Skoči na vsebino

Zaloga vode na potovanju, Camel bag...


marcc

Priporočene objave

Hi,

lep pozdrav vsem.Imam eno vprašanje.Kako se reče tem rezervoarjem na hrbtu motorista ki ima notri sok,vodo,....In kje ga lahko v sloveniji kupim.Zaenkrat še ga pri nas nisem zasledil.

Izgleda nekakšn majhen rezervoar ki je pritrjen na naramnice.Cevko za piti poteka po naramnici.

Ali mogoče kdo pozna to zadevo.

Hvala za pomoč.

Lep pozdrav Marcel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Reče se tej zadevi Cammel back ali neki podobnega v tej smeri, po slovensko pa čutara nahrbtnik. Na bolhi jih je kar nekaj, vendar so bolj mišljene za kolesarje, pohodnike,... Ima pa Yamaha eno lepo, katero mislim tudi sam kupit. Imaš jo na tem linku: čutara.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznamm zadevo

je dobra za off roade vozače, ki se vozijo neprastano najmanj 2-3 h

ko si nonstop prešvican in rabiš nadomestilo

moje mnjenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam par komadov.Lahko so bolj ekonomik (ala Lidl) ali pa bolj profi (vojska).Dosti jih rabijo kolesarji(MTB) ali pa motoristi (predvsem enduro)še posebno če šopaš kmje in se ustavljaš poleti bolj poredko.Imaš tudi varijante z toplotno izolacijo, grejo pa tja do 3 litre.Po možnosti kupi iz posebne gume kjer se ne zaredijo (pre)hitro alge.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zanima me, kakšne rešitve koristite, poleg klasičnega prekladanja plastenk po prtljagi.

 

V pasji vročini, ko je dehidracija večja namreč poraba vode hitro preseže tisto plastenko ali dve, ki jo imaš v torbi.

 

Ciljam na razne camelbake ipd. vendar cel nahrbtnik nositi samo zaradi vode najbrž ni smiselno. Obstaja kaj bolj preprostega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 litrski balon v tanktorbi.

Misliš balon, kot tisti plastični v katerem je tudi voda pakirana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja črpalke, trgovine, gostilne, naravni vrelci............

Mal se je treba "znajdt"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda? ...pa motor?...saj niste resni... Na bencinski spiješ pločevinko pira, 3 mrzle piksne pa v mini hladilno torbo... če na uro spiješ eno, bo še glih lepo hladn na naslednjih  postankih pijan pa tut ne boš ker se alko glih lepo "sproti" odvaja... pol si pa spet na tankšteli... No... tak mi prakticiramo, pa smo še vsi živi, celi, in brez "pik".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot ti je svetoval že Blackaces, poišči kak naravni vrelec pa bo... :kva2:

Res ja. Bajalice zavzamejo znatno manj prostora kot katerakoli druga priprava... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam, ali v dvoje??

 

Če si sam, na zaden zic (pred Top-Case) namesti 5 litrsko termo"embalažo". Tako jo lahko tudi pokriješ pred vročino. Vanjo lahko zjutraj nasuješ nekaj leda.... kar pa ni najbolj priporočljivo. Bolje je "okolju" prijazna tekočina... Sploh pa za želodec. - V vročih predelih pij čaj!! Ne švicaš in ne vzbuja žeje.

Jaz sem to davno tega takšno zadevo uporabljal po avstralskih puščavah in se je zelo obneslo.

 

Ena od zasilnih variant je tudi, da (če so pogoji) z mokro cunjo oviješ embalažo v kateri imaš vodo. Postaviti jo moraš na senčno stran, katero ti "veter" prijetno hladi ("puščavski hladilnik") Ponavadi je proble, ker vode ni...

 

Je pa še ena varianta;

"Od gostilne do gostilne!"

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Hervisu imaš ponavadi simpatične 1.5 literske alu-kantice. Napolnjene zložiš v kovček ali zapneš zadaj na zic. Ko si žejen je tudi topla ali mlačna voda OK. Druga alternativa je pivo v obcestni gostilni ali voda v obcestnem grabnu.

Čimmanj kompliciraj in čimveč vozi!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš balon, kot tisti plastični v katerem je tudi voda pakirana?

ja, sam drugacne oblike in velikosti. Mal poglej v ksni trgovini z alpinisticno opremo za baloni ki se dajo v nahrbtnik.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo je lepo napisal. Pazi na elektrolite!

Poleg vode za cel dan vzami še kakšen litrski sok.

 

Puščavski hladilnik (Moto rider) je odličen, samo ti nebo pomagal če imaš plastenke v kufru, zunaj pa je nad 40 C v senci.

 

 

Najenostavnejše je vzeti dve veliki plastenki vode in en liter soka ter jih zbasati v top case.

 

Pred leti sem v hudi vročini (okoli 40C v puščavi) ostal brez vode. Bilo je zelo hudo. Tako da od takrat take velike neumnosti ne bom več naredil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda? ...pa motor?...saj niste resni... Na bencinski spiješ pločevinko pira, 3 mrzle piksne pa v mini hladilno torbo... če na uro spiješ eno, bo še glih lepo hladn na naslednjih  postankih pijan pa tut ne boš ker se alko glih lepo "sproti" odvaja... pol si pa spet na tankšteli... No... tak mi prakticiramo, pa smo še vsi živi, celi, in brez "pik".

WTF?

ti to resno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pri vseh ostalih stroških (bencin, gume, oprema, itd.), pijača v gostilni ali pa iz bencinske črpalke, trgovine, itd., res tak problem? osebno ne vidim razloga, zakaj bi si delal preglavice (prostor, embalaža, temperatura) s prevažanjem večje količine vode s seboj (dobro, vzameš pol litrsko plastenko za vsak slučaj).... razen pri podvigih stran od civilizacije

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tako malo priročno camelbag,ki gre na hrbet v enduro obleko,če želiš ti jo slikam in prlimam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!