Skoči na vsebino

Nakup motorja (125cc)


mlikeb

Priporočene objave

reku sm da sm zaključil temo o tomosu...drgač pa to ni bila tvoja prva takšna izjava...zdej al se zelo rad šališ al pa nevem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno prej mislil dodati da to ni prva takšna izjava, da če malce bolj pogledaš boš našel še kup takšnih ali drugačnih. Nekatere so res butaste, pač nevem vsega, nekatere pa so gola šala. Vsi se učimo ane :winkiss:

:topic: Zdej pa konc :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno sem začel brati temo, pa vam bom par stvari napisu- VAM PAMETNJAKOVIČEM.

Prodajalec tega motorja sem jaz,oz kontaktne št. na oglasu je moja, motor je od mojega dekleta, ki je NOSEČA. Motor sva kupila z namenom, da bo ona dirkala, saj si je po treh sezonah spremljanja na mojih dirkah -Supermoto Open- tega tudi sama zaželela. Motor je bil kupljen tak kot je bil na dirkah, vse luči in ostale pritekline so bile montirane kasneje pri mehaniku. Ker nima izpita se tudi ni vozila z njim.

Ko je želeno zanosila, so se načrti glede dirkanja spremenili in se je sama odločila za prodajo, jaz osebno nisem bil in še vedno nisem navdušen. Motor se prodaja za tako ceno ker je cena novega veliko višja in ker ne potrebujeva denarja tako nujno (če bi vedeli koliko stane dirkanje, bi lahko vedeli, da moraš imeti nekaj denarja na rezervi za predvidene in nepredvidene stroške)

Ampak kar lahko preberem z vaših postov, ste mulci,ki nimate pojma o stvareh o katerih govorite. Če bi kdo rad pogledal in preizkusil motor lahko pokliče in se dogovorimo za ogled, drugače vas pa prosim, da ne nabijate brezveze. SKY 21 pa motor pozna in ve kaj govori.

Za ostale debate pa lahko tudi PM ali Logatec v nedeljo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Moj prijatelj kupuje nov motor. Rad bi najmočnejši 125ccm enduro ali supermoto motor. Denar ni problem. Jaz sem mu priporočal Hondo HM 125 ali pa TM racing SMR 125. Zanima me vaše mnenje. Kako je z deblokacijo obeh motorjev, katerega je lažje odblokerati. Po motor mu ni problem iti tudi v Italijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj kupuje nov motor. Rad bi najmočnejši 125ccm enduro ali supermoto motor. Denar ni problem. Jaz sem mu priporočal Hondo HM 125 ali pa TM racing SMR 125. Zanima me vaše mnenje. Kako je z deblokacijo obeh motorjev, katerega je lažje odblokerati. Po motor mu ni problem iti tudi v Italijo.

LP

Če denar ni nobena ovira, bi js štartu na TM sm 125 :P to je res raketa ali pa tnovo HM 2t supermoto :D... kar se pa blokad tiče pri obeh motorjih pa nimam pojma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če denar ni nobena ovira, bi js štartu na TM sm 125 :P to je res raketa ali pa tnovo HM 2t supermoto :D... kar se pa blokad tiče pri obeh motorjih pa nimam pojma :D

HM 125 2 takt se ne izdeluje več od leta 07.! Verjetno ta trenutek najboljša izbira ali GAS GAS 125 SM ali TM 125 SMR / SMM (mogoče celo Black Dream ). (če govorimo o novemu)

Praviš, da denar ni problem? Neki razmažen sinko, ki nezna prijet izvijača in naredit mešance. To ni motor za njega. Deblokacija je pri vseh teh motorjih čisto enostavno ( nastavitve vplinjača, odstranitev fizićne blokade v izpuhu. PIKA ). Motorji niso za vsakdanjo vožnjo, dele dobit ni problem ( vsaj za Hondo, pa tudi za TM in GAS GAS nebi smel bit problem, saj je ITA čisto blizu ). Občutek na motorju je IDEALEN, stroški so PERFEKTNI, vozne lastnosti so NAVDUŠUJOČE, trajanje vožnje je OMEJENO! :D

Za začetek naj si omisli kakšno Husqvarno SM 125 ali Aprillio SX 125. Aja ... to je verjetno njegov prvi motor je tako? Niti blizu naj ne hodi tem raketam ;)

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM 125 2 takt se ne izdeluje več od leta 07.! Verjetno ta trenutek najboljša izbira ali GAS GAS 125 SM ali TM 125 SMR / SMM (mogoče celo Black Dream ). (če govorimo o novemu)

Praviš, da denar ni problem? Neki razmažen sinko, ki nezna prijet izvijača in naredit mešance. To ni motor za njega. Deblokacija je pri vseh teh motorjih čisto enostavno ( nastavitve vplinjača, odstranitev fizićne blokade v izpuhu. PIKA ). Motorji niso za vsakdanjo vožnjo, dele dobit ni problem ( vsaj za Hondo, pa tudi za TM in GAS GAS nebi smel bit problem, saj je ITA čisto blizu ). Občutek na motorju je IDEALEN, stroški so PERFEKTNI, vozne lastnosti so NAVDUŠUJOČE, trajanje vožnje je OMEJENO! :D

Za začetek naj si omisli kakšno Husqvarno SM 125 ali Aprillio SX 125. Aja ... to je verjetno njegov prvi motor je tako? Niti blizu naj ne hodi tem raketam ;)

To bi blo takmu razvajanemu mulčku težko dopovedat... Bi blo zamimiv vidt popolnega začetnika s takmu motorjem ki je namenjem bol pisti kot pa cesti hehe

http://www.hmmoto.it/ita/scheda.asp?idFam=3&idProd=9 letnik 2007??

