja-aja.

Pes že nekaj deset stoletij ni več naravno prosta žival, temveč človekov privesek, zato ga je pač treba socializirati in normativizirati. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kaj mislim: uvesti en lep davek na pse v znesku 1000 tolarjev na dan, potem pa naj ima vsak pset kolikor hoče, država pa bo imela dovolj denarja za zavetišče in podobne pasje ustanove.

Kar znese 365.000 SIT na leto :( . Veliko, ampak za zdajšnjega psa bi zagotovo plačala. Pri nakupu novega pa bi se že vprašala.

PS A ni malo prevelik znesek 1.000 SIT/dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Hočeš 2000 :?:

Imeti psa, po moje ne pomeni samo imeti rad živali in oh in sploh, temveč imeti tudi možnosti imeti psa, kar pomeni: bivanske, gmotne, čustveno psihične in časovne.

Bivanske: ne moreš biti študent podnajemnik v majhni sobici s skupnimi sanitarijami s pesom, se verjetno kar strinjamo.

Gmotne: če imaš denar za zdravo krmljenje in vse veterinarske preglede in cepljenja in morebitna zdravila tako, da si ga trgaš od ust, ali pa če ga sploh nimaš, potem enostavno nimaš osnovnega pogoja za psa.

Čustveno psihične: ne samo da imaš rad živali, psa moraš verjetno znati, in imeti tudi voljo za to, voditi skozi pasje življenje tako, da da mir tebi in okolici, ne pa da, kot nekateri ekstremi, pse naučijo na napadanje (primeri s pitt buli in podobnimi zverinicami).

Časovne: za psa moraš imeti čas. Pes je krdelska žival in dnevno čakanje 8 do 10 ur v stanovanju v bloku ali pa v 2 x 3 m žičnem pesjaku na dvorišču, da se alfa pes vrne iz službe po moje ni podobno življenju v krdelu.

Tisti, ki ima vse te in verjetno še kakšno drugo predispozicijo za psa, naj ga ima, samo potem mu pa tudi 1000 tolarjev/dan ne bo preveč, ker jih bo zmogel.

Še vedno trdim in pravim: vsi ne moremo imeti vsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že takoj v začetku, da ne bo pomote, naj povem, da sem prepričana, da je sedaj psom bolje, kakor jim je bilo pri MM, vendar zakaj sedaj take obtožbe na njen račun.

Prepričana sem, da je vse, kar je delala, delala v dobri veri, da ubogim živalim pomaga. Čemu jo sedaj obsojati? Delala je po svojih najboljših močeh. Res, da se je tudi kakšen pes v njeni oskrbi matral, utrpel ugrize svojega sotrpina, vendar, koliko psov pa je po zaslugi MM preživelo?! Tega marsikdo ne vidi. Obdržala jih je pri življenju in jim skušala po svojih močeh in sposobnostih pomagati. Ne nakladat, da je to počela samo zaradi svoje obsesije, želje po dokazovanju. Take trditve pač ne vzdržijo nobene pametne presoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm lepo, da skrbiš, da na financah ne bomo imeli problemov s proračunskim primanjkljajem, ampak ta o 365.000 je pa malo ''too much''. Ne moreš vseh psov metati v isti koš.

PS ob predpostavki 50.000 psov v Sloveniji to pomeni 18,25 milijarde SIT. A te je moj šef najel za zbiranje denarja? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene prizori na POP TV niso nic pretresli. Seveda so spet delali senzacijo. Pa posneli izjave, kako so pse metali in nasploh z njimi grdo delali. Ja se posebno so si to upali, ker je bil zraven direktor veterinarske uprave. Spet ena od stevilnih glupostih POP TV-ja.

Ja, da je do take situacije prislo so krivi predvsem lastniki, ki so zavrgli zivali.

To, da se ima v zavetiscu skupaj samce in samice ni potrebno komentarja.

