Skoči na vsebino

študentske demonstracije


bajkr88

Priporočene objave

Ti pa res v oblakih živiš. :doze: Šiht pa dobiš kje? Pri branjevki med pomarančami za 5 centov?

Dej tiste plašnice malo narazen potegni pa majčkeno širše poglej!

veš kaj je najbolj žalostn, da danes ne moreš dobiti nekoga, ki bo delal! Torej...tud pri branjevki je boljš delat, koker pa se vlačit okol po oštarijah, pa zapravlat denar od ta starih ... no sami so si krivi, če svoje froce nafutrajo, da jim povsod ven gleda.

Tista manjšina, ki pa hodi na faks in si sama služi za plačevanje stroškov, no tistih itak včeraj na demonstracijah ni blo.

Dela je dovolj, če se hoče delat. In tudi dovolj za preživetje. In plačevanje stroškov. Šolnin pa itak ni. Za tiste boge knjige pa malco se pa da zaslužit ob študiju. Ves ostali luksuz dragi moji, ta pride kasneje. Sej smo bili tudi sami študentje, eni izmed tistih, ki jim starši niso bili sponzor, pa smo ravno tako lahko študiral, delal, in redno dokončal študij. Vse se da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj je najbolj žalostn, da danes ne moreš dobiti nekoga, ki bo delal! ...

Zgodbe iz propadlih fabrk (Mura ipd.) ti ravno ne pritrjujejo.

Ne rečem, da kakšen delodajalec težko dobi delavce. A tu se je treba vprašati še kaj drugega. V splošnem pa situacija še zdaleč ni rožnata in mimo so časi socializma, ko si upravičeno lenobam lahko rekel "delat pejd", ker je res vsakdo dobil službo. Če nič drugega je v kotu hale podpiral metlo in srkal iz flaške v žepu halje. :wacko: Na ta način se je takrat šlo socialo. Danes sociala deluje na principu, da ti najprej poberejo imetje, potem pa dajejo miloščino.

In to je celovita zgodba. Delavci na cesti, brez premoženja in sredstev za preživetje, poleg njih neperspektivne in z državnim denarjem podprte propadle firme z odtokom denarja v privatne žepe, privilegiji, vedno bolj s plačilom pogojeno znanje (Šolnine SO v taki ali drugačni obliki) in zaposlovanje le za določen čas in bagatelno plačilo. Na drugi strani pa nesramno bogata "elita".

Skratka vse lavfa po sistemu da le denar dela denar, ostali pa crkavajo.

Ne čudim se, da so se začele prižigati molotovke in da frčijo po luftu granitke. Tega bo še več. Kar pripravite se!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi to isto, kot da bi ščuval psa, pol pa dvignil roke in rekel, da nisi odgovoren za to, da je ugriznil poštarja.

Če je res, da so določeni tajkunčki iz ŠS plačevali po 2€/h za udeležbo na demonstracijah, potem se ve, v čigavih interesih so metali kocke.

Študentska politika je samo poligon za učenje bodočih lobistov in ostalega sranja, ki je ohromilo Slovenijo. Toliko dogovarjanja in korupcije, kot je med študenti (in študenstkih servisih) najdemo samo še v gospodarjenju z javnim denarjem.

Bo pa vsaj Kresalova zdaj lahko kupila vodni top :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodbe iz propadlih fabrk (Mura ipd.) ti ravno ne pritrjujejo.

Ne rečem, da kakšen delodajalec težko dobi delavce. A tu se je treba vprašati še kaj drugega. V splošnem pa situacija še zdaleč ni rožnata in mimo so časi socializma, ko si upravičeno lenobam lahko rekel "delat pejd", ker je res vsakdo dobil službo. Če nič drugega je v kotu hale podpiral metlo in srkal iz flaške v žepu halje. :wacko: Na ta način se je takrat šlo socialo. Danes sociala deluje na principu, da ti najprej poberejo imetje, potem pa dajejo miloščino.

