Skoči na vsebino

študentske demonstracije


bajkr88

Priporočene objave

Odzivi so zelo zanimivi:

- študentomrzneži

- alkomrzneži

- vladomrzneži

- dogodkomrzneži

- pedomrzneži

- vseživomrzneži

temu se reče pravi pluralizem. Ostane le še referendum ali bodo v prihodnje tlakovci granitni ali gumijasti in kdo je hidrofob ali hidrofil.

Kakorkoli že, pomlad je prebudila udobno otopelost in nekateri bodo morda bolj resno jemali svoj šiht. Drugi pa bodo izkazali svoje oratorne sposobnosti o nespodobnosti.

Še kakšen puf dobimo pa bomo strogo v trendu in duhu Evrope, za kar se menda vsi zavzemamo z neprostovoljnim osebnim poroštvom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakšno bodo tlakovci po tem dogodku...? Trdno zaliti z betonom, grem stavit.

Aja, Hozi -za prvo šolo sem imel štipendijo, da sem naredil drugo, sem se pa zaposlil, pa ob delu naredil. Nič kakega pavziranja, pa statusa študenta... Čeprav sedaj klinckaj hasne tista šola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo Marta !

iz današnjega Dnevnika:

Ne solite pameti mladim ljudem, ki jih zaničujete in teptate

Kolumne - petek, 21.05.2010

Tekst: Marta Gregorčič

V Sloveniji se je uveljavil vladni ritual, da se kot edini mehanizem za komunikacijo s tistimi, ki se ne strinjajo, uporablja prisila, in s tistimi, ki se upirajo, represija. Zato je vlada represivne organe razstavila tudi pred mladino, ki ji vsak dan znova pove, da nima perspektive, da se itak ne bo mogla zaposliti, da ni izbrala prave fakultete, da premalo in predolgo študira, da se ne zna obnašati, da ne goji dovolj domovinskih čustev, da se ne zna žrtvovati zdaj, ko je država v krizi, da je izgubljena, neumna, apatična, zdolgočasena …

Izgredi pred parlamentom so posledica načrtnih, premišljenih, dolgotrajnih, ponižujočih, ignorantskih, diskriminacijskih in segregacijskih politik do mladih generacij, ki so jih v zadnjih letih vzpodbujale in gojile vse politične stranke.

Zato s podivjanimi mladostniki pred parlamentom ni bilo čisto nič narobe. Bili so najmilejši odraz političnih iger, dnevnega laganja in manipuliranja z mladino, ignoriranja njihovih realnih potreb, zaničevanja in relativiziranja skrb vzbujajočih socialnih in družbenih problemov dijakov in študentov ter njihovih družin, ki ostajajo sami in izolirani, brez podpore staršev, učiteljev, profesorjev, intelektualcev, civilne družbe in drugih organizacij.

Vlada je zadnja dva meseca vsiljevala radikalne spremembe s tako imenovanim zakonom o malem delu, ki bistveno bolj kot dijake in študente naslavlja in diskriminira brezposelne, upokojene, revne in marginalizirane. Šele tisto jutro pred demonstracijami sta bila (samo) dva pristojna ministra pripravljena na dialog o predlogu zakona, ki ni vreden svojega imena in ki naj bi bil - sta kar naenkrat trdila - šele v usklajevanju.

Da bi do dialoga sploh lahko prišlo, sta potrebna enakovredna in zainteresirana partnerja, ki sta sposobna umakniti svojo avtoriteto, ignoranco in narcisizem. V sredo ob dveh popoldne so se mirne študentske in dijaške demonstracije proti krčenju socialnih pravic mladih v Sloveniji s Prešernovega trga preselile pred parlament. Tam so divjale tri varnostne službe s postavljanjem zaščitnih ograj. Velik koridor robokopov je bil postavljen iz oči v oči z mladino, ki bi morala molčati in pogoltniti prav vsako provokacijo.

Nihče ni opazil, kaj šele poudaril, da so na Trg republike pridrvele različne organizirane skupine, samo zato, da bi ustvarile konflikt s policijo. Neonacistična skupina Tukaj je Slovenija je napadala po levi strani in se med napadi umikala za in v Maximarket. Svoj vložek so dodali mladi navijači Viol, pa združbe mladostnikov z različnimi subkulturnimi stili - niso se tepli med seboj, kar je sicer folklora in skrb vzbujajoč problem srednjih šol, tudi osnovnih šol in celo fakultet, vsi so napadali policijo.

