Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Možno...

Ali pa je enak primer, kot pri Spar-ovih Budget izdelkih. Kupiš riževo Buget čokolado, noter pa ...Zvečevo. Ki je z Zvečevo ovitkom pol dražja. Po okusu ista. Vem, ne gre primerjati čokolade s čelado, ampak mogoče pa le je nekaj na tem, da je izdelek enak.

Prav tako je Budget pivo popolnoma enako Laškemu...le da je cenejše :beer1:

Primerjat Arai, X-Lite ipd. čelade z Lidlovim je bedarija. Hervis tudi prodaja Elanove smuči za pol manj denarja kot Elan v svoji trgovini....pa z zagotovostjo lahko povem, da so tiste za Hervis narejene iz drugačnih materialov, nekakšna 2 ali 3 klasa....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako je Budget pivo popolnoma enako Laškemu...le da je cenejše :beer1:

Primerjat Arai, X-Lite ipd. čelade z Lidlovim je bedarija. Hervis tudi prodaja Elanove smuči za pol manj denarja kot Elan v svoji trgovini....pa z zagotovostjo lahko povem, da so tiste za Hervis narejene iz drugačnih materialov, nekakšna 2 ali 3 klasa....

pojma nimaš.

  • Ni mi všeč 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to, da nekatere smuči iz Sportov2000, Hervisov, Intersportov, itd niso iste originalnim modelom (kljub istemu imenu in grafiki) je pač dejstvo.

Ravno letos sem se v Sportu2000 čudil lih pri modelu Elan SLX kako je lahko tako smešno poceni, pa sem potem ugotovil da so smuči brez tehnologije Waveflex (po kateri je sicer elan zadnja leta prepoznaven) in s precej slabšimi vezmi.. Skratka tiste smuči so bile SLX samo po grafiki in imenu pa nič več. In takih primerov ni malo.

Seveda niso vse smuči, ki jih prodajajo v Hervisu zdej pa kar zanič. Saj imajo veliko tudi uradnih modelov, za katere ne verjamme, da so za Hervis kej drugačni, ampak je pa ogromno tudi Hervis izvedb, pri katerih bo samo nekdo, ki se na smuči spozna in dobro pozna modele proizvajalcev, lahko pogruntal, da to ni to. Lahko pa verjameš, da razlika napram originalnemu modelu pri takih smučeh ni narejena v pozitivno smer.. In temu primerna je tudi cena.. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem zato, ker poznam par folka z Marushinom, ki so s čelado zadovoljni. Ne vem pa kakšne imajo izkušnje z ostalimi za primerjavo :)

Drugače pa tudi jaz sodim med tiste, ki se enostavno počutimo bolje, če je na glavi čelada znanega proizvajalca malce višjega cenovnega ranga.

Kolk folka pa poznaš ki odkrito pove da so se nategnili in da je njihova čelada rokavice škornji en qurc vredna? Edino kar se šinfa so gume. te niso nobene zadost dobre.

kar se pa druzga tiče, valda se z dražjo čelado renomirane znamke bolš počutiš. stvar pač dela. Je dodelana v detajle. Zračniki zapirajo, podloga odvaja švic stran od kože in se hitreje suši, med vožnjo se dobro zrači. . . . . seštevek detajlov je udobje. in te detajle nam bogato zaračunajo.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk folka pa poznaš ki odkrito pove da so se nategnili in da je njihova čelada rokavice škornji en qurc vredna? Edino kar se šinfa so gume. te niso nobene zadost dobre.

jaz povem odkrito.

lahko primerjam škornje iz hoferja (stare... 5 let) in pa alpinestars smx plus (stare... 3 leta).

seveda, se jih ne da primerja: alpinestars bolj udobne, ožje (kar je velik + za mene, ki imam ozko nogo, zato tudi model z notranjim čevljem), lepše, verjetno bolj varne (upam, da jih ne bo potrebno nikdar preizkusit), bolj zračne. kar se same kvalitete izdelave tiče, ne morem rečit, katere so bolj trpežne ob normalni uporabi (vožnja in hoja), ker se mi alpinestars po šivih razpadajo (s katerimi je narejenih več km, ne morem rečit, vem pa, da so alpinestars bile samo za motor na cesti, medtem ko tisti iz hoferja nekaj po cesti in večina po gozdu). lahko pa rečem, da so škornji iz hoferja boljše, kot vsake adidaske in da so vredni svojega denarja!