In to je celovita zgodba. Delavci na cesti, brez premoženja in sredstev za preživetje, poleg njih neperspektivne in z državnim denarjem podprte propadle firme z odtokom denarja v privatne žepe, privilegiji, vedno bolj s plačilom pogojeno znanje (Šolnine SO v taki ali drugačni obliki) in zaposlovanje le za določen čas in bagatelno plačilo. Na drugi strani pa nesramno bogata "elita".

Skratka vse lavfa po sistemu da le denar dela denar, ostali pa crkavajo.

Ne čudim se, da so se začele prižigati molotovke in da frčijo po luftu granitke. Tega bo še več. Kar pripravite se!

rekla sem za DELAT jih je težko najt, to je pa razlika, takih s flaško v rok al pa podpiranje metle, no tega ni težko dobit, pa preberite tole zelo karikirano (ni vedno samo metla pa flaška)

in zarad takih, ki jih je bilo potrebno podpirat, se je tudi dogajalo kar se dogaja, razne Mure in podobno....

veš, tud smo delal po raznih fabrkah, za tekočim trakom, marsikaj...tako da ni težko ugotovit, kam je tisto stanje takrat peljalo, točno sem kjer smo zdej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na demonstracijah so bili tisti, ki so zabiti, ovčke ŠOU-ja. Tudi po novem zakonu se bo dalo delati ampak ne, bodoča zabita slovenska elita samo naseda organizacijam, ki služijo na njihov račun. Sigurno, da so ŠOU in podobni vse napihnili, mene bi tudi skrbelo, če bi tako služil kot oni potem pa kar naenkrat skoraj konec. Pohlep ni kar tako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentsko delo v takšni obliki kot je bi bilo treba ukinit. Delo preko pogodb, pa da se to šteje v delovno dobo, pa čeprav bi bila plača zaradi tega malce nižja. Velik bi nardil že s tem, da bi se te izkušnje nekam beležle, pa zraven še kakšna opomba kako se je kdo iskazal. Ko greš nekam zares delat maš vsaj za pokazat neke reference. Mah, zdej se pa nekaterim (ne vsem) študentom šlivi, pa preveslajo tisti mesec, sam da je... Pa če ne pride zjutri tut ni krize... Tiste tapridne bi z pogodbam mal težje izkoriščal tak ko to delajo nekateri delodajalci zdej. Sej vem, da se ne boste vsi strinjal, sam študentsko delo v takšni obliki kot je predstavlja nelojalno konkurenco...

Eno podobno temo smo že imel pred časom. Kar se pa študentskih demonstracij tiče pa sam :BUA: Vsi so svojega denarja vredni. Bivši sošolec dela že 4 leta v državnem podjetju kot študent. Zaposliti ga nočejo, ker je to "predrago". Pred dvema letoma je diplomiral, pa je uradno še vedno "študent". Naj vsak najprej pred svojim pragom pomete.

BTW So bile tudi alternativne demonstracije na Aškerčevi. Tem študentom je treba dati same pohvale, ker razmišljajo z svojo glavo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No z zgoraj napisanim bi se strinjal,ker če hočeš nekaj povedat oz.po domač povedan udart po mizi potem ni druge,kot it na ulico in mal razbijat pa nej gori,nej se kadi,da se bo vsaj vedelo,da ljudem ni vseeno.Zmotno je mišljenje,da se danes ne more nič naredit oz.si nihče nič ne upa,kot radi pravijo politiki in ostala sodrga.Danes so študenti dokazali,da imajo dejansko dobesedno jajca :) in razbili parlament,naslednjič bodo s pomočjo ostalih državljanov uničili osebe v njem,a to zaradi drugačnih interesov.

