Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

aha, dobro je vedeti.

... bom na sosednjem griču (gričevju), če bo vse prav. Mogoče se pa mimo pripeljem, ko se bom domov guncal.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx. 

 

Folks, kej veste, če je ta vikend srečanje velikih endur na Nanosu?

v soboto 14. septembra  se motosvetovci  dobimo  na  nanosu. Joto  in čaj  časti  Gustinčič  za  tiste z kuponom  iz revije  motosvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi pršu,sam za moje motorje,težke neokretne pa še kej mi lohk odpade ,ne bo šlo,mogoče bo pa en moj prjatu z Versysom pršu,ja tisto pa gre ko strela :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi pršu,sam za moje motorje,težke neokretne pa še kej mi lohk odpade ,ne bo šlo,mogoče bo pa en moj prjatu z Versysom pršu,ja tisto pa gre ko strela :lol:

:smoke: Pa dej .................... vprašaj ga - če te sabo vzame.  Sam ne vem kako bosta nazaj dol pršla, če gre že gor kt strela? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto 14. septembra  se motosvetovci  dobimo  na  nanosu. Joto  in čaj  časti  Gustinčič  za  tiste z kuponom  iz revije  motosvet

Huda reklama in temu primerna udeležba! Ob 13.30 sta bila pri Vojkovi koči samo 2 Tigra. Po pripovedovanju oskrbnice naj bi okoli 10h prišli štirje z motorji. Joto in klobaso pojedli v lastni režiji, spili zelo dobr čaj z vejco in se spustili v dolino. Spodaj na asfaltu srečali par GS-ov na poti v hrib....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda reklama in temu primerna udeležba! Ob 13.30 sta bila pri Vojkovi koči samo 2 Tigra. Po pripovedovanju oskrbnice naj bi okoli 10h prišli štirje z motorji. Joto in klobaso pojedli v lastni režiji, spili zelo dobr čaj z vejco in se spustili v dolino. Spodaj na asfaltu srečali par GS-ov na poti v hrib....

Kaj  pa ma vojkova koča tu  zraven ?  moto.si je imel  srečanje  pri  Abramu.

Popravljeno . Popravil basbas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj  pa ma vojkova koča tu  zraven ?  moto.si je imel  srečanje  pri  Abramu.

Hvala za post festum pojasnilo! Te podrobnosti pač nisem zasledil nikjer, pa tudi kakšne usmerjevalne table-smerokaza ne. Pa saj nima veze...., bili smo gor....na Nanosu pač.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem dogodku, gre za to, da ga Gustinčič, ne želi resno oglaševat in iz tega delat nek motozbor. 

 

Poleg tega pri pravi organizaciji že nekdo odgovarja.

 

Če pa napišeš le,  da se dobimo gor na joti, pa ni to nobena organizacija in nobene odgovornosti. 

 

Gre le za to, da se  na kupu zbere nekaj enduro somišljenikov in se kako reče in odpelje en krog. 

 

Letos mi žal ni zneslo, lani je blo pa res super vzdušje in velik folka gor. 

 

Bo kdo povedal kako je bilo pri Abramu ta vikend?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Enduraši, malo vaše pomoči bi rabil... Danes sem montiral nove gume (Mitas C17 spredaj in E09 zadaj), in mi je prepametni mehanik narobe obrnil rotacijo prednje gume. Kolikor sem iz teme našel, vas kar nekaj uporablja to gumo pa me zanima ali je lahko kaj narobe če je ne obrnem v pravo smer rotacije?

 

Pa še to, kakšne pritiske uporabljate v gumah za cesto in kakšne za teren?

 

Hvala za pomoč! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Enduraši, malo vaše pomoči bi rabil... Danes sem montiral nove gume (Mitas C17 spredaj in E09 zadaj), in mi je prepametni mehanik narobe obrnil rotacijo prednje gume. Kolikor sem iz teme našel, vas kar nekaj uporablja to gumo pa me zanima ali je lahko kaj narobe če je ne obrnem v pravo smer rotacije?

 

Pa še to, kakšne pritiske uporabljate v gumah za cesto in kakšne za teren?

 

Hvala za pomoč! 

 

Bolje je če jo obrneš prav, odvisno od profila, nekateri profili so precej simetrični in je to manj pomembno. Če maš možnost obrni, če ne paa tut ne bo kaj strašnega. 

 

Glede pritiskov pa odvisno od vožnje, terena... 

Če imaš hevi duti zračnice, potem lahko kar zelo agresivno voziš in en boš presekal pri 1,6 bara. 

Za teren 1,6  če imam tranzit pa 2 do 2,2 bara. 

 

A se kdo kaj vozi? 

Kaka slika bi malo poživila to temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zračnice sem zadnjič vzel pri Kermavnerju ima Heavy Duty 

http://www.mx-kermavner.si/kermavner/

 

Jaz imam trenutno tako Continental, je 4,5 mm debela stena, ko dobiš škatlo v roke, je ogromna.

http://www.adventure-spec.com/default/continental-ultra-heavy-duty-tube-18inch.html

 

Dobiš pa to v skoraj vsakem MX shopu.

 

Drugače pa pomoje ni velik razlik v znamkah, najdi eno poceni. 

 

Ni pa to zdej za velike hitrosti in avtocesto. Bolj izjemoma, sicer se lahko pregreva. 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zračnice sem zadnjič vzel pri Kermavnerju ima Heavy Duty 

http://www.mx-kermavner.si/kermavner/

 

Jaz imam trenutno tako Continental, je 4,5 mm debela stena, ko dobiš škatlo v roke, je ogromna.

http://www.adventure-spec.com/default/continental-ultra-heavy-duty-tube-18inch.html

 

Dobiš pa to v skoraj vsakem MX shopu.

Hvala :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje je če jo obrneš prav, odvisno od profila, nekateri profili so precej simetrični in je to manj pomembno. Če maš možnost obrni, če ne paa tut ne bo kaj strašnega. 

 

Glede pritiskov pa odvisno od vožnje, terena... 

Če imaš hevi duti zračnice, potem lahko kar zelo agresivno voziš in en boš presekal pri 1,6 bara. 

Za teren 1,6  če imam tranzit pa 2 do 2,2 bara. 

 

A se kdo kaj vozi? 

Kaka slika bi malo poživila to temo.

 

Hvala za info! Dober si da se še voziš v tem mrazu  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!