Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Tartufentreffen.

 

Je uspel v celoti. Zahvalil bi se vsem ki so s svojo prisotnostjo prispevali k uspehu tega dogodka. Bilo nas je preko 160, kar je za prvo leto več kot uspeh. Vsi smo se imeli dobro, navozili, najedli in namatrali po ražličnih trasah. Domov smo prišli z dobrimi občutki, vodiči so bili navdušeni, vozniki še bolj, organizatorji srečni da so se odzvali v takem številu. Za povrh vsemu smo si lahko na srečanju izmenjali mnenja in izkušnje, pogovorili smo se tudi z nekaj vozniki svetovnega kova kateri so celo izkušenim domačinom pokazali kako je treba določene stvari prepeljati. 

 

Za kosilo smo pripravili mega fritajo s tartufi, za katero smo porabili poleg tajnih začimb porabili 500 jajc, 1 kg masla in 2,5kg tartufate. 

 

Seveda se je zgodilo tudi neprijetno in nepričakovano s strani voznikov.

Naj omenim da je skupina voznikov endur, vsi s slovenskimi tablicami:

- honda africa twin go registracija

- Honda transalp lj

- Yamaha tenere 660 mb

- Yamaha tenere 660 lj

- najemnik ktm freeride motorja

S svojim neodgovornim ravnanjem, neplačilom štartnine, vožnjo v nasprotno smer in še bi lahko našteli...  so ogrožali ves potek prireditve, varnost udeležencev in prihodnost tovrstnih prireditev, saj so se vozili brez vodiča in po poteh za katere niso bila pridobljena soglasja. Vozili so ilegalno-neprijavljeno, po področju za katerega je odgovarjal (in tudi pridobil potrebna soglasja) organizator Tartufentreffen. Verjetno so nekateri tudi prisotni na forumu. Naj se zamislijo nad svojimi dejanji in zakaj je posledično v Sloveniji prirejanje tovrstnih prireditev tako zakomplicirano. Prav zaradi tako neodgovornih ljudi in njihovih nezrelih dejanj. To skupino ljudi naprošam da se ne pojavlja več na prireditvah in dogodkih, ki jih prirejata Enduro Klub Koper ali Enduro Moto Klub Buzet. Tako obnašanje je za nas nesprejemljivo in tovrstni vozniki niso zaželjeni.

 

 

V naslednjih dneh bodo objavljene tudi reportaže v medijih s slikami in videoposnetki voznikov. Dobili smo veliko povratnih informacij in odločili smo se da drugo leto napravimo še ta pravi panoramski izlet po res lepem in speglanem makadamu. Poleg tega bomo extreme traso še bolj otežili, rdečo podaljšali in rumeno polepšali. Se vidimo na Tartufentreffen 2014! Hvala in lep pozdrav.

 

 

 

p.s. hvala moderator za objavo v koledarju :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se je zgodilo tudi neprijetno in nepričakovano s strani voznikov.

Naj omenim da je skupina voznikov endur, vsi s slovenskimi tablicami:

- honda africa twin go registracija

- Honda transalp lj

- Yamaha tenere 660 mb

- Yamaha tenere 660 lj

- najemnik ktm freeride motorja

S svojim neodgovornim ravnanjem, neplačilom štartnine, vožnjo v nasprotno smer in še bi lahko našteli...  so ogrožali ves potek prireditve, varnost udeležencev in prihodnost tovrstnih prireditev, saj so se vozili brez vodiča in po poteh za katere niso bila pridobljena soglasja. Vozili so ilegalno-neprijavljeno, po področju za katerega je odgovarjal (in tudi pridobil potrebna soglasja) organizator Tartufentreffen. Verjetno so nekateri tudi prisotni na forumu. Naj se zamislijo nad svojimi dejanji in zakaj je posledično v Sloveniji prirejanje tovrstnih prireditev tako zakomplicirano. Prav zaradi tako neodgovornih ljudi in njihovih nezrelih dejanj. To skupino ljudi naprošam da se ne pojavlja več na prireditvah in dogodkih, ki jih prirejata Enduro Klub Koper ali Enduro Moto Klub Buzet. Tako obnašanje je za nas nesprejemljivo in tovrstni vozniki niso zaželjeni.