Napaka današnjih demonstracij je to,da so se študenti uperili proti vladi zaradi napačnih zadev.Jaz zakon o malem delu podpiram,ker menim,da je potrebno lenuhe,ki niso sposobni za študiranje,čimprej nagnati delat,ne pa da se pasejo po raznih Študentskih servisih in šlepajo po 5-10 let.Dobra stran tega je tudi to,da bo zakon določal plačilo prispevkov v pokojninsko in zdravstveno blagajno,kar pomeni,da se ti bo štela delovna doba,četudi vsi govorijo,da v prihodnosti ne bo penzij,kar je vseeno boljše da je,kot ni.Poleg tega mi je pa všeč to,da študenti ne bodo več cenena delovna sila delodajalcev,in bodo mogli delodajalci nekaj konkretnega naredit v smislu birokracije(pogodba o zaposlitvi itd..),če bodo hoteli,da jim kdo pač dela.Študentski servisi so praktično brezveze na trgu dela in so samo posrednik med študentom in delodajalcem.Po moje je imelo to smisel v dobi,ko še internet ni bil toliko razvit in se ni dalo dobit pravih informacij o delu.Danes se lahko ustvari portal za zaposlovanje(lahko bi se v okviru Zavoda za Zaposlovanje) se objavi gor tel.št.oseb,ki iščejo delo ali ga ponujajo in to je to,ne rabmo ŠS.Mislim,da so ŠS samo velike pralnice denarja.

Študentje se ne zavedajo,da je ta zakon pisan njim na kožo in ne proti njim.Bojim se edino to,da bodo brezposelni še težje dobili zaposlitev,ker bo študentska konkurenca ostrejša.

Kar pa zadeva ukinitve šolske prehrane se pa popolnoma strinjam z tem,ker nemalokrat sem slišal od samih srednješolcev kako se jih dosti obmetava z podarjeno hrano,se zmrdujejo nad njo in hodijo v razne fast foode na malico.Ne vem, koliko hrane se potem zavrže na tak način.To je grozno!!! Meni je največji greh hrano stran metat.Ko vidim,koga ki vrže kakšno svežo hrano vstran,se mi naježijo lasje.Tega pa res ne prenesem,pomislim najprej koliko ljudi na svetu je lačnih in bolnih,te razvajenci se pa deljo norca iz hrane.Ma čaki malo,to ne gre.Naj vprašajo te ljudje svoje stare mame,kako so one takrat metali hrano vstran.

Hrana je dar narave in pridnih človeških rok,spoštujmo jo.

Upam,da bodo naslednje demonstracije še bolj krute,ko bomo tajkunom zarubili nakradena premoženja,utrjevali moralo in poštenost,strmoglavljali pokvarjene kapitaliste z njihovih položajev.

Čisto se strinjam s teboj.

Vlada nikogar več ne jemlje resno. Vi kar protestirajte saj to nas nič ne stane, verjetno pa bodo sedaj začeli razmišljati drugače, samo na žalost bodo vladni napihnjenci s Pahorjem na čelu (nič drugače ne bi bilo če bi vlado vodil kdo drug)za čeli razmišljati v smeri prepovedi demonstracij, namesto da bi razlog iskali pri sebi.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram še jaz podat svoje mnenje.

1. Demonstracije so legalna in legitimna pravica v demokratični družbi

2. Organizator je materialno in kazensko odgovoren za celotno prireditev

O B R A Z L O Ž I T E V

Ustava Republike Slovenije, v 43. členu, dovoljuje pravico do mirnega zbiranja in do javnih zborovanj. Zloraba teh pravic, se kaznuje po kazenskem zakoniku. Izgovori, ŠOU-a, da se ograjujejo od izgredov in da se ne čutijo odgovorne, je smešna. Lastnik in organizator prireditve v Lipi ali prireditelji športnih prireditev so/bodo odgovarjali, zaradi incidentov, ki so se/bodo zgodili na teh prireditvah. Eni kazensko, eni materialno, eno pa oboje. Nekaj bi se šli, ampak ne bi bili nič krivi, če se slučajno kaj zgodi. To enostavno ne gre. Pri vsej tej stvari, gre samo za eno in to, da predvsem branijo ogromne zaslužke ŠOU-a in drugih organizatorjev študentskega dela. In samo za to gre. Naivnost z mešanico alkohola je rezultat, ki se je včeraj zgodil.

