Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

pajkica, ne bluzi... s to isto osebno sem že bil na Kosovu b.p.. Na vseh drugih mejah ni bilo problemov. Pizdarij pa ne delam na meji, imam preveč izkušenj za kaj takega.

Pač se malo maščujejo za tistega premiera, ma ko ga šljivi.

 

Danilo, tu ja.... Malo mi je žal le za tisto AC iz Prizrena, ostalo vse poznam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš še kaj dol hodu jo moreš obvezno probat, ker je res noro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga morem prvo iz kamere spljoh dol vzet, pol pa še montirung :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, na Kosovo me niso spustili (na meji je bilo treba obrnit).

Zatrdili so da ne zato, ker smo jim Slovenci čopili premiera Haradinaja ampak da zato, ker naše osebne brez telemtrijskega čipa niso veljavne za prehod meje. S pasošem pa je šlo čez (kdor ga je pač imel s sabo - jaz ne).

Veliko se zaradi tega nisem sekiral - na Kosovu sem bil že 2x.

Tuki si preber zakaj te niso spustil z osebno.

 

S strani AMZS:

Osebni dokumenti za vstop v državo

•potni list  do 90 dni*

*Od decembra 2013 lahko državljani EU na Kosovo vstopijo tudi z veljavno biometrično osebno izkaznico. Slovenska osebna izkaznica ni biometrična, zato lahko slovenski državljani na Kosovo potujemo le s potnim listom!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je po zakonu res tako, prej nisem vedel, ker sem samo z osebno že prehajal kosovsko mejo.

 

Danilo se bo spomnil, da so malo za nami prišli na mejo še štirje Slovenci in so tudi njih zavrnili. Vsi so povedali, da so z osebnimi v prejšnjih letih že prestopali. Torej, kdor ima željo po RK, bo moral le zaradi njih vlačiti še potni list s sabo (in tako paziti še na eno stvar, da jo ne izgubi ali mu je kje ne ukradejo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je po zakonu res tako, prej nisem vedel, ker sem samo z osebno že prehajal kosovsko mejo.

 

Danilo se bo spomnil, da so malo za nami prišli na mejo še štirje Slovenci in so tudi njih zavrnili. Vsi so povedali, da so z osebnimi v prejšnjih letih že prestopali. Torej, kdor ima željo po RK, bo moral le zaradi njih vlačiti še potni list s sabo (in tako paziti še na eno stvar, da jo ne izgubi ali mu je kje ne ukradejo).

 

Jaz prav zaradi možnosti izgube dokumenta nosim oba (osebno in potni list) na različnih mestih (enega pri sebi, drugi v kovčku). Lažje dvojno nosit, kot pa preko veleposlaništva delat nove dokumente za povratek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, vedno se da na isto stvar gledat iz večih koncev :)

Zato pa imamo partizane pa domobrance in vsak ima svoj prav.

 

Jaz dvojno ne nosim s seboj, vedno pa nastavim rezervne ključe (od zdaj naprej bom tudi pasoš, dobra ideja) nekam doma in svojim rečem, da mi bodo poslali z DHL v najbližji kraj, če slučajno originale izgubim. Pa še nisem izgubil, morda ravno zato, ker Murphy vse ve...

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja.... mene pa niso zavrnili :D hvala amzs za apdejtane podatke non stop.....pa tko mal je treba da ne izpadeš bedak

 

in ne mešajte politike z odredbami, zakoni.... ????

 

vsi ki mislite da je to zaradi nekega tipa, ste si sami krivi. na kosovu živa duša tega ne omenja....

 

 

sami si delate probleme :)

 

sicer pa sory za off topic.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica ne bluzi , bil sem sigurno 5x na kosovu ,vcasih  samo tranzit ,  vedno samo z osebno , nikoli niso komplicirali zaradi osebne  , ravno zdaj , ne govori , po vec letih se oni ravno zdaj spomnijo na potni list , verjamem , da ne delajo problemov ce imas potni list , vendar so postali pikolovski prav zaradi tega dogodka ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica ne bluzi , bil sem sigurno 5x na kosovu ,vcasih  samo tranzit ,  vedno samo z osebno , nikoli niso komplicirali zaradi osebne  , ravno zdaj , ne govori , po vec letih se oni ravno zdaj spomnijo na potni list , verjamem , da ne delajo problemov ce imas potni list , vendar so postali pikolovski prav zaradi tega dogodka ...

ojoj.... to mi deli

 

če piše POTNI LIST, potem je potni list, ampak ne, tipično za slovenceljne, oni hočjo svoja pravila.

 

i'm out, v temo črna gora pač tole ne paše

 

gavno da jaz nosim potni list sabo in da se s takimi političnimi bedarjami ne obremenjujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je spremno besedilo od en teden stare osebne izkaznice . . . 

