Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Sem bil zjutraj v lidlu in si ogledoval "motoristično" opremo.

Pa tisti ki to kupuje.............. škoda besed. Jakna zanič, rokavice zanič, ostalega nisem niti gledal.

PA to je oprema za flexerje, avtomatike in ostale "makine".

Take oporeme jaz ne bi nikoli kupil, varnost je le varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoj ... pri nekaterih izjavah mi slabo postane!

Zaradi ene opreme so se začele medsebojne žaljivke in obsojanja. :wallbash: Mislim ...

Tema verjetno prvotno ni bila temu namenjena, ampak zgolj da podate svoje mnenje.

Vsak kupi kar mu paše in zaradi tega ni potrebno ga obsojat, ter mu "solit pamet".

Vsi imamo doma več kompletov opreme in če si v tem primeru kupiš nekaj v Lidlu ali Hoferju, ne pomeni, da ne daš nič na varnost, tako kot to nekateri mislite.

Če kupiš zaščitno opremo v LIDLU, to pomeni točno, da se nimaš rad.

Moti me tudi to, da nekateri pišete v tem stilu:

če imaš na sebi rokavice Held ali Alpine za 40€ ali 60€ ti ne bo roke vtrgalo, pri Lidlovih za 20€ pa ti jo bo!

Odrgneš se lahko v tistih za 20 kot v tistih za 60. Tudi v Mercedesih ljudje umirajo, če damo recimo primerjavo.

No, tole je pa kar bistvo vseh neumnosti, ki so tukaj natrosene! A ti to provociraš ali resno misliš?

Ko kupuješ VARNOSTNO opremo,ki je seveda ne moreš probat (razen, če se greš kar vržt dol z motorja), imaš verjetno samo eno možnost: zaupaš proizvajalcu. In če imas srečo, izveš kako zgodbo kakega padca, kjer je bila nošena ravno oprema, ki te zanima in ti pomaga k odločitvi. Proizvajalcu pa zaupaš recimo: po imidžu, ki ga ima, po sponzorirancih, ki dostikrat obrišejo po tleh, po ceni izdelka, pa verjetno še po čem.

Cena. Ja, seveda ima nek hud proizvajalec konkreten pribitek na proizvodno ceno. Kaj vse on stlači v ta pribitek, poleg svojega imidža itd, si lahko predstavljamo. Ampak sploh ni to bistvo. Bistvo je ali sem pripravljen izdelek za neko ceno kupit, ker verjamem, da mi bo zmanjšal možnosti poškodbe ali pa ne. Koliko on mene "lupi" s ceno, je čisto vseeno in se je neumno obremenjevat. Skušaš najti izdelek, ki bi ga plačal in mu verjameš.

Tisto o mercedesu je pa sploh bedarija. Ni 100% zaščite in zato naj kupim najcenejši izdelek?? Si bom pa ja povečal % zaščite z boljšo opremo raje. Ker ni samo "brez praski" ali "mrtev" ampak še kup drugih stanj vmes, in tukaj so razlike.

Mimogrede:

v kratkih majicah in hlačkah smo kot šmrkavci padali po asfaltu, ko smo se s kolesi vozili ... odrgnjeni smo bili od glave do pet, pa smo še danes tukaj, tako da .....

Ja, hvala bog. A to naj bo zdaj podlaga za nakupe? Ojej...

3) Rokavice. Rokavice sem vzel kar tako mimogrede, in jih bom uporabljam zato, da mi bo toplo v roke, kot je to nekdo že omenil, in pri nakupu nisem razmišljal o tem, da se bom z motorjem metal po tleh, kot je to nekdo omenil. Imel sem Held-ove rokavice, ki so bile 2x dražje, pa se mi zdi, da so mi te "lidlove" dosti boljše na roki. Če bi bil extremni motorist, kateri se tu in tam tudi "skota", potem bi si kupoval opremo za kaskaderje, tako pa ....

Tole svoje si ene 20 x preberi in se zamisli! Pa malo se zavedaj, koliko ljudi te bere in morda začne tako (NE)varno razmišljat.

