Skoči na vsebino

Zaloga vode na potovanju, Camel bag...


marcc

Priporočene objave

komot tebi ... :lol:

drugače pa zgleda da se posvečate vsemu ostalemu na cesti kot pa vožnji ... tud prou če vam je to namen ..

Sej mora to počet, če ma pa bemflna, nooo... Če se bi začel posvečat vožnji, bi kmal ugotovil, da se fura s hemeroidwagnom in bi se usedel ob cesto in zjokal :lol1:

back on topic:

 

Kaj pa je narobe s čisto navadno termosko, katero imaš v kufru? Hladno pijačo natočiš not in NAUTE VERJEL, ostane hladna. Sploh pa: Pajkulja ima prav; 250-300km ne morete prefurat brez ustavljanja? Pa, ajde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zasledil sem par postov sarkazma ciničnosti :grrr fantje povedal sem samo moje osebno mnenje in nobenemu ne vsiljujem svoje volje.

Moj kamelja grba izgleda takole in jo lahko uporabiš kot mali nemoteč nahrbtnik na oblekah(motorističnih)ki nimajo pripravljenega žepa za njo...

DSC03948.JPG

DSC03949.JPG

in takole zgleda na obleki ki nima možnosti vgradnje....

DSC03953.JPG

takole pa zgleda na obleki ki ima pripravljen žep in vodilo v notranjost obleke in v čelado...

DSC03950.JPG

DSC03951.JPG

DSC03952.JPG

In Ciciban ti si sam požvižgavej,kakor želiš.

RSa zakaj nimaš kvalitetnejše obleke ne vem tudi jaz in po pravic me sploh ne briga :closedeyes: polnim ga pa iz steklenic ali plastenk in embalažo odvržem v za to namenjen smetnjak. Iz pip pa malce dlje od OMW ne reskiram,Črni kal se že ne upam :grrr

Urkoman iz koga pa misliš da je camelbak ,mogoče iz diamantov :P a si vidu mogoče že steklen camelbak kje B)

 

Pa ni malo neumno to nosit v civilizaciji? kjer je vode na pretek.

 

Sicer pa, ko spiješ to bakterijsko zmes preko cuclja, moraš tudi vodo doliti a ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj šele vidim da se pogovarjamo o vožnji po Sloveniji do 200km daleč, ker drugače ne vem kako bi v Sahari ali Gobiju ali Dasht el Lutu zdržal s pol litra vode?!Jaz sem je namreč spil po 15 litrov na dan pa še to je bolj premalo kot dovolj.

@ Kmet 2: Nimaš ti slučajno narobe jakne za propelermoped?? :grim No ,saj vem da maš pravega tudi(orandža)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam "Source" se odpre cel zgornji del in s pranjem ni težav (moraš pa biti dosleden) in iz nekih "predsodkov" ga uporabljam izkjučno za vodo.

Po 2 letih uporabe nima "ne vonja ne okusa" .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse modrovalce in modrovalke,camelbacka ne uporabljam do Vikija pa nazaj ampak ga imam namenjenega za potovanja oz fure daljše od 400km ko želim čim prej pridet od točke a do točke b.

Camelback je higijenski tolk kokr je njegov lastnik.....!!

Na kakšni vroči puščavski cesti pa pride prav,da se ne rabiš ustavljat na +40 glih za vsak požirek in odpirat kovček....itd...seveda pa imaš na taki furi dodatno zalogo vode in se ne zanašaš na ta litrček iz grbe a ne Bambi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komot tebi ... :lol:

drugače pa zgleda da se posvečate vsemu ostalemu na cesti kot pa vožnji ... tud prou če vam je to namen ..

Pa kaj si tečen sam seb,tema ni o varnosti v prometu in camelback ne vpliva na motnje med vožnjo prav nič ,če ga znaš pravilno uporabljat seveda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mora to počet, če ma pa bemflna, nooo... Če se bi začel posvečat vožnji, bi kmal ugotovil, da se fura s hemeroidwagnom in bi se usedel ob cesto in zjokal :lol1:

back on topic:

 

Kaj pa je narobe s čisto navadno termosko, katero imaš v kufru? Hladno pijačo natočiš not in NAUTE VERJEL, ostane hladna. Sploh pa: Pajkulja ima prav; 250-300km ne morete prefurat brez ustavljanja? Pa, ajde...