Me pa zelo boli, ko po TV gledam, kako npr. v Moskvi v kanalizacijskih jaskih zivotarijo zapusceni otroci, kako v azijskih drzavah 8 letni otroci izdelujejo petarde in so za svoj 18 urni delovnik placani 0,5 ameriskega dolarja, ce pa ne izpolnijo norme, jih pa sefi surovo pretepejo.

Pa ko po TV tedniku petclanska druzina razlaga, kako se z eno delavsko placo (55.000 SIT) prebija iz meseca v mesec. Njihovi otroci ne dobivajo novoletnih daril, niso se bili na morju, v soli nimajo za kosilo.

Ali pa, ko petnajstletna punca pove, da jo je zadnjih osem let spolno zlorabljal oce skupaj s svojimi pivskimi prijatelji.

Mislim, da so to vecje tragedije kakor nekaj psov in mack, pa se o temu ne razpravlja, kaj sele da bi to preganjali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nič manj ... podjetja plačujejo isto ... denar gre za izgradnjo dirkališča v SLO ...  :lol:

In to pasjedroma. Bomo prirejali pasje dirke.

Zraven bo korejska restavracija redno prirejala teden domače kuhinje.

:D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej sigurno je to pomembnejše.

Ampak se počasi spreminjamo v družbo, kjer bodo vsaka jajca ki so in, bolj pomembna kot vse drugo.

Pa kaj nas stane če mal pošmrkcamo nad usodo bogih kužkov, pa še eno Močivnikovo rabimo in je naš EGO kar se tiče skrbi za nebogljene zadovoljen.

Postajamo družba dvolične morale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo, Dada, koliko psov bo sedaj šlo aja-aja (počak nekaj mesecev), ker država si jih tudi ne bo kopičila, samo zato, ker so ta smotan ljudje vedeli, da jih lahko odvržejo pri MM. Če bi vedeli, da bo pes zaradi njihovega dejanja sigurno konec vzel, oz. če bi vedeli, da bo vzel konec v gozdu, kjer bi ga ustrelil lovec, če bi ga smel, bi marsikdo še malo premislil. Tako se ga je bilo pa čisto simpl znebit in so se ga!

Isto sranje je s tistimi "usmiljenimi" dušcami, ki dajo pritepenemu psu jesti, potlej se pa potepa po bližnji okolici dokler se mu kaj ne zgodi. Niso vsi tolerantni do potepuških psov, in prav je tako! Če pa pes ne bi dobil nič , bi vedel da mora iskati dalje in drugje in bi mogoče celo našel svoj prostor pod soncem Tako ga je pa pod rušo. Matr mi grejo take usmiljenke na kurac. Važno jim je samo njihovo duševno zveličanje, kaj se bo zato z živaljo zgodilo, jih pa v bistvu en drek briga!

Brrrm, ti ga pa tud biksaš s tistim davkom! Kaj pa vsi tisti stari in revni ljudje, ki jim je kakšen kužek res edini prijatelj in čuvaj. Verjemi mi, zelo pazijo na svoje štirinožne prijatelje in jih skrbi zanj. Ponavadi jih imajo v hišah in stanovanjih in mnogi lepo vzgojene. Le govoriti še ne znajo.

Pa tudi davek bi dosegel le še slabše stanje kot je sedaj. Pes bo letal okoli bajte, gazda pa bo rekel da ga ne pozna. Zdaj ga pa lovi! Kdo? Policaji že ne!

Še najboljša bi bila tista stara varianta, ki jo še marsikje po svetu prakticirajo, pa v risankah jo tudi vidiš. Konjederci s kombijem in mrežo. Čim vidi psa ali mačka brez lastnika se potepati okoli - hopa! Potem imaš pa možnost nekaj časa ob globi dobiti psa nazaj sicer pa aja- tutaja. Pa da smo si na jasnem, mnogo manj psov bi šlo na ta način v krtovo deželo, kot se pa to dogaja sedaj. Pa še nekaj. Večina psov v ZDA naprimer je steriliziranih. Pri nas se pa gremo pasjo seksualno revolucijo.

