Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Js mam tut vredno podobleko gor med vožnjo. Bolj prijetna vožnja, kot omenjka Franc.

Traki na kolenčnikih so se pa meni tut rahljali, pa sem pozabil na to, ker sem si jih nastavil na željeno dolžino in s šivanko naredil 3 šive, da stoji na mestu in se ne premika več.

Tale link mi je poslal Mitja / tut Teneraš, pa moram delit z vami!

LUDOOO:

http://advrider.com/...t=202624&page=3

.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carsko!! hude fotke in še lepši kraji...teli kraji v Aziji oz. ex sovjetski zvezi me skoz bl vlečejo, skoz bl me vleče, da bi si kaj takega omislil za kakšne "podvige" , še dva Alposa gor pa je :)http://www.moto.it/moto-usate/honda/xr-650-r/xr-650-r--2000-02/index.html?msg=4267200

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede opreme:

  • prej omenjene Acerbisove kolenske (impact evo) ščitnike lahko samo pohvalim. Res da se trak zrahlja, ampak mi tako ustreza, ter da se določeni vijaki zrahljajo oziroma odvijejo do konca, kar pa sem rešil s sekundnim lepilom (loctite ni pomagal)
  • škornje Alpinestars tech 7 tudi lahko pohvalim in so kompatibilni s ščitniki
  • enkrat sem uporabil Madhead škornje (iz Louisa) in tako trpel, da odsvetujem varčevanje pri škornjih
  • hlače morajo biti dovolj široke, da pridejo čez ščitnike in škornje (uporabljam IXS)
  • poleti uporabljam Acerbisov koerta bodyarmour http://www.velo.si/product2.aspx?PId=16&id2=3050&langid=2 sicer pa večinoma kar jakno z vgrajenimi ščitniki (IXS)

Torej: pri zaščitni opremi ni za šparat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carsko!! hude fotke in še lepši kraji...teli kraji v Aziji oz. ex sovjetski zvezi me skoz bl vlečejo, skoz bl me vleče, da bi si kaj takega omislil za kakšne "podvige" , še dva Alposa gor pa je :)http://www.moto.it/m...tml?msg=4267200

tole bo torej zate zanimivo branje: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=834987

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala, sem jih že videl. Če bom še letos kaj hodil v LJ jih grem obvezno sprobat.

Na bus pa v Verono.

Našemu tamalemu sem lani kupil škornje Axo rc6 za 60€!! Moji AT homologiran auspuh GPR trioval za 130€... Po moje za dobrih 200€ dobiš solidne škornje+armor+kolenčnike in še kaj. Popuste imajo konkretne in se da še vedno kaj zdilat.. ;)

Sam uporabljam škornje Axo Boxer (Beeps v Trstu 99€) in sem z njimi za Adventure (soft) enduro čisto zadovoljen. Udobni (preizkušeno 2x po dva tedna v kosu, cele dneve v njih) in zaenkrat dovolj trpežni. Pol italijanov, ki smo bili skupaj novembra v Tuniziji jih uporablja in noben nima kakšne večje pripombe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil lani v Veroni, pa ni bilo nič tako zelo ugodnega, da bi se splačalo kupiti. Če malo pogledaš za popusti pri nas dobiš stvari za primerljivo ceno (večinoma pa tudi cenejše). Verona je za pogledat, za kupovat pa ravno ne.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bus pa v Verono. http://www.motosvet....a/page__st__150

Našemu tamalemu sem lani kupil škornje Axo rc6 za 60€!! Moji AT homologiran auspuh GPR trioval za 130€... Po moje za dobrih 200€ dobiš solidne škornje+armor+kolenčnike in še kaj. Popuste imajo konkretne in se da še vedno kaj zdilat.. ;)

Sam uporabljam škornje Axo Boxer (Beeps v Trstu 99€) in sem z njimi za Adventure (soft) enduro čisto zadovoljen. Udobni (preizkušeno 2x po dva tedna v kosu, cele dneve v njih) in zaenkrat dovolj trpežni. Pol italijanov, ki smo bili skupaj novembra v Tuniziji jih uporablja in noben nima kakšne večje pripombe...

Italija zame ni opcija, bil tam na smučanju lani pozimi in nisem biv navdušen nad njihovim obnašanjem tako da me tudi ne vleče več na tiste konce, najraje nabavljam pri nas ali pa v avstriji ki mi je veliko bližje (3km do meje).

