Skoči na vsebino

Oprema za delavnico/garažo


trojan69

Priporočene objave

Lepa, lepa... Kok si pa dal za njo če smem vprašat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa, lepa... Kok si pa dal za njo če smem vprašat?

Slabih 1700€, nimaš kaj zahteve po struženju so vedno večje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova pridobitev :whistle:, res super zadevca napram prejšni. Super namizna zadeva! :), služi zaenkrat več kot odlično, da se pa tudi narediti praktično vse kar moje potrebe nucajo, cez par let pa še kakšno stopnjo večja, da bomo lahk še kakšne diske brusili....

Po omarah se trudim imet vse čim bolj posortirano, da ko kaj rabim takoj vem kje je kaj, Zdaj ko je proizvodnja crash padov malo večja je tudi količina rosfrai vijakov malo večja :), treba met na zalogi, kakopak :D

:worship: noro. Zakon delavnica, pa še vse lepo posortiran :OK:. Je pa stružnica kr draga...naj se ti obrstuje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista stružnica ki je na desni je pa še stara, moja taprva :), se je mislim da v 7letih že ene 10x preplačala, predvsem je služila za modelarstvo, ta nova bo pa za vse :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak jaz pa prisegam na toletrance_25_naughty.gif

tako da v mesecu junij investicija v takle voziček( cena malenkost drazja kot unior) kvaliteta pa tu nekje

Nevem kolko misliš zapravit za to ampak v Tehimpexu imajo akcijo beta vozičkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moja delelavnica/občasna garaža potrebuje nova vrata. V mislih imam preprosta jeklena vrata, ki morajo biti predvsem varna (izgled nepomemben). Ima kdo kakšne načrte oz. je kdo to delal že sam? Kako težavna je izdelava takih vrat ter na kaj je potrebno biti pozoren. Z jeklenimi konstrukcijami pa nimam skoraj nič izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

če sem prav razumel so to le ena od mnogih garažnih vrat v garažni hiši - če bodo vsa vrata čist navadna, ena pa superdupervarnostna in jeklena, bo vsak sklepal da je tam notri nekaj kar se splača vzet ven ;) zato izgled JE pomemben, IMHO jih zakamuflraj v čim bolj navadna vrata

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se bi dalo nabavit mizo za motorje šraufat bol hoby izvedbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova stružnica je že nekaj časa in je že dala nekaj delovnih ur skozi, suuuuper je, zelo zadovoljen :)

Crash padi kar grejo v promet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se bi dalo nabavit mizo za motorje šraufat bol hoby izvedbe.

Mal poglej na Ebay-u .de (motorradhebebune) jaz sem si jo lani kupil za 190 €.Kupilo nas je 5 po tej ceni prevoz pa smo si razdelili in je še vsak plačal ca 40€. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej na Ebay-u .de (motorradhebebune) jaz sem si jo lani kupil za 190 €.Kupilo nas je 5 po tej ceni prevoz pa smo si razdelili in je še vsak plačal ca 40€. :whistle:

hvala, grem v akcijo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

ker se zima nevzdržno bliža, jst pa rabim nov projekt ter kompresor sem se odločil za izdelavo le tega. Kupu bom pokvarjen kompresor 100L tok da dobim posodo, pa še kake dele. Kupu glavo in elektromotor, priključke, varnostni ventil, tlačno stikalo, filtre itd. Ma kdo kak namig okol tega pojekta, je kdo naredil že kaj podobnega? Sem slišal da se da kompresorske glave kar z kakšnega starega avtobusa oz. traktorja snet?? Kaj pravite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompresor od busa ali tovornjaka je zelo zmogljiv, ampak rabi prisilno mazanje, če ne hitro umre. samostojni kompresorji od kakih traktorjev bi bili bolj uporabni. Za posodo pa lahko uporabiš tudi kak bojler, saj so narejeni za več kot 8bar, kolikor boš ti rabil.

enkrat sem pa imel en dvovaljni kompresor od ene hude velke zamrzovalne skrinje in se mi zdi kaj takega še najboljše.