 

 

 

 

Brez besed ..kreteni...naslednje leto upam da ukrepate na mestu samem in izločite te vonabe nevem kdo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EKK, tole je pa nepričakovano in nepošteno strogo do nas, ki smo prišli vas pogledat in tudi podpret. 

To, da smo prišli dol z blatnimi motorji, še ne pomeni, da smo rili po Buzetu in okolici.

Ker smo se tja namreč pripeljali zgolj po asvaltu.

Morda vas moti, da od nas niste pokasirali 6 x 45€, ker sicer ne razumem takega pretiravanja pri opisovanju. 

Ko smo se tja pripeljali, je bilo tam 100+ hard endur z dobrih 100kg in praktično nobenega s kravami kot so naše. 

Nekako nas ni prepričalo, da je tovrsten dogodek namenjen tudi za nas. 

 

Naš plan tega dne je bil zato, da se odpeljemo do Vrsarja, kamor smo tudi šli.

V širši okolici Buzeta smo prepeljali morda 3 kilometre dobrega makadama, kjer smo srečali skupino parkiranih endurašev.

Torej nobenega ogrožanja. Kasneejee več nismo srečali nikogar, ker nas tam kako uro po štartu dogodka preprosto ni bilo več.

 

Kaj točno je tu neodgovornega?

Mar se ne sme motorist pripeljati v Buzet in iz njega brez, da plača neko pristojbino?

Vožnja v nasprotno smer parkiranim vozilom? Pa saj niso bili na neki zaprti progi, ampak vendar na prosti odprti gozdni poti, kjer menim da se tudi tista skupina mora peljati na način, kateri predvideva, da se lahko po tisti poti pripelje kdorkoli v katerem koli trenutku v nasprotno smer.

 

 

 

Je pa verjetno tvoje pisanje vseeno doseglo namen in zagotovo se na tovrstnih dogodkih ne mislim pojavit, v kolikor se jih potem tudi uradno ne udeležim (beri plačam prijavnino), ker take sovražnosti in pretiravanja si zagotovo nihče ne želi.

 

Tvoj način pisanja je skrajno pretiran in naš povsem miren obisk dogodka opisuje popolnoma skrajno, zato se prosim umiri z pretiranimi obtožbami. 

Tudi sam se prizadevam za dvig enduro kulture in vedno sem tisti, ki moralizira kaj je prav in kaj narobe.

Tvoje pisanje se mi prav zato zdi še bolj neupravičeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Africa Twin Go Registracija ! :)

 

... baraba ... kaj je delal, ogrozal je sebe in vse okoli njega :)

 

model, ustavi konje.

bli smo pri meni na vikendu v visnjanu (30km od buzeta). Vmes smo vas obiskali in odendurirali dalec stran od vas, po svoji poti proti Vrsarju.

Vmes smo se 1 X za 4 sekunde srecali in to je to. Grozili je pa vas clan ekipe nam da nam bo policijo klical in nevem kaj :)

 

spravno zakljuci in bo vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EKK SRAM TE JE LAHKO KAJ PIŠEŠ!!!

Prvo kot prvo, to srečanje je zelo daleč od ENDURO duha. Sam se udeležeujem tenere srečanja na Madžarskem, kjer se podamo za tri dni preko meje v Transilvanijo. Vsak je mehanik sebi in vsem v skupini. Čez noč se prespi v naravi ob ognju. Tudi cena je daleč od te vaše, ker je kot si že omenil važno DRUŽENJE ne kasiranje.