Drugače pa danes sem obiskal BS Center, po pogovoru s prodajalcem in pretehtanju možnosti sem se odločil za nakup SIDI Charger škornjev.

img3462.jpgimg3463.jpg

Povprašal tudi za kolenskimi ščitniki, acerbisovih niso imeli na zalogi, thorovi so se mi pa zdeli preveliki za pod moje hlače tako da jih grem drugič iskat s hlačami da vidim kaj paše in kaj ne. Ker pa so bili škornji že znižani, kolenčnikov pa nisem kupil mi je ostal darilni bon za 30% popust ki mi ga je poslal aders, da pa bon nebo šel v nič ga lahko podarim naprej če ga kdo potrebuje.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil lani v Veroni, pa ni bilo nič tako zelo ugodnega, da bi se splačalo kupiti. Če malo pogledaš za popusti pri nas dobiš stvari za primerljivo ceno (večinoma pa tudi cenejše). Verona je za pogledat, za kupovat pa ravno ne.

lp

Franc

Ne vem kje in kaj si gledal. Ne navijam za italijane ampak država z (menda) največ proizvajalci moto opreme in ogromnim številom kupcev hudo konkurira Sloveniji.

Primerjava npr. kolenčnikov

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3208&detailID=9916&ime=Za%C5%A1%C4%8Dita_kolena_Acerbis_Impact_Evo

in

http://www.crosshop.eu/ginocchiere-Acerbis-snodabili-Evo_W0QQidZ7103QQformatZdettaglioQ145phpQQlinguaZIT

Na sejmu je vse še ceneje... ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

se opravičujem, da kar tako vpadam v tole temo. Jst in moj zimski šofer sva začetnika (no on ne, se je kalil po makadamu kot mulc, pol pa presedlal na cesto) softenduraša, ki bi rada gulila makadam - speglan in malo manj speglan, kaj hujšega si pa z natovorjenim BMW GSA ne moreva privoščit. Jaz sem pozimi sopotnik, ker imam šminko namest motorja.

Jutri se želiva malo zapeljat pa enostavno nimava ideje kje začet. V sredo sva prevozila Krim - sva iz LJ. Lepo lepo lepo bi nekoga od vas prosila, če se da kje dobit kakšen roadbook, magari na mejl, da se malo orientirava.

Konkretno za jutri je plan okolica LJ za par uric, kolikor bodo temperature dopuščale.

Vaših odgovorov bom zelo vesela, še posebej če bodo hitri :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela Strela na žalost vama ne bom mogel pomagat za lublanski konec,vendar mislim da sta izbrala rahlo neroden letni čas.Za dva na kravi je lahko že par metrov blata nerodna reč,mnoge lepe furce pa so zdaj vsaj deloma ledene ali snežne.Ponovi vprašanje enkrat spomladi...

Lepe in varne praznike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, mal sva neučakana. Ampak oni dan sva šla po makadamu in je bilo čist okej, skos nad nulo, vse super. Sva pa zašla na eno listje, tam pa ni bilo več okej. Zato pa sprašujem po makadamu! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, mal sva neučakana. Ampak oni dan sva šla po makadamu in je bilo čist okej, skos nad nulo, vse super. Sva pa zašla na eno listje, tam pa ni bilo več okej. Zato pa sprašujem po makadamu! :)

Menina planina je tut lepa opcija, zlasti v tem času. Lahko greš ali iz smeri černivca-šmiklavž-menina-češnjice v tuhinju ali obratno.

LP Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela Strela, poskusita Mokrc, Začneta lahko že pri "izhodu" z Iga (nasproti avtobusne postaje je odcep na desni) pa je potem vse do Krvave peči lep makadam (sicer je par variant, ampak nobena ni ravno slaba), od tam lahko nadaljujeta proti Sv Vidu (če se prav spomnim), enostavno sledita modro/belim oznakam za "evropsko peš pot".

Če imajo "turistične informacije" še zemljevide (Krošnjarska pot, Krpanova ipd.) so notri označene "uporabne poti" .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje in kaj si gledal. Ne navijam za italijane ampak država z (menda) največ proizvajalci moto opreme in ogromnim številom kupcev hudo konkurira Sloveniji.

Primerjava npr. kolenčnikov

http://www.bscenter....rbis_Impact_Evo

in

http://www.crosshop....5phpQQlinguaZIT

Na sejmu je vse še ceneje... ;)

Lp

Tako kot sem rekel.