Tako kot ti kupuješ opremo, se kupuje srajco pa kavbojke za vsak dan, NE pa moto oprema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Vsi imamo doma več kompletov opreme in če si v tem primeru kupiš nekaj v Lidlu ali Hoferju, ne pomeni, da ne daš nič na varnost, tako kot to nekateri mislite.

...

jaz pa ne. trance_13_cry.gif

samo 1 komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav smešno se mi zdi!

Pa kaj vas briga,če si kdo kupi opremo v Lidlu,Hoferju......??????????????? Naj si jo!!!! :closedeyes:

Vsak za sebe ve,kolk ceni svojo bučo,rit,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tile posti posameznikov so generirani na osnovi pogleda skozi denarnico in na tej osnovi se vsak odloči kaj si bo nabavil oz. kaj si je zmožen nabavit. Res je, da Lidl ni moto trgovina in bi bilo bolje, da bi prodajo motorističnih stvari prepustila drugim, vendar a nismo Slovenci takšni, da bi vsi radi vse??? Ja smo in posledica tega je, da mehanik menjuje gume, vulkanizer pa dela servise, oboje delo pa je na koncu narejeno na pol...

Naj še povem nekej glede robe, ki se prodaja ... res ni ne vem kaj, je pa nekje na nivoju recimo Cycle spirit, ki jo prodaja Lojz za podobno ceno in si jo pač nabavijo tisti, ki ali ne dosežejo druga ali pa pač poskusijo nekaj prišparat (ni pametna odločitev)...

Nabavil sem podobleko in mislim, da me za 33 EUR ne bo razočarala, vsaj prvi občutki so bili dobri ... vam povem kako se bo obnesla pri prvi uporabi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni se je že večkrat potrdilo, da se pač najbolj splača kupit oreng robo že v prvo.. Naj bo to pri motoristični opremi, smučarski opremi, kolesarski, itd..

Ne pravim s tem, da je potrebno kupit najprestižnejše in najdražje modele, ampak se pa ponavadi splača odločit za kakšnega preizkušenega in preverjeno kvalitetnega proizvajalca..

Še vedno kadar sem kupil nekaj nahitro in poceni, češ saj bo dobro, sem slej ko prej sem šel kupit še enkrat tisto kar sem že sprva gledal, pa mi je bilo škoda denarja. Tako da sedaj se že nekaj časa držim pravila, da ko se kupuje take stvari se kupi oreng in je to to za nek časa.

Saj ne rečem, za kakšne tank torbe, nahrbtnike, švic perilo, dežne kombije, itd. so Lidl, Hofer in podobni čist super. Ampak za čelade, jakne in podobno je pa treba it, vsaj kar se mene tiče, v eno oreng moto štacuno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa ne. trance_13_cry.gif

samo 1 komplet.

Jaz imam 3 komplete, pa žena ima dva, tako da ....

Znamka oblek pa je Roleff, tak da ni glih neka vrhunska. Lahko bi še ceneje skozi prišel, če bi vzel znamko Büse, ampak nisem. Se je ženi zlo dopadla, pa še paše k hlačam.

P.S.

VSEM NOVINCEM: Kupujte kvalitetno opremo. Opremo si lahko kupite novo, glavo ne!

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo pa je, da ni nobenega testa te opreme v primerjavi z ostalimi firmami.

Bi tako lahko preverili navedene vizualne ocene oziroma so nekateri to doživeli v praksi.

Sicer pa če enako velja za opremo pri nekaterih, zakaj potem ne vozijo npr. goldwinga z airbagom :) torej če nimaš denarja za super varen motor, ne se vozit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri leta nazaj sem bil prica ko je motorist padel na kozini v ovinku in je drsel po voziscu z poceni robo na sebi....in je dobesedno zazgalo jo na njega...ker ni bila usnjena ampak plasticna...od takrat naprej imam tudi jaz samo usnje...in malo visji rang oblacila za motor....sem tudi lani padel in po voziscu drsel cca 100m in po zraku letel par metrov (na sreco meni nic) in je samo podrsan kombinezon....bog ve kaj bi bilo ce bi mel kombinezon za 100eur....