 

V nasprotni smeri vožnje? Katera pa je prava smer na gozdni cesti? Naj povem, da niti pomislili nismo na vožnjo po 'VAŠIH' trasah, ki jih še poznali nismo.

 

Delali smo vam reklamo, tudi na dogodek smo prišli z pozitivno mislijo in bi se ga tudi udeležili če bi bilo več večjih endur. Ker pa temu ni bilo tako smo se odločili, da gremo naprej po svoje kot to delamo že vrsto let, kar pa vas je očitno močno prizadelo. Žal mi je da smo se sploh kdaj srečali. 

 

Imeli smo čudovite tri dni vožnje s soncem, dežjem in na koncu tudi obilico snega, kar je od nas zahtevalo da pošteno stisnemo zobe. Spoznavali smo pokrajino, se tudi pri ljudeh ustavili in jih prijazno pozdravili. To je zame Enduriranje.

Enduro je razvita beseda iz ENDURANCE - vzdržljivost.

 

VS800 EDINI KRETEN NA TEM FORUMU SI TI!!!  Za nas vse se več al manj ve kdo smo, kar za tebe ne morem rečti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VS800 EDINI KRETEN NA TEM FORUMU SI TI!!!  Za nas vse se več al manj ve kdo smo, kar za tebe ne morem rečti.

Ej hvala, se dobr počutm ker sem edini :OK: .  Sem vesel da tako dobro ocenjuješ ljudi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala, se dobr počutm ker sem edini :OK: .  Sem vesel da tako dobro ocenjuješ ljudi....

Ja vi z Varaderoti ste sploh problematični,jih ene par poznam :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so moje prve besede v tem forumu, živjo vsem.

 

Ko sem dobil včeraj po mailu tvojo izjavo, EKK, sem bil prizadet in sem rajši počakal 24 ur, da se pomirim in ražmisljam o tem zakaj se je to zgodilo. Nisem imel nobenega slabega občutka od vikenda, čist obratno, in po tvojih besedah sem si vprašal, fak, a res sem kriv in neodgovoren?

 

Jaz sem ljubitelj narave, in poleg hoje po naravi z družino pogosto se peljem po njej z motorjem: načeloma gozdne ceste, makadam in včasih tudi kolovozi. Nikoli brezpoti.  Včasih, priznam, vozim tam kjer so bili prej traktori od gozdarjev, terenci od lovcev...  In če koga srečam v naravi, upočasnim, se ustavim če je treba in vedno pozdravim. Probam uživati čim več in motiti čim manj, ljudje in naravi.

 

Ti praviš, da nismo plačali štartnine. Štartnine nismo plačali, ker nismo nikoli sploh štartali karkoli z vami.  Kot so že razložili kolegi, skupaj smo se odločili, da se ne bomo udeležili. Razlogi so že omenjeni. Šli smo stran od Buzeta, točno 9,6km stran, smo se ustavili in smo dali koordenate na gps, da gremo proti morju, proti Vrsarju.

 

Kmalu potem smo srečali skupino ob eni strani ceste. In praviš, da smo ogrožali varnost teh udeležencev. Če bi bil tam, ne bi tega rekel. Ključni razlog, po mojem mnenju, da smo prišli do tega nesporazuma je bil ta vaš vodič, ki smo srečal. Kakšno zgodbo vam je povedal, ne vem, ti zagotovim, da se ne ujema z resnico.

 

Res je, da najemnik freerida je vrnil motor ene dve uri kasneje kot je bil dogovorjen. Lastnik tega motorja je bil opravičeno jezen. Najemnik se je opravičil lastniku ktma, čistil motor in dal nekaj denarja za benzin.  Ostali, z katerimi smo pod tendo pri avtodomu (en moški in dve ženski) so bili zelo prijazni in smo tudi klepetali z njimi. Pa še en kozarec vina so častili.

Konec zgodbe.

