Skoči na vsebino

Oprema za delavnico/garažo


trojan69

Priporočene objave

Ja vem-ampak kolikor mi je bilo rečeno bi z predelavo izgubil kar nekaj moči tko da je brezveze. Bom rajš poiskal kak drug kompresor, ampak kolikor sem gledal imajo koraj vsi z 100L posodo in seveda posledično večjo glavo 3fazne motorje. Zato se bom mogoč zadovoljil z 50L posodo in po možnosti 2-ma glavama za večji pretok. Uporabljal bi namreč rad tudi kaka pnevmatska orodja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volumen ti ne pomaga kej dost brez dobrega pretoka. ker pol nekaj časa delaš, pol pa čakaš da se nazaj nafila :D

če boš recimo kaj barval, se mi zdi kar dost pomembno da je nek konstanten tlak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nova stružnica je že nekaj časa in je že dala nekaj delovnih ur skozi, suuuuper je, zelo zadovoljen :)

Kako se pa kej obnese tale rezkar? Kakšne površine lahko obdeluješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zgleda precej mini varjanta, kolkor mam js izkušenj s kompresorji, in imam jih kar precej, nebi kupoval kot je 150L. (govorim za velikost posode)

Drgač pa - vijačni rula, sam so pa kar dragi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda precej mini varjanta, kolkor mam js izkušenj s kompresorji, in imam jih kar precej, nebi kupoval kot je 150L. (govorim za velikost posode)

Drgač pa - vijačni rula, sam so pa kar dragi :whistle:

50L posoda, 2cilindrski oljno mazan 300L efektivnega pretoka, 2,2KW. - specifikacije :) kr močen za tok majhno stvar se mi zdi. Večji bi bil boljši vem.. Ampak je fora v tem, ker nimam 3fazne napetosti se pravi lahko uporabljam samo tam do 2,2KW... Mam pa tud manjšo krizo z prostorom..tko da 150L odpade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volumen ti ne pomaga kej dost brez dobrega pretoka. ker pol nekaj časa delaš, pol pa čakaš da se nazaj nafila :D

če boš recimo kaj barval, se mi zdi kar dost pomembno da je nek konstanten tlak

za barvanje rabiš manj kot 4 bare, to pa obvlada skoraj vsak kompresor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50L posoda, 2cilindrski oljno mazan 300L efektivnega pretoka, 2,2KW. - specifikacije :) kr močen za tok majhno stvar se mi zdi. Večji bi bil boljši vem.. Ampak je fora v tem, ker nimam 3fazne napetosti se pravi lahko uporabljam samo tam do 2,2KW... Mam pa tud manjšo krizo z prostorom..tko da 150L odpade...

še en drugi hec je...... 50l v2 je zelo zmogljiv vendar dela z velikimi obrati ( elektromotor je direktno vezan na bate), posledično večja temperatura in zato več kondenzata. Enofazni 100l pa ima prenos z jermenom in dela počasneje. Imel sem oba in oba z lahkoto polnita dovolj za HVLP pištolo, ne bo ti treba čakat kompresor vendar avto bi pa težko pobarval, se pa sigurno da. Če si lahko privoščiš kupi 100l enofaznega (obstaja, samo naj ti pogledajo v katalog)bo ti bolj dolgo delal (načeloma :)), tišji je in pa enkrat večji - torej boš delal enkrat dalje z pnev. orodjem ( namesto 15s boš sedaj 30 :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hvala vsem za odgovore-sploh Orcosu-zelo lepo napisano

Stvar je taka, da sem kupu prej omenjenega 50L 2 batnega znižanega na 160 eur, ker je pomoje dobra kupčija. Dela zelo dobro-brusilko komot uporabljam je pa res kar glasen in se dost pogosto vklaplja. Ampak za moje potrebe je zaenkrat več kot dovolj. Ko bom pa širu delavnico ga bom pa itak menjal za kakega 200+ L trofaznega :).

Zdej pa rabim še pištolo za barvat. Za šprickit imam eno slabšo z 2.0 dizo, za bazo pa lak bi pa rad nekaj mal boljšega (pa spet ne profesionalnega, ker barvam bol malo).

