Skoči na vsebino

Nakup motorja (125cc)


mlikeb

Priporočene objave

300 kilometrou na dan s tem motorjem neboš v nobenem žiulenju naredu ;)

+ ... mah miljon plusov. skratka vse kar ni minus

+motor se super znajde na kašni gokard pisti ala Raceland, najboljše komponente dostopne v masivni serijski proizvodnji ( ok nakladam ), vodljivost, sama moč glede na težo in kubikažo, zelo agresivna mašina ( vsaj za mene plus )

-...poraba, servisni intervali, vprašljiva dobava in cena delov (mislm pa da je SMmotocenter kar uredu in nebi smelo bit problema ), nepraktičnost in tekmovalna nastrojenost, cena novega motorja!, TM motorji so znani, da rabijo obrate. Pri kakšnem 2 takt to ni problem pri kšnem 4 takt se pa potem zaplete! Gre za dirkalne motorje s homologacijo. Uporaba za vsakdan ... ne :)

KTM EXC 125 ( six days ti na cest takaltak neboš rabu, ker gre za hitreje snemljiva kolesa, drugačno sprednje vzmetenje, prirejen sedež ( tist listek lahk daš noter ), drugačne plastike, tu pa tam kšn izpuh boljši ... skratka ... tisto kar rabiš za ENDURO in ne za supermoto ).

Motor pride .... 6500€ nov ... pa za supermoto komplet novi boš odštel še sigurno 1500€. 8000€ za 125cc motor? Čez 1 leto bo vreden lih ena 4k€ ::) Podobne lastnosti kot TM. ( TM Black Dream in navadn pa mislm da je enako kot pri KTM navadn pa Six Days samo da je tist pač supermoto in so razlike vidne na cesti pri sixdays pa pač samo na terenu )

Zdj pa .... kupiš Husqvarno SM 125 ... po možnosti rabljeno za kakšne 3500€, daš gor še 1000€ ... in maš raketo :) Ravnotako iztržiš ven tudi do 40 konjev ( membrane, izpuh, rave (???), večji vplinjač, nižja glava, bla bla bla )

Bolj kot je podobna TMu in KTMu ... manj je primerna vsakdanji uporabi.

Če denar ni problem ... kupi Husaberga FS 650 al pa Aprilio SXV 550 ... sei kazen za izpit je sam 250€ če takoj plačaš :))

tok od mene ... drugače pa ... imel sem Hondo HM 125 ( najmočnejša 125cc raketa 42.5 konjev izmerejeno s strani proizvajlca ) ... motor je bil več časa na servisnem stojalu ( filter od kamiona :D ) kot na cesti :) Sam se je pa vsaka sekunda splačala xD <3

haval za te informacije, samo sedaj sem samo še bolj zmeden in res ne vem kaj nej kupim .

pa motorji z več kot 125ccm ne pridejo upoštev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haval za te informacije, samo sedaj sem samo še bolj zmeden in res ne vem kaj nej kupim .

pa motorji z več kot 125ccm ne pridejo upoštev

Husqvarna SM 125, športen izpuh in večji vplinjač. Pa bo :) Al pa Aprilia SX 125 pa spet športn izpuh in večji vplinjač ( pa RAVE ventil )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haval za te informacije, samo sedaj sem samo še bolj zmeden in res ne vem kaj nej kupim .

pa motorji z več kot 125ccm ne pridejo upoštev

Ma vzemi TM-ja ali pa KTM-ja pa je. Saj praviš, da denar ni problem. Itak ni nobenega podobnega v Sloveniji, bomo vsaj lahko malo videli kako pa kaj je s tem motorjem. Po moje če ga boš lepo vzdrževal bo čisto normalno delal. Lepo ga boš vsak teden malo pregledal, pa se boš vsaj še kaj naučil. Stvar je v tem, če motorja ne misliš vzdrževat in malo mirkat, ti lahko tudi Husqvarna ali Aprilia crkne(ribne). Jaz imam sicer Husqvarno in je zelo uredu motoroček za začetnika. Lepo vodljiv, dobre bremze, samo še odblokiram ga in to je to. Čez čas bom pa sigurno zamenjal za kaj močnejšega.