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi blo takmu razvajanemu mulčku težko dopovedat... Bi blo zamimiv vidt popolnega začetnika s takmu motorjem ki je namenjem bol pisti kot pa cesti hehe

http://www.hmmoto.it...dFam=3&idProd=9 letnik 2007??

2 taktne Honde 125 so se nehale izdelovat leta 2007.

Drugače pa ja ... to je model 07.

smr125.jpg

Obična verzija.

smm125bd.jpg

Black Dream ... enojna zadnja nihajka, poglejte sprednji disk ... skratka :worship:

sm-125-2004---05-2288061.jpg

SM_125.jpg

Gas Gas

Oba furata HGSa v originalu :D da ne omenjamo vzmetenja, zavor .... verjetno sam sprednji del dražji od novih navadnih 125cc endurc :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 taktne Honde 125 so se nehale izdelovat leta 2007.

Drugače pa ja ... to je model 07.

smr125.jpg

Obična verzija.

smm125bd.jpg

Black Dream ... enojna zadnja nihajka, poglejte sprednji disk ... skratka :worship:

sm-125-2004---05-2288061.jpg

SM_125.jpg

Gas Gas

Oba furata HGSa v originalu :D da ne omenjamo vzmetenja, zavor .... verjetno sam sprednji del dražji od novih navadnih 125cc endurc :D

Že že da so se nehal izdelovat leta 2007 čeprav tega podatka ne najdm ampak ti recmo verjamm... Samo še vedno lahko kupiš ta motor po ceni 7300€ ker piše AVAILABLE oz DISPONIBILE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije. Da, to ob njegov prvi 125ccm motor oz. motor sploh (mislim da ima sedaj skuterja) in res ne ve kaj dosti (oz. skoraj nič xD) o motorjih in šraufanju. Se bo že nauču ali pa ga peljal kam na servis. Če denar ni problem in če hoče raketo, naj si pač omisli raketo :D Ne govori pa da je razmažen sinko če se pač (še) ne spozna na motorje. Nekje je treba začet. Vem sicer da ni ravno pametno začet pri raketah samo če on tako hoče si bo pač kupil raketo...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri temu je samo to, da če ima tok keša da se tkole preserava, potem ga bo tudi na servise vozil verjetno k serviserjem. Sej ni nič narobe s tem, mogoče je še bolše, za motor vsekakor, vendar pa se tako nikol ne bo nauču nekih osnov šraufanja. Iz tega vidika je Kvaskotovo mnenje čisto na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri temu je samo to, da če ima tok keša da se tkole preserava, potem ga bo tudi na servise vozil verjetno k serviserjem. Sej ni nič narobe s tem, mogoče je še bolše, za motor vsekakor, vendar pa se tako nikol ne bo nauču nekih osnov šraufanja. Iz tega vidika je Kvaskotovo mnenje čisto na mestu.

Drugače bolj budackijevo ampak ok. Če ga to zanima se bo naučil, če ne pač ne. Danes sem motor peljal na servis (zamenjva bata, zavornega olja) in sem biu skos zraven in mu gledal pod prste ker me to zanima, čeprav mi ne bi blo treba zraven stat. Odvisno od interesov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa ja, njega sem mislil. Sicer pa ja, kot si rekel, vse je odvisno od interesov...

No lepo da se strinjata. Sam tukaj so servisni intervali na 20 ur in ne na 300 kot na kašni YZF-R 125. Pa tu pa tam je treba kaj prišeraufat, očistit, podmazat. Je pa dobro, ker motor nima velik plastik haha :D nebo velikega stroška, ko prvič pogrne xD

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako se je že skoraj odločil za TM racing SMM black dream :yea1: Ko je poslav povrpaševanje na sm motocenter so mu povedali ceno, vendar piše zraven da ni še všteta homologacija in pa davek na motorna vozila. Če se prav spomnim pride homologacije okoli 100€, koliko pa je davek? Spada to pod kategorijo nad 5 do 25 .............. 7,5 %?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi TMa pol bi kr navadnega,ker black dream res ni neki lep,pa tudi tista enojna nihajka bi lahko vplivala na vožnjo,ali pač ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi TMa pol bi kr navadnega,ker black dream res ni neki lep,pa tudi tista enojna nihajka bi lahko vplivala na vožnjo,ali pač ne?

Ne basaj.