Vendar zaščitno ograjo so trgali tudi mladostniki, ki niso bili organizirani in so imeli na prsih tako karantanski panter, svastiko, zvezdo, svoje metalske, rock, hiphop bende, trenirke vseh blagovnih znamk - to so bili tisti povprečni dijaki in študentje, ki so spontano metali granitne kocke, plastenke, prevračali koše in robokope obmetavali s smetmi, ruvali količke, se medsebojno spodbujali in primerjali z grškimi kolegi... Medtem je velika večina, ki s Trga republike ni imela pregleda na dogajanji pred zaščitno ograjo, mirno demonstrirala, vendar se zanjo razen Janševe mladine, ki je potencialnim rekrutom vsiljevala letake proti arbitražnemu sporazumu, ni zmenil nihče.

Skandiranje pred parlamentom je naslavljalo policijo z "Malo vas je, malo vas je, pičkice!" ter bodrilo zbrane z "Kdor ne skače, ni Slovenc!". Razgrajanje in skandiranje je kazalo, da mladostniki niso prišli pred parlament naslavljat vlade, pač pa, da so sredi nogometne tekme, kjer ni pomembno, kdo igra ali zmaga, temveč kdo se bo bolje "sklofal" z varnostniki in robokopi. Groteskna tekma, na kateri premier lošči kopačke nogometnim reprezentantom in na kateri predsednik države poskakuje pod temi enakimi slogani, hkrati pa oba v času najhujše gospodarske recesije, ko se zapirajo podjetja, pozivata k večjemu patriotizmu - zlasti mlade, ki da ne gojijo pravih čustev do svoje domovine - se je ponovno odvijala pred našimi očmi.

Mediji se rinejo v središče izgredov in razglašajo senzacijo, še preden se je zares uresničila: portal 24ur je v rdečem okvirju poročal o popolnem razdejanju in nenadzorovanih demonstracijah, še preden je do tega prišlo. Prav nikogar ni zanimalo, kaj bo z "malim delom" in nihče niti opazil ni avtonomne skupine aktivistov iz Socialnega centra Rog, ki je organizirala alternativno demonstracijo, katere slogan je bil "Ne malo delo, ne študentsko delo - manj dela!", in kjer so prek odprtega mikrofona artikulirali širše družbene problematike. Vendar vsi drugi so se lepili na tiste razjarjene posameznike, ki so skrbeli, da se kaos ne bi polegel.

S to našo mladino je nekaj hudo narobe - smo in bomo poslušali v naslednjih dneh. Vendar to je tista vaša mladina, o kateri ste (spoštovani predsedniki, vlada, pristojni ministri, mediji, pa tudi učitelji in profesorji) spregovorili samo takrat, kadar vam je služila za izkazovanje vaših lastnih problemov. In še nekaj - to je tista mladina, ki je morala zadnja leta mirno, tiho in pokorno požirati vse laži, podle laži, o štipendijah, lenobi, prepočasnem študiju, o nepravih čustvih, o nesposobnih starših, ki izgubljajo delo, o svoji zanikrni regiji, iz katere so pobegnili vsi podjetniki… s čimer ste jo obmetavali ob vsaki priložnosti. To je tista mladina, ki ste jo zavrgli prav vsi in ki ji kažete povsem nemogočo prihodnost. To je tista mladina, ki ne sme sanjati, ki ne sme ustvarjati, ki mora molčati vsakič, ko vlada obljublja štipendije, ko se ukinjajo znanstvene in strokovne revije, kjer bi morali študentje objavljati svoje prve znanstvene prispevke, ko preprečuje kulturno in družbeno udejstvovanje mladih in vzpodbuja pijančevanje ob poceni komercialni glasbi.

Za izgrede pred parlamentom je odgovorna izključno politika, tista, ki ščuva (opozicija), in tista, ki je narcisoidna in grozljivo nestrokovna (pozicija). Odgovornost ne sme biti zvaljena niti na robokope, čeprav tam sploh ne bi smeli biti, niti nad sicer visoko skorumpirane študentske organizacije in servise, ki dejansko imajo problem in ki ga bodo morali rešiti študentje sami s svojim lastnim uporom, niti nad organizirane skupine, ki že vrsto let razkazujejo svoje nasilje.