Razbijanje lastnine je višek predrznosti, ki ga ni mogoče prezreti. Dokler razbijajo Parlament je v redu, kajne, ko pa se to preseli na privatno lastnino? Me prav zanima, kako bi reagirali, ko bi se slučajno tam znašli s svojim motorjem ali avtom, za katerega ste trdo delali in bi vam ga razbili ubogi demonstranti, ki tudi za kruh nimajo.

To se ni zgodilo spontano in sem prepričan, da je bilo načrtovano. Dvomim, da študentje nosijo po žepih jajca (kurja), molotovke, dimne bombe in podobno, ko se sprehajajo po mestu, se učijo v parkih ali hodijo na predavanja.

Brezplačno šolstvo je izginilo, ko smo vstopili, v tako opevani, kapitalizem. Ravno zato sem nekajkrat napisal temi »TITO vrati se«, ampak s tem nisem mislil NJEGA osebno, vendar tiste čase, ko je bilo zagotovljenih več socialnih pravic, kot jih je sedaj.

Sliko, o včerajšnjih demonstrantih, sem si na lastne oči ustvaril, ker sem jih videl ko so se kotalili do železniške postaje v LJ in sem moral paziti, da sem vsaj kakšno bruhanje prestopil. O čem vse so se pogovarjali, ker poskušam kulturno napisat, niti ne bi pisal, ker v pol ure niti enkrat nisem slišal o tem, zakaj so sploh prišli demonstrirat.

Če so študentske organizacije imele pri meni vsaj malo podpore, so jo v celoti izgubile. Pojavil se bo (mislim, da se je že) stereotip, da so vsi študentje lenuhi, postopači, razgrajači, pijanci ipd, kot se je ustvarilo mnenje, da so vsi motoristi divjaki.

Ali so, ali ne, presodite sami. Jaz vem, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Študij naj bo za mladino z bogatim finančnim zaledjem, ostala sposobna mladež pa naj spoka na polja.

Takim naj pa ŠOU financira študij. Sej letno pokasirajo 15 mio EUR samo od koncesijskih dajatev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi všeč divjanje antiglobalistov po svetu, tudi včerajšnje malo bolj razgrete demonstracije niso čisto po mojem okusu, AMPAK bil je že čas, da nekdo vrže tisto granitno kocko v parlament ... ker tiste "demonstracije" Semoliča in njemu podobnih niso ni "d" od demonstracij: vsi lepo počesani, obriti, transparenti vsi enaki z enako pisavo napisani in naročeni leseni okvirji pri enem mizarju, piščalke iz Intersporta na naročilnico ... "prebivalci" parlamenta pa se morajo že enkrat končno zavedat, da so (smo) jih izvolili in so tam zaradi nas in ne obratno!

In še dve cvetki na temo ministra Gregorja: prva je bila napisana na transparentu: Koliko časa si pa ti študira?

in pa njegovo nakladanje na Odmevih RTV - ja: ... "saj je jeseni preteklega leta že Janez Janša napovedal demonstracije" - jokica lažniva in bleferska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne branim tukaj ŠOU oziroma organizatorja, a je vseeno potrebno pojasniti.

V zadevi Lipa je šlo za specialno odgovornost organizatorja prireditve, saj so umrle osebe.

Odgovornost organizatorja prireditve

157. člen

Organizator shoda večjega števila ljudi v zaprtem prostoru ali na prostem odgovarja za škodo, nastalo s smrtjo ali telesno poškodbo, ki nastane zaradi izrednih okoliščin, ki lahko nastanejo ob takih priložnostih, kot je gibanje množic, splošen nered in podobno.