To je potem rapzrava med usnjem in tekstilom, ne med primerljivo (cordura) opremo.

Tukaj lahko iz svojih izkušenj povem, da tudi specializirana "moto" oprema "zažge", če podrsaš po tleh. (Pa je bilo daleč pod 100m)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je bilo treba samo za to prepucavanje posebej prijaviti z novim nickom :) ?

Saj te nihče ne sili, da greš v Lidla kupovat.

Če se pa drugi odločimo za nakup pa tudi ni tvoja stvar, da bi nam levite bral ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je bilo treba samo za to prepucavanje posebej prijaviti z novim nickom :) ?

Saj te nihče ne sili, da greš v Lidla kupovat.

Če se pa drugi odločimo za nakup pa tudi ni tvoja stvar, da bi nam levite bral ...

Ja, samo zato. Mam 17 nickov in zdaj sem naredil še 18. Daj no, a je to res edina logika? Ne, berem forume dolgo, precej dobrih informacij najdem, osebna izkušnja je pa pripomogla, da nisem mogel več brati neumnosti (ignorirat pa tud ne) in sem se registriral in napisal, kjer me najbolj žre.

Briga me, kdo kupi v lidlu, problem imam, ko hvali in prepričuje , da je to ok...

Preberi še enkrat zadnjih x strani. Kakšne levite neki...se pa dobro sliši...pokroviteljsko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledeam iz starni nevednega svežega motorista. Opreme v Lidlu nisem videl sem si pa ogledoval razne jakne po ostalih moto trgovinah. Moje mnenje je, da je velika večina priznanih znamk precenjena, ker se veliko opreme izdeluje pri neznanih proizvajalcih, ki delajo za mnogo različnih blagovnih znam. To pomeni ,da dobiš enaki proizvod brez napisa ali pod drugo neznano znamko za mnogo manjši denar.

Sedaj vsi ocenjujete kvaliteto po videzu oziroma po tregovcu ki to blago prodaja. Meni osebno ,ko pogledam Luisov katalog izgleda marsikaj zelo ceneno, pa ne trdim da ni kvalitetno. Kvaliteta pokaže samo test na vzdržljivost. Vse ostale debate so brezpredmetne.

V svojem poslu vidim da je tako in sem 100% prepričan ,da je v tem primeru enako.

Pa brez zamere če sem koga užalil. Vsak si kupi kar si misli in hoče.

:worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis ima nenormalno veliko cenene robe, ki si včasih sploh ne bi zaslužila imena "motoristična oprema", zato njihov katalog ni ravno referenca za dobro opremo.. Po tem kar sem jaz videl, je Lidlova in Hoferjeva oprema boljša od marsikaterega izdelka iz Louisovega kataloga. Ima Louis seveda tudi veliko kvalitetnih artiklov, ampak je pa tudi veliko cenene šare.

Vsekakor se veliko plača ime (s tem pa tudi razvoj in teste za njim). Ni vedno najbolj zveneča oprema tudi najboljša, ampak tudi najbolj cenena najbrž ni. Dejstvo je, da če se odločiš za preizkušenega proizvajalca imaš veliko manj šans, da boš ustrelil mimo, ker so zadeve sprobane, preizkušene, da se ponajt na internetu kakšna mnenja s testov, itd.. Pri neki noname zadevi pa ne veš kaj dobiš. Lahko, da se bo isto obneslo kot nek 4x dražji Dainese, lahko pa ne..

Ampak ker je pri motociklu dovolj, da gre samo enkrat nekaj narobe, jaz raje ne tvegam in že v štartu izberem preizkušeno in stestirano zadevo. Vsaj kar se tiče čelade, kombinezona, želve in rokavic.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj vsi ocenjujete kvaliteto po videzu oziroma po tregovcu ki to blago prodaja. Meni osebno ,ko pogledam Luisov katalog izgleda marsikaj zelo ceneno, pa ne trdim da ni kvalitetno. Kvaliteta pokaže samo test na vzdržljivost. Vse ostale debate so brezpredmetne.