lahko primerjam podkapo alpinestars in tisto iz hoferja (ali lidla, ne vem več točno). alpinestars se razpada, medtem ko tista "cenejša" še vedno služi svojemu namenu!

ja pa res, da so v eni moto trgovini v kopru prodajali te podkape iz hoferja (ali lidla) po 25€, čeprav je v h. ali l. stala takrat 6€ (se mi zdi).

druga pa iz h. ali l. še nisem kupila za motor.

sem se pa nategnila z jakno iz tc-ja. to je pa povsem druga zgodba ;)

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to, da nekatere smuči iz Sportov2000, Hervisov, Intersportov, itd niso iste originalnim modelom (kljub istemu imenu in grafiki) je pač dejstvo.

Ravno letos sem se v Sportu2000 čudil lih pri modelu Elan SLX kako je lahko tako smešno poceni, pa sem potem ugotovil da so smuči brez tehnologije Waveflex (po kateri je sicer elan zadnja leta prepoznaven) in s precej slabšimi vezmi.. Skratka tiste smuči so bile SLX samo po grafiki in imenu pa nič več. In takih primerov ni malo.

Seveda niso vse smuči, ki jih prodajajo v Hervisu zdej pa kar zanič. Saj imajo veliko tudi uradnih modelov, za katere ne verjamme, da so za Hervis kej drugačni, ampak je pa ogromno tudi Hervis izvedb, pri katerih bo samo nekdo, ki se na smuči spozna in dobro pozna modele proizvajalcev, lahko pogruntal, da to ni to. Lahko pa verjameš, da razlika napram originalnemu modelu pri takih smučeh ni narejena v pozitivno smer.. In temu primerna je tudi cena.. :)

de odgovorim še teb: glej elanove oznake in številke in poskusi enkrat prit na dan odprtih vrat, ki jih imajo v begunjah vsako leto....

sam pač na odprta vrata ne hodm ker..... sem bil tam slabih 20let in mi baba rekla baba kazala ne pride do živga. eto. razlika med

poliuretanom in leseno sredico je očitna (pa ne me jebat, de mata dile isto kodo, če je pa temu tako, pa ta nalepka ne pride IZ elan-a)

ostalo boš pa v štacun bl težko opazu (razen ŠMINKE, ki je obešena NA dilo) pa vezi ne DELA elan in če so zate vezi = smuči potem jest pravm malo morgen..... brez tehnologije wave in z njo.... ISTA koda? ne ga srat..... a pa veš zakaj..... čist slučajn al pa niti ne, programiram za elanovo ski proizvodnjno svojih 11let. pika. konc.

(ena za ljubitelje high-techa, uporabna iz preteklosti, ker novejših stvari ne smem gobcat okol: vsi pomnite RC in CR a, ne? (no, če ne, ste tolk premladi....) evo, ista sredica in na en stran tekmovalna po drug stran pa rekreativen značaj. zanimiv. glede na potebe trga smo jih štrihal,

brusl pa znova štrihal, če je blo treba. ljubitelji in poznavalci SMUČ pa opeval karakteristike ene in druge..... ???? ) kwa b dal, če bi se to dons dal pa se glede na trenutno tehnologijo sitotiska ne da....) dons je črtna koda prvi špric zgornje obloge. pove kakšna bo dila na konc. in če zajebamo gre pod cirkularko al pa v najboljš primeru v sindikalno prodajo, kjer vsak delavec načeloma lahko kupi dva para smuči 'drugih kvalitet'.

v štacuno pride vedno prva in samo prva, če ni zahteva oz. želja štacune drugačna. pa tiste, ki so v štacun kot 'druga' kvaliteta imajo napake

vidne samo dobrim poznavalcem. ostalo.... gre med treske.......

no uredil: in koji k...c ma to veze z naslovom teme?