Če pa imaš denar pa da ti je Tm ušeč pa ga le nabavi. Boš imel največjo raketo v Sloveniji, in ti bojo usi fouš. Nekateri so ti že zdej (:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vzemi TM-ja ali pa KTM-ja pa je. Saj praviš, da denar ni problem. Itak ni nobenega podobnega v Sloveniji, bomo vsaj lahko malo videli kako pa kaj je s tem motorjem. Po moje če ga boš lepo vzdrževal bo čisto normalno delal. Lepo ga boš vsak teden malo pregledal, pa se boš vsaj še kaj naučil. Stvar je v tem, če motorja ne misliš vzdrževat in malo mirkat, ti lahko tudi Husqvarna ali Aprilia crkne(ribne). Jaz imam sicer Husqvarno in je zelo uredu motoroček za začetnika. Lepo vodljiv, dobre bremze, samo še odblokiram ga in to je to. Čez čas bom pa sigurno zamenjal za kaj močnejšega.

Če pa imaš denar pa da ti je Tm ušeč pa ga le nabavi. Boš imel največjo raketo v Sloveniji, in ti bojo usi fouš. Nekateri so ti že zdej (:

Ja ja sej sem že odločen za tmja , pa denar ni problem ne ;)

sam a vi mogoče veste ce se bi dalo po naročilu nardit akrpaoviča za 2t čerapu kot jz neki vem nevem pa čist dobr se ne da če se pa da nima takega učinka ali pač ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja sej sem že odločen za tmja , pa denar ni problem ne ;)

sam a vi mogoče veste ce se bi dalo po naročilu nardit akrpaoviča za 2t čerapu kot jz neki vem nevem pa čist dobr se ne da če se pa da nima takega učinka ali pač ne ?

Za denar ti bodo naredili kar hočeš. Najbolje da kar v fabriko pokličeš in izveš iz prve roke. Drugače pa je edini serijski Akrapovič 2takt za modele EXC (125, 200, 250... ) KTM. Cena tega je pri generalnem uvozniku 746€ (dušilec+resonanca). Pomoje bi se tudi slednjega AKrapoviča, z malo modofikacijami, dalo namontirati na TM-ja. Po drugi strani imaš pa veliko različnih izpuhov, ki so narejeni za TM in ni vedno nujno, da je Akrapovič najboljši izpuh za vsak motor. (Akrapovič je novinec v 2takt izpuhih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za denar ti bodo naredili kar hočeš. Najbolje da kar v fabriko pokličeš in izveš iz prve roke. Drugače pa je edini serijski Akrapovič 2takt za modele EXC (125, 200, 250... ) KTM. Cena tega je pri generalnem uvozniku 746€ (dušilec+resonanca). Pomoje bi se tudi slednjega AKrapoviča, z malo modofikacijami, dalo namontirati na TM-ja. Po drugi strani imaš pa veliko različnih izpuhov, ki so narejeni za TM in ni vedno nujno, da je Akrapovič najboljši izpuh za vsak motor. (Akrapovič je novinec v 2takt izpuhih).

Ja denar res ni tok problem , sam sem prašau in za TMja ne delajo in niti po naročilu nebojo sem prašau u fabriki akpraovič , tko da misliš da kakšen privatnik bi mi naredu ??

Keri so pa kej dobri nprimr za TM-ja b.d ?

A ta ktm je dober ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za denar ti bodo naredili kar hočeš. Najbolje da kar v fabriko pokličeš in izveš iz prve roke. Drugače pa je edini serijski Akrapovič 2takt za modele EXC (125, 200, 250... ) KTM. Cena tega je pri generalnem uvozniku 746€ (dušilec+resonanca). Pomoje bi se tudi slednjega AKrapoviča, z malo modofikacijami, dalo namontirati na TM-ja. Po drugi strani imaš pa veliko različnih izpuhov, ki so narejeni za TM in ni vedno nujno, da je Akrapovič najboljši izpuh za vsak motor. (Akrapovič je novinec v 2takt izpuhih).

