Skoči na vsebino

270 PSOV


Priporočene objave

Predlagam, da sprejmejo še zakon o davku na življenje ljudi. Recimo 10.00 SIT / dan. Tisti, ki ne more plačati, gre pa pred zid.

Še ena nepasja v pasjem poglavju.

Codeine, če misliš, da tega še ni, potem se motiš.

Tisti, ki ne zmorejo X denarja/dan in če se drugače ne znajdejo (kriminal), gredo med klošarje. In to je primer humane ustrelitve. Na Kitajskem, kjer jih je že čez okroglo milijardico in človek ne predstavlja prav nikakršnega bogastva več, tako, kot mislimo še pri nas, pa tiste, ki ne zmorejo X juanov/dan in se zatečejo v kriminal, na veliko streljajo (smrtne obsodbe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zase kuzka nisem sla iskat ker pac zivim v bloku sm pa zato s kolegicami pred kakim dobrim letom sla v zavetisce in smo resile enega zavrglega kuzka in ga podarile za darilo enemu kolegu ki ima hiso in seveda ima tudi rad pse... Skoraj vsak dan vidim tega kolega kako lepo za tega kuzka skrbi!

Tole je pa mene zbodlo v oci....

Kako mores zival kupit za darilo? Tvoj prijatelj ima verjetno res rad zivali in ima hiso...pa mu zato ne mores kar kupiti psa - evo, pa vse najboljse!

Clovek najbolj sam ve kdaj je pripravljen za tako obveznost...pa se to niso cisto vsi prepricani in kasneje ugotovijo, da so se narobe odlocili...

Jaz mam tud rad zivali in bi bil prekleto jezen, ce bi mi kdo podaril kakrsnokoli zival. Pa ne mislim tukaj na neka moralna in eticna nacela...govorim samo iz prakticnega stalisca.

Skratka, postavi se v kozo obdarjenega pa ti bo jasno kaj hocem povedat. Kolikor sem razbral iz tvojih besed, imas tudi ti zelo rada zivali. Rekla bos da nimas psa zato, ker zivis v bloku...ok, ampak to, da ima clovek hiso in vrt ter je ljubitelj domacih zivali se ne pomeni da si zival tudi zeli imeti.

Ce ste se res odlocili nekomu kupiti zival za darilo se pejte v trgovino s plisastimi igracami. Tam majo cel zivalski vrt...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno glasujem za pasji davek in se vse bolj nagibam proti 2000 / dan :wink: :evil:

Brrrm, z vsem dolžnim spoštovanjem, po tvoji logiki bi morali potem davek plačevati tudi motoristi in kolesarji (za vsak slučaj, ker se jih toliko poškoduje, in vemo, koliko z rehabilitacijo bremenimo državno zdravstveno blagajno), pa lovci ("njihova" divjad naredi letno toliko in toliko škode v gozdovih in na cestah), pa še kakšne ljubitelje hobijev, ki jih ne odobravajo vsi bi našli. Najlažje je obremeniti nekoga, s katerega hobijem ali načinom življenja se ne strinjaš. In mi tukaj govorimo o 270-tih psih, ne o celotni pasji populaciji v Sloveniji. Mislim, a zdej bomo vsakega, ki se ljubiteljsko ukvarje s čim, kar nam ne odgovarja obremenili z davki? Ej, bom nehal pisat, dons si že drugi, ki mi je precej dvignu pritisk, taprvi je bill LPP šofer, ki m je vrata avtobusa zaprl pred nosom, pa še enim trem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce davek na pse res ne bi funkconiral. Bi pa bila varianta, vsaj v blokih, kjer se mora v vsakem gospodinjstvu prijaviti stevilo stanujocih, da se uvede obvezno prijavo psa kot "stanovalca". Tam kjer placujejo ciscenje stopnisc ali pa vodo placujejo pavsalno, bi se ta pavsal lahko dotaknil tudi stirinoznih ljubljenckov.