definicija kvalitete je sposobnost produkta da opravi svojo funkcijo. funkcija te opreme je nekaj zaščite ob morebitnem padcu. jaz mislim, da tudi ta oprema nudi več zaščite kot katerekoli kavbojke. Zato, test na vzdržljivost v tem primeru ni tako zelo merodajen. v omari mi visi cca 18 let stara leder jakna dainese, ki je takrat stala 1 000 000 lir ali tisoč mark in svojo funkcijo opravlja tako kot prvi dan. test vzdržljivosti = 10+. ampak jakna nima nobenega ščitnika, in ko sm se ulegel z mojim oldtimerjem, kjer to jakno uporabljam, mi je komolec kar fino zacvetel. v 99€ vredni jakni iz lidla mi zelo verjetno nebi.

Osebno si tam opreme nisem in ne bom kupil, vendar sem 100% da so lidlove hlače varnejše od kavbojk, in jakna varnejša od vsake pohodniške gore-tex jakne. Vsem je jasno, da je alpinestarsov jet road jacket ali BMWjev atlas neprimerno boljši, obsojat ljudi da se ne marajo ker nimajo te hihg end opreme pa je velik idiotizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je bilo treba samo za to prepucavanje posebej prijaviti z novim nickom :) ?

Bi ti dal še več plusov če bi lahko!

Morda se bo pa kdo najdel v tem tvojem stavku.

Dejstvo je, kot si napisal, da NIHČE nikogar NE SILI, kje naj kaj kupi, kar pa nekateri niso dobro razumeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da vso opremo delajo razni "kitajci". Problem pa je da ne veš kdo kontrolira kvaliteto. Pri no name motoristični opremi imam tudi jaz pomisleke, ker je zadeva na pogled lahko čisto kvalitetna, potem pa se ti ob prvi priložnosti razpade zaradi slabega cvirna, da je nekdo prišparal par centov. Lahko pa je povsem identična kakšni priznani opremi, lahko jo delajo isti ljudje na istih mašinah iz istih materialov, samo pod drugim imenom. Ampak kako naj to veš?

Pomisleki gor ali dol, sem pred leti tudi jaz kupil neke Hofer (Lidl) hlače, za prvo silo, da sploh vidim kaj hočem. Ko sem potem iskal nekaj bolj kvalitetnega, mi nobene niso upravičile razlike v ceni (nobene mi niso bile "ko ulite"). Ko pa me je lani "nascalo" na Norveškem (poceni roba ni ravno vodotesna), sem si poiskal goretex komplet priznanega proizvajalca. Kako se bo obnesel, pa moram še preizkusiti. Samo udobje (počutje) ni nič kaj drugačno.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis ima nenormalno veliko cenene robe, ki si včasih sploh ne bi zaslužila imena "motoristična oprema", zato njihov katalog ni ravno referenca za dobro opremo.. Po tem kar sem jaz videl, je Lidlova in Hoferjeva oprema boljša od marsikaterega izdelka iz Louisovega kataloga. Ima Louis seveda tudi veliko kvalitetnih artiklov, ampak je pa tudi veliko cenene šare.

Vsekakor se veliko plača ime (s tem pa tudi razvoj in teste za njim). Ni vedno najbolj zveneča oprema tudi najboljša, ampak tudi najbolj cenena najbrž ni. Dejstvo je, da če se odločiš za preizkušenega proizvajalca imaš veliko manj šans, da boš ustrelil mimo, ker so zadeve sprobane, preizkušene, da se ponajt na internetu kakšna mnenja s testov, itd.. Pri neki noname zadevi pa ne veš kaj dobiš. Lahko, da se bo isto obneslo kot nek 4x dražji Dainese, lahko pa ne..

Ampak ker je pri motociklu dovolj, da gre samo enkrat nekaj narobe, jaz raje ne tvegam in že v štartu izberem preizkušeno in stestirano zadevo. Vsaj kar se tiče čelade, kombinezona, želve in rokavic.

Bil sem v petek v Louisu v Gradcu. Na oko bi rekel, da so njihove najcenejše hlače (Cyclespirit, Fastway) boljše, kot tiste iz lidla. Zato se ravno ne strinjam s tvojimi trditvami. Zelo priporočam obisk te trgovine, že zaradi ogromne izbire in širokega razpona cen.