TM ima gor že serijsko HGSja tak da brezveze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja denar res ni tok problem , sam sem prašau in za TMja ne delajo in niti po naročilu nebojo sem prašau u fabriki akpraovič , tko da misliš da kakšen privatnik bi mi naredu ??

Keri so pa kej dobri nprimr za TM-ja b.d ?

A ta ktm je dober ?

Bo očka plaču?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300 kilometrou na dan s tem motorjem neboš v nobenem žiulenju naredu ;)

+ ... mah miljon plusov. skratka vse kar ni minus

+motor se super znajde na kašni gokard pisti ala Raceland, najboljše komponente dostopne v masivni serijski proizvodnji ( ok nakladam ), vodljivost, sama moč glede na težo in kubikažo, zelo agresivna mašina ( vsaj za mene plus )

-...poraba, servisni intervali, vprašljiva dobava in cena delov (mislm pa da je SMmotocenter kar uredu in nebi smelo bit problema ), nepraktičnost in tekmovalna nastrojenost, cena novega motorja!, TM motorji so znani, da rabijo obrate. Pri kakšnem 2 takt to ni problem pri kšnem 4 takt se pa potem zaplete! Gre za dirkalne motorje s homologacijo. Uporaba za vsakdan ... ne :)

KTM EXC 125 ( six days ti na cest takaltak neboš rabu, ker gre za hitreje snemljiva kolesa, drugačno sprednje vzmetenje, prirejen sedež ( tist listek lahk daš noter ), drugačne plastike, tu pa tam kšn izpuh boljši ... skratka ... tisto kar rabiš za ENDURO in ne za supermoto ).

Motor pride .... 6500€ nov ... pa za supermoto komplet novi boš odštel še sigurno 1500€. 8000€ za 125cc motor? Čez 1 leto bo vreden lih ena 4k€ ::) Podobne lastnosti kot TM. ( TM Black Dream in navadn pa mislm da je enako kot pri KTM navadn pa Six Days samo da je tist pač supermoto in so razlike vidne na cesti pri sixdays pa pač samo na terenu )

Zdj pa .... kupiš Husqvarno SM 125 ... po možnosti rabljeno za kakšne 3500€, daš gor še 1000€ ... in maš raketo :) Ravnotako iztržiš ven tudi do 40 konjev ( membrane, izpuh, rave (???), večji vplinjač, nižja glava, bla bla bla )

Bolj kot je podobna TMu in KTMu ... manj je primerna vsakdanji uporabi.

Če denar ni problem ... kupi Husaberga FS 650 al pa Aprilio SXV 550 ... sei kazen za izpit je sam 250€ če takoj plačaš :))

tok od mene ... drugače pa ... imel sem Hondo HM 125 ( najmočnejša 125cc raketa 42.5 konjev izmerejeno s strani proizvajlca ) ... motor je bil več časa na servisnem stojalu ( filter od kamiona :D ) kot na cesti :) Sam se je pa vsaka sekunda splačala xD <3

Maš izkušnje s SMmotocentrom? lej pri njemu je tako kar dobiš tudi pri ostalih ponudnikih ima izredno ugodno,kar pa ne dobiš pri ostalih ponudnikih in to velja za TM-a nabije cene u 3pm,sploh pa dele "rihta" zelo dolgo sploh kar uvaža iz Italije in pri nekaterih stvareh nateguje in nateguje in no koncu izveš da jih sploh ne more dobit al pa kaj podobnega pri drugih ti pa spet dobi kose v 1 tednu razumeš? Hočem povedat da če misliš že met TM-a pa če si kolkor tolk blizu It oz.trsta se zapelji tja ker ne morš verjet kok majo tam cenej vse nasploh pa v trstu je sigurno 2-3 trgovince sam za TM-e če ne več.Drgač pa ti ga priporočam in ne riba nič bolj kot drugi 125 crosi, boš pač delau generalne kot pri krosu, ker če bi tolk ribalo ga ne bi melo "polovico" 17 letnih italijanov

Honda...nevem kaj si delu z njo, od uporabnika pipan laufa brez karkoli...,prvo je menjal obročke pa naredil 70/80ur in se od takrat fural na polno vsako nedeljo 2 rezervarja,pa še med tednom 1 al pa 2,zdj je naredu generalno in spet motor teče brez ga tikat. Tko da če znaš z mašino delat mislim da tud navite 125 niso problem, to je pa samo moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ budacki

na dan bom naredu max 1 urco. Če imaš motor za vsakdanjo uporabo mašina ni tok obremenjena in se po mojem mnenju obraba ni tok velika kot če voziš po pisti in tekmuješ.