Čar mladosti je prav v tem, da je samo takrat, ko si mlad, dovoljeno narediti napake. Vendar politika si je tudi to pravico vzela v svoje roke - napake lahko dela vlada, mladostniki pa bi morali biti skrajno strpni, pokorni, tihi in ponižni. Mladina je naredila napako, vendar, srž problema ne počiva na pročelju spomeniško zaščitenega parlamenta, problem prihaja iz parlamenta, ki ne ščiti otroka, dijaka, študenta, delavca, brezposelnega, pač pa ga z vso silo in represijo rine v enoumje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce so bili posamezniki, no vec njih, konkretno vec, nasuntani od politike, d je treba neki hudga nardit, da se pol lahko dokoncno zlije greznicna voda na protesnike? Ah, ja, to se vendar ne more nardit...

Cudi predvsem policijska vzdrzanost do razbijacev, saj je vsem jasno, d bi specialci z lahkoto obvladali polozaj.. Menda so celo ga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so ga ja, prav zaradi njihove mirnosti jih zdaj obtožuje odvetnica ŠOU-a, da so oni krivi za to razdejanje :headbang: ....˝prekasno so uporabili solzivec˝, babnica hamlasta, tista še zezat ni nehala pa je kar odvetnica....če bi pa prej uporabili solzivec bi bilo pa kaj: ˝čisto po nepotrebnem so jih napršili, saj so bile demonstracije mirne˝....vsa čast policajem da so to prenašali, pa sem verjetno samo en majhen del tega provociranja in žaljenja videl na TV ekranu :worship: in res bi moralo biti tako kot je že nekdo prej omenil, najprej užgi, potem sprašuj....škodo naj pa vsekakor krije ŠOU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, ta baba ima črva v glavi, ali pa je le orodje nekoga drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je že nekdo napisal "sram me je, ker sem študent". te demonstracije so ŠOU-movci in ostali organizatorji pripravili zakaj? Samo zaradi tega, ker s študentskim delom oni dobivajo denar, katerega več nebo z malim delom. Zakaj nimajo nebenega predloga k zakonu o malem delu? Ker nočejo malega dela, ampak staro študentsko delo, kjer gre vse preko ŠS in da si lahko delijo velke dnarce in nakupujejo nepremičnine pa jahte. Dijake so povabili polek "kao da protestirajo za srednješolske malice pa štipendije"... ja, my ass, ker so vedli da jih študentje ne podpirajo tako, kot oni sami govorijo, so organizirali dijakom zastonj prevoze v lj, samo da bo gužva, da bodo lahko povedali da jih je bilo X tisoš ki so proti malemu delu!

Jaz sam sem študent, in podpiram malo delo. preko študenta sem v 5 letih delal vsega skup za 3 tedne. in ne, nisem iz premožne družine. doma imamo kmetijo in oba starša sta doma. prvi motor sem kupil v srednji šoli in mi je polovico dal polek oče (je pa bil takrat 250000 sit), 2 naslednjika sem kupil sam, tudi vso kmplet opremo in vse to sem privarčeval iz štipendije, ki pa je okrog 200€/mesec. tu pa tam stopim na kak pir, na kavico vsak dan, včasih sem tudi kadil... pa mi je polek vseh izdatkov (prehrana, obleke, študijsko gradivo, bencin v motor, vzdrzevanje motorja...) vedno ostalo nekaj denarja za na stran. res pa je, da nisem nikoli med počitnicami vrgo stran 500€ za teden dni na morju, ker sem za tisto raje kupo kos opreme, ali pa enostavno imel na kupu za nasledni motor.

tole je zdaj malo :topic: vendar sem hotel povedat s tem, da se da študirat in vredu živet tudi z malo denarja, sploh v sloveniji, kjer ti ni treba plačat šolnine + prehrana je urejen z boni...

izredni študij zame ni izgovor. to je način da se izobrazijo tisti ki so že zaposleni. tisti, ki so se izredno vpisali, ker se niso mogli redno jim pa jaz nisem kriv pa tudi noben drug ne, če niso zbrali zadosti točk na maturi. jebat ga, ni vse za vsakega.

kar se tiče izjav glede demonstracij delavcev mure in drugih podobnih podjetij... ta podjetja so zavozila že davno prej. v muri je izgubilo službo tudi nekaj sorodnikov, pa sem bil proti temu da bi država dala nevem koliko € za muro... saj nebi nič spremenili s tistim denarjem, delavci bi še en mesec dobili plačo pa bi šlo podjetje pač en mesec pozneje v stečaj.

