Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Audi A4 1.8, 8.5-9.5 l/100 km

zamenjal ga je

C3, 1.4 HDI (90KM) 5.2 l/100 km

drugače pa še

Suzuki Jimny 1.3 bencinar 80KM , 8.5+ (z vklopjenim samo zadnjim pogonom)

Sharan VR6, povprečje 13 l/100 km (min 11)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Civic HB 96 1,4 ...min 5,7.. povprečno 6,2 - 6,7

Honda Stream 1,7 VTEC povprečno od 7,8 do 8,2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

moj saralija letnik 1987 5litrov :worship: :whistle:

Popravljeno . Popravil janih
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf IV 1,9 TDI 81kw=110KM (dodan čip 140KM) poraba 6,5l/100km, grda vožnja 7,0l/100km

sem pa v naslednji dilemi, čedalje bolj razmišljam o tankanju kurilca

a kdo ve koliko znaša kazen? (500,00€)

na 1L privarčuješ 0,337€ 500,00€ je 1.484L to je 34 rezervarjev(44L/na rezervar-cca)

(v slabem letu pokrita kazen če je 500,00€, seveda da te ne ustavijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino ludi k jih poznam tanka kurilca-fora je v tem da te morjo ustavit cariniki, pa opravit pregled-morš imet že kar srečo da jih najdeš :whistle: Tko da če nimaš kakšnih moralnih zadržkov pri goljufanju države...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no to se ponavad dela pr traktorjih pa jih smešno mal preverjo.....tko da moznosti zanemarljivo majhne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daihatsu Charade TS L91 1.0 bencinar 6 l/100km, pri mešani vožnji (50%mestne, 50% izven), pa ga prav nič ne šparam

Honda Transalp XL 600 V letnik 96, 5 l/100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf IV 1,9 TDI 81kw=110KM (dodan čip 140KM) poraba 6,5l/100km, grda vožnja 7,0l/100km

sem pa v naslednji dilemi, čedalje bolj razmišljam o tankanju kurilca

a kdo ve koliko znaša kazen? (500,00€)

na 1L privarčuješ 0,337€ 500,00€ je 1.484L to je 34 rezervarjev(44L/na rezervar-cca)

(v slabem letu pokrita kazen če je 500,00€, seveda da te ne ustavijo)

kurilca lahko tud točiš al kaj???

prvič slišm dejte mal razložit... a to kj škoduje motorju??? kako pa te dobijo če tenkaš kurilce? kje se to vidi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ful ni pametn

sej a si kdaj vidu kako se kakim novim avtom kadi črno vn iz avspuha

no ta človk je mel kurilca

100% škoduje motorju

zato ne deli tega

soledinčan priporoča :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nove dizlaše ne vem, vem pa da pri starejših je blo potrebno edino dize mal prej menjat, drugega ne.

Dobijo te pa na 100 načinov lahko. Včasih so gledali barvo, pa so pogruntal snov, ki je rdečilo razbarvala. Sedaj imajo sonde za v auspuh in zaznajo tudi če si že petkrat tankal pravo nafto, da je med nafto majhen % kurilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nove dizlaše ne vem, vem pa da pri starejših je blo potrebno edino dize mal prej menjat, drugega ne.

Dobijo te pa na 100 načinov lahko. Včasih so gledali barvo, pa so pogruntal snov, ki je rdečilo razbarvala. Sedaj imajo sonde za v auspuh in zaznajo tudi če si že petkrat tankal pravo nafto, da je med nafto majhen % kurilca.

a ne ne ..še vedno je potrebno vzet vzorec, ker razlike med kurilnim in dieslom ni razen v dodani barvi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kurilca lahko tud točiš al kaj???

prvič slišm dejte mal razložit... a to kj škoduje motorju??? kako pa te dobijo če tenkaš kurilce? kje se to vidi?

Golf II + kurilc = klasika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf II + kurilc = klasika

Preverjeno in deluje BP. Glih včer natoču 3 kante v Goldija 2 :D :worship:

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne ne ..še vedno je potrebno vzet vzorec, ker razlike med kurilnim in dieslom ni razen v dodani barvi :naughty:

Na sreco se nisem bil prica kontrole, a mi logika poravi, da ce je nekaj v gorivu mora nekam it (tudi barvilo in dodatki za zaznavo) in kam drugam kot v auspuh.

Ce bi gledali le barvo se jo da kemicno razbarvat, ali pa narest lazni tank, kjer imas pravo nafto.

Ne vem pa ce obstaja snov, ki ti nevtralizira barvilo in vse kar dodajo kurilcu, tako da se tega ne da zaznat tudi v izpuhu. Bi bilo pa to fajn imet, samo dvomim da obstaja, cene bi to ze kaksni tovornjakarji uporabljal.

Tudi je razlika med kurilcem in nafto, kurilc ima manj snovi ki slizijo za mazanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sreco se nisem bil prica kontrole, a mi logika poravi, da ce je nekaj v gorivu mora nekam it (tudi barvilo in dodatki za zaznavo) in kam drugam kot v auspuh.

Ce bi gledali le barvo se jo da kemicno razbarvat, ali pa narest lazni tank, kjer imas pravo nafto.

Ne vem pa ce obstaja snov, ki ti nevtralizira barvilo in vse kar dodajo kurilcu, tako da se tega ne da zaznat tudi v izpuhu. Bi bilo pa to fajn imet, samo dvomim da obstaja, cene bi to ze kaksni tovornjakarji uporabljal.

Tudi je razlika med kurilcem in nafto, kurilc ima manj snovi ki slizijo za mazanje.

Razlika je samo v dodani barvi, ker pa jo je na celo cisterno menda 2dcl, potem tole ne vpliva kej dost. Mi je brat povedal, ki zlije barvo v cisterno nafte ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, tako mi je blo recen, ker naj bi danes to barvali ze prej, vsasih so pa to poceli kar pri polnenju cisterne. Fotr je pa svoje cajte presraufal precej masin in mi to o mazanju povedal kot izkusnjo. Pa sej konc koncev je pa lahko tudi razlika, kot je razlika med Petrol nafto in kako drugo (OMV, Agip,..) Lahko pa da se motim, kar tudi ni nemogoce.

A bi se dalo kaj tega barvila dobit za "raziskave" nevtralizacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMV in Petrol filata na isti rafineriji na istih priključkih. Brat vozi...

Tudi barvo sam vlije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!