OK. Dost vas mam! Adijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo, Dada, koliko psov bo sedaj šlo aja-aja (počak nekaj mesecev), ker država si jih tudi ne bo kopičila, samo zato, ker so ta smotan ljudje vedeli, da jih lahko odvržejo pri MM. Če bi vedeli, da bo pes zaradi njihovega dejanja sigurno konec vzel, oz. če bi vedeli, da bo vzel konec v gozdu, kjer bi ga ustrelil lovec, če bi ga smel, bi marsikdo še malo premislil. Tako se ga je bilo pa čisto simpl znebit in so se ga!  

Isto sranje je s tistimi "usmiljenimi" dušcami, ki dajo pritepenemu psu jesti, potlej se pa potepa po bližnji okolici dokler se mu kaj ne zgodi. Niso vsi tolerantni do potepuških psov, in prav je tako! Če pa pes ne bi dobil nič , bi vedel da mora iskati dalje in drugje in bi mogoče celo našel svoj prostor pod soncem Tako ga je pa pod rušo. Matr mi grejo take usmiljenke na kurac. Važno jim je samo njihovo duševno zveličanje, kaj se bo zato z živaljo zgodilo, jih pa v bistvu en drek briga!

Brrrm, ti ga pa tud biksaš s tistim davkom! Kaj pa vsi tisti stari in revni ljudje, ki jim je kakšen kužek res edini prijatelj in čuvaj. Verjemi mi, zelo pazijo na svoje štirinožne prijatelje in jih skrbi zanj. Ponavadi jih imajo v hišah in stanovanjih in mnogi lepo vzgojene. Le govoriti še ne znajo.  

Pa tudi davek bi dosegel le še slabše stanje kot je sedaj. Pes bo letal okoli bajte, gazda pa bo rekel da ga ne pozna. Zdaj ga pa lovi! Kdo? Policaji že ne!

Še najboljša bi bila tista stara varianta, ki jo še marsikje po svetu prakticirajo, pa v risankah jo tudi vidiš. Konjederci s kombijem in mrežo. Čim vidi psa ali mačka brez lastnika se potepati okoli - hopa! Potem imaš pa možnost nekaj časa ob globi dobiti psa nazaj sicer pa aja- tutaja. Pa da smo si na jasnem, mnogo manj psov bi šlo na ta način v krtovo deželo, kot se pa to dogaja sedaj. Pa še nekaj. Večina psov v ZDA naprimer je steriliziranih. Pri nas se pa gremo pasjo seksualno revolucijo.

OK. Dost vas mam! Adijo!

In ze drugic v isti temi zadanes zebljico na glavico!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavna težava je, da si marsikdo niti slučajno ne predstavlja, kaj pomeni imeti psa, oz. skrbeti zanj. Ljudje kupujejo pse kot igrače in jih prav tako tudi zavržejo. Vedno je treba začeti na začetku in v tem primeru je to ozaveščanje ljudi, kaj pomeni imeti psa. Po toči zvoniti je velikokrat prepozno. Obstaja kup domače in tuje literature in mogoče ne bi bilo slabo, če bi si ljudje pred nakupom kaj prebrali. Pes veliko zahteva in še več daje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakim letom sva se s sosolko pac mal zvecer sprehajale po mestu nakar se je neko pripelu z avtom ravno pred smetnjak in odlozil neko crno vrecko.. sva sle s sosolko mim tistega smetnjaka je neki jokalo... mlad kuzek je biu sva unga pra*** preklele in sva ga vzele v varstvo tistga kuzka... sosolka ga je obdrzala najprej sva se emnjavala vsaka ga je mela en teden vsaj da je biu na toplem pa hrano dobivau ... nato ga je pa ona vzela in kuzek lepo v toplem domu raste... Se vedno ne zastopim kako lahko ljudje dobesedno mecejo pse stran! :evil: :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kaj mislim: uvesti en lep davek na pse v znesku 1000 tolarjev na dan, potem pa naj ima vsak pset kolikor hoče, država pa bo imela dovolj denarja za zavetišče in podobne pasje ustanove.

Predlagam, da sprejmejo še zakon o davku na življenje ljudi. Recimo 10.00 SIT / dan. Tisti, ki ne more plačati, gre pa pred zid.

