Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Se vam zdi normalo, da ima Škoda Fabia 1.2 povprečno porabo skoraj 10l??? :blink:

še to: mogoče kdo ve koliko porabi safrane 2.2 ?

Za fabio bi čist verjel. Te mašine nimajo dosti navora in ves čas rabijo več obratov kot pa malo močnejše mašine. 1.2 in 1.4 bencinarji so požrešne mašine, še posebej če je avto malo težji. To ti bo v vsakem avtomobilskem testu pisalo.

Safrana pa pomojem težko pod 10 litrov spraviš, razen relacijska vožnja pa skoz na 2500 obratov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A res ko daš čip u motor se poraba zmanjša....čene škoda favorit okoli 7l in yaris okoli 6l //// 100km

To so neke pravljice, ki pa jim jaz ne verjamem :grrr

Poleg tega so še druge "posledice" čip tuninga: povečana poraba olja, pregrevanje motorja...

Sej ne da sem proti čipom, ampak zadeva mora bit res strokovno narejena (ne v vsaki garaži...), pa še vedno je treba mal pazit, kako se voziš - da ni non stop gas do konca. En znanec je dal v Espace-a 2.2 Dci, pa mu je začel žret olje kot nor. Je vse skupaj takoj vrgel ven...

Kot rečeno, pa je ponudba (dobrih in zanič) čipov ogromna... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so neke pravljice, ki pa jim jaz ne verjamem :grrr

Poleg tega so še druge "posledice" čip tuninga: povečana poraba olja, pregrevanje motorja...

Sej ne da sem proti čipom, ampak zadeva mora bit res strokovno narejena (ne v vsaki garaži...), pa še vedno je treba mal pazit, kako se voziš - da ni non stop gas do konca. En znanec je dal v Espace-a 2.2 Dci, pa mu je začel žret olje kot nor. Je vse skupaj takoj vrgel ven...

Kot rečeno, pa je ponudba (dobrih in zanič) čipov ogromna... :wacko:

Tut jst nism vrjel dokler nisem vidu. Na AR 166 3.0 je serijsko 226hp. Vgrajen je biu čip ki naj bi povečal moč okoli 25hp. Poraba se je zmanjšala približno za mal več k pol litra (ni velik neki pa je), nikol pa nisem zasledu da bi kej več olja požru avto al pa da bi se kej pregrevu. Res pa da je blo vgrajen na pooblaščenem servisu, pa še to sam zarad tega ker se je original čip neki pokvaru. Aja poraba pri 160km/h na tempomatu znaša po računalniku 11.1 L/100km :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Astra 2.0 DTI na morje in nazaj ( zaviti ovinki - gume cvilile, avtocesta 130-170, klima malo on, malo off) 5.7 litra

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot 206 CC 1.6 16V relacija Ljubljana-Stara Baška in nazaj, prevoženih ca. 400km poraba 6,4l pri zelo dinamični vožnji....klima skozi na on razen ob odprti strehi...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Passat 1.9 TDI (130KM), relacijska od 4,8 do 6,0 l/100km (odvisno od teže noge...), mestna od 7,8 do 9,5 l/100km (odvisno a grem sam do službe al tud mal po mestu) :whistle:

Vsekakor boljše v primerjavi z bivšim Cliom (1.2 16V)... :wub: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Renault megane 1.9DCI, l.2001

minimalna poraba 5,3l/100, maksimalna dosežena 5,9l/100, kar je za 75kW zelo ok, če ga primerjam z prejšnjim 1.4, ki mi je porabil okrog 7,2l.

p.s, 5.3-5.9, je poraba, ki sem jo zabeležil pozimi, poleti, klima, brez nje, zimske, letne gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pony kolo, cca 2 litra.

govora je o avtih in ne cirkularkah :evilgrin:

clio 1.5dci 80KM 4-4.2l/100km

Popravljeno . Popravil fossil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VW touran 1.9 TDI

3.9 najnižja trenutno :P

drgač pa 5-5.5

(to je verzija s 6 prestavami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Megane 1997 bencinar 1.6 66kw nekje 6,3-6,8l/100km malo z klimo malo brez, predvsem je odvisno od teže noge :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov rekord sem podrl z Nissan Micro 1.0, 40kw in sicer ne vem TOČNO kakšna je bla poraba ampak vseeno - od doma sem šel v stanju ko je bil kazalec čist čist na minimumu in po tankal za 17,7 evra. Nardil sem 417km in domov priso z občutno več bencina kot pred tankanjem (po kazalcu sodeč). Torej, če bi porabil VES bencin bi bla poraba 4,2l/100km tak pa računam da je bla max. 4 oz. še nekaj manj. Tega avta na menjam za nič na svetu in ga bom mel dokler ne crkne :worship: , kvečjemu še kakega zraven ko bo potreba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf 2 dizel-5l/100km +-0,5l Tut ne menjam dokler n3e crkne, ko bo pa crknu pa nardit generalko in naslednjim 200kkm naproti(upoam samo, da sem mi kakšen kreten ne zabije vanj na parkplacu, da mi ga plaz iz strehze ne pomečka ali pa da se ne zaletim v sosedovo škarpo ob 3h ponoči) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bmw 318i e46 (Tanko sm na OMW avtocesta KP-LJ... slikano je bilo po 117km nekje pred NM)

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!