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, bom nehal pisat, dons si že drugi, ki mi je precej dvignu pritisk, taprvi je bill LPP šofer, ki m je vrata avtobusa zaprl pred nosom, pa še enim trem.

Davek na nesramnost? :lol: :lol:

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... taprvi je bill LPP šofer, ki m je vrata avtobusa zaprl pred nosom, pa še enim trem.

... trpi ... zakaj se pa z motorjem. avtomobilom ali pa kolesom ne voziš v službo??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

P.s.: ... zdravstveno zavarovanje plačujemo vsi ... torej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je konj bistveno dražji in je z njim prav gotovo več stroškov kot 1000 tolarjev/dan.

Pa imamo vsi radi živali in konje tudi, ker so tako lepi in ponosni in plemeniti, pa ni tukaj še nihče zapisal, kako velika krivica je, da vsak ne more imeti poljubnega števila konj.

Še vedno glasujem za pasji davek in se vse bolj nagibam proti 2000 / dan

tu si pa mimo vseko, kupil sem kojna za 250.000 sit strošek na dan me pride pod 1000,00sit, sem kupo psa za 300.000 sit (bulmastifa) pa me pride dražje kot kojn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa obstaja tudi zavarovanje za pse (za ostale zivali ne vem).

v slucaju, da je potreben kak zdravstven poseg enostavno lastnik da veterinarju kuponcek in potem zavarovalnica placa stroske.

Dobro bi bilo, ce bi bilo to zavarovanje obvezno, tako kot je obvezno npr. cepljenje proti steklini.

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu si pa mimo vseko, kupil sem kojna za 250.000 sit strošek na dan me pride pod 1000,00sit, sem kupo psa za 300.000 sit (bulmastifa) pa me pride dražje kot kojn.

Probaj psa navadit na seno...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa obstaja tudi zavarovanje za pse (za ostale zivali ne vem).

v slucaju, da je potreben kak zdravstven poseg enostavno lastnik da veterinarju kuponcek in potem zavarovalnica placa stroske.

FLAYO

Yeh, right :evil: Sem pred leti probla zavarovati Kana pri mislim, da Sloveniki, pa mi je en zloo prjazen birokrat reku da zavarujejo pse do 7 leta starosti potli so pa itaq za zamenat :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, nisem strokovnjak za pse in za živali in za davke tudi ne. Torej, davka na pse ne bomo uvedli.

Ampak, ko pridem na oblast, potem pa ... :wink: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :!:

Lojzi, nimaš prav, da se ti dviguje pritisk, ker to škodi zdravju in toposledično zdravstveni blagajni.

Da motoristi nismo obdavčeni, pa tudi nimaš prav, spomni se obiska pri svojem priljubljenem zavarovalniškem agentu.

Kar se tiče, da bodo rizične skupine morale na svoja pleča pričeti prevzemati povišane stroške zaradi svojih posebnosti, pa bo to kmalu uveljavljeno. Ne skrbi, skrbi država za to. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... taprvi je bill LPP šofer, ki m je vrata avtobusa zaprl pred nosom, pa še enim trem.

... trpi ... zakaj se pa z motorjem. avtomobilom ali pa kolesom ne voziš v službo??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

P.s.: ... zdravstveno zavarovanje plačujemo vsi ... torej ...

Easy, z avtom se ne vozim zato, ker nam je mati županja poleg tega, da v službo jemlje take uslužbence, kot so vozniki LPP (mimogrede, včeraj nam je en šofer naredil še večjo pi**** in resno razmišljam stopiti v akcijo glede vsega tega) vzela vsa parkirna mesta, oz. bi poleg bencina za prihod v službo rabil še vska dan cca 2.000 SIT za parkirišče, oz. od 25 k SIT mesečno za plačilo mesečnega pavšala za parkirišče, za katero niti ne veš ali ga boš dobil, ko boš prišel v službo :x .

