Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

A se kdo kaj vozi, al ste bolj zapečkarji te dni? Js sem gor nataknil nove gume (zadaj Mefo Stone Master Haidenau, spredaj pa Michelin Desert,- super kombinacija) in sem se odpravil na božični test po tem vlažnem terenu.

Vmes končno našel dalj časa iskano dokaj težko dostopno pečino od kjer je razgled na levo na Trboveljski dimnik, na desno pa so za ovinkom Rimske Toplice. Prilimam lahko koordinate če kdo želi in da vidim, ali še kdo najde lokacijo od kjer sem naredu tole sliko:

-

panorama.jpg

Odlično je prav pršu ATV Can-Am z vitlom, da sva si sproti čistila pot z žago in vitlo, ker je blo podrtegadrevja precej zaradi nedavnega snegoloma.

V našem koncu je precej škode, tko da bomo še kar nekaj časa družbeno koristni in čistili gozdne poti, da bodo spet prevozne.

-

vitel.jpg

Kdo bo povedal kje je ta most?

-

most.jpg

Radeški most

Pingo, Ni3ous :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo kaj vozi, al ste bolj zapečkarji te dni?

Nč, celo tako sem v k... da sem moral polniti akumulator (to se mi v preteklosti ni dogajalo, EMŠO me j... ) .

lp

Franc

ps. lepa furca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilimam lahko koordinate če kdo želi in da vidim, ali še kdo najde lokacijo od kjer sem naredu tole sliko...

Prosim prosim...ker zdej pa tudi mene mal firbca, kje lahko ti vidiš naenkrat rimske in trbovelski raufnk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hellow, spet malo nazaj, me veseli, da se še kdo kej fura tele dneve.

Najprej za ene dve slinci potočit trije videi iz kruzanja po Maroku novembra:

Mal po cesti

Mal offroada

Mal po plaži

(bolj slabi posnetki, posneto s fotičem !)

Če ima kdo facebook

http://www.facebook.com/PesekUZobe

5800 km, mislna sva it tudi v mavretanijo, pa nama ni zneslo.

BMW 1100 '99, Transalp 600 '97

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nitrious

Enduro Kolpa 2012

Uuuuu! Huda fora. Bom probu tole zvozit, zelo zenimiv izziv. A maš tele koordinate v kakšni elektronski obliki, da si jih aploudam v gps direkt?

Plus: satelitske posnetke... Kje? Google Maps?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa mate kej v planu za 2013? Jest se mal spogledujem s kakšnim Budapest-Bamako ali podobnim. Lahko bi dobil koordinate Rally dalmacia (efc4u.at). Al pa gremo u Rusijo :)

Aja, a ni tle nekdo šel enkrat v Romunijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, uganl ste. Ta most je bil mal preveč simpl. Bom drugič bolj iz backroada kej prlimal. :D

Franc dej zakurblaj mal makino, da ne bodo konji v preglobok spanc zapadl.

Drgač sem pa js tut 14 dni nazaj filal akumulator, tko da tut pr men ni tko enduraško zadnje čase.

Buschi, poznaš kej offroad terene v območju znotraj kroga med Zidanim Mostom, Laškim in Hrastnikom? Vidim da nisi prav daleč doma, pa si mogoče raziskoval že kaj.

Me mal mikajo ti tereni zadnje čase.

Če kdo kaj pozna znotraj tega območja, kaj je zanimivo za videtj nej napiše.

Container vidim, da si kar zagrizel v resne tripe.

Fajn bi blo kaj več izvedet o tvojem zanimivem potovanju, trasa, potreben čas, problemi, mal enga ride reporta verjetn. :P

Glede enduro Kolpa koordinat... žal nimam v E obliki, boš moral na roke pretipkat, tko kot sem jih tut sam. Pa pazi da se ne zmotiš, ker če ne te bo GPS poslal v PM. Če boš to odvozil obvezno poslikaj pa reportiraj, me res zanima. Koordinate pa zbiram prek Geopedie. Če se potrudiš dobiš tam vse vn. Miška ti na karti vedno kaže v spodnjem desnem kotu koordinate, pa si samo ven izpisuješ. Vse ročno ja. Ni mal dela, če se lotiš sestavljat dnevno traso.

Kar se tiče 2013 bo zame bolj skromno, zaradi velike omejitve z dopustom. Tko da nič večjega. Organizirane relije smo imeli večkrat v paci Albanija, Dalmacija, Makedonija, Poljska,... pa se vedno konča pri dnarju, ker so stvari predrage. Samo prijave na relije (brez stroška same poti in dirkanja+ supporta...) so ponavadi v okviru cen, za katere se lahko že pošteno enduraško potepaš kak teden na lastno pest. Poleg tega pa za na reli rabiš najmanj še tripmaster in roadbook, kar pa spet stane 1000-1500€ ali več. Nekako mi bolj diši raziskovalni travel enduro, kot pa npr Rally Albanija, ki me stane 3x toliko, pa še en qrc vidiš, ker sam dirkaš in še slikat ni cajta.