Evo na tvojem primeru: BS ima 30% popusta pa pridejo kolenčniki 45,5€ v crosshopu pa 49 (s tem da so tudi tam v akciji-oferta) .

Sejem je "ponteroso" , "strokovnjak" ki je bil z nami (in ne dvomim v njegove kompetence) je opazil, da so "ugodni" edino stari izdelki (prejšnjih sezon) , par stvari ki so zanimale mene (pa sem se "napiflal" cene iz Louis-a) so bile dražje kot v Louis-u.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej Strela, jaz v tem primeru pregledujem satelitske posnetke in potem pobiram ven koordinate ključnih križišč, da me vodi pot v željeno smer.

Se na satelitskem posnetku vidi kaj je makadam in kaj asfalt. Tako si sestaviš lahko po cele dneve makadama.

Tule ti pošiljam koordinate enega takega našega dvodnevnega tripa na Kolpo in nazaj. Start iz LJ. 80% makadama!

Nekaj je malega je potrebno orientacije, dobre koordinacije in improvizacije.

Če bo kdo sledil tem pointom, naj seveda kaj poslika in reportira, bom zelo hvaležen.

Kdor bo sledil koordinatam, naj se izogne vojaški bazi v gozdu, na katero bo naletel nekje proti kolpi. Preskoči 2 chpointa vmes po asfaltu.

Mi smo ta trip odvozili 2 dveh dneh. Me zanima koliko časa bi porabil kdo drug.

Previdno da se uporabi pravi zapis koordinat, da ne bo štale.

Najbolj slikovit del je okoli Treh Luž in prva polovica drugega dne.

Adventure!!!

Voila:

Enduro Kolpa 2012

Koordinate za prvi dan:

(CPK=CheckPointKolpa)

CPK Škofljica 45 58 49,8 in 14 34 31,4 (start point)

CPK1 Mlokčev Laz 45 56 46.1 in 14 31 50,3

CPK2 Mokrec 45 53 42,9 in 14 31 18,5

CPK3 Kregane Laze 45 49 33,4 in 14 31 19,3

CPK4 Metulje 45 45 07,8 in 14 31 00,3

CPK5 Lovska koča Urška 45 42 12 ,0 in 14 32 13,9

CPK6 Matevljek 45 41 16,8 in 14 32 13,9

CPK6 impro do Matevljeka 45 41 22,8 in 14 33 35, 7

CPK7 Polževa ravan 45 38 38,7 in 14 37 07,9

CPK8 Tatinska Glava 45 37 29,6 in 14 37 22,6

CPK9 Stari kot do Kolovoza 45 37 02,7 in 14 38 18,0

CPK10 Trava 45 36 08,2 in 14 40 20,1

CPK11 Pri Treh Lužah 45 34 55,9 in 14 43 24,6

CPK12 Ravne 45 33 46,0 in 14 46 30,4

CPK13 Morava 45 32 58,7 in 14 51 07,9

CPK14 Ajbeljska Jama 45 32 16,7 in 14 52 06,8

CPK15 Muha Vas 45 32 14,2 in 14 55 26,2

CPK16 Laze KOLPAAA!!! 45 29 51,5 in 15 01 05,8

Koordinate za drugi dan

CPK21 Sinji Vrh 45 26 52,2 in 15 09 38,5

CPK22 Vašec 45 30 13,7 in 15 07 59,3

CPK23 Predgrad 45 30 08,1 in 15 03 29,1

CPK24 Spodnji Log 45 30 32,9 in 15 00 34,9

CPK25 Pokštajn 45 31 41,2 in 14 58 44,5

CPK26 Proti Štalcerji 45 33 11,6 in 14 54 50,2

CPK26 Novi Lazi 45 34 42,6 in 14 50 54,3

CPK 27 Peščenik 45 37 47,7 in 14 48 26,4

CPK28 Dolenje Livade 45 39 54,6 in 14 46 29,0

CPK29 Glažuta 45 40 15,3 in 14 41 18,6

CPK30 Travna Gora 45 44 08,4 in 14 38 39,6

CPK31 Zgornji Globel 45 45 27,6 in 14 36 37,4

CPK32 Kotel 45 47 08,1 in 14 33 11,8

CPK33 Naredi 45 49 08,0 in 14 33 36,1

CPK34 Predgozd 45 50 08,6 in 14 32 07,6

CPK34 Proti Turjaku 45 51 43,4 in 14 34 38,0

CPK Proti Želimljam 45 52 57,6 in 14 35 54,4

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot sem rekel.