Eh fant pretirava :D

Nič ne vpliva na vožnjo! Poglej kakšnega Dučeta ko ma tako. 998r recimo.

sicer pa ... bedno k treba mešanco delat :D pa za TMa mislm d je 3% minimalna haha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Jaz sem tisti ki se odločam za nakup black dreama :) No ubistvu se nisem še dokončno odločil, ker ne vem če je ta motor ravno primeren zame. Rad bi čim močnejši motor s čim več konji, pa da je supermoto. Z njim ne bi dirkal, imel bi ga tudi za daljše ture (cca. 200 - 300 km na dan), pa da mi ga ne bi bilo treba na vsake 2 tedna na servis vozit ;) . Kaj predlagate? Pravijo da black dream hitro zariba ter da se dele težje dobi (drugače mislim da so vsi deli dobavljivi v SM motocentru v novi gorici vendar je verjetno treba kar nekaj časa čakat da jih dostavijo in to, res pa ne bi rad da mi motor 1 mesec sredi sezone stoji v garaži...) Drugače mi je ta motor zelo ušeč. Verjetno mi boste priporočili kakšnega KTM-a (mogoče six days verzijo) ali pa husqvarno, samo po moči se verjetno ne moreta ravno primerjati z black dreamom? ali pač? No skratka zanimajo me + in - tega motorja v primerjavi z drugimi supermototi.

Hvala za odgovre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Jaz sem tisti ki se odločam za nakup black dreama :) No ubistvu se nisem še dokončno odločil, ker ne vem če je ta motor ravno primeren zame. Rad bi čim močnejši motor s čim več konji, pa da je supermoto. Z njim ne bi dirkal, imel bi ga tudi za daljše ture (cca. 200 - 300 km na dan), pa da mi ga ne bi bilo treba na vsake 2 tedna na servis vozit ;) . Kaj predlagate? Pravijo da black dream hitro zariba ter da se dele težje dobi (drugače mislim da so vsi deli dobavljivi v SM motocentru v novi gorici vendar je verjetno treba kar nekaj časa čakat da jih dostavijo in to, res pa ne bi rad da mi motor 1 mesec sredi sezone stoji v garaži...) Drugače mi je ta motor zelo ušeč. Verjetno mi boste priporočili kakšnega KTM-a (mogoče six days verzijo) ali pa husqvarno, samo po moči se verjetno ne moreta ravno primerjati z black dreamom? ali pač? No skratka zanimajo me + in - tega motorja v primerjavi z drugimi supermototi.

Hvala za odgovre.

300 kilometrou na dan s tem motorjem neboš v nobenem žiulenju naredu ;)

+ ... mah miljon plusov. skratka vse kar ni minus

+motor se super znajde na kašni gokard pisti ala Raceland, najboljše komponente dostopne v masivni serijski proizvodnji ( ok nakladam ), vodljivost, sama moč glede na težo in kubikažo, zelo agresivna mašina ( vsaj za mene plus )

-...poraba, servisni intervali, vprašljiva dobava in cena delov (mislm pa da je SMmotocenter kar uredu in nebi smelo bit problema ), nepraktičnost in tekmovalna nastrojenost, cena novega motorja!, TM motorji so znani, da rabijo obrate. Pri kakšnem 2 takt to ni problem pri kšnem 4 takt se pa potem zaplete! Gre za dirkalne motorje s homologacijo. Uporaba za vsakdan ... ne :)

KTM EXC 125 ( six days ti na cest takaltak neboš rabu, ker gre za hitreje snemljiva kolesa, drugačno sprednje vzmetenje, prirejen sedež ( tist listek lahk daš noter ), drugačne plastike, tu pa tam kšn izpuh boljši ... skratka ... tisto kar rabiš za ENDURO in ne za supermoto ).

Motor pride .... 6500€ nov ... pa za supermoto komplet novi boš odštel še sigurno 1500€. 8000€ za 125cc motor? Čez 1 leto bo vreden lih ena 4k€ ::) Podobne lastnosti kot TM. ( TM Black Dream in navadn pa mislm da je enako kot pri KTM navadn pa Six Days samo da je tist pač supermoto in so razlike vidne na cesti pri sixdays pa pač samo na terenu )

Zdj pa .... kupiš Husqvarno SM 125 ... po možnosti rabljeno za kakšne 3500€, daš gor še 1000€ ... in maš raketo :) Ravnotako iztržiš ven tudi do 40 konjev ( membrane, izpuh, rave (???), večji vplinjač, nižja glava, bla bla bla )

Bolj kot je podobna TMu in KTMu ... manj je primerna vsakdanji uporabi.

Če denar ni problem ... kupi Husaberga FS 650 al pa Aprilio SXV 550 ... sei kazen za izpit je sam 250€ če takoj plačaš :))

tok od mene ... drugače pa ... imel sem Hondo HM 125 ( najmočnejša 125cc raketa 42.5 konjev izmerejeno s strani proizvajlca ) ... motor je bil več časa na servisnem stojalu ( filter od kamiona :D ) kot na cesti :) Sam se je pa vsaka sekunda splačala xD <3

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!