V Romuniji na Enduromaniji pa sem bil js in Diskow. Kar huda reč, več si lahko pogledaš tule:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=618140&highlight=enduromania

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Container, prvo polovico prvega dne lahko verjetno še izbezam iz Garmina (potem pa sem, kot običajno, malo razblažil zadevo) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buschi, poznaš kej offroad terene v območju znotraj kroga med Zidanim Mostom, Laškim in Hrastnikom? Vidim da nisi prav daleč doma, pa si mogoče raziskoval že kaj.

Me mal mikajo ti tereni zadnje čase.

Če kdo kaj pozna znotraj tega območja, kaj je zanimivo za videtj nej napiše.

Tam dol bo bolj težka. Itak imaš tam samo Kopitnik(ki se ga vidi tudi na tvoji prvi sliki, slikano dol iz pečine Planina). Sam sem doma bolj Šmohor, Gozdnik, Mrzlica, mogoče še Kal, samo so to bolj tereni za težke GS krave: utrjen makedam. Offroada ne poznam praktično nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si vzel nekaj časa in spravil koordinate od prvega dne GESIII na google maps kot točke. Če zna kdo narediti tako ta točke avtomatsko poveže bi biv hvaležen če bi povedal kako. DL-jate pa lahko z mojega Dropbox-a na tem linku: Enduro Kolpa Dan1 dan2 pa naredim naslednjič ko bom spet imel kaj viška časa, prepisovanje koordinat je še kar zamudno :yes: :yawn: :alko:

P.S.: Srečno, zdravo, uspešno in predvsem varno 2013! :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj gremo?

Si že kaj računal, kolko stane takle špas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že kaj računal, kolko stane takle špas?

Če greš z isto agencijo, kot te na posnetku:

Own bike £8,495; Kudu bike £9,495 + letalske karte, gorivo, ipd. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal nisem ničesar računal, razen obroke stanovanjskega kredita :(

opremo in motor že imam za takšno pot, časa pa žal ne. Če bi se že finance strinjale s potjo, se ženska ne bi, ker je precepcija prioritet porabe finančnih virov pri njej v neskladju z mojimi željami.

čisto resno pa mislim, da bi low budget varianta prišla skozi s 50 eur na dan (bencin in hrana iz trgovin), rabiš pa ogromno dopusta.

Alternativa, da bi se izognili ravnicam in dolgočasju do najzanimivejših rut v Sibiriji, pa bi bila, da bi poskrbeli za transport motorjev čim bližje tem rutam, npr. da bi se s kakšnim SLO avtoprevoznikom, ki vozi v tisto smer, dogovorili, da naloži še par motorjev, nekdo pa se šoferju pridruži v kabini, ki bi tudi popazil na motorje do prihoda skupine. Ostali priletijo z letalom na destinacijo. Potem pa giro po rutah in nato transport po enakem sistemu nazaj v SLO. Bi bila pa to dražja varianta, vendar časovno sprejemljivejša (še vedno bi vzelo nekaj tednov).

Rent-a-bike v Sibiriji za tak podvig verjetno ne pride v poštev, če je sploh možen. Razmišljam pa, da bi tak način šel za raziskovanje Andov (Čile, Peru), kar pa je sicer že druga zgodba, ki jo imam zamišljeno. Bolj realne so zame trenutno bližje destinacije severne Afrike (Sahara).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In smo spet pri babi...sej ne rečem, mora bit, sam če pa hudič skoz serje po glav, se ga je boljše znebit...

Moji sem v štartu povedal moje življenske načrte in cilje. Če hočeš urnk moža in fakerja, pač pride skupaj z motorjem, potovanji, aeronavtiko, modelarstvom, alpinizmom, urami preživetimi v delavnici itd...ali pa briši...bab je dost. In je ostala... :grrr

Torej, imam sedaj bolj finančne težave, ker sem zaradi polletne bolniške ostal brez šihta...zato sprašujem o ceni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buschi mi je kar lažje ko vidim da nas je več podobnih siromakov.Tudi jaz vsako leto niham med Patagonijo,Bajkalom,Stansi..ko preštejem cekine jo pa na Balkan udarim. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

v novi številki Motosi (št. 49) je poziv endurašom na sliki, da se javijo

Slikano na Nanosu, če se ne motim

post-5167-0-69018400-1359703265_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!