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

de odgovorim še teb: glej elanove oznake in številke in poskusi enkrat prit na dan odprtih vrat..... ....(pa ne me jebat, de mata dile isto kodo, če je pa temu tako, pa ta nalepka ne pride IZ elan-a)...

Ti predlagam, da ene parkrat globoko vdihneš in greš še enkrat prebrat moj post. Kdo je govoril o kakšnih številkah, pa kodah, itd? Jaz sem zgolj povedal, da Elan izdeluje tudi razne cenejše serije smuči za večje verige, ki na prvi pogled delujejo lih take kot "taprave" pa to niso. Pač to je dejstvo, dokaz pa SLX v Sport2000, ki v tanovi grafiki brez waveflexa uradno sploh ne obstaja. Smuča ziher nima iste kode kot taprava. Ampak point je bil to, da se na prvi pogled po grafiki in imenu - Elan SLX v očeh nepoznavalca (katerih je večina) od prave ne razlikuje, kljub temu da je slabša dila.

In če navežemo to na čelade in debato o tisti 2, 3 klasi za veletrgovce.. Če neka čelada na zunej zgleda isto kot nek drag model znane in preverjene znamke, to še ni zagotovilo da gre za čist enako čelado. Tudi če je v končni fazi prišla iz iste Nolanove proizvodne linije brez nalepk.

Vezi sem pa omenil zgolj zato, ker dandanes pri trgovinskih smučeh vedno pridejo v kompletu z dilami in so na nek način "del smuči" pri nakupu, če se pogovarjamo o rekreativnih smučeh, sploh če je govora o raznih fusion sistemih, kjer ne moreš vezi enostavno snet in dat gor kar ene poljubne tretje gor, mar ne? Sploh ni bistvo, ali Elan dela vezi ali ne, bistvo je da so del trgovinske smuči ko jo kupiš. Tako kot je blago podloge v čaladi del čelade, tudi če ga ne proizvaja neposredno proizvajalec čelade, ampak nekdo drug.

Sicer pa smo res že preveč :topic:

Bistvo z moje strani je, da se mi zdi glava preveč vredna, da bi zaupal nekemu olupku za 40€ iz Lidla ali Hoferja, ki lahko je ali pa ni ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 leti sem bil v razvoju in proizvodnji v AGV-jevi tovarni v italiji. ko vidiš kako čelade delajo ročno, na roko brusijo, kako nalepke lepijo ročno in kako montirajo mehanizme ročno ti je jasno da taka čelada ne more bi 40 ali niti 100€.

večina čelad nizkega kakovostnega razreda se itak dela na kitajskem kar v osnovi ni narobe. je pa stvar da se vse da naročit če naročaš količino in če pride en Lidl v fabriko in reče "naredite mi 100.000 čelad ampak cena po kosu more bit 15€" (njihova marža more tudi bit, menda ne mislite da prodajajo brez profita) tako čelado naredijo.

pač malo prišparajo na vloženem delu, ne pazijo toliko na tolerance in ne zavržejo vsega kar ni brezhibno pa gre.

pri vsaki proizvodnji nastane 1,2,3,... klasa, od firme pa je odvisno ali prodaja samo 1 klaso ali ostalo pod kako drugo znamko tudi proda.

primer iz keramike: prva klasa ploščic 12 e/m2, druga klasa (pike v barvi) 9€/m2, tretja klasa 4-5€/m2. Ima pa tretja klasa že kakšne robe slabo poglazirane in razpoke v glazuri. Torej med prvo in drugo je razlika samo vizualna, tretja klasa pa že nima več enako dobrih lastnosti.

za na moped si lidla dam gor kadarkoli, nad 100 km/h pa ne več. ampak to sem samo jaz, neumnež, ki podlegam marketinškim trikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa seveda treba bit racionalen.. Če ti nakup čelade za 400€ pomeni, da se boš zato fural v kavbojkah, je vsekakor bolje kupit eno Marushin za 130€, ki je preverjeno varna čelada, pa pač potrpet kako drugo pomankljivost.

