Skoči na vsebino

Zaloga vode na potovanju, Camel bag...


marcc

Priporočene objave

Sam, ali v dvoje??

Vedno v dvoje, zato je tudi poraba dosti večja in trenutno potrebujeva za normalno delovanje v vročini tri 1,5L plastenke v tanktorbi. Mislim, da je rešitev s Camelbakom ali podobnimi alpinističnimi pripravami super. Plus tega da lahko piješ med vožnjo...

Jaz imam tako malo priročno camelbag,ki gre na hrbet v enduro obleko,če želiš ti jo slikam in prlimam :)

Kako pa je z udobnostjo, te kaj moti na hrbtu po daljšem času?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Camelbag (ali nekaj primerljivega) je verjetno kar najboljša rešitev, tudi sam sem dolgo kombiniral z raznimi plastenkami in podobnim, ampak je "camelback" precej bolj udobna zadeva, med vožnjo je ( v začetku) malo moteč, ampak ko se ga enkrat navadiš...

Po mojih izkušnjah je zaželjeno da ima 2l prostornine (da lahko zliješ vanj 1,5l plastenko) . Če ga ne rabiš pa ga "stlačiš" v prtljago. Za vožnjo v kakšni hudi vročini "obvezna oprema" , drugače se moraš neprestano ustavljati in ko se ustaviš "zakuhaš" .

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ustavljanje odgovarja in na vsakih 100km moram straching vaje izvajat, kamele na hrbtu ne bom potreboval, dokler bo moja hrbtenica u kur..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno v dvoje, zato je tudi poraba dosti večja in trenutno potrebujeva za normalno delovanje v vročini tri 1,5L plastenke v tanktorbi. Mislim, da je rešitev s Camelbakom ali podobnimi alpinističnimi pripravami super. Plus tega da lahko piješ med vožnjo...

Kako pa je z udobnostjo, te kaj moti na hrbtu po daljšem času?

Me ne moti nič,imam enduro obleko Rallye3 na kateri imam pripravljeno na hrbtni strani za Camelback in to za ščitnikom hrbtenice,tako da sploh ne čutim nič,oz. nič me ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno v dvoje, zato je tudi poraba dosti večja in trenutno potrebujeva za normalno delovanje v vročini tri 1,5L plastenke v tanktorbi. Mislim, da je rešitev s Camelbakom ali podobnimi alpinističnimi pripravami super. Plus tega da lahko piješ med vožnjo...

Kako pa je z udobnostjo, te kaj moti na hrbtu po daljšem času?

ja..med vožnjo pit je ena bolj varnih variant...  a čevape tudi spečeš po poti da nisi lačen ko se ustaviš? :OK:

 

nč ga ne mot ...on ma samo nick kmet...drgač je kamelček... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..med vožnjo pit je ena bolj varnih variant...  a čevape tudi spečeš po poti da nisi lačen ko se ustaviš? :OK:

 

nč ga ne mot ...on ma samo nick kmet...drgač je kamelček... :P

Koristna objava. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koristna objava. Hvala.

ni panike ... sem strasten kadilec pa ne kadim med vožnjo ... pa telefoniram tudi ne ... tako da če rabiš še kak nasvet o varni vožnji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno v dvoje, zato je tudi poraba dosti večja in trenutno potrebujeva za normalno delovanje v vročini tri 1,5L plastenke v tanktorbi. Mislim, da je rešitev s Camelbakom ali podobnimi alpinističnimi pripravami super. Plus tega da lahko piješ med vožnjo...

Kako pa je z udobnostjo, te kaj moti na hrbtu po daljšem času?

Enak problem je bil včasih pri nama, zmeraj sem mogel še tri flaše vode nekam stlačit. Pa to je kar teža, skoraj 5 kg. Že par let pa moja uporablja camelbak in je super, 2 litra vode notri pa med vožnjo (tudi celodnevno) jo nič ne moti, ne zaradi teže in ne velikosti. Pa med vožnjo lahko pije. Eno ali pa dve flaši pa potem že nekam dam, ko je v njih manj vode pa že sproti stiskam zrak ven, da manj prostora zasede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..med vožnjo pit je ena bolj varnih variant... 

Cevko vtaknit v usta, je pa res hudo nevarno opravilo (skoraj tako kot dvigniti vizir ali odpret zračnike) .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastenko v kufr pa gas......

 

Ko sva ga z RRR-jem po pesku žgala sva tiste plastenke na zic z pajkom in gurtno pripela pa je bil mir.......po moje manj kompliciraš boljše je.

 

Camelbacki in ostale zadeve pa bolj prav pridejo za kakšne daljše off road ture za asfaltna potovanja je samo ena šara več.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike ... sem strasten kadilec pa ne kadim med vožnjo ... pa telefoniram tudi ne ... tako da če rabiš še kak nasvet o varni vožnji...

Pa ti si svetnik O:-) dej,dej thumpi ne tupi,tok kot ti je že predhodnik povedu,res je nevarno met cevkico 2cm pred usti in sam jezik stegnit pa piješ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastenko v kufr pa gas......

 

Ko sva ga z RRR-jem po pesku žgala sva tiste plastenke na zic z pajkom in gurtno pripela pa je bil mir.......po moje manj kompliciraš boljše je.

 

Camelbacki in ostale zadeve pa bolj prav pridejo za kakšne daljše off road ture za asfaltna potovanja je samo ena šara več.