Z motorjem se vozim seveda od srede aprila do srede oktobra, če se ti dlje lahko, pol ti vsaka čast. Kolo? Vsak dan 16 km. Lojzi je te čase že malo prerasel, a se ti ne zdi?

Res, da vsi plačujemo zdravstveno zavarovanje, saj vsi plačujemo tudi komunalne storitve, kaj se potem jeziš, če se ti cukek olajša na tvoji zelenici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče, da bodo rizične skupine morale na svoja pleča pričeti prevzemati povišane stroške zaradi svojih posebnosti, pa bo to kmalu uveljavljeno. Ne skrbi, skrbi država za to. :lol:

Zdaj kvasiš že bedarije. Zagotovo pride zdravljene enega človeka več kot pa so porabili za vseh teh 270 psov in v celotnem proračunu predstavlja pljunec. Poleg tega tudi tisti, ki so ljubitelji psov (in drugi, ki niso podolgočasena oseba) plačujejo davke tako kot ti. Torej zakaj bi morali njihovi davki iti za tvojo rit, naj gredo za pse.

Poleg tega pride avtanazijska injekcija okoli 5000 SIT pri veterinarju in še veterinar ga sam odstrani in pes gre za vedno v večna lovišča (toliko je bilo pred dvema mesecema, ko je moj kolega uspaval svojega 14 let starega psa, ker mu ni bilo več pomoči)

Toliko ti zapraviš že, ko se pojaviš na vratih bolnice. Ko smo že pri tem, predlagam tudi, da vsakemu pregledamo DNK in ugotovimo katerim boleznim je nagnjen in ga obdavčimo ko bika. Zakaj bi zdravi plačevali za tiste, ki imajo v genih zapisane bolezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Codi, you`we got my point. Pa da še napišem, da nisem ne vem kakšen fanatičen pasjeljubec, imam doma pač psa, pa tudi, če ga ne bi imel, bi razmišljal enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Codeine, preveč ozko gledaš na zadevo. Vzami si malo širjave, pa boš videl, da je kategorizacija po rizičnosti ponekod že lepo uveljavljena.

Primer 1: obvezno zavarovanje motociklov. Zavarovalna premija za motocikel je v primerjavi s premijo za avtomobil nesorazmerno visoka. Dodatek na rizičnost skupine pač.

Primer 2: skleni kakšno splošno nezgodno zavarovanje, notri v drobnem tisku piše, da ne velja za aktivne (kategorizirane) športnike. So rizična skupina in morajo sklepati posebne pogodbe.

Priemr 3: alkohol. Davki, ki so obešeni na pijačo znašajo več, kot pa cena te iste pijače na vratih proizvajalca.

Priemer 4: cigarete. Enako kot alkohol, več od njih dobi država, kot pa proizvajalec.

Da ne naštevam naprej.

Tisto, kar ti opisuješ in jaz sploh nisem omenjal, vsaj v citatu, ki siga ti objavil, pa pride čez 15 do 20 let, ko bo šla generacija rojenih od leta 1950 do leta 1965 v penzijone. Bo premalo aktivnih, da bi nas vse častili s spodobnimi penzijami.

Nas na to že sedaj pripravljajo s ponudbo dodatnih penzionističnih varčevanj. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, nimaš prav, da se ti dviguje pritisk, ker to škodi zdravju in toposledično zdravstveni blagajni.

Da motoristi nismo obdavčeni, pa tudi nimaš prav, spomni se obiska pri svojem priljubljenem zavarovalniškem agentu.

In kaj ima zavarovalna premija skupnega z državno blagajno? Posredno se mogoče res iz zavarovalnic financirajo politične stranke in veljaki, ampak to je že druga, takorekoč tabu tema. Kot tudi o Telekomu, Elesu, pa še kakšen moj priljubljeni LPP bi se tu znašel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, nimaš prav, da se ti dviguje pritisk, ker to škodi zdravju in toposledično zdravstveni blagajni.