Sicer ne vem zakaj bi morali zdaj financirati zavetišča tisti, ki nikoli ne povzročajo problemov in skrbijo za svoje pse. Pa saj nismo v komunizmu, kjer so trajbali kolektivno odgovornost itd.. Država naj najprej sprejme zakone, da bodo tisti, ki pse zavržejo najebal.

Nekje se derete, da država ni prizanesljiva do motoristov, da jih zajebava itd. -- ja človek božji, kaj pa ravnokar ti počnes. Isto stvar zahtevaš, da država sprejme proti vsem, ki imajo pse. Dereš se, da se ne sme vseh motoristov metati v osti koš, glej glej... isto počneš tudi ti z lastniki psov. In potem se še nekateri čudijo zakaj je temu tako ?!?

Za stanje niso krivi ljudje, ki lepo ravnajo s svojimi pasjimi prijatelji (in mi resnično ni jasno kaj so zdaj ti krivi) ampak ljudje, ki si psa omislijo in ga nato preprosto zavržejo kot ponošeno obleko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... vsaj zdi se mi, da je tega po mestih malo ali pa vsaj manj kot na podezelju, ker si oni v mestu konec koncev vseeno omislijo psa ker bi imeli pac hisnega ljubljencka ... na podezelju pa ... saj sem ze napisal, pogosto ubogi psi pazijo na kako mizarsko delavnico ipd. :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno ne zastopim kako lahko  ljudje dobesedno mecejo pse stran!  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Ker so prasci, skopuhi in jim je škoda 30.000 SIT za sterilizacijo ali kastracijo in se gredo, kot je nekdo že prej napisal, pasjo slovensko seksualno revolucijo.

In še nekaj, kdo od vas, ki se mu tako smilijo psi je dejansko šel v zavetišče in rešil kakšnega psa pred večnim ajanjem. Navidezna usmiljenost je navaden larifari in je namenjena samo temu, da sami sebe tolažite, kako usmiljeni ste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj, kdo od vas, ki se mu tako smilijo psi je dejansko šel v zavetišče in rešil kakšnega psa pred večnim ajanjem. Navidezna usmiljenost je navaden larifari in je namenjena samo temu, da sami sebe tolažite, kako usmiljeni ste.

Jaz ze ne .. razlog je preprost - zivim v bloku in za psa ni prostora, ce bi pa imel prostor, bi pa imel takega psa, kot si ga zelim ... in to od mladica naprej. Imam pac svoje zadrzke kar se vzgoje ipd. tice.

Bi bilo pa treba mastne kazni dat takim, ki zival imajo in jo zanemarjajo ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kaj mislim: uvesti en lep davek na pse v znesku 1000 tolarjev na dan, potem pa naj ima vsak pset kolikor hoče, država pa bo imela dovolj denarja za zavetišče in podobne pasje ustanove.

Brrrm, odlična ideja! In poleg tega bi bilo potrebno opraviti še izpit za psa, teoretični & praktični del & obvezno psihotest. Prmejduš, ne bi bilo slabo :wink: , bi se rešili lepega števila psihičev z nevrotičnimi psi. In seveda bi redarji lahko nadzirali vedenje psov in njihovih lastnikov in delili črne pike & ko bi se nabralo dovolj pik - adijo dovoljenje & posledično adijo kuža, enako kot pri vozniškem, pa še malo huje. Ideja se mi ful dopade, če bova prodrla, Brrrm, se javim za redarja, za dobro plačo in iz čistega veselja.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno ne zastopim kako lahko  ljudje dobesedno mecejo pse stran!  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Ker so prasci, skopuhi in jim je škoda 30.000 SIT za sterilizacijo ali kastracijo in se gredo, kot je nekdo že prej napisal, pasjo slovensko seksualno revolucijo.