za konec ob razmišljanu po prebiranju celotne tem samo upam da bodo najprej študentske oranizacije plačale škodo ki je bila povzročena včeraj, ter da bo v prihodnje ta banda večnih študentov razgnana.

fantina, take kot si ti, ta država rabi !!! :wallbash:

oprosti ampak s takim omejenim in neperspektivnim razmišljanjem ne spadaš na nobeno fakulteto, škoda denarja zate.

zato, ker si kupuješ s prihranki gume in čelade namesto kakšnega potovanja, imaš tak kmečki pogled na situacijo, skrajno omejeno, pojdi raje malo pogledat kako v tujini ljudje živijo in kaj si z delom lahko privoščijo. pa stopi v kakšno fakulteto in se pogovarjaj s študenti kako stvari funkcionirajo. ko ti bo jasno koliko starši zaslužijo in koliko študent, koliko študij tam stane, kaj za tisti denar dobijo, kako je s prvo zaposlitvijo, kako funkcionirajo fakultete,... mislim, da se boš zavedal političnega okolja v katerem živiš.

pa oglasi se ob prvi zaposlitvi, ko boš ves srečen z minimalnimi 560€ .. itak zate je vse zadovoljivo. :slap:

s takimi družba doživlja napredek in razvoj.. BRAVO "ŠTUDENT"

spoštujem tvoje odrekanje in ponižanje, ampak v tem ni širše ali poštene rešitve.. začni razmišljat na nivoju izobraženca, če hočeš bit pravi študent in se kasneje obnašat kot intelektualec, ki ima kaj pod čelado ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantina, take kot si ti, ta država rabi !!! :wallbash:

oprosti ampak s takim omejenim in neperspektivnim razmišljanjem ne spadaš na nobeno fakulteto, škoda denarja zate.

zato, ker si kupuješ s prihranki gume in čelade namesto kakšnega potovanja, imaš tak kmečki pogled na situacijo, skrajno omejeno, pojdi raje malo pogledat kako v tujini ljudje živijo in kaj si z delom lahko privoščijo. pa stopi v kakšno fakulteto in se pogovarjaj s študenti kako stvari funkcionirajo. ko ti bo jasno koliko starši zaslužijo in koliko študent, koliko študij tam stane, kaj za tisti denar dobijo, kako je s prvo zaposlitvijo, kako funkcionirajo fakultete,... mislim, da se boš zavedal političnega okolja v katerem živiš.

pa oglasi se ob prvi zaposlitvi, ko boš ves srečen z minimalnimi 560€ .. itak zate je vse zadovoljivo. :slap:

s takimi družba doživlja napredek in razvoj.. BRAVO "ŠTUDENT"

spoštujem tvoje odrekanje in ponižanje, ampak v tem ni širše ali poštene rešitve.. začni razmišljat na nivoju izobraženca, če hočeš bit pravi študent in se kasneje obnašat kot intelektualec, ki ima kaj pod čelado ;)

tisti na demonstracijah so se pa obnašali in razmišljali na nivoju izobražencev?

nikjer nisem napisal s čim bom zadovoljen, ampak dokler smo študenti, je naše prvotno delo študij in ne delanje v fabrikah in marsi kje drugje.

kar se pa tiče dopustov in vsega ostalega kar se tiče prostega časa je pa odvisno od človeka do človeka. Nekdo ima rad planine, nekdo morje, nekdo pa samo cesto in razgled iz nje.

kaj drugega nebom komentiral, ker nisem tukaj da bi koga žalil in se spuščal na vaš nivo. :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj drugega nebom komentiral, ker nisem tukaj da bi koga žalil in se spuščal na vaš nivo. :whistle:

popravek prejšnjega stavka .)

kaj drugega ne bom komentiral, ker nisem tukaj da bi koga žalil in se spuščal na tvoj (rebel) nivo. :whistle:

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej prav da so razbijali pred parlamentom, škoda da niso dol podrli totega legla zla :DDD

Itak bi oz. bo šlo iz "našega" (davko plačevalskega) denarja za novo gradnjo oz. obnovo, tako da nam nebi koristilo kaj dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej prav da so razbijali pred parlamentom, škoda da niso dol podrli totega legla zla :DDD

ja .. in pol zgradimo boljšega, večjega, starejšega in not naselimo te iste študente in potem spet razbijemo, ker ne bodo nič drugačni, kot so sedanji parlamentarci. Boh ne daj, da bi prišli organizatorji in njihovi šuntači na oblast, še to bi pokradli kar še ni, in vsi delavci bi morali delat na študentske napotnice in del zaslužka njim dajat.