Da motoristi nismo obdavčeni, pa tudi nimaš prav, spomni se obiska pri svojem priljubljenem zavarovalniškem agentu.

In kaj ima zavarovalna premija skupnega z državno blagajno?

DDV :!: :?: :!: :idea: :?: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za parkirišče, oz. od 25 k SIT mesečno za plačilo mesečnega pavšala za parkirišče, za katero niti ne veš ali ga boš dobil

A toliko placujes v Kapitlu? Samo 300 metrov stran lahko najmes garazo za 50 EUR/mesec.

Daj poslji mi PM, ce te zanima, da ne bova smetila po forumu.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priemr 3: alkohol. Davki, ki so obešeni na pijačo znašajo več, kot pa cena te iste pijače na vratih proizvajalca.

Priemer 4: cigarete. Enako kot alkohol, več od njih dobi država, kot pa proizvajalec.

Do danes bi že lahko pogruntal, kako deluje svet. Davek na cigarete, alkohol itd. ni tam zato, da bi te z njim zdravili ampak gre za razvado in navado ljudi, ki jo bodo ljudje uporabljali ne glede na to koliko bodo obdavčene. Kaj pa misliš koliko davka od cigaret, alkohola se vrne nazaj v zdravstvo. Pač lepše je reči, da ga uvajajo zavoljo našega zdravja itd.

Vlada pa samo računa in računa koliko bo pridobila s povečano trošarino na te dobrine.

Nas na to že sedaj pripravljajo s ponudbo dodatnih penzionističnih varčevanj. :evil:

Sej zato sem pa napisal, da gremo v ekstreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi poleg bencina za prihod v službo rabil še vska dan cca 2.000 SIT za parkirišče ...

... tu sam te ček'o ...

... vidiš, ti si se odrekel vožnji z avtomobilom v službo zato, ker nočeš plačati 2000SIT/dan za parkiranje ...

... a se ti potem ne zdi prav, da bi "pasjeljubci" plačevali 2000SIT/dan za to, da lahko njihovi psi serjejo po zelenicah in otroških igriščih, nadlegujejo mimoidoče, ... ?

BTW: ... če že toliko "prišparaš", potem se bom pa enkrat oglasil na kakšen kofetek pri tebi ... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi poleg bencina za prihod v službo rabil še vska dan cca 2.000 SIT za parkirišče ...

... tu sam te ček'o ...

... vidiš, ti si se odrekel vožnji z avtomobilom v službo zato, ker nočeš plačati 2000SIT/dan za parkiranje ...

... a se ti potem ne zdi prav, da bi "pasjeljubci" plačevali 2000SIT/dan za to, da lahko njihovi psi serjejo po zelenicah in otroških igriščih, nadlegujejo mimoidoče, ... ?

BTW: ... če že toliko "prišparaš", potem se bom pa enkrat oglasil na kakšen kofetek pri tebi ... :lol:

Easy, tukej govorimo o davku. In, za psa plačam ravno tko, hrano, cepljenja in ostale režijske stroške.

Kar se pa kufetka tiče, pa veš, da si zmeri dobrodošel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a se ti potem ne zdi prav, da bi "pasjeljubci" plačevali 2000SIT/dan za to, da lahko njihovi psi serjejo po zelenicah in otroških igriščih, nadlegujejo mimoidoče, ... ?

Easy tega ne počno vsi psi. Očitno pa tebe v tisti pes na tvoji travi pred hišo zelo jezi. Zaradi tega pač ne moreš vseh psov metat v isti koš.

PS Pomeni se s sodedom. Lepa beseda pa včasih le lepo mesto najde. Ali pa mu enostavno stisni v roko naslednjič kakšno vrečko. Bo že razumel, da mora pospraviti za psom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cucke med konzerve....

TRIJE PSI

22.45

PRVI LAJA

DRUGI SPI

TRETJEGA PA SCAT TIŠI

23.10

PRVI JE ZASPAL

DRUGI SPI

TRETJI SPI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!