 

 

post-478-0-25680300-1435917525_thumb.jpg

 

 

 

Skratka . . . Drkal so zato, ker pac lahko.   :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, od te njihove drkarije mi je šlo še najbolj na živce to, ker smo še 15 minut čakali, da je izpolnil nek formular, zakaj nas je zavrnil. Ako češ da se žališ...

 

Tebi pajkica pa priporočam, da zamenjaš državljanstvo, pa ne boš imela več problemov s slovenceljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica ne bluzi , bil sem sigurno 5x na kosovu ,vcasih  samo tranzit ,  vedno samo z osebno , nikoli niso komplicirali zaradi osebne  , ravno zdaj , ne govori , po vec letih se oni ravno zdaj spomnijo na potni list , verjamem , da ne delajo problemov ce imas potni list , vendar so postali pikolovski prav zaradi tega dogodka ...

Kaj pa če ti bluziš. Preber moj post eno stran nazaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če ti bluziš. Preber moj post eno stran nazaj.

oprosti , nic ne bluzim , do sedaj , vsaj 5x sem sel na kosovo z osebno izkaznico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti , nic ne bluzim , do sedaj , vsaj 5x sem sel na kosovo z osebno izkaznico ...

oprosti, včasih nismo niti osebne rabli ..... pa če si bil vsaj 5x ( a to je 6x?) pol bi moral vedeti kako se pride tja a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti, včasih nismo niti osebne rabli ..... pa če si bil vsaj 5x ( a to je 6x?) pol bi moral vedeti kako se pride tja a ne?

pajkica , oprosti mi smo SLOVENCELJNI , ti si verjetni na ičič , koncal sem s crno goro

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tebi pajkica pa priporočam, da zamenjaš državljanstvo, pa ne boš imela več problemov s slovenceljni.

tebi pa da se izobraziš in ugotoviš kaj je to slovencelj in koliko ima to veze z državljanstvom...

tvoj odgovor je tipičen za slovenceljna : nerazgledan, ozko misleč oz. omejen in neskončno nevoščljiv  .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetlana Makarovič:

 

Da so slovenceljni poniževalni izraz za Slovence …

Zakaj poniževalni? Slovencelj je beseda za butastega Slovenca, nič drugega, saj to je čisto jasno. Tipično je, da se butelj ne more imeti za butlja, ker sploh ne ve, kaj to pomeni, ker je pač butelj, tega ne ve, in torej je slovencelj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam povsod pasoš s sabo, ker osebne nimam.

1. Vprašanje: a sm zato bolj pametn od drugih?

2. A mi to daje pravico da se delam večvrednega?

 

 

hm, le kaj bi rekla Svetlana? No kaj je rekla Snježana na meji vem, "sledeči" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetlana Makarovič:

 

Da so slovenceljni poniževalni izraz za Slovence …

Zakaj poniževalni? Slovencelj je beseda za butastega Slovenca, nič drugega, saj to je čisto jasno. Tipično je, da se butelj ne more imeti za butlja, ker sploh ne ve, kaj to pomeni, ker je pač butelj, tega ne ve, in torej je slovencelj. 

Eh, Svetlana... čudaška ženščina, zadrta feministka, ki živi sama s tropom mačk daleč od ljudi v hiši v gozdu.. Ko pa pride med njih, pa kritizira vse in vsakokar. Ni ravno neka referenca, na katero bi se lahko skliceval glede ocenjevanja karakterja ljudi. Podobno kot recimo pajkica: tečka, z vsemi skregana. :)

Ji pa priznam (Svetlani) da je napisala nekaj odličnih otroških knjig. Ampak tudi Vitan Mal jih je, pa...

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No pa se oglašam po končanem dopustu :)

 

 

Naredila sva 2300km relacija  - Domžale - pag - budva - žabljak - sutjeska - sarajevo - mostar - zadar - domžale :) in pa seveda še kak km umes ;).

Edina slaba lastnost je bila, da sva prvi dan ko sva prišla na plažo "zgubila" denarnico, ključe in vodo :) Zgubila mislim ukradli so naju, no kolega. Potem sva čakala 2 dni, da pridejo rezervni ključi iz Slovenije, da sva lahko nadeljevala pot. V Budvi me ne vidijo več. Nič posebnega edina dobra stran so ženske pa še to je 60% rusinj. Najboljše je bilo v Žabljaku, kjer sva sla na zipline za 10eu, 150m visoko. Kopanje v reki Tari in reševanje koze iz Tare. Ceste so odlične, hrana je dobra, cene so nizke. Sarajevo nič posebnega, malo preveč sem pričakoval od čevapov na baščaršiji. Mostar še zmeram kot, da bi bila vojna 5 let nazaj ne pa 20, ampak zelo simpatično mesto. Aja pa kazni so taprave... kolega so namerili 110kmh na 80... kazen? 20eu :) Slik imam velik ampak nisem na svojem računalniku :P Tako, da enkrat ko bom imel čas jih bom prilepil.

 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!