:topic:

če nimaš denarja za ta šport oz za kvalitetno opremo (čelada,kombinezon), se ga ne it, oz kupi cenejši motor raje....samo moje mnenje!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

če nimaš denarja za ta šport oz za kvalitetno opremo (čelada,kombinezon), se ga ne it, oz kupi cenejši motor raje....samo moje mnenje!

S tem se tudi jaz popolnoma strinjam.

Ampak se pa vseeno da skozi prit z zelo različnimi zneski, brez da bi varnost bistveno trpela, ampak pač na račun drugih zadev.

In to sem hotel poudarit z zgoraj omenjenim primerom. Marushin čelade so kompozitne čelade, ki so se na testih kar se tiče varnosti povsod zelo dobro odrezale. Na Sharp testu so jim dali 5 zvezdic, medtem ko je marsikatera Nolanka al pa Araika za 3x več denarja končala pri štirih, treh ali celo dveh. Tako da očitno se da dobit varen kos opreme tudi za malce nižjo ceno, če se v zadevo poglobiš in ne kupiš kar nekaj najcenejšega, ki ti najprej pod roke pride.

Lahko pa taka čelada šepa na ostalih področjih, tesnenje, prezračevanje, kvaliteta vizirja, itd.. Koliko te zadeve komu pomenijo naj pa sam presodi. Če ima nekdo raje za 200€ dražji motor in ipremo, ki šepa na teh "estetičnih", "komfortnih" in "luksuznih" področjih, vendar vseeno zagotavlja zadosten nivo varnosti, ga jaz ne obsojam. Plastikfantastik čelade raznih diskontov so pa itak druga zgodba, ker tu se pa o varnosti niti pogovarjat ne mormo. Lahko je, lahko pa ni, noben tega ne ve, ker zadeva ni oreng preizkušena in stestirana.

Šparanja na račun varnosti in dragega motorja pa seveda ne podpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, komu se da še brati ta vaša razglabljanja? Vsem nam je jasno, sa roba za 50 evrov in tista za 300 nista enake kvalitete. Marsikdo je primoran kupovati poceni, če bi imeli vsi neomejena sredstva bi bile na glavah samo Rossi pa Lorenzo replike.

Je pa menda jasno, da se v dražjih izdelkih skrivajo tudi večje marže. Mislim, ta ugotovitev ne zahteva posebne bistrosti.

Bilo bi lepo, če bi pisali o le novih H in L ponudbah in izkušnjah uporabnikov, čemur je tudi namenjena tale tema :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure vse imaš prav, edino to, da če je preveč pihanja ali glasnosti ali tiščanja - to vse zelo vpliva na varnost (koncentracijo).

vsi vemo da je ECE (oz CE) certifikat varnosti brezvezen ker ga prestane praktično vsak šrot. Sumljivi proizvajalci imajo celo naštudirano v katerih (baje španskih in italijanskih) laboratorijih se da dobit certifikat za zadeve, ki npr v nemčiji ne grejo skoz.

sharp test je dosti boljši ampak še vedno po mojem mnenju ni nek pokazatelj, na netu boš zasledil dosti diskusij uglednih moto imen na to temo.

jaz upam reskirat z neznanimi pri kavbojkah, pa t-shirtu pa..... pri moto opermi pa ne, je "predrago" če se opečeš.

zdiu se mi smešno da ima nekdo motor za 5+ tisoč € pa razmišlja če bo dal 100 ali 300€ za čelado ker ni niti 10% vrednosti motorja. pa saj nimaš čelade samo eno sezono. ko deliš ceno z dnevi uporabe vidiš da na mesec prišparaš ravno za eno pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, komu se da še brati ta vaša razglabljanja? Vsem nam je jasno, sa roba za 50 evrov in tista za 300 nista enake kvalitete. Marsikdo je primoran kupovati poceni, če bi imeli vsi neomejena sredstva bi bile na glavah samo Rossi pa Lorenzo replike.

upam da se ne šteješ med tiste "reveže" glede na to da imaš motor, ki je vreden vsaj za 3 moje. je pa moja čelada (bila) vredna 6 lidlovih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da se ne šteješ med tiste "reveže" glede na to da imaš motor, ki je vreden vsaj za 3 moje. je pa moja čelada (bila) vredna 6 lidlovih.