@ Kvasko

Ne svoj denar dolgoletna šparanja . xD

@ janstyle

Ja do trsta imam niti 10 mint tko da mi ni res teško skočit v trst .Samo problem je ker ne poznam trgovin v Trstu, prav tako serviserjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol. isti si kot budacki...ma ne mi prodajat da si si res našparal 7 jurjev nooo :) kaj si podhranjen?? hodiš bos okol?

men je tud foter kupu pa kaj... me je naj sram zarad tega loly

če so ti to tvoji prihranki si šparaj raj še 2 leti pa nabavi nekaj vrednega tega denarja, ker to je luxus in brezveze metanja tistih 3-4 jurje več zarad 5-8 konjev.

...me rahlo spominja na penzionista s ferrariijem...

aja...pa kup tisto kar je tebi všeč, ne tvojim kolegom evilgrin.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol. isti si kot budacki...ma ne mi prodajat da si si res našparal 7 jurjev nooo :) kaj si podhranjen?? hodiš bos okol?

men je tud foter kupu pa kaj... me je naj sram zarad tega loly

če so ti to tvoji prihranki si šparaj raj še 2 leti pa nabavi nekaj vrednega tega denarja, ker to je luxus in brezveze metanja tistih 3-4 jurje več zarad 5-8 konjev.

...me rahlo spominja na penzionista s ferrariijem...

aja...pa kup tisto kar je tebi všeč, ne tvojim kolegom evilgrin.gif

Se podpišem pod tole :D

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš izkušnje s SMmotocentrom?

Ja imam :D In ravno s TMom. ( EN 450 ). ;)

Tak je VSAK serviser. Če bi na to gledal, potem bi vsi hodili v tujino dele kupovat :P

Ma na tisti Hondi če ni bil celo cilinder menjan ;)

Praviš, da neznam z motorjih delat? xD

@ budacki

na dan bom naredu max 1 urco. Če imaš motor za vsakdanjo uporabo mašina ni tok obremenjena in se po mojem mnenju obraba ni tok velika kot če voziš po pisti in tekmuješ.

Kakšna obraba? Na pisti se menja na 10 ur :D xD ( nekateri pa kar po vsaki tekmi ) 100 ur je za normalno uporabo.

lol. isti si kot budacki...

Jst sm našparau zdj 500€ za opremo :surrender: :naughty: KOMEJ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol. isti si kot budacki...ma ne mi prodajat da si si res našparal 7 jurjev nooo :) kaj si podhranjen?? hodiš bos okol?

men je tud foter kupu pa kaj... me je naj sram zarad tega loly

če so ti to tvoji prihranki si šparaj raj še 2 leti pa nabavi nekaj vrednega tega denarja, ker to je luxus in brezveze metanja tistih 3-4 jurje več zarad 5-8 konjev.

...me rahlo spominja na penzionista s ferrariijem...

aja...pa kup tisto kar je tebi všeč, ne tvojim kolegom evilgrin.gif

No lepo da ti je fotr dau 4600 al 4800€ za motor, meni bi reku zasluži si ga,pa sm pol tud delal pa je tastari dodal 200€ in še vse kar sm nakdandno spravu na motor lahko mirno rečem da je tud tistih 1500/700 mojih,tko da se mi prav dopade da mi noben ne more očitat :).