Evo na tvojem primeru: BS ima 30% popusta pa pridejo kolenčniki 45,5€ v crosshopu pa 49 (s tem da so tudi tam v akciji-oferta) .

Sejem je "ponteroso" , "strokovnjak" ki je bil z nami (in ne dvomim v njegove kompetence) je opazil, da so "ugodni" edino stari izdelki (prejšnjih sezon) , par stvari ki so zanimale mene (pa sem se "napiflal" cene iz Louis-a) so bile dražje kot v Louis-u.

lp

Franc

V BS-u jih zadnjič niso več imeli ko sem kupoval škornje. So mi pa ponudili Thor Force Ilusion ščitnike, kar dobro narejeni in vsi jih zelo hvalijo ampak so se mi zdeli kar debeli za pod codura hlače. Imaš mogoče kakšno sliko od Acerbisovih ščitnikov, na netu ni nič pametnega da bi si lahko predstavljal kako debeli so, ker če so tanjši od Thorovih jih naročim prek spleta iz tujine.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko jih slikam (pa dam v ponedeljek gor slike) . Niso pa ravno debeli, kašnih 5 mm oblazinjenja in plastika.

Drugače pa debelina je bolj subjektivna zadeva, vzemi s seboj hlače, škornje, štumfe, gate in kar še paše skupaj in probaj, v trgovini imajo sigurno tudi kakšen motor (se vsedeš da vidiš, če te kje veže... ) . Vzemi si čas, kolenčniki niso nek hud denar, ampak če ti ne pašejo je vseeno škoda denarja.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem probaval Thor,pa so za en drek. Mene so preveč vezali vsepovsod, ne sme tišat, ker po dnevni vožnji mravljinci od slabe prekrvavitve niso dobordošli. Pa še predebeli so in če druugega ne, ti jih glače na kolenu (v voznem voložaju) tiščijo v koleno.

Če kak prodajalec pravi, da jih vsi hvalijo, še ni nujno da je kak lastnik dejansko tut zadovoljen z njimi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo kaj vozi, al ste bolj zapečkarji te dni? Js sem gor nataknil nove gume (zadaj Mefo Stone Master Haidenau, spredaj pa Michelin Desert,- super kombinacija) in sem se odpravil na božični test po tem vlažnem terenu.

Vmes končno našel dalj časa iskano dokaj težko dostopno pečino od kjer je razgled na levo na Trboveljski dimnik, na desno pa so za ovinkom Rimske Toplice. Prilimam lahko koordinate če kdo želi in da vidim, ali še kdo najde lokacijo od kjer sem naredu tole sliko:

-

panorama.jpg

Odlično je prav pršu ATV Can-Am z vitlom, da sva si sproti čistila pot z žago in vitlo, ker je blo podrtegadrevja precej zaradi nedavnega snegoloma.

V našem koncu je precej škode, tko da bomo še kar nekaj časa družbeno koristni in čistili gozdne poti, da bodo spet prevozne.

-

vitel.jpg

Kdo bo povedal kje je ta most?

-

most.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo kaj vozi, al ste bolj zapečkarji te dni? Js sem gor nataknil nove gume (zadaj Mefo Stone Master Haidenau, spredaj pa Michelin Desert,- super kombinacija) in sem se odpravil na božični test po tem vlažnem terenu.

Vmes končno našel dalj časa iskano dokaj težko dostopno pečino od kjer je razgled na levo na Trboveljski dimnik, na desno pa so za ovinkom Rimske Toplice. Prilimam lahko koordinate če kdo želi in da vidim, ali še kdo najde lokacijo od kjer sem naredu tole sliko:

-

panorama.jpg

Odlično je prav pršu ATV Can-Am z vitlom, da sva si sproti čistila pot z žago in vitlo, ker je blo podrtegadrevja precej zaradi nedavnega snegoloma.

V našem koncu je precej škode, tko da bomo še kar nekaj časa družbeno koristni in čistili gozdne poti, da bodo spet prevozne.

-

vitel.jpg

Kdo bo povedal kje je ta most?

-

most.jpg

Radeče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!