Motorja še nism odplačal, tako de mi ne omenjaj :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, komu se da še brati ta vaša razglabljanja? Vsem nam je jasno, sa roba za 50 evrov in tista za 300 nista enake kvalitete. Marsikdo je primoran kupovati poceni, če bi imeli vsi neomejena sredstva bi bile na glavah samo Rossi pa Lorenzo replike.

Je pa menda jasno, da se v dražjih izdelkih skrivajo tudi večje marže. Mislim, ta ugotovitev ne zahteva posebne bistrosti.

Bilo bi lepo, če bi pisali o le novih H in L ponudbah in izkušnjah uporabnikov, čemur je tudi namenjena tale tema :grupni:

Glede na debate v tej temi, zgleda to marsikomu ni jasno. Razumljivo, da ne morejo vsi kupovati najboljše in najdražje. Tisti, ki pa enači Lidl in Arai čelado pa slednje sploh ne potrebuje, ker ima bučo tako trdo, da čelade sploh ne potrebuje. Kot je že nekdo povedal pred mano, če si ne morem privščiti povprečne opreme, raje ne motoriram....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bomo rekli ''glava, rad/a te imam. Zato ti bom kupil/a čelado, s katero bova oba srečna''. Enim bo dovolj in zadovoljiva Lidl/Hoferjeva, drugim ena za 500 evrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moralno nedopustno je naivnežem pustiti, da imajo denar :kva2:!

Predvsem pa je naivnežem najbolje ven cukati manjše zneske in to tako, da se jim zdi, kako so zelo ugodno nekaj dobili, praktično skoraj podarjeno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, se jih ne da primerja: alpinestars bolj udobne, ožje (kar je velik + za mene, ki imam ozko nogo, zato tudi model z notranjim

Škorenj je moškega spola, zato se ga sklanja po moški sklanjatvi (in vse pridevnike tudi) :-). Torej - bolj udoben, ožji ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škorenj je moškega spola, zato se ga sklanja po moški sklanjatvi (in vse pridevnike tudi) :-). Torej - bolj udoben, ožji ... :-)

hvala za opozorilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ena stvar, ki se jo že takoj opazi med podatki pri lidlovi čeladi( na sliki par strani nazaj)....teža 1600g +/- 50g

meni se zdi ta čelada "zelo težka" (glede na to da so dobre čelade okoli 1200g * 1300g ...kar je velika % razlika)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi ta čelada "zelo težka" (glede na to da so dobre čelade okoli 1200g * 1300g ...kar je velika % razlika)

Ne vem, moja Schubert C3 je 1570 gramov, Schuberth R1 je 1480 gramov, Schuberth S1 tudi tu nekje vmes, Arai Tour X - 1690 gramov ...

Pa so vse to dobre čelade ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, moja Schubert C3 je 1570 gramov, Schuberth R1 je 1480 gramov, Schuberth S1 tudi tu nekje vmes, Arai Tour X - 1690 gramov ...

Pa so vse to dobre čelade ...

moja jih ima 1360 pa nikakor ni vrhunska, je pa ok....

aha sem pa sedaj opazil da je ta lidlova preklopna....verjetno to tudi nanese nekaj na teži....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škorenj je moškega spola, zato se ga sklanja po moški sklanjatvi (in vse pridevnike tudi) :-). Torej - bolj udoben, ožji ... :-)

V citiranem stavku ni omenjenega nikakršnega škornja, kljub temu da bi večina pomislila najn, ker je brala navezavo izven tvoje pripombe. Lahko bi bile Alpinestars pogruntavščine, ki so bolj udobne, ožje. V tem primeru je "pogruntavščina" Ž spola, spada pa v 1. žensko sklanjatev, ker sam. spada v grupo s pravilno končnico v rodilniku in torej omenjeno sklanjatev in je njeno sklanjanje pravilno.

Nakladaš, da se kadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!