Super ja ... skor bi bil za to ... PA NISM

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja .. in pol zgradimo boljšega, večjega, starejšega in not naselimo te iste študente in potem spet razbijemo, ker ne bodo nič drugačni, kot so sedanji parlamentarci. Boh ne daj, da bi prišli organizatorji in njihovi šuntači na oblast, še to bi pokradli kar še ni, in vsi delavci bi morali delat na študentske napotnice in del zaslužka njim dajat.

Super ja ... skor bi bil za to ... PA NISM

Organizatorka Katja Šoba je za Finance že povedala, da bi najraje delala v državni upravi.

FINANCE: Katja Šoba, predsednica študentske organizacije: "Diplomirala bom predvidoma septembra, študij pa bom nadaljevala na podiplomskem študiju. Bolj kot službe v zasebnem podjetju si želim državne službe. Plača? Verjetno bo takšna, kot so pač prve plače. Takšna, kot bo, pač bo."

VEČER; Predsednica študentske organizacije Katja Šoba je že lani, ko so študenti pred parlamentom zažgali izhodišča zakona o malem delu, napovedovala požare, zdaj pa skupaj z drugimi študentskimi funkcionarji beži pred odgovornostjo za razbijanje parlamenta in se izgovarja na predčasno končanje demonstracij.

Odličen tekst Rada Pezdirja v Financah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda bodo uvedli nov zakon,ki bo določal,da bodo otroci do 30 leta v vrtcih,mi bomo pa do 70 leta delal. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm......kaki pametnjakoviči ste nekateri........

ajme, me kar peče v glavi, ko prebiram veleumna izjave nekaterih!!!!!

Moj odgovor.......USTANOVITEV DELOVNIH AKCIJ.....pa zabušantsko in leno, ter nobenega konkretnega dela vajeno mladino.....naterat na DELOVNE AKCIJE. V SLO še veliko vasi nima vodovoda, elektrike pod zemljo, telefona......vsakemu 100m jarka za skopat.......me zanima, če bi jim potem še padale take ideje v glavo.

ITAQ pa, bedaki so se .....kao zavedeni.......borili za velikanske dobičke posameznikov na ŠOU...itd.

Kar tako naprej mladina.........sicer pa, sej jajcpoku tudi nasedate na najbolj butaste fore. :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blo bi se treba vprašat zakaj je prišlo do tako nasilnih izbruhov. zaradi študentskega dela, malic itd. zagotovo ne. Kaj se je zgodilo da se mladi (baje naj bi bili steber družbe) zatekajo k tako brezglavemu nasilju?? Pomembno vprašanje...zihr bol od tistih 30k škode na parlamentu....

Kaj se dogaja z družbenim zaupanjem v vedno bol tekmovalni individualistični (kapitalistični) družbi...Bi bla dolga pa zanimiva razprava...

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj odgovor.......USTANOVITEV DELOVNIH AKCIJ.....pa zabušantsko in leno, ter nobenega konkretnega dela vajeno mladino.....naterat na DELOVNE AKCIJE. V SLO še veliko vasi nima vodovoda, elektrike pod zemljo, telefona......vsakemu 100m jarka za skopat.......me zanima, če bi jim potem še padale take ideje v glavo.

To bi bila ena od rešitev za razvajeno mladino..

Konkretno mislim da je prišlo do te demonstracije (da se bo zgodilo na ta način si sicer nebi nikoli mislil)

iz različnih vzrokov, ki so bili v tej temi že večkrat navedeni.

Mogoče je eden od problemov tudi vzgajenje otrok, predvsem v šolah, kjer je otrok preveč zaščiten in ima po mojem mnenju

preveč pravic. Po nekaterih, sploh poklicnih in podobnih 'texas' šolah poteka pouk izjemno moteno, mladina pa si dovoli vse

kar si hoče. To seveda ne velja za vse ustanove, predvsem gimnazije, kamor se vseeno vpisuje mladina z nekoliko več

zdrave pameti in kulture. Množično 'špricanje' pouka, popivanje, trava, celo mamila in kriminal ter nasilje, to omenjene

šole omogočajo in so celo leglo tega.