Glede tega kar se je pa včeraj zgodilo pa veljajo splošne določbe o materialni škodi, glede katere pa odgovarjajo neposredni storilci, katere bodo z lahkoto identificirali. V večini primerov bodo itak plačali starši :)

Obstaja sicer neka vzročna zveza med prireditvijo in nastalo škodo, vendar je bila prireditev prijavljena in zakonita, organizator pa je storil vse kar je lahko, da bi kasneje tudi škodo preprečil. Kaj več kot opozarjati niti ni mogel. Drugo pa bi bilo če bi organizator-pravna oseba tudi pozivala na uničevanje ipd...

Organizator bo tako lahko mirno pokazal s prstom na mulce, ki so direktno povzročili škodo iz objestnosti, pijančevanja itd..

To se ne bi zgodilo, če bi deloval vodni top :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si butl! Drugače si ne morem razlagati tako trapaste izjave. Tudi tu na tem Motoskretu je kar nekaj takih, ki so pošteno delali in obenem pošteno študirali. Ker jih starši niso futrali odspret in brisali rit odzad, temveč so se zgodaj postavili na svoje noge in nekaj dosegli. Ker so si motorje kupili sami in ne jih dobili od ta starih kot nekateri smrkavci tu, ki sedaj brihtajo s polnimi ritmi.

Ja, ampak izredni študij in delo preko študentskega dela ne gre skupaj!!! Izredni študij je za tiste, ki delajo in bi radi pridobili dodatno izobrazbo. Delajo pa lahko iz različnih razlogov; eden je sigurno tak, da se ne morejo več šlepati pri starših doma in si morajo služiti svoj kruh.

Če pa redno študiraš, pa ni potrebe po 40 urnem tedenskem delu. JIh je 17 čisto dovolj, poleg tega pa zaradi študentskega dela mladi, ki doštudirajo, nimajo možnosti za redno zaposlitev. Tudi jaz bi raje, če bi imle svojo firmo, zaposloval preko "Študenta", ker je veliko ceneje, ni treba plačat bolniških, regresa, prevoza na delo...

Od študentskeda dela imajo profit samo študentski servisi in delodajalci, vsi ostali so na izgubi.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele demonstracije so služile zgolj le za odvračanje pozornosti od treznega razmisleka o Pahorjevem navijanju za potrditev referenduma... Zakaj bi že oblast odvzela določeni skupini ljudi (sem štejem študentske funcionarje) plačilo za njihove agitacijske usluge? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v razmislek: A je kdo sploh pomislil, da so tiste transparente;

TUKAJ SMO ZARADI ALKOHOLA! in TUKAJ SMO ZATO, DA MAMO FREY DAN!

v rokah drzali nasprotniki demonstracij, da bi zmanjsali njihovo pomembnost?

No, pa se nekaj: Meni se zdi rahlo nenavadno, da pri NAPOVEDANIH MNOZICNIH demonstracijah PRED PARLAMENTOM tam stoji samo cca 20 beteznih kifeljckov, ko pa jih je na vsaki fuzbal tekmi alla "slovenija-srbija" toliko, da je vse naokoli vse plavo.

Sploh pa: cetudi so bili na cesti mladici od 15 pa do 25 let;

SUPER!! Carsko!! Koncno so 16 letniki mamcam v Muri in Rogaski dokazali, da je "THE parlament" tudi mozno okupirati in da je tudi njim mozno nagnat strah v kosti. Mogoce bo to ljudem dalo kako idejo naslednjic, ko bojo organizirane ornk demonstracije, ki bodo privabile veliko vecje stevilo ODRASLIH ljudi in se jih bo mogoce jemalo resneje kot boge mamce iz Mure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo pač mora začet...... :closedeyes:

Mularija si je pač s pomočjo alkoholne vzpodbude dala duška. Mi,"ta odrasli" nimamo jajc za kaj takšnega.