Pa zakaj bi na potovanje sabo v kufrih vlačil plastenke če lahko prostor uporabim za kaj pametnejšega,sploh pa imajo kvalitetnejše enduro obleke na hrbtu prostor za camelback,zato se mi zdi večja šara plastenke,da o ekologiji sploh nobene ne rečem.

Res ne vidim tukaj nobenega kompliciranja,sploh pa odvečne šare,se mi zdi plastenka večja šara kot camelback ki ga spet lepo napolniš brez da ga odvržeš (ekologija pa to).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z ekologijo imas vsekakor prav, ne vem pa iz kakega materijala je camelback.

Sam ne pijem veckrat iz plastenke, ki se pajca cele dneve na vrocini, to je res garbic od pvcja, verjetno pise iz kakega materiala je zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj bi na potovanje sabo v kufrih vlačil plastenke če lahko prostor uporabim za kaj pametnejšega,sploh pa imajo kvalitetnejše enduro obleke na hrbtu prostor za camelback,zato se mi zdi večja šara plastenke,da o ekologiji sploh nobene ne rečem.

Žal nimamo vsi kvalitentnejših oblek, zakaj ne vem...

Je pa mogoče uprabiti v ta namen, lažji pohodno-kolesarski nahrbtnik, v katerega daš camelback.

Vendar osebno prakticiram le pri solo vožnji.

 

 

Res ne vidim tukaj nobenega kompliciranja,sploh pa odvečne šare,se mi zdi plastenka večja šara kot camelback ki ga spet lepo napolniš brez da ga odvržeš (ekologija pa to).

Od kje pa ti napolniš camelback, doma pipa, drugje, malce dalje od OMV-a, PETROL-a...

 

Sam camelback je lepa pogruntavščina, vendar potrebuje precej časa za vzdrževanje higijene.

Osebno uporabljam samo del za pitje, napajanje, katerega privijem na standardne 0.5l, 1.5l..., plastenke.

22-97-home.jpg

http://sourceoutdoor.com/product.php?id_product=22

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste Sigg alu flaše so kar fajn. Pa metin čaj mi je OK. Pa vsake tolko kakšen un šumeč tablet...  Včasih se malo požvižgam na ekologijo in raje kupujem plastenke. Škoda dopust preživet na školjki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš lahek nosilec kolesarskega bidona in ga z vezicam pritrdiš na dosegljivo mesto, da lahko piješ med vožnjo če imaš dvižno čelado

 

 

 

Kemel bek pa potem za odvajanje uporabiš, da ti ni treba ustavljat če te prime

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zasledil sem par postov sarkazma ciničnosti :grrr fantje povedal sem samo moje osebno mnenje in nobenemu ne vsiljujem svoje volje.

Moj kamelja grba izgleda takole in jo lahko uporabiš kot mali nemoteč nahrbtnik na oblekah(motorističnih)ki nimajo pripravljenega žepa za njo...

DSC03948.JPG

DSC03949.JPG

in takole zgleda na obleki ki nima možnosti vgradnje....

DSC03953.JPG

takole pa zgleda na obleki ki ima pripravljen žep in vodilo v notranjost obleke in v čelado...

DSC03950.JPG

DSC03951.JPG

DSC03952.JPG

In Ciciban ti si sam požvižgavej,kakor želiš.

RSa zakaj nimaš kvalitetnejše obleke ne vem tudi jaz in po pravic me sploh ne briga :closedeyes: polnim ga pa iz steklenic ali plastenk in embalažo odvržem v za to namenjen smetnjak. Iz pip pa malce dlje od OMW ne reskiram,Črni kal se že ne upam :grrr

Urkoman iz koga pa misliš da je camelbak ,mogoče iz diamantov :P a si vidu mogoče že steklen camelbak kje B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plastenke so iz PET in ne pvc.

kmet, cist resno, kako se to cisti? a vedno samo vodo tankas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plastenke so iz PET in ne pvc.

kmet, cist resno, kako se to cisti? a vedno samo vodo tankas?

Jp samo vodo in ko jo ne rabim jo dobro posušim ker drugače je plesen tu in lohk vse sam zabrišeš,če pogledaš ima tudi zelo velik pokrovček skozi katerega umiješ in obrišeš notranjost tud če bi pil kakšen sok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2: Fajn izgleda tale tvoja kamelca. Sem razmišljal v tej smeri ampak ni dovolj prostora za kamelo in želvo pod kombinezonom. Moj komentar ni bil mišljen sarkastično. Napisal sem samo, da čeprav doma vedno pijem vodo iz pipe tega ne počnem vedno na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam daste pa pol kantico benza če ne morte zdržat od ene do druge pumpe brez pijače ? :O al pa če tisto pollitrško flaško utakneš nekam al je vsa ostala krama ki je v kufru bolj pomembna kot pijača? sem pa že rajš brez gat k brez placa za pijačo :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..med vožnjo pit je ena bolj varnih variant...  a čevape tudi spečeš po poti da nisi lačen ko se ustaviš? :OK:

 

nč ga ne mot ...on ma samo nick kmet...drgač je kamelček... :P

 

 

Pa ti si svetnik O:-) dej,dej thumpi ne tupi,tok kot ti je že predhodnik povedu,res je nevarno met cevkico 2cm pred usti in sam jezik stegnit pa piješ :)

 

komot tebi ... :lol:

drugače pa zgleda da se posvečate vsemu ostalemu na cesti kot pa vožnji ... tud prou če vam je to namen ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!