Popravljeno . Popravil Dare1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se sekirate kje-kdo-kaj kupuje ... jaz si tud na bencinski postaji, ob nepričakovanem nalivu, nataknem une prozorne rokavice in za nekaj časa so dobre. Ne bom pa nikoli trdil, da je to to in najboljše na svetu. So pa zastojn in traja vsaj nekaj cajta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem v petek v Louisu v Gradcu. Na oko bi rekel, da so njihove najcenejše hlače (Cyclespirit, Fastway) boljše, kot tiste iz lidla. Zato se ravno ne strinjam s tvojimi trditvami. Zelo priporočam obisk te trgovine, že zaradi ogromne izbire in širokega razpona cen.

Lej,hlač iz Lidla nisem vido,sem pa parkrat bil v Lojzu,tako da najcenejše Lojzove hlače tut niso nevem kake hude kvalitete....

Se popolnoma strinjam z Juretom!!!!

Kvalitetna roba v Lojzu sploh ni poceni!!!

En tak primer: čelada N85 pri njih dražja,kot v Velenju pri.......

Po mojem trgovina Louis glih ni nek hud primer za kvaliteto, ........ :closedeyes:

Je pa res,da je veliko robe na enem mestu!

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ampak spodnje perilo je pa dejansko ful dobro.. Ne vem sicer za Lidlovega, ampak Hoferjevo smučarsko (seamless) je dejansko vredno nakupa in se obnese bolje od marsikaterega dražjega iz raznih Hervisov, Intersportov, itd.. Sprobano.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- koliko denarja bi ponudili, ko bi se znajdli recimo z zdrobljenim gležnjem na urgenci, če bi vam za ta denar povrnili gleženj v 100% predhodno stanje?

par let nazaj sem vozila skuterje, za njim pa tzr50. nisem imela nobene opreme, na dan pa sem naredila tudi 300 km, zato sem se odločila, da kupim opremo. po hlače (jih še danes nosim) sem šla v takratni habat, jakno (ni bila vredna niti polovico denarja) sem kupila v tc-ju, rokavice (poletne in jih še danes nosim, kadar je poletje) pri pilkotu, škornje (jih imam še vedno za 4-kolesnik) pa v hoferju, ker je ravno takrat bila akcija, čelado (jo imam še sedaj doma in je samo za 4-kolesnik) pa eno prastaro, takrat pripeljano iz nemčije.

ker sva se večkrat s fantom šla peljat s 4-kolesnikom, tam pa nisem imela posebej opreme, sem ponavadi oblekla to. nekega lepega dne je fant zapeljal v nek jarek (ne visok in nič nevarnega, pač takšna je gozdna pot) in meni je veja (prekrita z listjem) obrnila nogo za 90°. še danes sem hvaležna, da sem takrat imela te škornje, pa čeprav so bili poceni, kajti mojemu gležnju ni bilo nič, medtem ko vseeno konkretno na nogo nisem mogla stopiti 14 dni, ker me je pa posledično bolelo v kolenu.

jaz pravim kamikazam v adidaskah na motorju, da naj gredo vsaj v hofer/lidl in si tam kupijo neke poceni škornje, ker so še vedno boljši kot adidaski!

Pri meni se je že večkrat potrdilo, da se pač najbolj splača kupit oreng robo že v prvo..

glej. jaz sem kupila par let nazaj eno podkapo v lidlu. bila je čisto poceni... par € (mislim da 5). malo sem si ogledala še ostalo opremo in šla iz trgovine. nakar pride poletje in me prijateljica prosi, če lahko grem z njo v trgovino, da bi si ona rada kupila za začetek čelado (da bo šla delat izpit) in potem še ostalo. in mi2 prideva v eno trgovino in kaj tam vidim... oni imajo na policah točno to robo, katero je prodajal mesec ali 2 nazaj lidl. ampak, cena je bila pa dosti višja. za podkapo vem, da so hoteli imet 23€ s popustom :krneki: . tudi vsa ostala roba je bila dosti dražja.