Kar pa se tiče dogodka, tu je bilo ogromno raznih otrok na kupu, govorniki so jih spodbujali 'v akcijo', treba je bilo samo še malo pijače in ta problematična mladina se je nazadnje lotila parlamenta. Seveda pa ne vsi.

Ja, to je problem kapitalistične družbe, predvsem pa liberalizma in politike človekovih pravic, ki take ekscese celo dopušča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se dogaja z družbenim zaupanjem v vedno bol tekmovalni individualistični (kapitalistični) družbi...Bi bla dolga pa zanimiva razprava...

Mislim, da bi bil tale tekst Marcela Štefančiča, pisan v njegovem značilnem slogu, odlična osnova za začetek:

http://www.mladina.si/tednik/201019/teroristicni_napad_na_evropo

Študentskega dela, kot je zastavljeno sedaj ne podpiram oz. ne podpiram sistema pisanega na roko majhni skupini ljudi, ki izkorišča nekaj, kar je v svojem bistvu dobra ideja (ŠOU).

Nasilje v osnovi zavračam a to kar je mularija naredila pozdravljam, čeprav iz drugačnih razlogov. V parlamentu sedečo gospodo je treba vsake toliko spomniti, da Slovenija ni liter morja v Piranskem zalivu ali kamen na Triglavu. Slovenija smo mi, državljani...prebivalci te dežele in mi jim dajemo ali vzamemo, pravico, da nam vladajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj, da se malček zamislimo.......

Na dan prihajajo informacije.....pa .....baje.....tudi dokazi, kako so uničevanje parlamenta sprovocirali mladi jurišniki stranke SDS. OK. Pustimo času čas, pa naj se dokaže, če se že tako trdi. A vendar. Nekako me to spominja na leta 1934-37.......ko so jurišniki naconalsocialpartaj v takratni Nemčiji......jurišali na vse živo........al pa, če že hočete.....požig rajhstaga.........vsi pa vem, kam je to peljalo.

Ne trdim, da si TI indici resnični.......ampak, jajcpokova stranka deluje na tak način, odkar se je njihovemu veličastnemu vodji.....totalno pobrkalo od sladkosti oblast. Premislite!!!!! in se ZAMISLITE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po Klimbrinem premišljanju pravi Vladek tako:

Ni kaj. Janša je točno napovedal. Kot serijski storilec, ki policijo preko medijev obvešča, kaj se bo zgodilo, kje se bo zgodilo in kdaj se bo zgodilo. Saj še spomnite? "Se mi zdi, da bo treba nekatere lekcije izpred dvajsetih let ponoviti in pričakujem, da se spomladi vidimo na ulicah, trgih," je vizionarsko pojasnil in kasneje dodal: "Glede na pisma in klice, ki jih prejemamo od ljudi, pa je skoraj gotovo, da bo prišlo do reakcije slovenske javnosti, ker bo to kaplja čez rob. Zagotovo." /.../ "Krožijo pozivi posameznikov in nekaterih organizacij civilne družbe k zborovanju pred parlamentom, k protestom." Hja. Za serijske storilce se ve, da natančno napovedujejo, ker sami načrtujejo in udejanjajo. Kako pa je vedel Janša? Pa menda ni imel tudi on kaj zraven? Seveda ne. Kdo bi sploh pomislil kaj takega! Ravno nasprotno. Njegov pribočnik Branko Grims (SDS) je na notranjo ministrico Kresalovo naslovil poslansko vprašanje, ali poteka preiskava zoper tiste, ki "so zanetili nasilje in zlorabili študentske demonstracije", ter "ali se preverja indice, da so pobudniki nasilja očitno povezani s političnimi strankami tranzicijske levice". In celo iz vladnih vrst, kot pomenljivo namigne. Ni povedal, na kakšni osnovi namiguje. Morda ima v mislih Reichstag februarja 1933. Ampak tam je bilo nasprotno, kot trdi Grims. Tam so požar podtaknili nacisti in obsodili komuniste. Kdo je pri nas podtaknil požar in kdo ga podtika drugim, je vsekakor relevantno vprašanje. Po tistem, kar se je dalo videti in po ozadjih, ki so razkrita, je občutek res nelagoden. Kot da storilec ovaja samega sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!