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš v večini barval motorje si nabavi no-name HVLP mini-jet, ki sicer ponavadi pride z 0.8 šobo ampak se splača dokupit 1.0 ( ebay.de jih je malo morje in ni ne vem kakšen denar). Če je ne boš "vlagal" v nitro in ne boš zategoval navoje kot norc ti bo držala še pa še. In da se tudi z tem vredu polakirat, ne rabiš Sate, vsaj na začetku ne. Imam malo in veliko Sato pa še vedno dostikrat v roko vzamem staro zjahano pištolo, ki sem jo kupil za 17eur na ebayu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tista iz slovenske strani se še mi najbolj dopade, še posebej če imajo šobe različnih velikosti na zalogi. Če boš delal z vodnimi bazami je važno da je igla in šoba inox, kar pa mislim, da so sedaj že vse. Predlagal bi ti tudi mini filter ki se našraufa na pištolo, jaz uporabljam devilbissovega in je bomba, pobere še zadnji kondenz ki nastane v cevi. Filter za kompresorjem pa je itak obvezen

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem poklical za ono zadnjo ker me je zanimalo še nekaj drugega in imajo 1.1 šobo in je 10eur

Potem bom verjetno kupil kar to + šobo.

Sem gledal tudi to. Je sicer večja ima pa še nekaj šob in pribora.... http://www.bolha.com/pnevmatski-stroji-orodja/hvlp-pistola-za-barvanje-oglas1273794452

Za špric kit bo pa pomoje dobra ena, ki sem jo dobu v setu z še parimi stvarmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bom verjetno kupil kar to + šobo.

Sem gledal tudi to. Je sicer večja ima pa še nekaj šob in pribora.... http://www.bolha.com/pnevmatski-stroji-orodja/hvlp-pistola-za-barvanje-oglas1273794452

Za špric kit bo pa pomoje dobra ena, ki sem jo dobu v setu z še parimi stvarmi.

Ta na bolhi je velika, za dele motorja je mala boljša izbira, vsaj meni. Za špric kit je pa tak, tudi jaz imam eno boj navadno z 1,7 - ampak boljše kot ga naneseš - manj imaš potem brušenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pomoje bo tudi meni laže delati z manjšo. Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče, ampak mora bit konstanten tlak, to je bistvo

saj pa imaš "ventil", naštelaš 3 bare, pa je skoz 3 bare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Je pred ´polaganjem´samorazlivne izravnalne mase dobro star beton premazat z kakšno emulzijo? Na kaj je potrebno biti pozoren pri tem delu? Čez maso pride 2 komponentni epoksidni premaz Herpelin 114.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pred ´polaganjem´samorazlivne izravnalne mase dobro star beton premazat z kakšno emulzijo? Na kaj je potrebno biti pozoren pri tem delu? Čez maso pride 2 komponentni epoksidni premaz Herpelin 114.

Jaz mislim da ja, še posebej če je stari beton bolj porozen in bi preveč "popil". Jaz sem namazal z emulzijo za vezavo stari-novi beton redčeno 1:1. Za epoksi ni nobene panike v kolikor je izravnalna masa poplnoma suha ko se dela. Problem ti zna edino nastat, če ni dobre hidroizolacije, saj z epoksijem zapreš in vlaga ne more izhlapevat iz betona. Potem gre rada na stene. Nisem pa jaz neki stručko za to, mogoče se najde kakšen zidar-biker, ki bo točno povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala. Bom pred izravnalno premazal še z emulzijo Kar se tega epoksija tiče piše da je paroprepusten, tako da ni problema z vlago. Še ena zadeva-prej je bil na tleh položen laminat in je po nekaterih delih še mal nekaj ostakov lepila (večino sem že spravil dol) je problem če grem z maso čez oz. z čim bi dokončno odstranil lepilo? Sem poskušal ročno z dratpiršno ter z fleksarco+dratpiršna ampak se je to več kot 40 let staro lepilo tako zažrlo v beton da ne gre stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A je kdo kupoval polotovo orodje? Tale kufer me mika.

Kovček

Zanima me, a je to vredno cekinov al je za enkratno uporabo? Jasno mi je, da to ni Hazet, al pa Usag, Beta. Ampak če je škatla polna sranja, je raj nebi kupil. Če ma kdo kake izkušnje. . hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo kupoval polotovo orodje? Tale kufer me mika.

Kovček

Zanima me, a je to vredno cekinov al je za enkratno uporabo? Jasno mi je, da to ni Hazet, al pa Usag, Beta. Ampak če je škatla polna sranja, je raj nebi kupil. Če ma kdo kake izkušnje. . hvala.

Evo:

http://www.motorradonline.de/de/zubehoer/sonstiges/produkttest-guenstiger-werkzeug-koffer/286102?seite=4

"enooki med slepimi" je komentar :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole : Moja povezava od Luisa...... čeprav se mi zdi to vse nekam zelo poceni če bi šel to

kupit posebaj bi bilo to precej dražje..... no vsaj po mojem občutku!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!