in kako boš potem vedel, da jakna, katero lidl prodaja za 30€ (to sem si izmislila, ker cen ne vem), oni pa jo prodajajo za 150€ ni vredu? dobro. ti veš, katere firme so vredu, kaj pa nekdo, ki se je ravno začel ukvarjat z motociklizmom in je šel v moto trgovino, da bi dobro kupil in mu recimo kroj super pristoji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rosse20... imaš prav. Ni vse poceni slabo, po drugi strani pa ni vse kar je drago kvalitetno. Ali drugače povedano: vzamimo za primer Arai čelado. V redni prodaji stane 480 evrov, maksimalno znižana na razprodaji pa je 140 evrov. Je zaradi svoje nizke cene slabša, kot Probikerjeva, ki ni znižana, pa ima na sosednji polici ceno 199 evrov...?

Torej bi dejansko kvaliteto Lidl/Hofer robe dal le primerjalni test z ostalimi uveljavljenimi znamkami. Smo že ugotovili, da je vsaka zaščita (pa čeprav najcenejša) boljša kot nič. In za začetek je ta roba povsem zadovoljiva. Seveda je pa res ne boš uporabljal na Hayabusi pri lovljenju končne hitrosti. Čeprav so nekaterim dovolj sončna očala (kaj mi bo čelada, če me potem jungferce ne vidijo...). In če bi imel denar, bi namesto textil jakne za 60 evrov vsekakor raje imel Rukko za 600. Res pa je, da te jakne nisem oblekel že kar nekaj časa, leder je le leder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No name roba ni po defaultu slaba. Dejansko se najdejo super zadeve, ki so priperljive (včasih celo enake), kot veliko dražje različice z logotipom znane firme gor.. Ampak po drugi strani je lahko pa popolno sranje.. In tega ne veš.

Zdej če gre nek začetnik v specializirano moto trgovino in dobi enega normalnega trgovca, mu bo znal svetovat in bosta skupaj našla primerno opremo, najverjetneje znanega in preizkušenega proizvajalca, ki je preverjeno dobra, varna in kvalitetna.

Če gre pa nek začetnik sal v Lidl, Hofer in podobne štacune, bo pa najverjetneje:

1. kupil napačno številko, ker frišni motoristi, ki še nimajo izkušenj z moto opremo, vsi nekaj telovadijo v jaknah, stegujejo roke, gledajo da rokavi ne bodo prekratki itd, nobenemu pa ne kapne, da kupuje moto opremo, ki mora biti dovolj tesna, da nudi dobro zaščito ter prav predvsem v moto položaju in ne jakne, v kateri bo delal gimnastične vaje.

2. nima nobene "garancije" da bo kupil dejansko dobro opremo. Seveda ima lahko srečo in kupi neko kvalitetno zadevo, ki je dejansko ista kot neka boljša, le brez logotipa. Lahko pa kupi totalen šrot.

Zdej je pa samo odvisno kje so prioritete posameznika.. Če je nekomu tako važno prišparat par 100€ zato ker je lahko ena no name oprema isto dobra kot nek Dainese, ok.. Glede na to, da itak veliko stvari iz istih velikih fabrk prihaja ima kar dobro možnost, da bo res dobil kar primerljivo robo kakšni boljši in dražji zaradi znanega logotipa..

VENDAR določen procent je vmes tudi sranja. In možnost, da boš dobil slabo robo je pač manjša, če izbiraš med Dainesom, Alpinestarsom, Berikom, in podobnimi, kot med Hofer, Lidl, Špar in podobnimi variantami.

Ne pozabit, da je treba sam en padec in vse se lahko obrne na glavo, par % bolj ali manj varna oprema pa lahko pomeni razliko med tem ali si malo podrsan ali pa oreng olupljen.. Glede na to, da je motor načeloma luksuz, ki že ob nakupu stane kar nekaj denarja, da je zanj potrebno odšteti toliko in toliko evrov za registracijo, gume, vzdrževanje, bencin, itd.. Potem je, vsaj kar se mene tiče, par 100€ razlike pri opremi zadnja stvar, pri kateri bi moral šparat. Sploh če to počneš, da boš kao zajebal znane trgovce, ki zaračunavajo velike marže.. Češ jaz sem dobil v Hoferju isto stvar za 3x manj denarja. Ja, velika šansa je, da si jo.. Ampak, če jo pa nisi, bo pa tvoja koža plačala.. Ne od šefov pri Alpinestarsu, Dainesu in podobnih, ki fajn živijo na račun velikih marž in dobrega imena.