Takšne pizdarije,kot se dogajajo v naši državi,niso več za nikamor!!! :evilgrin:

Sjeng in Kramp :worship:

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene sicer ni bilo, ker sem mogu še malo delat :D

Podpiram pa demonstracije točno tako kot so se izšle.

To kar je par študentov naredilo(granitne kocke) podpiram, pa če so študenti ali ne, to bi se že kdaj že moralo zgodit, da pokaže realno stanje zadovoljnosti državljanov. Ko so šli sindikati, ko so šli... Niti se ne spomnem kdo je že stavkov, teh študentov si bodo pa zapomnili.

Dovolj je da se tisti znotraj parlamenta odprto obnašajo kot, da smo idioti. Razna "ne podpiram nasilja". Bla bla bla, se je lepo finga delat ne :). Stanje je slabo, zelo slabo, gre še na slabše. Če bi jaz tako slabo opravljal svoje delo(preko napotnice) kot ga naša predraga vlada, bi odletu "v loku".

+škodo naj pokrije ŠUO, tako bodo še oni fasali kar jim gre.

Predlog o malem delu JE SLAB, lahko bi bil pa zelo preprosto odličen, tak kot je, brez omejitve postavke. Če se lahko to jaz spomnem, ne vem kako se tega nekdo, ki je zato plačan in naj ne bi bil idiot(pa je), ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da so se zmanipulirani znesli nad Parlamentom, kulturnim spomenikom in hramom dmeokracije, medtem ko se jim njihovi hujskači vozijo v nemških avtih, HRIBARJU donirajo 50.000€ nepovratnih sredstev, svetovalcem 50.000€ za nakup Bachusa, za katerega se potem odločijo, da ga ne bodo kupili, 12.000€ pravnemu strokovnjaku za izdelavo mnenja o predlogu Zakona o malem delu, pa še nekaj deset tisoč evrov za nakup parkirnih prostorov okrog K4, za ostalo pa boljše da niti ne vem.

Zakjon podpiram, ker ne onemogoča študentskega dela, ampak ga OMEJUJE, kar je nujno potrebno. Kdor ima nizka sredstva, bo dobil štipendijo, če mu ta ne bo zadošča, bo še vedno lahko delal v obsegu, ki mu omogoča redno opravljanje študija.

Kdor nima za izredni študij, pa njegov problem, ker ni dovolj prizadeven in uspešen. Taki pač niste za študirat, ampak delat. Face it !!!

Itak je bil izredni študij mišljen kot oblika za redno zaposlene, izrodil pa se je v zaslužkarstvo fakultet in izkoriščanje študentov, ter lahek način pridobitve diplome za prodajanje megle ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši bodoči intelektualci. :wacko:

jah, so sedanji prevec "dober" vzgled.

Pojavil se bo (mislim, da se je že) stereotip, da so vsi študentje lenuhi, postopači, razgrajači, pijanci ipd, .....

khmnja, po pricevanjih mojih starsev je bilo studenstko zivljenje v 60-tih v ljubljani zelo podobno danasnjemu (ce izvzamemo malenkosten tehnoloski napredek). tako da....... SSDD. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si butl! Drugače si ne morem razlagati tako trapaste izjave. Tudi tu na tem Motoskretu je kar nekaj takih, ki so pošteno delali in obenem pošteno študirali. Ker jih starši niso futrali odspret in brisali rit odzad, temveč so se zgodaj postavili na svoje noge in nekaj dosegli. Ker so si motorje kupili sami in ne jih dobili od ta starih kot nekateri smrkavci tu, ki sedaj brihtajo s polnimi ritmi.

mogoče v tvojih časih ja... danes to ni mogoče... NIHČE ki ga jaz poznam, in dela 8urni delovnik min. 5x na teden NE ŠTUDIRA!!!