@primox: ce bos ti furau 1 urco na dan komot uzameš Tm-a pa šeto štej da če je slabo vreme pa pozimi ga ne boš tok oz.ga ne boš tko da ni problem.za servise mi pa napiši pm oz. ti lahk zrihtam slo serviserja ki dela v trstu, a si iz Kopra?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam :D In ravno s TMom. ( EN 450 ). ;)

Tak je VSAK serviser. Če bi na to gledal, potem bi vsi hodili v tujino dele kupovat :P

Ma na tisti Hondi če ni bil celo cilinder menjan ;)

Praviš, da neznam z motorjih delat? xD

Kakšna obraba? Na pisti se menja na 10 ur :D xD ( nekateri pa kar po vsaki tekmi ) 100 ur je za normalno uporabo.

Jst sm našparau zdj 500€ za opremo :surrender: :naughty: KOMEJ :D

Am...večinoma tud je tako primorci italija, gorenjci, štajerci, korošci avstrija, dolenjci mi boš ti povedu.

na tisti hondi razen honanja cilindra ni blo nič od tega lastnika,prejšnjega,pa predprejšnjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am...večinoma tud je tako primorci italija, gorenjci, štajerci, korošci avstrija, dolenjci mi boš ti povedu.

na tisti hondi razen honanja cilindra ni blo nič od tega lastnika,prejšnjega,pa predprejšnjega.

Dolenci se držimo našega ;)

Zakaj pa je bil honan cilinder? :D :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenci se držimo našega ;)

Zakaj pa je bil honan cilinder? :D :D :D :D :D :D :D :D

batek drugi pa je pol še honal... nč ne škodi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ janistyle ; ja iz kopra sem in do trsta mam 10 min tko da ja bi prosu da mi ga zrihtas ce se bi dalo piši prosim pod osebna če se da čene na mail : zerboprimož@gmail.com al pa msn zerbinho11@email.si

drgač pa ja vozu se bom zdej največ polet pa pol u šolo dokler bo še šolo pol pozimi pa se nemislim tko da ja bom bdja uzeu

in oče mi bo kupu motor ja mau sem se hecau da sm sam napsarau denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ janistyle ; ja iz kopra sem in do trsta mam 10 min tko da ja bi prosu da mi ga zrihtas ce se bi dalo piši prosim pod osebna če se da čene na mail : zerboprimož@gmail.com al pa msn zerbinho11@email.si

drgač pa ja vozu se bom zdej največ polet pa pol u šolo dokler bo še šolo pol pozimi pa se nemislim tko da ja bom bdja uzeu

in oče mi bo kupu motor ja mau sem se hecau da sm sam napsarau denar

No tko ti povem danes sm šu neki iskat zase v Sm motocenter pa sm ga pol še informativno prašu malček o TM-u pa ga je FULLL hvalu zej kok je to res nevem uglavnm govoru je da odkar je Tm prvak da ima neizmerno boljšo kvalieteto tralala..., Deli: (vse kar rabš če ti ribne) dobiš v "tednu dni" motor če naročiš zdaj ga imaš čez 5 dni v garaži =) ima pa tud nekaj delov na zalogi: kak auspuh, filtre, plastike, bat.... Pa sm ga pol mal jebu da je nov full drag pa to, pa je reku da mi lohk zrihta tud rabljenga (kao 2 dirki voženga za full manj €) torej praktično nov motor rabljen na pisti. Za uno PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko ti povem danes sm šu neki iskat zase v Sm motocenter pa sm ga pol še informativno prašu malček o TM-u pa ga je FULLL hvalu zej kok je to res nevem uglavnm govoru je da odkar je Tm prvak da ima neizmerno boljšo kvalieteto tralala..., Deli: (vse kar rabš če ti ribne) dobiš v "tednu dni" motor če naročiš zdaj ga imaš čez 5 dni v garaži =) ima pa tud nekaj delov na zalogi: kak auspuh, filtre, plastike, bat.... Pa sm ga pol mal jebu da je nov full drag pa to, pa je reku da mi lohk zrihta tud rabljenga (kao 2 dirki voženga za full manj €) torej praktično nov motor rabljen na pisti. Za uno PM.

dobr to =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sm ga pol mal jebu da je nov full drag pa to, pa je reku da mi lohk zrihta tud rabljenga (kao 2 dirki voženga za full manj €) torej praktično nov motor rabljen na pisti. Za uno PM.

tole me zanima kok je to cenej :P pa ne da bi kupu ampak tak iz firbca =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!