In še nekaj, kdo od vas, ki se mu tako smilijo psi je dejansko šel v zavetišče in rešil kakšnega psa pred večnim ajanjem. Navidezna usmiljenost je navaden larifari in je namenjena samo temu, da sami sebe tolažite, kako usmiljeni ste.

zase kuzka nisem sla iskat ker pac zivim v bloku sm pa zato s kolegicami pred kakim dobrim letom sla v zavetisce in smo resile enega zavrglega kuzka in ga podarile za darilo enemu kolegu ki ima hiso in seveda ima tudi rad pse... Skoraj vsak dan vidim tega kolega kako lepo za tega kuzka skrbi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, vem da so davčne teme vedno nehvaležne, ampak, zakaj moramo tisti, ki se zavedamo, da so psi odgovornost ali pa slog življenja, kateri nam ne odgovarja in si jih zato ne omislimo, plačevati za takoimenovane "ljubitelje živali".

Ta akcija veterinarske uprave, katero podpiram, ni bila zastonj in smo jo plačali vsi davkoplačevalci in jo še plačujemo, vsaj dokler ima država v najemu tiste svinjake in pse v njih.

Codeine je sam ugotovil, da čemu imajo pse škrtonje, ki jim je težko ali pa ne morejo dati 30000 tolarjev za sterilizacijo živali. To isto sem jaz napisal, če nisi pripravljen financirati, ne imej.

Horjo pravi, kako dober je sistem iz risank, kjer se vozi kombi okoli in lovi potepuhe. Enako sem zapisal tudi jaz samo, da kombija in konjederca ne plačujemo vsi, temveč lastniki psov, torej potencialni producenti potepuških živali.

To, da bi moral lastnik psa imeti nekakšen izpit za posest pasje živali, se mi tudi zdi smiselno, saj so zgodbe mestnih veterinarjev polne s čokolado in drugimi sladkarijami prenabasanih živali, pojavljajo se pa tudi že potrebe po pasjih psihijatrih.

Konec koncev pa pes ni edina žival, ki si jo lahko ljubitelj živali omisli. So pa, poleg mačk, izven človekovega bivališča najbolj prisotni in opazni.

Zakaj lastnikom konj niti na kraj pameti ne pade, da konje kar tako pustijo na potep po vasi ali pa po mestu?

Ker je konj bistveno dražji in je z njim prav gotovo več stroškov kot 1000 tolarjev/dan.

Pa imamo vsi radi živali in konje tudi, ker so tako lepi in ponosni in plemeniti, pa ni tukaj še nihče zapisal, kako velika krivica je, da vsak ne more imeti poljubnega števila konj.

Še vedno glasujem za pasji davek in se vse bolj nagibam proti 2000 / dan :wink: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... točno tako ... tudi jaz imam počasi že dovolj vseh tistih lastnikov, ki nočejo, ne znajo pravilno poskrbeti za svoje pse ...

Npr.: ... ravno včeraj sem moral enega obdelati (zaenkrat samo verbalno, ni pa več daleč čas, ko bo tudi kakšna gorjačica zapela), saj je tip veselo peljal svojega psa na sprehod, da se le-ta malo izprazni ... in ker ga je pritisnilo ravno pred mojo hišo, ga je veselo spustil na travo ... na srečo sem to še pravočasno opazil in namero preprečil ... ker pa lastnika na videz poznam in vem, da ima svojo hišo kakšnih 500m stran od mene, mi je takšen odnos toliko bolj čuden ...

... kot je rekel Brrrm ... uvesti je treba davek na pse (kot na Kitajskem) in to v takšni višini, da si ga bodo privoščili le tisti, ki si res želijo imeti psa in ki ga bodo tudi pravilno oskrbovali ... glede "izpita" pa tole ... marsikdo ima izpit za avto, pa vseeno včasih vozi "pod gasom" ... kako bo pa potem zmeraj deloval v skladu s pravilno vzgojo in nego psa???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpiti za pse- DA!

Davek na pse - NE!

Ga že enega pri cepljenju proti steklini plačam! Storitve, ki jih veterinarji zaračunajo pesjanarjem, so v bistvu precenjene in gre denar potem za tiste kravice in prašičke, ki jih na koncu VI pojeste!

Ne mi odgovarjat o privatnih veterinarjih, ti so štorija zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!