Nekateri pač ne verjamete da se časi spreminjajo in danes tisti ki dela 8 ur ne študira. Odpišimo ljudi ki so absolventi itd.Strojne, pravne, medicinske in podobne fakultete ne moreš zdelat če zravn delaš 8 ur. kot sem že prej omenil, nek lešev fax mogoče lahko, zgoraj omenjenih pa ne!

Popravljeno . Popravil Racemaniak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi všeč divjanje antiglobalistov po svetu, tudi včerajšnje malo bolj razgrete demonstracije niso čisto po mojem okusu, AMPAK bil je že čas, da nekdo vrže tisto granitno kocko v parlament ... ker tiste "demonstracije" Semoliča in njemu podobnih niso ni "d" od demonstracij: vsi lepo počesani, obriti, transparenti vsi enaki z enako pisavo napisani in naročeni leseni okvirji pri enem mizarju, piščalke iz Intersporta na naročilnico ... ..

zgleda da bi rad fukal samo noter pa ga ne bi dal ! to še ne gre ! :boobies:

Tele demonstracije so služile zgolj le za odvračanje pozornosti od treznega razmisleka o Pahorjevem navijanju za potrditev referenduma... Zakaj bi že oblast odvzela določeni skupini ljudi (sem štejem študentske funcionarje) plačilo za njihove agitacijske usluge? :headbang:

ja, ja in tistih 12 lipicanskih lukenj, pa ženina meno puza,.... res je da je poker in s tem blefiranje v modi, ampak te tvoje teorije zarote so "prehude" , razen če jih ne črpaš iz svoje "rumene baze" ! :naughty:

Zanimivo, da so se zmanipulirani znesli nad Parlamentom, kulturnim spomenikom in hramom dmeokracije, medtem ko se jim njihovi hujskači vozijo v nemških avtih, HRIBARJU donirajo 50.000€ nepovratnih sredstev, svetovalcem 50.000€ za nakup Bachusa, za katerega se potem odločijo, da ga ne bodo kupili, 12.000€ pravnemu strokovnjaku za izdelavo mnenja o predlogu Zakona o malem delu, pa še nekaj deset tisoč evrov za nakup parkirnih prostorov okrog K4, za ostalo pa boljše da niti ne vem. ...

pa saj je samo še nakup jadrnice za 100 tisočakov vrednosti, ostalo pa si naštel, pozabil pa si na študentske servise ! in tukaj lahko povlečeš paralelo s slovensko tajkunizacijo.

na trgu se bi naj pojavila še ena oblika "dela" ! delo za določen čas, nedoločen in malo delo. po zakonu se namreč vsebina malega dela v ničemer ne razlikuje od rednega delovnega razmerja. kaj je ceneje za delodajalca ? bo redno delovno razmerje postalo izjema, malo delo pa

začetna in končna točka na trgu dela, predvsem za mlade ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede študija bi morali narediti kot v nekaterih državah (mislim da ima Hrvaška tako), da dobi študent kredit od države, ki mu pokrije šolanje (plačevanje šole, štipendija...) in tisti, ki uspešno v določenem roku opravi študij, mu ta kredit oprostijo in je prost. Kateri pa ne naredi, pa mora ta denar državi kasneje vračati. Mislim, da bi bilo potem več resnih študentov pa tudi le-tem ne bi bilo potrebno delati za stroške z šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki se vam zdi tako dejanje studentov neprimerno itd... dejte malo pogledat POP TV ob 13h... predsednik Turcin dela iz odziva na demonstracije totalno reklamo za arbitrazni sporazum.

Sploh pa: 27.000€ za popravilo hrama demokracije... uuuuf, kolk je to veliko denarja, ne?

Kolk so pa dali nasi blagoslovljeni politiki za ZAVESE V PREDSEDNISKI PALACI??? 42.000€!!! Za zavese?? Dejte mal mozgane uporabljat, no.

Super, da so se koncno nasli posamezniki, ki imajo dosti teh polizancev v vladi in jih hocejo kamenjat. SUPER!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!