Se pa razume. Vsaka oprema je boljša kot biti brez opreme! Če je na tehtnici vožnja v supergah in kavbojkah na eni, proti Hoferjevim škornjem in hlačam na drugi strani, potem ni debate kaj je bistveno bolj varno! Ampak kot sem rekel.. Kdor ma za motor, vzdrževanje, registracijo, bencin, bo menda ja dal tudi zase toliko, da si bo vsaj čelado oreng kupil, ne nek pisker vprašljivega porekla za 30€. To je seveda samo moje mnejne, vsak zase najbolj ve kaj je zanj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rosse20... imaš prav. Ni vse poceni slabo, po drugi strani pa ni vse kar je drago kvalitetno. Ali drugače povedano: vzamimo za primer Arai čelado. V redni prodaji stane 480 evrov, maksimalno znižana na razprodaji pa je 140 evrov. Je zaradi svoje nizke cene slabša, kot Probikerjeva, ki ni znižana, pa ima na sosednji polici ceno 199 evrov...?

Torej bi dejansko kvaliteto Lidl/Hofer robe dal le primerjalni test z ostalimi uveljavljenimi znamkami. Smo že ugotovili, da je vsaka zaščita (pa čeprav najcenejša) boljša kot nič. In za začetek je ta roba povsem zadovoljiva. Seveda je pa res ne boš uporabljal na Hayabusi pri lovljenju končne hitrosti. Čeprav so nekaterim dovolj sončna očala (kaj mi bo čelada, če me potem jungferce ne vidijo...). In če bi imel denar, bi namesto textil jakne za 60 evrov vsekakor raje imel Rukko za 600. Res pa je, da te jakne nisem oblekel že kar nekaj časa, leder je le leder.

Se načeloma strinjam..

Zdaleč ni vse poceni tudi slabo..

Pa tudi vse drago ni kvalitetno..

Toda je pa generalno gledano več možnosti, da je slaba jakna tista za 50€ kakor tista za 500€. Čeprav je lahko kakšna konkretna za 50 dejansko boljša od neke druge konkretne za 500.

Sicer pa se pogovarjamo o skrajnostih.. Tudi v srednjem rangu opreme, ki je dostopen tudi normalnim smrtnikom, je veliko izbire priznanih in preizkušenih proizvajalcev, ki so svoje izdelke "preverili" z dolgoletno prakso in tudi na številnih testih. Saj ni treba zdej vsakemu kupit najbolj prestižne modele, da bi dobil varno opremo. Pri slednjih se dejansko večinoma plača samo luksuz..

Neka kompozitna čelada za 200€ najbrž ni bistveno manj (ali pa sploh ne) varna od Araia za 800. Je pa najbrž kar precej boljša izbira od marsikaterega (spet ne nujno od vseh) plastik fantastik piskra za 30€.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure se strinjam s tabo..Če sem namenil xxxxx€ za motor niti slučajno ne mislim šparati na opremi.Prva najbolj pomembna se mi zdi čelada, in je niti podrazno ne bi kupil za 30€.Ko sem videl kako je narejena kvalitetna čelada,česa je zmožna, kaj vse so lahko delaš z njo so me "kupili" prav tako raje dam 100€ več za usnjen kombinezon priznanega proizvajalca, ki je udoben narejen in neprimerno debelejšega usnja in pošit kot se spodobi..Sem biu prejšnji teden v Lidlu in sem kupil perilo, ki se mi zdi za ta denar dobro..In za tako stvar kot je perilo v nobenem primeru ne bom dau 100€,zakaj? ker mi ne zagotavlja prav nobene večje varnosti pa na koncu zelo primerljivo z kakšno Dryfit zadevo za 10€..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!