Ko bi se oglasil nekdo ki ima zanesljiv motor(vsaj statistično)ne bi komentiral,ampak oglašaš se ti z uno škatlo,sej ti pa res imaš problem z vodo,sploh kam jo dat,saj moreš imet dva kovčka sam za orodje pa dele :lol1: sej na tvojem mestu bi tud jaz preusmerjal pozornost na druge :P  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je narobe s čisto navadno termosko, katero imaš v kufru? Hladno pijačo natočiš not in NAUTE VERJEL, ostane hladna. Sploh pa: Pajkulja ima prav; 250-300km ne morete prefurat brez ustavljanja? Pa, ajde...

S termosko je narobe edino to, da je v kufru (in zavzema relativno veliko prostora).

Kakor se že komu zdi "meh" preseravanje, je pri 45°C hudo koristna stvar, vsak postanek pomeni konec "zračenja" in pregrevanje (pa ne motorja, ta je na takih temperaturah tako ali tako na meji "kuhanja" ) . Par minut na soncu brez vode je dovolj (saj meni je bilo) , da enostavno pregoriš (vrtoglavica in ostala "scena") , na srečo je bila črpalka (s hladno vodo, poleg bencina) dovolj blizu in potem se, dokler ni zmanjkalo vode v mehu, nisem ustavljal.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse modrovalce in modrovalke,camelbacka ne uporabljam do Vikija pa nazaj ampak ga imam namenjenega za potovanja oz fure daljše od 400km ko želim čim prej pridet od točke a do točke b.

Camelback je higijenski tolk kokr je njegov lastnik.....!!

Na kakšni vroči puščavski cesti pa pride prav,da se ne rabiš ustavljat na +40 glih za vsak požirek in odpirat kovček....itd...seveda pa imaš na taki furi dodatno zalogo vode in se ne zanašaš na ta litrček iz grbe a ne Bambi...

 

Kdaj si bil nazadnje  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na osnovno vprašanje:

 

Čim več, tem bolj! :yes:

Pa ne v deževju. :nono:

ne pa ne :ninja:  pij ko si žejen.... sem zaradi tega "čim več" dve uri trpela ob cesti da me mine slabost, zaradi preveč pitja vode iz izvira .... nikol več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od izvira.

Treba pit "po malem" in večkrat, ker ko si enkrat žejen, rehidracija traja nekaj časa.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pa ne :ninja:  pij ko si žejen.... sem zaradi tega "čim več" dve uri trpela ob cesti da me mine slabost, zaradi preveč pitja vode iz izvira .... nikol več

 

A je bila bakteriološka?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za brezskrbno pitje vode iz razno raznih virov.....preverjeno deluje tudi na precej kritičnih lokacijah..... http://www.istraw.co.uk/

 

Čeprav pretiravati spet ne gre.....sem srečeval folk ki je v hribih ob tisoč potočkih z odlično vodo kupoval in s sabo tovoril flaširano vodo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj si bil nazadnje  :ninja:

Nazadnje še nisem bil :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............sem srečeval folk ki je v hribih ob tisoč potočkih z odlično vodo kupoval in s sabo tovoril flaširano vodo.....

 

Marketing = marketing!!

Tud' trgovci mor'jo 'žvet!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodo imam ali kupim. tankstela ali ostarija se vedno najde. tudi kak izvir sem ze ponucal.

pa ene tabletke s seboj vlacim. nacl in fitamincki, baje. tako pise na skatli. eno, dve in pol litra (ali po zeji) vode. zame deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda :P loh pa greva skup probat, sam da te tvoja s ketne spusti :whistle:

 N'č bat. Sem se že utrgu!! :O :yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamel bak mi pride v poštev samo pri hardenduru. in notri dajem samo čisto vodo, še tako se hitro zaserje. drugače pa je tisti patent od rsa-ja z flašo ok.  ko kamel baka ne uporabljam, je v hladilni skrinji- se tiste bakterije ne razvijejo, spljoh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamel bak mi pride v poštev samo pri hardenduru. in notri dajem samo čisto vodo, še tako se hitro zaserje. drugače pa je tisti patent od rsa-ja z flašo ok.  ko kamel baka ne uporabljam, je v hladilni skrinji- se tiste bakterije ne razvijejo, spljoh. 

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra ideja za camelbak - v skrinjo!

 

Drgač pa ga js po uporabi dobro operem in dam notr šeflo, da se lufta in ne sprime in se potem lahko posuši.

Kot je že en opisu - če naenkrat zvrneš liter vode enkrat na 200-300 km, gre tričetrt v scalnino, rehidracija je pa bolj slaba, ker nima dosti časa. Za daljše fure, predvsem poleti, je konstantno nacejanje fajn stvar.

Ni pa za kafe rejserje, se strinjam ja. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!