 

Trudim se razumeti, zakaj sem bil (smo bili) res neodgovorni, zakaj sem (smo) ogrožali ves potek prireditve, varnost udeležencev, prihodnost tovrstnih prireditev, zakaj sem bil nezrel... in, stari, mi ne uspe. Ne, se ne strinjam s tem kar si napisal.

 

Dovoli mi še nekaj. Ažuriram tvoj seznam, ker si pozabil na moj motor ;)

- honda africa twin go registracija

- Honda transalp lj

- Yamaha tenere 660 mb

- Yamaha tenere 660 lj  (2x)

- najemnik ktm freeride motorja

Oprosti za napake pri pisavi, slovenščina ni moj materni jezik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz clanka:

"Po dveh odpeljanih etapah v skupnem seštevku vodi Sunderland pred Goncalvesom in Como; Stanovnik zaseda sedmo mesto za najboljšim ekstremnim endurašem na svetu in novincem v svetu relija, Tadeuszom Blazusiakom."

 

Tolk o teh ocitkih, da gre Stanovnik na pocitnice. Zbudte se fantje, pa kdaj svoje podrpite....

Ce vam je seveda  jasno kdo je Tadi Blazusiak....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdaj?

Nič se na hvalite.

Sem bil v "čitalnici" (Eleclerc) pa zaradi preobilice piva v vozičku nisem mogel prebrati do konca teme "Grand enduro" , ker mi baje po 21h nebi dovolili odpeljati piva skozi vrata.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred sodnika in v kletko bodo poslali tebe in mene, če bova padla na radar v coni 30km/h in zamudila z plačilom kazni za en dan!Tega motenca pa ja treba dati  jebat zamorcem po sistemu Hopa-Hopa do smrti! :l_01:  :l_01:  :l_01:  :l_01:

 

Mimogrede, pred cca 25 leti sem naletel na podobno past (napeto žico) ter jo odnesel razmeroma srečno. Z raztrganinami na rokah, hematomi na prsih, ampak z celim vratom.

 

lp, andrej

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja ni nova,tako so švabi mesarili amerje v jeepih,dokler niso namontirali "wire cutterje".

Ker je tam zunaj očitno vojna,bo treba tudi na hard endure dat kako štango :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Da malo obudimo tole temo,......če se res nič ne vozikate :BUA:  ....

...a rabi kdo enduro škornje, Diadora MX6, 42-43 številka, modre barve. voženi ene 40kkm, letnik 2011, niso novi, so pa OK.

Ne prodam, ampak podarim endurašu z isto številko noge :grim

 

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo obudimo tole temo,......če se res nič ne vozikate :BUA:  ....

...a rabi kdo enduro škornje, Diadora MX6, 42-43 številka, modre barve. voženi ene 40kkm, letnik 2011, niso novi, so pa OK.

Ne prodam, ampak podarim endurašu z isto številko noge :grim

 

LP, andrej

hehe kam pridem iskat ?

 

LP Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grand Enduro posadka se je pred kratkim vrnila iz dogodka Tenere Meeting Mako:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2GABPkf-x2o

 

http://www.youtube.com/watch?v=yY4jK66ePsw

 

 

Nice,

 

zgleda kar zahtevno, sploh za ta novo super tenere. Kako ste se pa za prevoz do dol zmenil pa nazaj? a ste šli z mopedi dol ,pa jih dol preobul ali kakšna kombi varinta?

 

LP Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice,

 

zgleda kar zahtevno, sploh za ta novo super tenere. Kako ste se pa za prevoz do dol zmenil pa nazaj? a ste šli z mopedi dol ,pa jih dol preobul ali kakšna kombi varinta?

 

LP Boris

Smo šli po kolesih tja dol in s sabo peljal kramparce, katere smo premontiral v Szegedu (blizu Maka).

Kombi ni bil potreben, ravno zaradih takih potovanj vozimo te naše "dvoživke", da lahko pičimo avtocesto in hard enduro v enem potovanju z istim motorjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!