verjetno se to spravljaš delat iz čistega užitka, ker drugače ni nobene računice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kake rablene dele je dobro kdaj pa kdaj pogledat na bolšji sejem. včasih imajo čuda stvari ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompresor od busa ali tovornjaka je zelo zmogljiv, ampak rabi prisilno mazanje, če ne hitro umre. samostojni kompresorji od kakih traktorjev bi bili bolj uporabni. Za posodo pa lahko uporabiš tudi kak bojler, saj so narejeni za več kot 8bar, kolikor boš ti rabil.

enkrat sem pa imel en dvovaljni kompresor od ene hude velke zamrzovalne skrinje in se mi zdi kaj takega še najboljše.

verjetno se to spravljaš delat iz čistega užitka, ker drugače ni nobene računice :D

Aha bom poskusu kje staknit od kakega traktorja-mal po dinosu prebrskal. Čeprov tud olno pumpo bi lahko montiral trance_19_hmm.gif bi blo vse skupi še bol fensy hehe. Drugač se pa dogovarjam za home made kompresor v okvari za 50 eur tolk da dobim posodo, jermenice, 3 fazni elektor motor je baje ok (če ni dost močen ga bom menjal), pa tlačno sikalo mora bit gor, priključki. Fuč je edino glava. Števce, filter za vodo ter za oljit zrak bom pa kupu na e-bayu

evo takle multi filter, števc mam v mislih :

http://cgi.ebay.co.uk/SMC-Style-Air-Regulator-Lubricator-Filter-1-4-Ports-/120624678909?pt=UK_Air_Tools_and_Compressors&hash=item1c15ca87fd

Če sem prov razumel ima tole filter za vodo, za mazanje zračnih orodij, regulator-števc, varnostni ventil-self relieving opressure for cylinders??

Drugač pa delam to bol iz zabave, pa da se še mal o kompresorjih naučim-vem da profitirov ne bom prov velik. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav un od traktorja ne vem koliko da od sebe, bolj malo verjetno. pa pol moraš še prave obrate kompresorja ujet, če se prepočasi vrti premalo fila, če pa prehitro pa spet nič ne fila ker membrane v glavi ne dohajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanima mam ti lahko pošljem skenirane strani iz učbenika ki ga rabim v šoli, notri so skoraj da vse vrste pnevmatskih enot in sestav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U ja to bi ti bil hvaležen. Maš moj mail na ZS.

LP

Dones so pa res kompresorji tako poceni, da se ga sigurno neizplača delat. :headbang:

Orodje diskont !

Cena ca 187€post-27744-075604700 1287252822_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih lahko tudi kaj rabljenega kupiš...

kaj takega, kar poganja dvanajstvaljni motor torpedo rijeka, 350kW moči... je blo to enih litrov na sekundo :)

resno...

kolega ima kompresor, ki kot glavno enoto uporablja blok motorja od NSU 1200. redno deluje že vrsto let.

pripravno grupo pač kupiš novo, enako regulator in rele.

dober naslov za ugoden nakup kompresorjev so tudi kakšni stečaji...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo imam namen izdelat sam, ker itak rabim en zimski projekt. Poleg tega sem pa naračunal da bom kar nekaj prišparal- ene 150 eur, 100 litrski kompresorji z 3Kw motorji so tam od 350 eur naprej. Hočem pa met močnejšo zadevo, da bom lahko uporabljal tudi pnevmatsko orodje.

zdej se dogovarjam za rabljen kompresor z pokvarjeno glavo-100L posoda, 3Kw trofazni motor, priključki itd-50eur

Glavo bom poskušal popravit obnovit ali pa bom kupil novo/rabljeno-tam okoli 50 - 70 eur

Instrumenti, filtri, oljenje - 30 eur e-bay

peskanje, barvanje posode motorja, glave ene 20-30eur

končna računica - ene 180 eur za 100L 3Kw kompresor + zabava pri izdelovanju

Slikca kompresorja, ki ga imam namen zrihtat:

post-20343-040408400 1287342102_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišlo do problema, motor je namreč 3fazni jaz imam pa v garaži enofazno napetost. Če bi bil kdo za menjavo oz nakup motorja 3f-3Kw. Hitro!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ga lahko predelaš na enofaznega, ampak zgubiš nekaj moči. ti bo kak štromar tuki gor razložu točno kako pa kaj :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!